CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: takeshi_anwar

SERU ala Quarantine [.Rec] - wajib tonton.

baru selesai tgk...ceta ni mmg best mmg wat aku terkujat n xmemeningkan pun...

masih ditayang di Astro 1st ke?

ok ini review dari aku
sori lambat
kerana aku tgk kat astro first sahaja

cerita ni kena baca sinopsis skit baru leh faham klo tak mesti jadik bangang nyer tgk citer stail camnie

first question hahha - mana adam?
(adam adalah ekstra yg ditanam sewaktu babak shooting awl2 movie
tp sumer krew terlupa nk bawa dia keluar, pastu shanaz gi cari tak jumpa and pastu senyap)

citer ni ok dari segi idea but, still tak lari dari filem2 sebelum2 yg seumpamanya...
penceritaan agak lemah dan plot yg tak jelas...membuatkan ada setengah babak jadi tak suspen dan bosan

pengarah sepatutnya cuba mencari idea baru supaya jalan cerita ni jadik fresh dari awal
smp ke penghujung...
org kta citer ni best yg tak kesampaian...
penonton mahukan kepuasan yg bila habis filem ni baru tarik nafas...
tp bila dah smpi ke tengah2 citer dia dah mula jadik dull and blurr smpi tangan aku rasa nak tukar ke citer nie...

antara aspek lemah citer ni ialah, tak jelas dr segi plot... igt dlm sudut filem, mesti ada tiga dimensi tp pengarah gagal tonjolkannya smpi kita rasa nk pusing pala sendiri nak tgk side2 yg kita tak nmpk...
tak berapa realistik bila ada beberapa babak, yg nampak dorg nak kena letak kamera elok2 macam ada org pegangkan pastu baru dorg lari selamatkan kawannya...
cth - babak sham nak selamatkan tony, tony nk letak kamera kat tepi batu pun amik masa
macam nk biar view tu cantik je dpt rakam dorg nanti.. dlm situasi panik bleh ke ko pikir sumer nie? pastu waktu dia berkocak2 dlm air, setitik pun tak kena kat kamera...tak realistik, pastu waktu shanaz ternampak bayang org.. blum sempat penonton dpt cam apa kah itu, dah ilang.. kita cuma tahu ada benda kerana dorg berteriak...
and takpayah lah waktu nk tukar kamera itu asik nk bgtau 2,3 kali.. seolah2 dorg ni pentingkan kamera dari nyawa...

dan ending yg menunjukkan hal sebnarnya yg jadik... pasal ungkai tu puja member dorg untuk bunuh semua org sbb nk hidupkan anak dia dah jadi skeptikal dah...
namum camner pun ada dua tiga pelakon yg bg komitmen bagus...

rating aku
(10 best, 0 worse)

action - 6
screenplay - 6
genre - 8
casting - 7

overall - 6

-tak semestinya ada 3 dimensi. kalo gitu kita akan terhad utk berkreativiti buat filem. dah tgk the hurt locker?  

-plot ringkas je. citer satu produksi filem seram jadi mangsa sihir satu pasangan org asli. bg aku plot tak blur apa pun. juz kena set mind je yg ini cerita satu malam dan dirakam dua kamera. org yg rakam kenduri kawen guna satu kamera tu pun pastinya ada dimensi dan sudut yang tak dpt dirakamkan.

-kamera yg dipegang tony/sham tu adlh panasonic p2, bukan video cam yg saiznya umum sudah sedia maklum. harga kamera tu yg aku tau about rm20000. cara pegang kamera tu pulak adalah guna side handle bukan guna top handle. top handle senang nk lepas bbanding dgn side handle. so bg aku logik kalo tony ambik masa utk letak kamera tu sbb dia pun kena ingat yg gajinya bukan byk mana pun kalo dia nak lepas kamera tu jatuh atas tanah dgn cepat.view dia cantik? karang kalo dia letak kamera tu pandang arah lain, mesti penonton dan reviewer bertauliah marah pulak kt director cakap, "buat apa la pi tangkap gambaq hutan kosong tu, kami nk tgk mcmn tony selamatkan sham tu." serba tak kena kalo jd pengarah filem melayu ni kan?

