CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myra316

Toyota Innova Or Honda Stream Or MPV lain?

alt. u penah bw serena tak? bole citer kelebihan n keburukan dia sbb hubby minat serena me plak mmg minat n pas baca info yg sgt infomatif dr u nk angkat innova. kalu x silap serena ni recon...so kna consider 5 thn di jepun sblm reg. kat mesia. berbanding innova yg bukan recon meaning enjin baru. betul ker pemikiran ku ini? tlg btl kn kalu salah. i really need bigger 'car' since anak 3 org boy yg sgt lasak n sker gado2 manja...

serena kalo pengalaman naik kenderaan jabtan yg merupakan nissan serena higway star tahun 2003 kot dari comfortable memang comfort.. aircond sejuk sampai belakang layan higwat karak mantap tapi driver jabatan la yg bawa bukan aku hahahaha.. dia punya pergi pun ok tapi minyak sakit skit lagi pasal enjin 2.0 . enjin dia SR20 kod yg sama ngan silvia ngan pulsar cuma takde turbo je hehehe.. space memang besar kalo anak2 memang best la bergerak sana-sini bleh wat playground

paper tepuk dada tanya selera seluk poket hehehe

Rate

1

Guys....apa opinion korang tentang Chery Easter?

aku pakai innova....so far aku bersetuju dengan Alt-F4....masa sebelum dapat Innova tuh, aku dah siap bayar booking utk wish. Tapi ada lah komplikasi sket kat situ, sampai kena kelepet dengan tokey kedai tuh, so aku beralih kepada innova. Sebab2nya adalah seperti berikut:

KELEBIHAN

1- Aku ni anak ada 2 orang jer. Yg kecik baru 5 bulan, paling tua pun dalam 6 tahun. Tapi memandangkan barang2 baby ni mengalahkan orang yang berpindah-randah time lari dari bayar sewa rumah, so aku amek Innova sbb bonet besar..kalau Wish, nak letak stroller baby pun dah penuh. Beg baby lagik? Beg yg eldest tuh lagik? Beg aku lagik? Beg wife aku lagik? Memang tak muat kalau Wish.... So, Innova ni leh susun semer tuh, tanpa melipat 3rd row seater tuh...

2- Aku ni suka kenderaan yang tinggi. Kalau bawak time hujan tuh, rasa confident & safety sket, langgar lopak air pun tak bergegar. Kalau bawak ramai2, full house, tak da lah yang mengumpat, sempit lah, pick up lembap lah..Kiranya kalau jadik driver, memang cemburulah tgk passengers especially kalau semer orang sedap tidor, kita sorang jer drive layan lagu.

3- Handling memang kurang sket kalau nak bandingkan dengan Wish..kalau driver rasanya, tak terasa sgt time corner ke etc. Tapi passenger belakang, kalau naik tak ramai, dia akan rasa badan tuh bergoyang lebey sketlah. Kalau naik ramai2, full house tak terasa sangat..Paling koman pun, berselisih2 bahu jer...

4- Engine 2.0 VVTi boleh diharapkan bila naik bukit tinggi...Tak tersengguk2 atau tersangkut. Kalau AT, tak dgr sangat gear tuh tukar kecuali kalau kita tertekan minyak lebey sket, then gear transition akan bunyik macam mengaum...But this is depend on how we accelerate...

KEKURANGAN

5- Dari segi rupa memang huduh kalau nak dibandingkan dengan Wish atau Estima etc etc..Aku masa mula2 bawak dulu, orang ingat pakai keter orang tua mana entah sbb selalunya Innova ni orang yg anak2 ramai atau yang dah besar2 jer selalu bawak. Tgk aku nyer gaya cam budak2..so, nampaklah cam keter pinjam..

6- Kalau nak menyelit, susah sket bagi aku sbb keter2 rendah selalu tak bagi aku mencelah masuk bila tgh2 traffic jam i.e Jalan Kuching during peak hours..sebab tinggi bebenor gamaknya....Atau pemanduan aku berhemah sgt ker, tak taulah...

So, TT disarankan membeli MPV yang seperti aku sekiranya mementingkan keluasan, ketinggian, kelebaran, daya pecutan & kedinginan air cond yang sampai ke hujung kaki...uhuhuhuhu..

Rate

1

Guys....apa opinion korang tentang Chery Easter?
myra316 Post at 27-4-2011 14:17

cherry ni keluaran china.. guna enjin mivec 2.0 .. aku tak pernah bwk.. cuma pernah masuk.. duduk2 je..
interior mmg cun bg aku.. design keta mmg cun.. secondhand value kureng.. tp drpd segi reliability aku taktau nak cakap la.. satu lagi risiko yg perlu ditanggung oleh bakal owner..

Rate

1

sebenarnya bab secondhand value ni camni..

kalo korang jenis nak pakai smpai reput.. secondhand value ni korang boleh abaikan.. sebab korang mmg tak bercadang nak jual.. so tiada istilah rugi dlm nak beli keta ni.. so choice mmg byk..

tp kalo jenih suka tukar2 keta... secondhand value ni sangat penting la.. nak elak kerugian melampau..

