CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: khairina07

Pengalaman yang pernah / tengah mengalami kanser payudara

rina0602 replied at 20-2-2018 07:04 PM
Alhamdulillah..oo mcm tu ye.sekarang masih rasa sakit tak?

Xde dah.. kdg2 ade jgk rsa tp rasa sbb sy menyusu sbb xde benjolan pape.. mse pregnant pn nurse adw buat check up.. tp sy kena sentiasa waspada sbb ade keturunan kn. Arwah nenek sy dpt kanser pn mse dh tua..dh 80+ . Mse sy buat ujian dulu tu ade sorg auntie cina ckp dia xtau pn ada kanser. Dia dapat tau mse pergi pasaraya ade buat free scan. Tuhan je tau perasaan sy mse buat test tu..tkt sgt.

nanieygene replied at 22-2-2018 12:06 AM
Xde dah.. kdg2 ade jgk rsa tp rasa sbb sy menyusu sbb xde benjolan pape.. mse pregnant pn nurse ad ...

Saya rasa sakit kat tepi dada. Mcm kat area tepi tulang dada tapi sebab dekat dengan breast rasa takut sgt. Bila tekan2 tetiba perasan ada benjolan. Rasanya sebelum ni takde. Rasa berat je breast mcm ada something kat dlm tu. Takutnya..memang habiskan masa google je la kerjanya. Makan x lalu,tido x lena. Makan pun memang kawal,x makan ayam,telur pun takut nak makan. Sayur,buah,roti,ikan bilis je. Asikla pegang2 area situ sampai suami pun perasan. Kerja pun terfikir2. Asik pegang2 tempat benjolan tu walaupun sakit,tiba2 nampak line merah tapi x pasti sebab selalu pegang2 situ atau sebab bra ke..google breast cancer ada mention pasal red mark. petang semalam balik kerja terus jumpa doktor. Bila doktor cek rupanya costochondritis. Alhamdulillah bila makan ubat tu rasa kurang la sakitnya,bengkak pun mcm makin kurang. Actually dah dua minggu rasa sakit area situ,sakit belakang. Lepas tu baru ada bengkak.  Semoga memang itu je la sakitnya. Tapi kena lah berwaspada juga kan kanser ni time dia nak dtg bila2 je. Pengajarannya x nak la makan melantak mcm dulu2 lagi. Nak belajar kawal makan. Tu  je nak cerita..hehe. Terima kasih nanie reply mesej kita.

rina0602 replied at 22-2-2018 07:05 AM
Saya rasa sakit kat tepi dada. Mcm kat area tepi tulang dada tapi sebab dekat dengan breast rasa t ...

Alhamdulillah..dr xde ckp pape lg ke selain drpd tu? Tula mcm sy pn skg pun masih takut2 jgk sbb kdg2 ade gak rse skt tp xde benjolan..yg mase dulu mse sy g pusat kansee negara tu masa tu mmg nipple lain macam pastu ade keluar air. Sy pernah tgk arwah nenek punya benJolan kt breast.. mmg besar..mcm seketul bulat. Dia pn mmg xde sakit pape, xde demam. Lps tu lama2 ade sepupu check dia punya breast tgk dh bernanah dan berulat. Org tua biasa la tkt dgn hospital dh lama ajak g hospital tp x nak. Sjk tu kami anak beranak mmg tkt la sbb dh ade keturunan kn.

Masih aktif ke thread ni?

Kepada sesiapa yang ada pengalaman, nak tanya..nipple ada sakit tak sebelum tertarik ke dalam ke apa? Sebelah kanan je.

Sy memang ada lump sebelah kanan (sebab scan kat private sebelum ni but tak buat biopsi) dan nk scan kali kedua and biopsi bulan ni ( di gomen hospital).

Tq

Aku harap forumer yg nak komen tak perlu la cerita pasal nenek ke mak cik ke jiran blkg jamban dia meninggal sbb makhluk kanser ni..kanser survivor perlukan kata2 semangat dan positif utk terus combat makhluk ni..buat semua survivor..tiada yg mustahil...setiap penyakit ada ubatnya..yakinlah...

