CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isabel

KPOP punca utama remaja M'sia bunuh diri - pendapat ko org..!!!

Reply  skymania

tu x msk gi mak bapa sanggup beratur sbb nak beli ticket utk anak...

...
isabel Post at 27-4-2011 15:08

ahahah..kerlastt bella!!~ mak sky...beli tiket..takmo...sbb pakai duit die..tp anto n amik adik lelaki sky yg 2 orng tuh..gi konsert justin biber,,, duit tix plak..poket sky yg rabak.. *tp tiket murah jeh..layak la kan ngan derang yg masih skool tuh*

Reply  skymania

tu x msk gi mak bapa sanggup beratur sbb nak beli ticket utk anak...

...
isabel Post at 27-4-2011 03:08 PM

hahahha, anak lisa dah sikit2 pandai response bila tgk vid....lagi2 suju
siap angkat2 tgn nak nari.....
mahunyerr tak masa ngandung pas ngandung mak dia duk tgk citer korea, lagu korea

mangkuk mana yang wat eksamsen tu.....(teringat lecturer law aku dulu....eksamsen is very dangerous...ekekke).....remaja kat malaysia ni ramai bunuh diri coz boyfriend tinggalkan depa ikut mak janda

Post Last Edit by airwickss at 28-4-2011 10:03

ada org tulis surat kat berita harian.

LINK

Artis tempatan patut contohi disiplin, kualiti K-Pop Korea Selatan

2011/04/27

SAYA tertarik artikel pada 24 April lalu bertajuk ‘Awasi remaja fanatik K-Pop’. Saya adalah antara remaja yang meminati atau menggilai industri hiburan Korea Selatan.

Saya juga ingin menambah kenapa kami meminati K-Pop dan saya sering berasakan industri tempatan kita perlu mencontohi langkah berkenaan untuk mendapatkan artis berkualiti, antaranya berhubung isu dadah.

Di Korea Selatan, artis yang mengambil dadah digam dan tidak dibenarkan muncul di kaca televisyen. Antara artis mereka yang terkena tempiasnya adalah pelakon utama cerita Princess Hour iaitu Joo Ji Hoon dan Kim Sung Min.
Rancangan Qualification of Men yang turut disertai Kim Sung Min juga terus tidak menayangkan episod yang disertainya. Ini bermakna dia digam serta-merta. Bagi saya ini adalah langkah baik dan menunjukkan bahawa isu dadah bukannya perkara dipandang remeh.

Selain itu, saya suka dengan gaya dan langkah mereka untuk menjadi artis. Sepanjang saya meminati artis K-Pop, saya tidak pernah mendengar isu artis segera. Untuk pengetahuan, mereka yang ingin menjadi artis perlu menjalani latihan untuk jangka masa panjang sehingga ada mengambil masa lebih lima tahun sebelum mengeluarkan album.

Hal ini menjadikan artis mereka berkualiti dan kebal. Rancangan televisyen mereka ataupun lebih dikenali sebagai ‘variety show’ di Korea juga sangat menarik. Mereka mempunyai idea kreatif dan kebanyakan rancangan berkenaan menghiburkan dan pada masa sama turut mempunyai nilai murni.

Antara rancangan yang saya minati ialah Chit chat of beautiful lady yang turut ditayangkan di Astro 391 (KBS World). Rancangan ini memaparkan perbezaan budaya di dunia. Seorang daripada penuntut Malaysia di Korea, Sophia Ridza juga pernah menjadi tetamu tetap di rancangan ini.

Bagi saya secara jujurnya, jika dibandingkan dengan artis dari Eropah, artis Korea mempunyai peribadi lebih baik. Jika ingin menyatakan mereka membawa pengaruh tidak elok, mengapa tidak kerajaan turut risau dengan artis dari Eropah?

Sebagai contoh, Adam Lambert yang dikatakan gay, mengapa tidak haramkan saja? Selain itu, Lady Gaga yang bagi saya tidak bermoral dari segi baju dan lagunya juga masih menjadi ikutan artis kita.

Saya bukanlah menyatakan artis dari Korea ini 100 peratus bagus, tetapi merasakan mereka jauh lebih baik untuk diminati berbanding artis Eropah.