Rate

1

Follow Us
Reply 16# myra316
Chevrolet Nabira base modelnyer adalah Opel Zafira...boleh check forum2 model nie utk pengetahuan lanjut...

kat tempat keje aku ada 2 biji cheary eastar ni member aku pakai erm.. rasanya yg pakai enjin mivec tu model 2.4 kot yang model 2.0 tak kot.. setakat ni aku tengok ok je diorg pakai aku tak pernah naik tapi tngk macam besar je member aku tu memang suka beli kete pelik2 dia ada sebiji 4x4 mahindra beli 2nd hand tu sampai skang tak leh jual tak de org nak beli tak pasal2 kena bayar 2 biji kete.. ntah lah tapi aku memang kureng skit ngan benda2 buatan china ni..

Rate

1

tu la... nak beli keta ni.. kena timbang byk benda.. mcm kriteria yg aku taruk kat first page tu la..

kalo lepas semua kriteria tu.. mmg boleh ambik la model keta tu.. kalo tak.. agak susah dikemudian hari.. ( time baru beli mmg la seronok.. nanti dah lama2.. baru paham kenapa kriteria2 aku tu perlu dipatuhi.. )

tp apa2 pun terpulang pada tuan badan la.. kalo takmo ikut pun takpe.. cuma nanti lagi 5-6 tahun.. keluar pulak thread.. "nak jual keta tp loan masih byk.. nak buat camner" atau.. "nak jual keta... tp keta susah nak cari pembeli.. mintak pendapat korang semua.."

Rate

1

satu lagi tip nak beli keta samada baru atau terpakai.. ni tertakluk kepada model yg dah lama dijual.. mcm gen2 ke.. vios ke.. camry ke.. accord ke.. city ke.. persona ke..

tip ni senang aje..

aku ambik contoh keta gen2 la.. kalo dlm hati berminat nak beli gen2.. sebab lawa dan sporty..

so korang pegi used car.. cuba cari gen2 yg first model punya.. tgk keadaan body.. interior.. exterior.. engine.. cuba teliti setiap angle keta tu..  pastu cari lagi.. dan tengok gen2 lain kat used car lain.. agak2 tahun yg sama.. katakan dah tgk 10 bijik gen2..

so buat konklusi.. gen2 ni pakai lama2.. interior masih cantik.. enjin masih elok.. bwk still mcm baru.. so korang boleh agak dah.. kalo korang beli gen2.. bila korang dah pakai contoh dlm 5 tahun.. korang boleh agak dah gen2 korang tu jadi camna..

kalo tgk first model pun dah barai mcm janda beranak 24 org... kalo korang beli gen2 baru pun.. nanti bila dah pakai lama.. konfem akan jadi mcm janda beranak 24 org..

so avoid model ni.. cari model lain pulak.. pd masa yang sama.. cuba tip yg aku bagi ni..

Rate

1

Thanks for the advice...saja tanya pasal Chery sebab promotion kereta ni tgh hebat.

boleh myra.. try test drive... mintak je buat mcm nak beli.. pastu blah le..

aku p kat used car pun mcm tu jugak.. singgah kedai used car.. sembang2.. bukak bonet depan belakang.. tungging atas bawah.. start.. masuk gear.. pastu abaq nak test drive.. pastu vroom2.. pusing pekan.. abeh tu p balik used car.. pastu blah le..

nanti Jumaat ni nak pi test drive...mana la tau tah2 last2 aku beli Chery...

nanti Jumaat ni nak pi test drive...mana la tau tah2 last2 aku beli Chery...
myra316 Post at 28-4-2011 01:29

its up to you lah tt..

me pun baru beli innova juga sbb amik yg cousin jual 2nd hand, if not mmg kitorang amik cherry gak after test drive..monthly pay lebih kurang jek

kalo tgk first model pun dah barai mcm janda beranak 24 org... kalo korang beli gen2 baru pun.. nanti bila dah pakai lama.. konfem akan jadi mcm janda beranak 24 org..
Alt-F4 Post at 27-4-2011 22:55

Kalau pompuan yg dah melahirkan anak baca ni, sensitif pulak nanti

kalo tngk iklan cheary easter kat tv terang2 nampak ada benda dia nak sorokkan.. pasal dia hanya cerita pasal space je benda lain spt performance, suspension dll dia tak cerita

paper pun tepuk dada tanya selera seluk poket

haah...betul tu.....aku test drive dulu then aku cerita.

Pagi tadi aku test drive chery easter 2.0...hasilnya....aku tak puas hati....tekan je minyak untuk speeding...bunyi engine mengaum...lepas tu pertukaran gear auto tak smooth...kalau bawak slow ok la....interior out...seat paling belakang punya la nipis...hancus.

Rate

1

Kalau pompuan yg dah melahirkan anak baca ni, sensitif pulak nanti
assaffah Post at 28-4-2011 17:15

kalo takat lahirkan ada 2-3 org tak sensitif punya momod..
kalo nak masuk anak ke-20 kot la ada sensitif sikit.. hahaha..

tp skang ni ada jamu mak dara dah.. apa mau takut..