-pernah hidup sebagai krew filem khususnya kameraman? tanyalah kameraman produksi mana pun, yes.... camera is diorg punya nyawa. mcmn pun jadi kamera kena jaga.itu disiplin plg penting sbg kameraman. sbb tu aku gtau td dlm 2nd point. set mind yg ini cerita psl krew filem. itu life mereka, itu bahasa mereka. kalo kameraman orang kawen, life mereka dah lain. kenapa kita tak komplen cerita mcm day after tomorrow, twister, dan filem bencana2 yg lain..."apa ke bangangnya reporter dok pi bt newscast kt depan puting beliung?" dah itu life sebagai reporter nk bt mcmn.sekurang2nya filem ni bagi ilmu kt penonton, beginilah life dan bahasa krew filem.

-gtau tukar kamera byk kali? cuba tgk balik filem tu.sikit je kot di awal2 cerita. itu pun time dorg blur2 lg apa yg berlaku kt diorg. lg satu tau ka kamera utk shoot filem besar mana, berat mcmn, harga berapa?

- dlm filem, tak semestinya sume bnd kena bgtau penonton. sbb tu dalam dunia ni ada dua jenis maksud. tersurat dan tersirat. kalo semua nk hidang direct kt penonton, filem tu dh ilang nilai intelektual. ada benda yg penonton kena fikir sndr. tu beza filem dan drama tv/episod.

-susah nk cari review yg betul2 adil. kalo korg peratikan, org yg review filem omputih, pujian byk drpd kritikan wpun filem tu ntah apa benda. contoh, avatar... betul dr segi teknologinya mmg hebat, tp dari segi jalan cerita, alahai very predictable kot. sbb tu filem2 berskala besar kt hollywood, susah nk menang best picture utk oscar. fast n furious five nk btanding best picture utk oscar? haha aku gelak dulu. kalo filem melayu pulak, review dia mesti byk kritik drpd mencari perkara yg boleh dipuji. hang buat lah sefresh mana dan original idea mcmn pun... mesti kena kutuk jugaklah wpun, bnd yg bleh dipuji lg byk drpd benda yg dkritik tu.

why perkara ni berlaku?

bcoz kita kan orang hollywood....

citer ni best...tp ending dia kenapa cam memberikan kemenangan pada kejahatan????

meh kita buat alternate ending mcm filem paranormal activity. ada 3 jenis ending diorg buat.
so aku punya ada 2...

1st, lepas setan tu masuk badan budak tu, budak tu bunuh org yg seru dia..budak tu lari masuk utan.then habis.

2nd, tgh2 org asli tu seru setan tu, tiba2 ada alien/makhluk aneh serang diorg tarik dalam utan then habis. so filem tu bukan dh jd filem seram sbnrnya.. dia jd filem misteri. menatang apa yg serang org asli tu. yaa...kita dh ada idea buat sekuel. hahaha

Follow Us
okey la jugak cite nie, cuma x masuk akal masa dalam hutan tu, cerah sangat hutan nyer.....dan nampak sangat dieorang nie pentingkan kamera angel tu

-tak semestinya ada 3 dimensi. kalo gitu kita akan terhad utk berkreativiti buat filem. dah tgk the  ...
haikal_fadzil Post at 14-6-2011 09:24 AM

cool..make sense penjelasan ko ni...memang aku terfikir pasal kamera tapi then aku buat conclusion yg diorang ni professional cameraman so sebab sebab tu mcm tu...n aku memang selalu nampak rupa n saiz kamera rakam filem ni camana..memang besar n berat, sandal kat bahu pun memang stabil.....

ala ala blair witch project pn ade gak citer neh..boleh thn la..xde la sram sgt..part yg plg sram bg aku masa bdak nek buaian tgh2 hutan 2..huhuhu

aku sangat suka citer nie.. nasib baik sempat tengok wayang..

