CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajinomotonosuga

cinta abadi versus cinta body

maksud saya untuk thread ni ..esp para suami tu sebab depa pemimpin ialah to go loving beyond physical matter..so misal nanti dah tua2 ganyut pun perasaan loving tu still membara cam Bara pilem awie tuu hihihih

jangan ler cinta suami tu berkondisi sekadar mende fisikal..isteri montok seksi gebus, cuba tenguk jauh dari itu yang intangible..kualiti isteri macam dia peka, dia rajin, walo tak ler lawo seksi cam pasha sendat tuuu haa..bini pandai amik ati, kelakor, pakai simple je, tak demanding itu ini so toksah lah tenguk yang fisikal saja, kekayaan dia, kecantikan dia, kemerduaan sore dia masa karaoke..jauh lagi dari tu sebab cinta tu sewajarnya abadi

cinta ni satu je dan ianya ikhlas dan abadi..timeless..dari awal sampai akhir the same

saya tak reti nama2 cinta lelain seme tu..cinte monyet kaa cinta palsu kaa cinta jarak jauh kaa..saya tak reti , yang saya reti dan faham..cinta itu abadi..tu je haaaaaaa

i think kenyataan hakikat the truth sebenarnya memang cam tu..cinta itu abadi, berkekalan
itu yang jadi masalah bila manusia bercinta tidak di jodohkan bersatu, kawin lelain depa masih ingat hok lain tu kendian jadi masalah itu ini..pada saya niat depa tu maybe ikhlas dan berjalan atas landasan cinta abadi tapi keadaan di dunia tak izin seperti apa depa mahu yakni bersatu so camna nak hadapi? maka itu yang saya seret soal IKHLAS

sebab itu saya rejek pandangan bahwa lelaki dan pompuan or suami orang dan isteri orang lain yang dulu kawan karib tokleh lagi berkawan !! tokleh jadi kawan baik lagi!!

kalo oang lain tu nak anggap cengitu..saya faham dan saya gostan but saya berpendapat kawan lah dengan sapa pun asal ikhlas..hatta segalanya tu ciptaan tuhan gak

yang perlu jaga dan berhati tu bab tipudaya iblis, maklumlaa kita ni iman lagi nipis dari kulit bawang, dah tu dunia serba boleh canggih cun melecun segala..UJIAN tu maha hebat yer dak? so kalo rasa tak kuat maybe tak elok lah..kalo rasa yakin selamat sebab kekuatan pengantungan pada Allah tu juga kuat dan ada sebab2 tertentu yang mustahak maybe boleh buat dengan berhati2

yang selamatkan tu nanti maka itu yang saya cita pasal cinta abadi..nilai ukuranya ikhlas

di pandangan kene jadi or kejadian tu takkan sama di pandangan Allah swt

kut kita tarik tangan soang bukan muhrim masa camping sekolah untuk naik dari tebing, kalo di pandangan yang 'strict' or tak terbuka soal saya bawak ni dia kata harammmmm..nahas ko!!  tapi kalo niat kita nak tolong ikhlas..kesian dia kontang kanting nak panjat tebing dah dia tu fomfuannnnnn..camno ha? Allah tahu laaa kan?

Reply  mamatarosan

the thing is ko mana tau atuk nenek tu cinta sejati, bukan start dari cinta ...
midori888 Post at 26-4-2011 12:07

yelah2.. Allah Maha Mengetahui.. maaf sbb tak pandai nilai manusia ni..

kamu tak cinta baginda rasul kita muhammad s.a.w dan keluarga baginda ke? dia bukan makhlu ...
ajinomotonosuga Post at 26-4-2011 11:47

Islam mengajarkan ketaatan dan kecintaan tapi melarang taqlid buta; memerintahkan kesetiaan tapi mengharamkan pemujaan individu; mewajibkan penghormatan terhadap orang yang layak mendapatkannya namun mencela budaya pemujaan yang ekstrim dan pendewa-dewaan.