Assalam semuaa,  saya baru dapat tahu,  ketulan di payudara adalah kanser. :-(
Doakan semoga saya masih di tahap awal
Tak sangka saya,  tiada family history yg mengidap apa jenis kanser pun sebelum ni.  Dapat tahu ketulan tu adalah kanser, down juga saya :-( ,, minta kawan berikan kata semangat.  

Follow Us
CardiGans85 replied at 5-10-2018 10:22 PM
Masih aktif ke thread ni?

Kepada sesiapa yang ada pengalaman, nak tanya..nipple ada sakit tak seb ...

Saya tak saakit.  Tak tertarik ke dalam pun
Cuma ada ketulan di breast kiri.

penyakit yg pling digeruni wanita

iols before ni pernah buat operation buang lump di kedua belah payudara...xsilap ms tu sebelah kiri ada 5 ketulan, kanan 8 ketulan...tp yg di buang 1 setiap belah...yg lain dibiar je sbb kecik...yg tu doc ckp xberbahaya...cuma nya ms dpt tau tu mmg nangis non-stop...yo lah..masih ank dara ms tu

girlphg replied at 24-11-2018 10:55 PM
Doakan semoga saya  ...

Allahuakbar...moga uols kuat ya...anggap ini adalah satu ujian..utk kita kembali kepada-NYA...ingat balik pada DIA..
Don't give up! InsyaAllah moga dipermudahkan segala urusan yach

messymimi replied at 27-11-2018 03:58 PM
Allahuakbar...moga uols kuat ya...anggap ini adalah satu ujian..utk kita kembali kepada-NYA...inga ...

Terima kasih atas doa.
Hari jumaat ni,  saya kena operate lagi..
Buat left axillary clearance... (buang kelenjar ketiak kiri)
Mohon doa kalian semua  agar dipermudahkan segala urusan.  
Terima kasih

girlphg replied at 28-11-2018 07:18 PM
Terima kasih atas doa.
Hari jumaat ni,  saya kena operate lagi..
Buat left axillary clearance. ...

Moga dipermudahkan. Be strong girl!

Thread ini sgt infomatif. Alfatehah utk yg telah kembali dan semoga dberi kesembuhan buat yg masih dberi ujian. InsyaAllah ada hikmah dan ganjaran dari yg esa.

Salam..hi.baru td saye terperasan kat nipple saye rase ngilu..pastu saye tergerak ati nk nk tengok nape sakit..tetibe tpndang bra saye ade ksn titik kering..saye try picit nipple pastu keluar cecair..amek tisu lap nampak waner cam darah...adakah tu tande B.kanser yek..
Saye pekse xde ketulan or bnjolan pun kt breast..saye risaw la..bleh x sahabat2 sni kongsi pengalaman..tq

girlphg replied at 24-11-2018 10:55 PM
Doakan semoga saya  ...

Yeker sis...Allahu...
Moge sis tabah dgn ujian yek..
Saue skang tengah risaw sbb ade cecair keluar bile di picit..cecair putih +drh...x byk pun keluar setitik 2 jek...saye takut..
Lumps kt breast  xde pun..tp tula tibe nipple rase sakit..

elly1212 replied at 7-4-2019 09:49 PM
Salam..hi.baru td saye terperasan kat nipple saye rase ngilu..pastu saye tergerak ati nk nk tengok n ...

W"salam..
Pendapat / pandangan saya,  better awak pergi hospital,  pergi check...  
Jangan tangguh ya..  
Kalau dapat kesan awal,  dapatkan rawatan awal,
InsyaAllah boleh sembuh..   

elly1212 replied at 7-4-2019 09:55 PM
Yeker sis...Allahu...
Moge sis tabah dgn ujian yek..
Saue skang tengah risaw sbb ade cecair kelu ...

Ya... InsyaAllah...  Terima kasih..
Saya tengah on treatment skrg ni..