CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22672|Reply: 117

rumah berhampiran kubur islam

a'kum suma...aku tgh survey umh..ada la umh yg dlm pembinaan dan akan siap tahun depan.umh semi-d 2 tingkat.design suma cantik..tapi masalah nya skrg umh tu sebelah ngan tanah kubur..walaupun skrg x dak la nampak kubur kalau aku dok kat umh tu sebab lindung ngan semak samun dan pokok buluh yg rimbun..tapi kalau 10 tahn lagi x tau la kan..heehee..depan dia ada balai polis..apa pendapat korg ?kalau korg beli x umh mcm ni?atau ada ja yg tgh dok umh yg dekat ngan kubur...tlg bg pandangan tengah buntu sgt2...hati mmg berkenan sgt ngan umh tu..

takde problem pun. ko takut kubur ke?

rilek je, senang gak ingat tuhan tiap2 hari nnt. :re:

tapi utk tidak menghampakan, aku tanya lagi, selain kubur n balai pulis tu, apa lagi ade kat area tu? umah kat ssitu ada brapa deret, brapa lot, brapa shop lot? jarak ngan main road/hiway?

sebab kadang2 org kata umah kat tepi kubur, seram je. tengok2 takde le seram mana pun. tul tak?

takde problem pun. ko takut kubur ke?

rilek je, senang gak ingat tuhan tiap2 hari nnt.  :swea ...
bzzts Post at 3-5-2011 08:27

takut jugak..heehee..husband selalu outstation..tinggai la aku ngan anak 2 org yg masih kecik....tapi ramai ja ckp ok ..x dak hantu pun heehee..x tau la kan..x dak apa..umh kedai pun x dak..cuma umh dia ada 24 buah suma...tepi jln...nak kata seram tu x tau la.cuma sunyi ja la...x byk umh......

setahu aku, kalau rumah dekat kubur, sedikit sebanyak memang akan ada something.. kalau tak pun dlm rumah, mungkin diluar rumah.. ye lah, dah namanya berjiran kan, sekali sekala dia tumpang lalu la jugak kot..

mcm kitorang, rumah tak jauh dari kubur jugak.. tak rasa papepun, tapi jiran@tetamu pulak yg nampak/experience pengalaman mistik ..entahlah.. mungkin jugak pengaruh psikologi kot..  wallahualam.. kalau takut, nampak la macam2..heehee

pendapat aku, kalau u jenis semangat kuat, takde masalah rasanya.. yg penting jgn tinggalkan suruhanNya dan banyakkan amal.. kalau jenis penakut, lupakan je lah..

setahu aku, kalau rumah dekat kubur, sedikit sebanyak memang akan ada something.. kalau tak pun dlm  ...
manganini Post at 3-5-2011 10:29

aduh ya ka...tu la dok konpius ni...takut x..takut x..heehee...

aduh ya ka...tu la dok konpius ni...takut x..takut x..heehee...
dedaun85 Post at 3-5-2011 11:39

hehe.. entah la.. lain org lain pendapat.. kawan aku siap beli rumah berhantu lagi.. harga jatuh murah sesangat coz takde sapa berani beli rumah tu...lepas beli dia panggil ustaz "bersih"kan rumah tu..sampai sekarang tinggal kat situ, elok je diorang aku tengok..

dulu masa me n hubby survey2 rumah, ada berkenan kat satu rumah ni.. teres corner.. kat sebelah dia ada tanah perkuburan... harga memang murah (adakah sebab takde org nak beli?).. tapi hubby cakap, takyah la beli rumah tu..survey2 rumah lain dulu.. coz katanya, kalau ada baby nanti risau lak budak2 lemah semangat.. lepas tu alhamdulillah jumpa rumah lain yg lebih baik..

so up to TT.. kalau nak beli pun tak de salahnya....

Follow Us
baru 2 ni aku try la masuk umh tu ...dlm 70% dah siap..naik kat tingkat ats kot 2 la nampak kubur..tapi x pulak..kalau aku ambik umh yg depan..x dak la berjiran ngan tnh kubur sgt..org ckp tu kubur lama..huuhuu..pastu byk pokok2 besaq di blkg umh tu..seram dak?

bagus pa umah dekat kubur, selalu ingat mati...  mati je yg pasti.

Reply 7# dedaun85

kalau bagi aku yg separa penakut + separa berani ni, kedengaran seram la jugak..........