Telah banyak kepincangan yang terjadi pada umat ini akibat sikap pemujaan ini. Bayangkan, seseorang menolak kebenaran hanya karena kebenaran itu bukan disampaikan oleh orang yang dia dewa-dewakan dan cintai. Dan menerima segala apa yang disampaikan oleh orang yang didewakannya, betapa pun jelas nyata menyeleweng dari jalan Al-Quran dan As-Sunnah

Pendewaan dapat memunculkan tradisi taqlid buta (sikap mengikut membuta tuli). Sikap yang kemudian berkembang adalah kecintaan kepada tokoh, kepada manusia, bukan kepada Islam. Berjuang kerana tokoh, kerana orang yang dicintai, bukan keikhlasan. Pada waktu bersamaan, pembelaan terhadap Islam melemah. Hal ini menjelaskan pertanyaan, “Mengapa tokoh yang jelas salah dan menyimpang dari Islam terus dibela dengan berbagai alasan. Saat ada ancaman besar terhadap Islam banyak orang tidak bereaksi. Namun, ketika orang yang diidolakannya mendapatkan kritikan, ia membela mati-matian?”

Islam memerintahkan agar kita taat dan cinta kepada Rasulullah saw. Pada waktu bersamaan Allah juga memerintahkan, agar pengorbanan dan perjuangan dilakukan karena Allah SWT, bukan karena Rasulullah saw. Ini ditegaskan dalam Al-Quran, “Muhammad itu tiada lain hanyalah seorang rasul, sungguh telah berlalu sebelumnya rasul-rasul. Apakah jika ia wafat atau terbunuh kalian akan berbalik ke belakang (murtad).” (Ali Imaran 144)

Ayat itu pula yang dibacakan Abu Bakar Ash-Shiddiq ketika menghadapi Umar Bin Khattab yang tidak percaya akan wafatnya Rasulullah SAW sehingga mengatakan, “Barang siapa yang mengatakan Muhammad telah meninggal akan saya penggal lehernya.” Itu semua menegaskan kepada kita bahawa dalam beramal, berkorban, bercinta dan berjuang, hanya Allah yang menjadi tujuan. Jika Allah SWT mengecam orang yang berjihad dan ber-Islam karena Rasulullah SAW, maka lebih buruk lagi orang yang berjuang karena manusia biasa ( makhluk ).

Reply 37# ajinomotonosuga

kalo balik2 kiter je yg kene gerak kan segala menda abeh tu yg somi buat apa??...takat komplen itu...komplen ini...tu je ke yg depa tau??..

sebenarnyer menda2 mcmni dua2 kene usaha...sbg contoh...bini kua keje utk membantu somi...so pela salah kalo somi plak tolong isteri buat keje umah sesama...xpyh buat yg berat2 cukup..kalo balik keje..kasut letak kat dlm....towel tolong sidai elok2...baju yg da pakai tolong masukkan betul2 dlm bakul....susah kaa itu mcm??..

nak cinta abadi cemana kalo diri sendiri asek nak org lain yg tolong ingatkan..tolong gerakkan??...baik kawen dgn pokok jah kalo nak kene igtkan selalu sume menda...

Reply 42# mamatarosan

True, Allah maha mengetahui...

Bagi ku simple jer....manusia berubah...kalu dulu cinta body, skrg tukar jadi cinta sejati...i see nothing wrong to that.

Reply  mamatarosan

True, Allah maha mengetahui...

Bagi ku simple jer....manusia berubah...k ...
midori888 Post at 26-4-2011 12:21

ye sy salah dalam menafsir..

Follow Us
Cinta Yang Abadi kepada Makhluk

Perbincangan yang menarik, cuba ingatkan kembali suasa ...
Arcanum Post at 26-4-2011 12:01

saya faham cite tu , saya dah fikir nak tulis pasal umar tu..nabi dah larang nangis2 ratap but pengikut dia tak tahan gak..what can u do?
fokus saya ialah mende nama CINTA tu..pada saya ianya berkadar (masa) abadi dan ukuranya ikhlas

cinta nabi pada umat nya tu contoh..tu dah 1400 taun lebih

abadi tu maksud timeless, apa pun tuhan cipta seme nya baik hatta azazil peringkat mula nya baik..tadak apa tuhan cipta tak elok kalo tak elok makna dia bukan pengasih maka itu dah mustahil..dia maha pengasih so dia cipta seme bebaik belaka

ni dah lojik untuk maksud abadi..tuhan bukan di cipta, sedia ada wujud kekal ..itu abadi ke tidak?

