CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajinomotonosuga

cinta abadi versus cinta body

Reply 80# mamatarosan

betul tu..suami aku kdg2 bz..aku suri rumah..byk membaca..ape2 artikel yg mnarik utk tambah kbahagiaan aku mesti print bagi kat suami aku..bagi baca..ape aku tgk kat WHI,alkuliyyah ke ape..aku akan cite kat suami aku..mcm ape aku harapkan dari suami aku,aku akan bg tahu suami aku..so far alhamdulillah..apa yg aku harapkan suami aku buat..suami aku slalu ckp..kdg2 b xtahu ape yg ayg nak..apa yg b buat cukup baik xutk ayg..kalo pape ckp..tp b xsuka marah2,suka lembut n manja..so kalo ada pape..aku ckp dgn nada lembut n manja..bg aku kalo gaduh pun xguna..xkan slesaikan ape2..tambah pening n myaratkan kepala..dulu2 masa kwn mgkin aku gitu kot..tp dah kawin..byk benda yg dah blaja.cthnya dulu suami aku xsuka cite masalah dia pada aku..sdangkan aku ni suka bborak..suka dgr suami aku cite..pas aku luahkan ape aku rasa..suami aku slalu cite masalah tmpt keje,ape ke sume pada aku..psl aku rasa bila suami aku suka kongsi masalah dgn aku..tu maknanya aku org penting dlm hidup dia.yg penting dua2 pasangan suami isteri perlu ada ksedaran nak hubungan bahagia yg abadi.dan dua2 bsedia mcipta kbahagian utk pasangan masing2.

Reply  mamatarosan

betul tu..suami aku kdg2 bz..aku suri rumah..byk membaca..ape2 artikel y ...
fire_place Post at 27-4-2011 00:43

harap2 sy pun akan bertemu seperti contoh mcmni nanti sbg jodoh sy.. tapi ada ke yg nak kalo laki mcm sy ni? asyik xpnh ada masa je utk pmpuan.. xpandai nak feeling2 manja2 time bercinta.. sy ni plak jenis mudah baran kalo apa yg sy ckp asyik nak diulang2, dipertikaikn, xpernah nak fahami kerja sy... bila ada dah berjumpa pmpuan mcmtu, ada plak gngguan lain.. hmm... blm sampai seru agaknya walaupun dah 2kali bertunang... dan harap pasni, pengganggu sy mcmne dgn pmpuan2 sblm ni tu xdelah lagi jdkn alasan cari point duk porak perandakn maruah sy lagi pas sy dah xde lagi wujud dlm idup dia... dia nak bahagia, sy lepaskn.. so skrg sy pun nak jgk bahagia dgn jalan idup sy walaupun ati ni masih sakit bila ingati perbuatan dia selama ni dlm diam pada sy..

Reply 82# mamatarosan

la..sume tu xpenting..sume tu boleh dubah dgn ksungguhan..aku dulu baran,ego..tp sejak jumpa dgn suami aku..aku rasa aku perlu berubah..dgn kbaikan yg dia bagi pada aku..xkan aku nak hadiahkan perangai aku yg buruk ni kat dia..sebelum aku kawin dgn suami aku..aku bwk suami aku balik kg,family aku,atuk aku..dan ramai yg jumpa suami aku..mcm perli aku..ckp suami aku ni tlalu baik utk aku..ntah aku ni pandai hargai ke x..kecik hati oo aku. dan yg penting kalo sbagai org islam..kalo blum ada jodoh tu..doalah..agar dtemukan jodoh yg baik,mmahami..yg penting..jgn kita je nak org paham hati kita,kita pun kena blaja paham hati org.sume benda boleh dselesaikan dgn bbincang..xpyh gaduh..kalo gaduh kdg2 buang masa..psl pe??melaratkan je.bg aku tiap pkara ada pyelesian..cth kalo ko kata ko keje takut xda masa sume..kalo xda masa..kita sdiri kna pandai2 adakan masa..cthnya suami aku dulu bz je manjang..mmg aku xpaham keje dia..aku nak dia ada masa dgn aku..manjakan aku..tp akhirnya suami aku terangkan..knp dia bz..knp itu,knp ini..dan walau bz..suami aku akan call aku,msg aku,hantar mms.tu buatkan aku tharu..n rasa aku mmg penting utk dia walau dia bz.