RUMAH ai dkt kubur, tak de le plak kena apa2 pun setakat hari nih(alhamdulillah)     Walaupun kita orang nih jenis yang balik lewat malam.

setahu aku, kalau rumah dekat kubur, sedikit sebanyak memang akan ada something.. kalau tak pun dlm  ...
manganini Post at 3-5-2011 10:29 AM

ngarut je ko ni. umah makcik aku ngam2  sbelah kubur n kubur tu  melengkok ke blakang umah dia.
kat situ le kluarga belah abah aku dkebumi.  
start darjah 4 aku pindah dduk  sana. siap main myorok2 kat area kubur tu. ssmpai la ni  tkde pun bende2 pelik jaddi.
kalu passal kes mcm santau tu, ade le,  takde kene ngena ngan kubur.

ntahnyaaa... apa nak takut ngan kubur tuh.. tak pernah lagi aku dgr org yg dah ditanam bangkit balik...pastu gi ketuk2 umah jiran dia sbb nak pinjam toilet..!!!

Try tanya developer tuh.... harga leh kurang sikit sbb kedudukan umah tuh... mcm kes umah tepi sungai/lombong/curam.... mmg harga akan rendah berbanding kedudukan rumah yg lain... sbb, value masa akan dtg....

mana tau TT nak jual umah tuh, disebabkan ada kubur kat sebelah, kemungkinan nak dpt buyer, mmg susah... kalu cina? langsung depa tak mau... tak dak onnggg..!!!

Sbb tu ada kes, penduduk buat rusuhan sbb pelan pembangunan asal (master plan awal) tak der tunjuk kuibur... alih2 bila umah dah siap, tanah lapang kat sebelah tu nak buat kubur.... mau tak menyirap!!

BUkan sebab takut kat kubur.... tapi value rumah mmg drop giler2 lepas tuh...

harap maklum!

Post Last Edit by manganini at 3-5-2011 13:10

Reply 11# bzzts

hehe.. ngarut ke?? sebab tu aku cakap, rumah parents aku pun dekat kubur, tapi takde lak apa2.. tapi yg herannya ramai yg cakap nampak mcm2 kat rumah kitorang.. so i wonder why je la.. i guess psychology plays role here.. jangan la marah.. aku dah agak sure ada yg lahar bila aku komen camtu..

takut jugak..heehee..husband selalu outstation..tinggai la aku ngan anak 2 org yg masih ke ...
dedaun85 Post at 3-5-2011 08:42

Kat bukit idaman ke dedaun85....
Tanah perkuburan kat situ pun ada rumah dalam pembinaan, depan tu IPK selayang....
I teringin nak dptrumah kat situ, tapi tak mampu kot....
apa nak takut daun...lagi best sbb tenang je, nanti satu hari kita pun akan ke sana jugak......

Reply 13# manganini

tak dinafikan kbur tu byk makhluk halus.
kalu ade org kacau, g puja kubur, bende tu jadi le... tapi smpai ganggu org skeliling tu tk penah plak dengar...

byk je aq nengok sekitar kawasan kubur ade rumah...klau ade somethg msti depa xduk kan...so positive way, pada aq xde masalah kot..

tp klau TT rasa ragu2, cari lah yg lain dulu ye
sambil2 tu klau nak buat solat sunat istikarah pon ok...

Reply 10# Ina_pk

oooo ya ka...tu dok tgh tya pendapat org kat sekeliling..ramai ckp ok ja..x png lagi depa dgr org mati hidup blk..heehee...

Reply 14# jazaa

bukan..umh ni sebelah utara nun...

ntahnyaaa... apa nak takut ngan kubur tuh.. tak pernah lagi aku dgr org yg dah ditanam bangkit balik ...
Chek_am8848 Post at 3-5-2011 13:03

harga dia 300k..mahai gak kan walaupun dkt ngan kubur...belkg umh dah siap tembok..maksud dia tnh belkang tu kubur punya la...walaupun jauh lagi nak sampai blkg umh tu..heehee..design suma cantik..

byk je aq nengok sekitar kawasan kubur ade rumah...klau ade somethg msti depa xduk kan...so positive ...
cozack Post at 3-5-2011 14:16

insyaAllah cozack...rumah tu x dak org beli lagi..x tau napa..dah tya pemaju dia knpa x dak org beli..dia kata mahai sket..x tau la dia nak cover ka apa....ntah 2 org x mau dkt kubur kan.