pada saya kekuatan cinta rasul kita tak lain dan tak bukan kerana cinta nya pada pencipta..habibullah..kekasih Allah

kendian cinta baginda tu di tempiaskan pada kejadianNYA yang lain..perfect lah tu

apa makna sayang kejadian tak sayang pencipta?
apa makna sayang tuhan tapi tak sayang kene jadi or kejadian? tentu senget..bukan ke?

nabi solat sampai kaki bengkak2..malah dia tutup tingkap dan nyorok2 beribadat gak sebab sahabat dok tenguk salu apa nabi buat

depa nak tuhan sayang depa gak dan nabi jadi contoh sebab nabi tu habibulah tapi nabi tu nabi, 'special person', manusia terPILIH untuk sampaikan risalahNYA..maksummmmm

ada sahabat kawin tapi asik beribadat kendian bini dia..BINI dia tak segan2 mai umah nabi dan komplen laki dia asikkkkk jek solat beribadat zikir takmo layan dia..apa jawap nabi? pi carik apa

ni thread koge..saya sedih sebab tak nampak rasa cinta dalam koge..baca asik cite sedih...bleh osak mentaliti tu nanti..bukak utusan online baca kisah kg halaman kuo cite sedih lagi budak2 kecik jadi mangsa..aduhhaiiiiiiii pun

tu saya tulis harap2 ramai bleh faham lebih luas pasal menate cinta seme tu, esp suami , tentang layanan depa pada isteri, bukan cam kisah bini kejut suh solat lalu di tikam terburai sampai masuk sepital ..anok sapooooooooo la gitu haa..apo dah jadi..sana sini tumbuh sekolah islam, kuliah ceramah, berpolitik islam perobatan islam tapi hakikatnya keadaan perilaku hidup kita hari ni tak nampak pun perbuatan islam or macam nabi , takat serban jubah annaaaaa enteeee macam ostad rock ada lah..itu ke agak2nya yang di tuntut atau di sukai nabi?

cuba kita nilai kaji fikir renung cari2 camna NILAI CINTA nabi kita pada tuhan dan pada kejadianNYA..ni ler patut kita ikut.

tenguk mana2 pompuan or isteri RAMAI yang nabi kawin...sapa paling ngetop? paling seksi? paling cung? kebanyakan isteri baginda dah monopos daaaaah janda2 perang jekk...tua2 belaka..lagi tua dari nabi pun ada but nabi cinta sayang kaum ibu ni , dia kesian depa tak BERTEMAN..ni paling penting, jadi teman pada isteri tu, bergurau sendeeeeeee,,,usik2 dia haaa..layan dia sebaik2 nya..baru ler bini tu sayang dan taattttt..ni baru btui isu poligami

kita? ya robbiiiiiii punggah sampai siam nunnnnn..anak dara sapa ntah..mude belaka, montok cumei, spm baru abis haaaa..nak jadi nomo 4 katanya sebab baru naik pangkat jadi setpol si polan or sipolan, kendian jaja pasal sunnah nabi..eeii tak malu ke kat nabi?

Reply  ajinomotonosuga

kalo balik2 kiter je yg kene gerak kan segala menda abeh tu yg somi ...
hunny_bunny Post at 26-4-2011 12:18

seme tu didikan cik kak oi..seme tu LEARNING PROCESS..beruk sarkis tu bleh di didik naik beskal..rimo singa yang buas dan ganas buleh di didik lompat api..ni plak manusia ada akal

kalo saya cuma harap2 oang lain faham..saya tulis dua tiga kerat je cik kak seme posting saya
saya tulis jela jela ni dengan harapan mudah oang faham sebab saya tak expect tulis dan oang terus faham

tulis jela2 ni letih oang nak baca dan sure tadak nak baca apa lagi faham tetapi lebih baik dari kalo tulis sepotong dua langsung tak faham..kan? kang sibuk tulis pak aji elaborate lagi bleh? saya tak paham

so saya kene buat..make things happen..saya tokleh tunggu oang angkat tangan kate tak paham

napa persoal balik2 kita kene buat? apsal cik kak?