Reply  mamatarosan

la..sume tu xpenting..sume tu boleh dubah dgn ksungguhan..aku dulu baran ...
fire_place Post at 27-4-2011 01:41

kelemahan sy sama mcm akak alami... kekurangan sy sama mcm suami akak... insyaallah kak, mungkin apa yg jadi pada sy kali ni lagi sbnrnya dugaan jgk atas silap2 silam sy... harap yg ketiga ni nanti benar2 berkat jodoh sy... pedih kak, 2kali bertunang, usaha mcm2 demi masa dpn pasangan dgn anak2 tapi rasa xbernilai je bila jadi mcmni... nasib baiklah sy ni jenis kayu api, bolelah lagi duk meracau sorg2 xdelah nak samapi bunuh diri... sian mak bpk sy... slaah sy, diorg kena rasai kesannya..

Reply 84# mamatarosan

xpe..bg aku..angp je..sebenarnya Allah ada rancangan yg tbaik utk kita..jgn xsabar..kalo xsabar tuhan akan bagi..tp belum tentu yg dia bagi tu baik utk kita.cite psl xsabar nilah..aku ada sorg kakak ipar..xsabar sgat nak timang cahaya mata,merunggut dan xsabar menunggu..akhirnya dapat anak..tp bila dapat anak..kesian si anak tu..psl ape..anak tbiar..sampai anak demam pun dia suami isteri xsanggup cuti..ada anak..tp letak anak kat umah saudara..sminggu skali baru amik anak.ok.dr sini kt leh tgok..sbenarnya ada sebab Allah xnak bg dia anak dulu,psl sbenarnya pada hakikatnya Allah tahu dia xbsedia nak jadi ibu bapa lg.pastu akhirnya gaduh suami isteri..jd kaitkan ape yg aku cite ni dgn khidupan sbgai insan.so skrg ni doa..dan set dlm otak..mesti Allah nak hadiahkan aku dgn bini yg baik,tu Allah duga aku dgn banyak ujian..biasalah..barang baik nak dapat msti banyak dugaan...aku pun bukan baik sgt..aku pun merungut bila susah..tp bila merungut aku pikir balik..dsebalik ujian ni msti ada kbaikan yg Tuhan nak bg..sentiasa set dlm otak.akhirnya lega sgt2..pastu doa slalu..pastu akan dpt kbaikan.

Reply  mamatarosan

xpe..bg aku..angp je..sebenarnya Allah ada rancangan yg tbaik utk kita.. ...
fire_place Post at 27-4-2011 02:02

ya kak.. alhamdulilah mmg dah amalkn sbnrnya skrg.. cuma kadang2 ni nafsu amarah dlm diri ni masih blum mampu nak dikawal lg.. nak plak bila time2 xdijangka drastik terkena mcm skrg ni dek kisah lama... xtaulah sesababr mana pun manusia ni bole melenting kalo tiba2 apa yg dibuat sumenya diputar belitkan semata2 nak jatuhkan, nak aibkan kita.. xpuas2 dah hina mak bpk sy babi, di buatnya sy plak mcmni.. nasib baiklah sy belum sampai tahap nak aibkn dia terang2 pada semua keliling dia tu camne dia dah buat kat sy... tapi betullah, makin kita bykkn bsabar, makin byk plak dtgnya dugaan.. berat sgt kut dosa silam sy, tu yg xabis2 lagi kena mcmni.. huhuhu

Follow Us
Reply 69# ajinomotonosuga

penerangan yg begitu baik sekali...  
walau mcm mana pun lelaki ni memang ego kan dia xmau memahami si isteri..
nak isteri je faham dia sorang...

apa2 pun thanks en.ajinomoto
sy akan cuba memperbaiki lagi diri saya supaya suami jadi romantik seperti yg saya inginkan..

Reply 71# NURMIMIE

memang... romantik bg aku..aku suka berkepit...belai membelai... keluar berpimpinan tgn...
dah la anak tido sekali dgn kita org... so masa tgk tv tu la nak beramas mesra...
best je rasa bila pasangan kita peluk kita selalu..

wah dasyat la ko nurmi, sampai tahap rimas dah skrg... garu kepala pun leh tertido ek...asyik bangat la tu

Reply  ajinomotonosuga

walau mcm mana pun lelaki ni ...
zila8 Post at 27-4-2011 11:11

hihihi..cik kak dah cukup baik dah..kekadang tu terlalu besh sampai suami tak reti nak rival..kekadang sikap dia tu buktikan macam dia 'speechless'  aa dah tak tau nak wat pe nak menandingi

kan dia suami so intrinsically sepatutnya dia yang lebih segala dari bini..dia yang agresif mula dan on top seme hal ..tapi dia dapati bini dia lai terer hahahaha so what to do? depa lelaki goes back to 'gua' depa..perangai asasi depa..'stonewalling' membatu, jadi tunggul..aloof gitu..paham dak?