dah tonton ceta ni, bolehlah... so-so je...  Cuma, kekadang aksi ketakutan tu nampak mcm dibuat2 je...  Aku cuma terkejut time mayat (pelakon extra dlm ceta ni) bangun mengejut...

sebagai peminat citer horror,misteri2 gini dan seangkatan dgnnya..bg aku...biasa2 jer..

takde sapa yg terfikir ke? Kalo aku jd salah seorang mangsa dlm film ni..lps jer aku or kwn2 diserang, aku yg stil survive mesti akan pegang senjata spt kayu or apa2 yg boleh dibuat senjata sepanjang masa...dan itu yg tidak dibuat oleh hero cite ni...bodoh! aka penulis skrip

baru je tgk kat astruk td...agak menarik juga citer ni...2x aku menjerit tak cover sbb tekujat ....nasib jiran tak ngamok....

paling kesian si adam yg kena tanam idup2 tu la...bangang punya produksi boleh lupakan dia lepas cancel shoot tu....agak tak logik bila dorg berkali-kali nk protek jugak pompuan yg kena rasuk tu....ikat-ikat buat apa....bunuh terus la...

pompuan yg survive sampai nk ke akhir tu apa namanya...lina ke rina tu over acting jugak ye...budak teater ke....lakonan yg lain boleh tahan la....scene yg PM bertekak dgn director psl tak pagar lokasi tu agak realistik....gelak je aku tgk...

overall 45 min pertama agak saspen lepas tu mcm kurang dh momentumnya...
ok la citer ni....good job pierre andre teruskan dgn filem mcm ni...tolong rentikan buat filem romantik ya....

filem ni sebenarnya best dan menyeramkan for the first half movie..tp pastu dah start boring dan meleret2..pengarahnya dua org, pierre andre dan woo min jin..tp tgk filem al hijab arahan pierre yg hazab ittew, aku conclude kan filem seru ni jd best di tangan arahan woo min jin..bley gitu

mmg bodo la cite ni..ending ntah ape2..dlm dok suspen tiba2 dh habis..apa daaa
kasihdansayang Post at 9-6-2011 02:00

Sori baru skang reply kat post ko ni. Tapi aku nak wat kajian sikit. Ending cemana yang orang suka? Dalam kes cite ni, ko arapkan ending die cemana?

paling kesian si adam yg kena tanam idup2 tu la...bangang punya produksi boleh lupakan dia lepas cancel shoot tu....agak tak logik bila dorg berkali-kali nk protek jugak pompuan yg kena rasuk tu....ikat-ikat buat apa....bunuh terus la...
parasitology Post at 1-5-2012 03:25

Aik? Sori tapi aku tak tengok lagi muvi ni. Kalo diorang bunuh pompuan tu lagi ar tak logik kan? Diorang2 tu bukannye ber-background-kan killer, senang2 nak bunuh orang ni.. Ke aku yang silap? Mohon explen..

Aku da teruje nak tengok citer ni.. Baidewei, ko tengok citer ni kat mane?

Aik? Sori tapi aku tak tengok lagi muvi ni. Kalo diorang bunuh pompuan tu lagi ar tak logik ka ...
PostBanhammer Post at 4-7-2012 03:57

kalo sampai dh berapa orang dibunuhnya pompuan tu wajib jah jatuh hukum bunuh..... nak ikat2 lg watpe....
cite aku tgk kat citra 131....

kalo sampai dh berapa orang dibunuhnya pompuan tu wajib jah jatuh hukum bunuh..... nak ...
parasitology Post at 4-7-2012 09:15

Oh gitu alkisahnye.. haha.. ok2 boleh diterima pakai..

ada tengok citer ni...aku suka cerita ni sebab ala2 paranormal activity gitu,tapi entah kenapa aku rasa tak puas hati..as if something is missing.takde rasa kepuasan menonton.