cik kak tau tak..pelajaran paling efektif bukan dengan suruh tapi bila kita buat dan orang nampak so samada dia contohi or tidak itu terpulang but yang paling penting U DO IT..btui k? ni pengalaman saya sendiri lihat dan kaji..ni true statement kalo saya seret kisah nabi pun

toksah suruh harap sangka malah teruk2 doa..cik kak buat apa perlu dia buat dan ikhlas, saya yakin lama2 terbuka hati dia kendian dia yang buat, of kos patience is a virtue lah

selagi mampu cik kak buat lah sendiri but as u are a woman saya paham napa kuat ngomel tapi saya ni tak pandang jantina dalam bertukar ilmu..ok?

paling efektif ialah diam dan buat apa perlu buat dan lihat kesan! even pacik saya sendiri tuduh saya nak menunjuk2 tapi saya abaikan dan sengih2 jek..saya nak saya buat..saya tak nak saya tak buat..apa susah cik kak?

Islam mengajarkan ketaatan dan kecintaan tapi melarang taqlid buta; memerintahkan kesetiaan ...
Arcanum Post at 26-4-2011 12:15

ni bab isim..saya malas nak cite panjang jauh pasal 'mabuk cinta' ni..nabi mabuk cinta tapi TERKAWAL..nabi terpelihara oleh Allah swt

hang nak kata saidina umar r.a tak kasih pencipta ka? kasih nabi lebih dari tuhan? tak mungkin..tenguk riwayat umur akan takut dia pada Allah swt..tenguk riwayat abu bakar akan takut dia termakan harta anak yatim sampai korek2 tekak sendiri

LOJIK nya  cinta nabi pada tuhan tentu mengatasi seme manusia lain sebab dia terpilih as nabi lagi rasul tapi manusia lain kalo tinggi sangat depa kejo cinta tu or mengalami cinta tu yang paling lojik ialah soal isim tu yakni TAK TERKAWAL..so kene pada ruang UMUM boleh jadi masalah nanti pasal KE KELIRUAN ..tu jadi banyak pada dunia sufi

so jangan anggap bebukan bila kita cite pasal cinta sesama manusia (bukan ni tajuk saya pun!) sampai kita lupe cinta pencipta

saya dah jelaskan seme tu cinta abadi tu satu makna jek..cinta tu 1 saja dan  skop tu beriringan, bersama, cinta pencipta tu bukti nya pada cinta pada kejadianNYA jugak..hak ini realiti i.e hidup di dunia, hak lagi satu tu tuhan saja tau, isi hati, ikhlas, VERY PERSONAL..tu pasal nabi tutup abis tingkap seme ..ni personal, dia nak camna itu urusan dia dengan Allah swt..ada ruang peribadi nabi dan ada ruang nabi untuk umum..tentu ada btui dak?

kalo kita sabarrrr..lapang dada..cerah otak..dan fikirkan jauh lagi so kita nampak umar tak maksud cinta nabi lebih dari cinta pencipta, umar bukan nabi, umar manusia berkualiti tinggi..antara sahabat nabi, ada sahabat lain dapat sabar, ada tidak..itu saja

yang sabar tu mungkin rezki lebih dari Allah swt..terpelihara 'mabuk cinta', yang tak sabar tu maybe lom sampai masa rezki lai banyak perhatian Allah swt..apa pun tuhan lebih tahu

sebab tu dunia sufi penting peranan guru tarikat depa..nak jaga karang mabuk isim bahayaa..lepas ke pasar or dalam lrt dok teriak aku satu dengan engkau..aku engkau, engkau aku...we are one kelam kabut jadi nya..aktif JAIS nanti hihihihi

takyah jauh jauhhhh pikir..saya takmo esp cik kak sini seme kang jadi takut cite2 cengitu..takmo over sangat

kita fokus pasal cinta abadi ikhlas untuk keperluan KELUARGA esp anak2 tuu..dahaga kasih sayang, perhatian, ni penting.

ni bab isim..saya malas nak cite panjang jauh pasal 'mabuk cinta' ni..nabi mabuk cinta tap ...
ajinomotonosuga Post at 26-4-2011 12:42

sebab tu dunia sufi penting peranan guru tarikat depa..nak jaga karang mabuk isim bahayaa..lepas ke pasar or dalam lrt dok teriak aku satu dengan engkau..aku engkau, engkau aku...we are one kelam kabut jadi nya..aktif JAIS nanti hihihihi

Kah Kah lawak contoh yg ni aku dah gelak guling2 ni

ni bab isim..saya malas nak cite panjang jauh pasal 'mabuk cinta' ni..nabi mabuk cinta tap ...
ajinomotonosuga Post at 26-4-2011 12:42

Bab Isim kepada Kekasih atau Isteri ni banyak didapati dalam cerita Hindustan, contohnya macam cerita Devdas ( watak Shah Rukh jadi tak betul lepas tak dapat kekasih dia ), kisah Shah Jehan bina Taj Mahal.
Dan kisah Laila dan Majnun, di mana akhirnya Majnun jadi gila selepas tak dapat memilika Laila. Apa punca kegilaan semua tu terjadi?