tu pasal cik kak kene BIJAK..u cannot overdoing it sebab nanti lelaki tu 'lost macho', bila jadi cam tu ...tu yang jadi ego lebih k?

u kene on par ..justttttttttt je gitu sama level ..just make sure dia persep diri dia salu on top...play 'dumb' but u r not really dumb always work on men sebab nature depa agresif k?

isteri kene belajo dan tau how to ENTICING, tarik kuo suami dari gua depa once suami rasa dia overwhelmed dengan 'masalah' or ketidakmampuan over dilema apa pun, so the best way not to ajar depa but to be with them i.e  kawan, and then slowly depa will open up their heart

memang ler sesekali suami suke bini take initiative duluk tapi sesekali ler..lazimnya lelaki agresif..this has to do with their TESTOSTERONE hormone gak

the sense of success..berjaya, aku boleh!! aku kuat, aku perkasa ! seme ni shot up libido suami cik kak gak..so cik kak kene tau ni

cik kak kene pastikan suami BERJAYA apa pun undertaking dia , apa jua masalah, make sure depa rasa itu kejayaan sendiri depa walo cik kak tauuuuuuu cik kak ada tolong banyak, tak perrrrr..tuhan tau lai penting bio suami syok soang..bagus gak sebab tolong up hormone testos dia tu..nanti untung cik kak gak..siul2 pepagik jemuk kain hahahahaha..paham dak?

Reply 89# ajinomotonosuga

betul..betul..betul..
thanks for the tips...

tau la sy nak buat camner nanti.. hehehe

Reply  ajinomotonosuga

walau mcm mana pun lelaki ni ...
zila8 Post at 27-4-2011 11:11

saya pun nak cubalah praktikkan cara mcmni.. mungkin pasni jodoh sy ketemu kut.. hehehe

saya pun nak cubalah praktikkan cara mcmni.. mungkin pasni jodoh sy ketemu kut.. hehehe
mamatarosan Post at 27-4-2011 12:55

cik zila kita tu jenis tinggi intimasi, closesness dia tu peka..

jenis cam ni very the sensitif..instinct kuat..dia leh cham kalo apa perubahan dari partner dia hihihi

omputeh kate very the darling one hahahahaha tapi tu laa..kene kejesama partner gak..kalo dia jenis rimas dan tak suke cengitu haaa tokleh gok haa..kene tolak ansur bukan asik ikut kehendak kita jek kan?

tapi dari sudut bioloji hugging touching ni bagus..dia promote hormon oxytocin..ni hormon LOVE BONDING..merapatkan lagi

sebab tu cik zila kita asikkkkkk nak rapat2..saya caya upbringing dia cengitu, pamili dia didik cam tu..maybe ramai pompuan dalam koge dia, selalu jumpe kendian peluk kiss pp cayang cayang gitu, holding hands together haa..ada pamili cengini, to me bagus la, kalo cik kak sini lom mule elok mulakan

kalo anak2 salu di peluk..bila besar kureng dia ganas or violence

suami2 yang ringan tangan kaki pukul tu saya yakin upbringing depa lain..bapa maybe aloof wat hal sendiri, ibu pendam marah dan letih salu wat keje sesoang, kekadang lepaskan kat anak bila marah, ayah salu tengking ibu kalo nak apa, lambat siap masak so anak2 tenguk dan membesar jadi violent type sebab depa pikir itu cara nak dapat apa kita mahu ok?

hormon oxy tu love bonding, macam anak pada ibu gak, ikatan tu ler..kalo nak ikat suami gak..kene la salu peluk2 rapat2 touching2, esp lelaki melayu maybe agak sukar but kat umah kene laa selalu blajo buat..kat umum tu sekadar pegang tangan, salu bila dah tinggi rasa bonding tu otomatik cari tangan bini pegang masa lintas kee..masa sopping ke..to me good for marriage

cik zila kita tu jenis tinggi intimasi, closesness dia tu peka..

jenis cam ni very the  ...
ajinomotonosuga Post at 27-4-2011 13:02

betul jgklah kata2 ni.. patutlah bila tgk family yg jenis mcmni kalo sy dtg umah, mmg mesra diorg lain mcm kan? tapi ramai yg sy tgk takat salam dgn tetamu, pastu diam membisu je.. kadang jadi malu pun ada bila dtg melawat.. mcm x dipelawe je.. hehehe

betul jgklah kata2 ni.. patutlah bila tgk family yg jenis mcmni kalo sy dtg umah, mmg mesra ...
mamatarosan Post at 27-4-2011 13:09

look.listen.and learn.