PEMINAT K-POP,

editor bengap pi lepaskan artikel reputz hingusan watpe.....telitilah dulu impak dan kesan2 buruk dulu sblm publish kt paper....aperla punyer editor....

yg hat pi translate n publish kt online site oversea tu satu sengal....mesti budak2 sekolah tak cukop akal yg emo bagai lepas kene tegur dek 'org tua'.......kan kecoh satu donia.....dah jadi kes lain plak memburukkan negara....mencaci Islam la pulak....adeiilahh....

aku tak paham part mana yg retis kpop n lagu2 deols bleh bwa pd gejala bunuh diri.....sepanjang aku kenal dunia kpop neh ( baru jerla dlm 7-8 bulan lepas ) rasanya tak jumpa plak mana2 kes yg bleh buat remaja bunuh diri....kalu perasaan kecewa sgt tak jumpa retis tu mungkinlah kot....aku pun pernah kecewa giler.....

mungkin sbb budak2 mentah lagi dan tanpa kawalan ibubaa yg jadi lagu tu kot.....betuila mcm pandangan mod kittie kiter tuh, aku setuju in one side, artikel 'murahan' neh boleh jadi alarm bell pd ibubapa yg ada anak2 giler kpop...contoh aku neh....

tp sbb aku pun minat, so aku paham situasi anak aku tp takderla aku ikutkan semua kehendak dia....anak aku pun paham sbb mak dia pun buak jenis berwang sgt pun.....pasai merchandise tu semua still aku kontrol dia dr beli yg bukan2....takdernyer aku bagi duit membelinyerr.....

tp yg sgt memdukacitakan tuh, part negative yg org kecohkan.....ada plak malaun yg gi sebar2kan kt luar pulok....pastu tukang nasik tambah pun ramai memburukkan keadaan.....naperla terlalu emo sgt dlm hal mcm ni....tp tulah, susah kan budak2 nk dikontrol....sabo ajerlaa.....

harap2 redalah isu neh....jgnlah sampai jadi bualan kt korea especially retis kpop neh.......dan jgnlah ada sampai yg batalkan niat nk dtg sini semata2 hal neh.....dahlah tahun ni ramai idols nk dtg Malaysia....aku baru nk ranjau gi konsert Shinee neh...thn depan SS501 pulokk...sedeyy larr.

ada org tulis surat kat berita harian.
airwickss Post at 28-4-2011 10:02

patut ker kita reply/tulis surat kt berita harian neh atau lain2 media??   
so that, bila diroang baca isihati kita, derang akan counter balik pasai isu neh....

Follow Us
Masa yg interview mmg kesan terhadap remaja pun, tp cara penulisan artikel nih dah terlampau m ...
Kittie Post at 27-4-2011 14:58

so tak perlu kiter2 neh nak terasa...sbb tak remaja lgk..

patut ker kita reply/tulis surat kt berita harian neh atau lain2 media??   
so that, bila d ...
melia_star Post at 28-4-2011 13:12

dialu2kan klu nak tulis surat...

mmg ada ke org bunuh diri pasal kpop ni? conpius aku

Saya minat K-Pop pun baru jugak.. dalam 4-5 tahun jer.. baru umur budak pra-sekolah..

Saya x pernah habiskan duit saya demi K-Pop masa saya belajar di sekolah mahupun di Universiti. PTPTN saya sepenuhnya saya gunakan tok pembelajaran saya. Eh jap2..saya luper. Tahun akhir saya.. saya spend rm238 tok concert SuJu rasanya. tu pun sbb tahun akhir dan saya rasa.. x per.. x la sampai guna duit mak bapak saya tok beli kpop2 merchandise ni.. Budak2 sekolah skrg ni mmg byk guna duit yg mak bapak bagi. tetapi? dorg menabung tok dptkannya.. and mak bapak sendiri pun mmg adiahkan tuh semua tok anak dorg.. (salah satu cara nak galakkan anak belajar rerajin. "Kalau Adik dpt 8A PMR, baru mama bagi adik pergi concert SuShow 3 tu".. <<--- sebagai contoh)

Tapi, saya? Sekarang saya dah kijer.. saya beli brg2 K-Pop terutama BEAST saya. saya bukan beli satu atau dua album.. tapi saya beli 100 album BEAST Mastermind!! (tapi, bukan semua aku punyer.. muahahaha!) Saya beli guna duit saya sendiri.. jadi saya x tergolong yg abiskanduit mak bapak saya. demi brg2 kpop ni.