Bab Isim kepada Kekasih atau Isteri ni banyak didapati dalam cerita Hindustan, contohnya ma ...
Arcanum Post at 26-4-2011 12:56

isk kamu ni..bukan cite industan jek..cite pramlee pun banyak..pasal 'mabuk cinta'..tu haaa kossem selamat, cite penarik beca, antara dua derjat dan  macam2 lagi ler hihihi

kutbah akhir nabi kita dah cukup seme peringatan untuk umat baginda

baginda ingatkan pasal hubungan dengan pencipta DAN  nabi gak ingatkan esp para suami supaya layan isteri dengan baik haaa

bab umar hunus pedang sebab dia 'lupa' jap dan saya tak fikir itu tanda dia kasih nabi lebih dari kasih pencipta

biasa lah..quran pun suruh ingat mengingati so abu bakar yang lebih senior tu ingatkan yang mude..biasa la tu

kita hari ni nak cari redha Allah swt, nak cari cinta Allah pada kita, dengan kita ikut nabi as kita dakwa tapi btui ka begitu?

kita tenguk hasil laa..kan? saya mudah jek..saya nak tau samada it is working or not..saya tenguk hasil, nabi isa a.s kata tenguk BUAH pokok tu haa..itu saja cara nya

abang kate cintaaaaa tipah napa kita abang berubah?  ciann tipah..dah anak 10, body dah tak ngam, umur dan lanjut kulit dah tak tegang, suami mula jatuh cinta trainee budak baru di opis dia..

nak wat camnaaaaaaaaaaa tipah oiii..dari jadi mende tak elok kan molek poligamiiiiiii..elakk maksiat haa..dapat gak hang payung emas di akhirat haa tipahhhh kan?

saya maybe lawak..tapi seme tu kisah benar dah terjadi pun..kata cinta tapi kenapa jadi begitu? saya percaya ada unsur ikhlas, saya percaya suami tu tentu boleh mampu dan sebaik2 cuba adil..tapi basic nya kenapa boleh jadi cam tu? sebab pada saya tidak di pupuk cinta abadi..melihat cinta tu sekadar kebendaan sahaja..tidak beyonce fisikal

takkan saya nak nasihat tipah..Alaaaaaaaa tipah..dari ko cinta suami cam tu baik ko cinta Allah swt..dia kekal haaa..cam tu ke ? abis apa jadi interaksi suami isteri, gurau senda, TEAM effort, bersatu, union , apa pandangan anak tenguk mama dan papa macam ORANG ASING dalam umah sendiri, macam zombie? so anak pi cari kasih sayang di luar..abang itam mat bangla mat dadah rempit itu ini..tak btui ke seme ni? gara2 cinta body

cinta body tu cinta limited..cinta abadi tu unlimited..unconditional..beyonce fisikal, inclusive mende cam intimacy dan segalanya, bukan soal cantik huduh wangi busuk, tapi soal bersatu 2 manusia kerana cinta abadi dan ini seiring mencari redha ilahi

pasal tu saya tak gemo mende hal cerai seme ni, salu bab cerai ni musti ada kaitan poligami..dedua mende ni pada saya BUKAN GALAKAN dalam islam..takmo lah cite hukum haram seme tu..kereh beno kang lari seme..just say tidak di galakkan, memadai je

pasal nak cerai? tadak timbang rasa? kefahaman? pi laa nyalakan api passion balik..pi siram baja cinta tu balik..pih

asik kitaaaaaaaaaaaaaaaa(bini ngomel) je bang aji..bohsannnnnnnnudiin laa..dia tak buat apa..sampai bila nak sabaq?

aduuhhhhh..the same old tune saya dengar..cian pun ye..sakit ati pun ye..oang lelaki ni kalo suh cekik sesedap laju je...suh susah dulu baru dapat..depa salu elak2 ..btui dak cik kak seme?