ko takyah tunggu oang peramah..ko kene pandai bukak cite
kalo ko mai tu oang tu peramah..ko join jek..ko cuba jadi good listener

nature manusia ni depa SUKE KONGSI..esp pompuan..sharing is caring depa kate..sememangnya cengitu, sebab naturally human needs another human, so ko nak kongsi apa pun..maka itu komunikasi sangat penting..actually terpenting hihihi

oang pompuan ni depa kalo mai dengan masalah, bukan depa nak suh setel or nak ko kasik solution..depa nak di dengari jek..di beri attention..depa mampu setel seme mende gak ..aku bolehhhhhhhhh gitu dah zaman ni

tapi macam aku tulis keberadaan pompuan tanpa lelaki tu satu kesepian yang tak terkata hihihi, macam aku tanya bab hawa tu..pi la petik buah tu sendiri pasai nak tarik adam plak..dah dia takmo bio lah dia..ko nak ko pi petik but kenapa hawa pujuk sampai adam mau? makna nya BERDUAAN berpasangan awal dan akhir tu..ini panggilan jiwa  namanya..tak boleh tidak

so kita bawak 'instinct' cengitu esp dalam diri cik kak sini..para isteri..kene plak laki keje jauh, laki pi outstation, laki ada branch baru so apa jadi panggilan jiwa tu..mana lelaki ku? where is my man? i have problem to share..but where is he?  ini yang punca utama jadi banyak kes even macik2 bawak lam porem ni..oang lelaki kene amik tau mende ni..esp para suami.

look.listen.and learn.

ko takyah tunggu oang peramah..ko kene pandai bukak cite
kalo k ...
ajinomotonosuga Post at 27-4-2011 13:20

cerai berai pun byk berlaku sbbkan forum2 mcnni kan? (pengalaman)

Reply 78# Arcanum

Saya cobalah sampaikan pengertian cinta abadi ini pd pandangan saya sendiri.  Kalau salah sory ya.
Hakikat cinta abadi ni pun mungkin maksudnya begini, cinta yg tak ada galang gantinya walaupun yg dicintai sudah lama pergi dan cinta abadi ni selalunya berlaku jika berlaku kematian yg memisahkan.  

Cinta abadi juga lebih ada kpd kaum wanita kerana kasih dn cinta mereka yg mendalam terhadap suami tetiba suami dijemput kembali kerahmatullah maka tak semudah itulah wanita berkenaan mencari cinta pengganti.  Cinta abadi di kalangan lelaki payah dicari dan sebab2nya juga telahpun kita semua maklumi.

Reply  Arcanum

Saya cobalah sampaikan pengertian cinta abadi ini pd pandangan saya sendiri.  K ...
nolya Post at 27-4-2011 14:20

betul2... akak ipar sy sampai skrg xde lagi nak cari pganti arwah abg sy walaupun mnasa abg sy meninggal dulu anak dia dlm perut lg samapilah skrg dah masuk darjah satu.... sian gak bila tanya nape taknak terima pingangan org lain tapi dia kata dia dah tua anak2 pun dah besar.. jaga anak jelah lagi baik...

retro skit..masa saya pom aaa pom 3 kut..kat sekolah, turun dari satu bas ada atok dan nenek turun s ...
ajinomotonosuga Post at 25-4-2011 23:26

penah tengok sebuah keluarga masuk McD........time dieowang tengah makan tue,si suami menyuapkan makanan kepada si isteri.................anak2 n cucu2 dieowang sume tengok n nampak bahagia tengok mak ayah / nenek dieowang sweet n bahagia..

sooo sweet...

Reply 97# mamatarosan

yelah..blom tentu lagi dapat pengganti yg sebaik arwah.

Al-Fatihah utk arwah abang kau.

Reply  mamatarosan

yelah..blom tentu lagi dapat pengganti yg sebaik arwah.

Al-Fatihah utk arw ...
ruffleen Post at 28-4-2011 15:00

mekasih... Alfatihah utk roh2 semua umat islam moga dicucuri rahmatNYA disana..
sy betul2 respect akak ipar sy tu walaupun bkn darah daging kami tapi dia masih jgk bersama kami semua tiap kali family berjumpa... mmg ni satu2nya bukti nyata dpn mata yang sy lihat ttg setianya cinta dia pada arwah abg sy dan sanggup idup menjanda demi jaga anak2 sampai lah skrg...