Keobsesan ku sehingga aku perabih mcm2.. mereka x pernah halang aku minat benda2 ni.. sbb? dia tengok apa yg aku minat ni x mendatankan perkara2 negatif.. malahan aku makin pandai plak mencari jalan2.. sbb K-Pop.. dengan skill meng'stalking' retis korea di KLIA.. aku dah terror jalan ke KLIA.. so senang hantar family aku pi KLIA. aku terror pos2 barang guna pos laju.. aku pandai plak booking tiket kapal terbang..
Pandai buat cimbclicks.. pandai bayar saman.. kekekeke!!

kesimpulannya.. negatif jer nampak.. positif nyer idak..
giler skit.. fenomena skit.. pasti adalah yg mula nak benci atau x suker..

sama kes mcm masa byknyer indie2 band dr indon sampai mesia.. sbb muzik dorg bagus.. kiter2 semua minat lagu dorg.. then mula la media2 dok bising.. kehadiran retis2 seberang leh itu ini la.. pendatan2 asing yg kat konsert mereka di malaysia berkelakuan liar la.. byklah perkara2 negatif yg pihak2 mcm reporter pendengki x der isu ni nak cari alasan2 tok men'cantik'kan artikel dorg.. pastu? sendiri menunjukkan ke'MALAS'an sendiri sbb tengok perkara ni makin popular...

Serius.. masa aku baca artikel ni kat opis. aku ckp yg reporter ni x tahu kisah sebenar.. main hentam jer.. opismate aku leh ckp per?

"Huh! Back up.." sambil muka cam mengejek. means? dorg percaya ngan artikel BODOH ni?!! dia bukan kpop. x tau psl kpop. biler bc artikel ni.. bg mereka itu papers.. isu semasa, info, semuanya dari suratkhabar, jadi info MACAM tu senang2 mereka terima sbb mereka tak tahu apa itu KPOP..

Bak kata kittie, umpama camner tanggapan kita terhadap BLACK METAL dlu di mana masa tuh aku x tahu psl BLACK METAL and aku terima apa yg diceritakan oleh pihak2 media ttgh Black metal ni..

akhir kata dari aku.. REPORTER MALAYSIA.. tolonglah study and korek bebetul baru kuarkan artikel ni.. sama kes mcm UTUSAN yg dok citer pasal nina, yatt, riri and zue.. semua perkara diperbesar2kan sedangkan x semuanya benar..

tapi trend muda mudi bunuh diri kat korea mmg paling tinggi dalam dunia....mybe diorang influence dari situ kot..

Jepun pun banyak gak...

ni info member japan aku tau. bukan aku.

katanya purata kat jepun 1 sehari sorg bunuh diri..

hidup tekanan jer.. x der pun semua tuh sbb IDOL dorg bunuh diri atau kawin ker apa.. (kalo ada aku rasa sgt sikit kot.. ) mender2 camni.. nonsense la nak bunuh diri..

kat malaysia ni pun yg byk bunuh diri pun bukan kebanyakan dari org ISLAM (ISLAM yer.. bukan MELAYU).. selagi pegangan agama kukuh.. x der jadi camtuh..

artikel ni mcm la fans2 K-Pop yg Islam ni bodoh sgt sampai boleh bawa ke Bunuh Diri. mmg dia x pikir panjang sebelum keluakran artikel ni.

pengumpul barang antik pun berabis duit untuk hobinya..
peminat kereta lak berabis duit untuk modify keretanya..
yg minat berbasikal lak siap berabis duit beli basikal pat lima nam ribu..
so there's no issue  kalau peminat kpop berabis duit untuk beli dvd n merchandise semua tu..
semua org ada hobi masing2...... asalkan sesuai dgn kemampuan diri..

yg penting kita tak mintak duit org..
kita tak susahkan org..
kita tak buat benda2 tak elok..

lawak lah .. x ada mkne nye smpi nak bunuh diri.. blom smpi tahap tuh pun.. paling kurang marah2 jek kalo x leh p konsert

kenape la kua tajuk akhbar mcmni. klo kpop xde kt msia pn dah ramai remaja yg bunuh diri. pokok pangkal hati. klo kite pikir bende tuh x elok jgn ler buat. ape2 pn masih tidak setuju la ngn tajuk akhbar neh.. ni mst kes takut muzik tempatan tak jd fav remaja&#178; sekang uhhhh ~

artis korea bunuh diri,x kan fanz nk ikut bunuh diri plak??xde kene mengena weh...

writer tulis cmnie sbb nk lariskan suratkhabar kekdahnyer...almaklumlah...fanz kt malaysia ni,asal ade nama kpop kt paper,majalah,sume dorang nk beli...

negatif betul artikel ni

dlm byk artikel2 psl kpop, satu je aku suka, bila penulis tu cite psl 1n2d dan mmg dia tgk show tu sblm tulis artikel psl apa lebih dan buruknya variety show tu, bukan main bedal je

Kalo saye ni senang jek, remaja nak bunuh diri atas sebab apa sekali pun saya tak kisah. Pi la mati... kurang sikit sampah kat Malaysia ni :re:

bunuh diri? <-- kalo lemah iman, jangan kata kpop, apa-apa sebab pun boleh jadi punca.