saya beri apa saya mampu beri je as pandangan, selebih dari itu rezki masing2 lah ..btui dak?

subjek itu.. subjek ini..

teori itu.. teori ini..

praktikal itu praktikal ini..

apa kat ...
NURMIMIE Post at 26-4-2011 02:04

nama pn negara moden..haruslaa shotfomko x tgk shotfom bdk skolah yg br nk kenal dunia tu..satu hapa pn aku x paham..

ntah la..utk kes aku..aku rasa letak pd si lelaki aka suami..

kitaorg kawen sbb cinta... masa couple suka nak berkepit je
bila dah kawen xnak kepit dah.. jual mahal...
sampai nak tido pun kita kena ajak "abg jom la teman ayang tido"
dia memang ada sebelah teman kita tp duk layan games :@
kadang dia tgk tv kita manja2 tido kat peha dia..dia leh cbuk main psp je..
suka buat wife cam xwujud...huh...
tp tu dulu skrg dah ada anak malas dah nak berkepit.. baik berkepit dgn anak..

bila tgk tv kadang ada la nampak couple tua mcm tt ckp tu..sweet je berpegangan tgn..
bole hubby ckp bila tua2 dia nak kita org camtu la... dah tua romantik je...

huh....xpayah tunggu tua la bang.. nak romantik biar skrg sampai ketua.. apasal nak tunggu bila tua pulak..

aku xfaham la mentality org lelaki ni.. kalau xsempat tua dah dipanggil ilahi kan xdan nak romantik2 ni..

kitaorg kawen sbb cinta... masa cou ...
zila8 Post at 26-4-2011 15:57

dah sikap perempuan detail.. sikap lelaki general... kalo nak pertikaikan, nape xpertikaikn knp laki dilantik sbg ketua keluarga? dan xsemua sikap kita samada laki ke pmpuan yg kita idamkn tu benar2 wujud... knp syurga laki pada mak, syurga isteri pada laki? pokok pangkal kita je sbnrnya yg tentukan cinta ke atau body..

kitaorg kawen sbb cinta... masa cou ...
zila8 Post at 26-4-2011 15:57

rasa nya maksud suami nak romentis cengitu sampai ketua..bukan maksud dia tunggu tua baru nak cengitu

u kene ingat..esp depan kawan2..lelaki ni salu kene acting macho..i am in control..hapeeee manje2 ni haa..malu skit lah kawan tu

so bukan maksud suami tu tunggu laa tua cengitu..maksud dia nak cengitu selamanya but u pompuan kene kenal lelaki btui2

kalo misal berdua je..pepandai lah romentis sure dia balas romentis..kalo dia bz wat keje or keje apa pun..jangan ler main terjah

kang tak di layan mula cakap bebukan..tuduh dah tak sayang itu ini..susah ler kan?

Reply 55# mamatarosan

pertikai kan apa benda pulak.. ketua keluarga harus tunjuk teladan yg baik.. baru la pengikut dia jadi baik.. isteri tgh syok2 nak berkepit laki jual mahal..mcm bini ni syok sendiri je... jgn sampai satu hari nanti bini dah jauh hati, baru nak tunjuk romantik.. time tu dah terlambat sudah.

Reply  mamatarosan

pertikai kan apa benda pulak.. ketua keluarga harus tunjuk teladan yg b ...
zila8 Post at 26-4-2011 16:36

kata cinta sanggup berkahwin.. xkn jauh ati kut..

Reply 56# ajinomotonosuga

dia yg ckp bila dah tua dia nak cam gitu... bukan dari skrg sampai ketua...
kita nak dari sekarang sampai ketua...

ni dah tua2 nak buat cam gitu...rasa2nya org akan kata dah buang tabiat ka..dah tua2 baru nak mcm tu..
xke pelik...

mcm masalah sy ni apa cadangan en.ajino

sbb sy nak dia romantik dari skrg, selagi muda ni...

Reply  ajinomotonosuga

dia yg ckp bila dah tua dia nak cam gitu... bukan dari skrg sampai  ...
zila8 Post at 26-4-2011 16:44

mungkin suami awak ada masalah kut yg buatkan dia terpaksa 'abaikn' awk sekejap..