CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KUDABELANG

KISAH KEMATIAN ALLAHYARHAM SALOMA..1983..SIAPA YG BENAR?

Close [Copy link]
ms kecik dulu aku ada dengo2 org tua2 bersembang konon2nya ms saloma nk meninggal xleh lepas sbb dia pakai susuk sampai le dipanggil org alim utk kuarkan susuk tu baru dia menghembuskan nafasnya yg terakhir. apakah cite yg aku dengo tu related dgn cite mak nani bwk ustaz dtg sama tu..means mak nani yg ckp benar?

Reply 159# NAT_11
Kalo nak tau DSA ni kawan rapat jugak pada arwah Saloma dulu selepas Serena Hashim..kira artis2 baru arr time tu..Selisih faham ni bermula apabila DSA kene intebiu oleh repoter hiburan dari tabloid mana pun x ingat dah aku..then dalam intebiu tu repoter tu tanya DSA pasal perlu ke artis zaman sekarang ni menyimpan aset untuk bekalan pada hari2 tua nanti...DSA pun bagilah statement seperti yang didakwa menyinggung perasaan arwah Saloma.Walhal DSA sikit pun x tujukan statment ni pada arwah Saloma dan kebetulan itu DSA x teringat pulak yang arwah Saloma warded kt Assunta Petaling Jaya,so bila dah beberapahari barulah kepoh tentang artikel DSA meyinggung perasaan arwah Saloma,akan tetapi DSA secara jujur beritahu reporter yang beliau tidak sengaja dan tidak teringat pula yang arwah Saloma sedang warded di hospital...Memandangkan DSA sedang meningkat naik namanya ketika itu dengan lagu  "Tiada Maaf Bagi Mu " then arwah Saloma request lagu tu kt stesen radio untuk tujukan sendiri lagu tersebut kepada DSA....kalaulah arwah Saloma still ader lagi tentu mereka sudah berdamai semula sekarang...Al Fatihah untuk arwah Saloma

Reply 181# chintachandurie

Kan....aku pun adadgr org kata Arwah tu pakai susuk...
mungkin betol la citer mak nani tu... dia bukan kata kluarga arwah xada dispital, mereka semua kt spital cuma
xada disisi sje masa arwah menghembus nafas terkahir... mungkin  masa tu mak  nani bawak ustaz psl dia tau ttg susuk
arwah n arwah pulak susah benar nak ninggal.. pat kuarga plak nk coverline ttg citer susuk....
tp itu pendapat aku saje la.....

Reply 181# chintachandurie

Aku x rasa arwah Saloma pakai susuk..tapi aku pernah bc 1 artikel bout her yang minum air daripada buluh perindu suatu masa dahulu seperti yang diceritakan.Tapi seperti yang ko cakap dia payah nak meninggal sebab susuk tu aku x percaya dan aku tak bersetuju..seperti yang sedia maklum arwah kan meninggal sebab sakit demam kuning atau juandice..takder kene mengena dengan hal susuk2..memang dia dah kene sakit ni since 1978 lagi dan pernah warded selama 2 bulan macam dalam tabloid NST cakap dulu..tapi masa tu sakit dia belum teruk sangat seperti earlier 1980...badan dia masa tu still berisi dan masih boleh buat show okestra RTM..dan juga persembahan yang lain termasuk di Singapura...cuma kita boleh lihat beliau untuk kali terakhir pada rakaman RTM dan juga festival filem asia tahun 1983.

yang pasal susuk tu pun aku ade dengar jugak walopun masa tu aku kecik sgt lagi...

Reply 184# ex_klia

andaian aku aje mengikut dari cerita org....
btw y xrefer balik sokabar pada hari n tahun arwah meninggal
mesti ada tuliskan saper dia sisi dia waktu tu...

Follow Us
Reply 186# tasha

Seingat saya taim tu ketika jenazah arwah Saloma dibawa pulang ke Setapak,rakan2 terdekat,wakil EMI Records,serta saudara mara beliau dari Singapura termasuk ibu dan ayah tirinya...Ketika di Assunta yang saya tahu masa itu anaknya Shaha dan Zaza yang jadi teman secara begilir2 yang menjada beliau..Kadang2 Mimieloma pun ada juga datang melawat pada waktu malam tapi taklah sekerap yang mungkin sebab Mimieloma tinggal diluar kawasan lembah klang...pasal Mak Nanie tu tak pulak ader dalam artikel tu..tak tau lah kalau sy terlepas pandang..sbb dah lama

arwah dah lama meninggal...tak payah ler di ungkit kisah lama.....sedekahkan al-fatihah lagi baguz.....

aku x suka mak nani..
bila lah nk sedar..
rumah kata pergi, kubur kata mari..
insaplah...

tahun 83 punye kes pun mau bongkar ke?.. sudah2 la tu.. mak nani pun da tua.. x yah pk bnda da lepas

Reply 184# ex_klia
sbnrnya susuk ni bkn setakat utk kecantikan..ada susuk utk suara, susuk utk pengasih, susuk utk dotdotdot pun ada. tp x gak bermakna aku kata dia pakai susuk..just utk info je.

xde org yg mati sbb susuk..melainkan sbb penyakit2 lain dan sakit tua mcm org lain jgk. cumanya bg si pemakai susuk atau pengamal ilmu hitam ni dikatakan agak sukar utk mengucap kalimah syahadah hgga terpaksa panggil org2 alim utk membantu apa2 yg patut. ini juga sekadar info, xde kena mengena dgn yg masih idup maupun yg dh meninggal doniaaaa..

bnd nih dh lamo,,,knp tiba2 nk timbul blk

Aku x rasa arwah Saloma pakai susuk..
tapi aku pernah bc 1 artikel bout her yang minum air daripada buluh perindu suatu masa dahulu seperti yang diceritakan
ex_klia Post at 12-5-2011 14:59

retis dolu dolu dolu byk yg pakai susuk...
aku pun dgr ceritera yg sama versi soloma pakai susuk..
BTW..camana rupanya BULUH PERINDU tu..?

kalo just dgn minum air dari buluh perindu sore boleh sedap lunak...
sure ramai dah retis yg cari buluh tu then minum air dari buluh tukan..?

then..mimiloma sedara saloma tak femes mana pun..hampir tak laku gak..
moskel aku..awatla dia tak cari buluh perindu bagi sedap lunak laku sorenya...

pada aku saloma tak lawa mana punnn...muka  kasar
kan nak jadi retis kena pakej yg lengkap...muka kena lawa..baru bole jual..

ni muka tak lawa...sore so-so je...low tone..tapi bole jual...seswatu khen..?

retis dolu dolu dolu byk yg pakai susuk...
aku pun dgr ceritera yg sama versi soloma pakai susuk. ...
koko2 Post at 13-5-2011 03:35 PM

ot.... aku penah tgk buluh perindu ni...kwn opis tjuk..tp xtau btl ke x...rupa dia cam rumput yg halus je kot...pas2 dia letak dlm air trus buluh tu jadi cam idop gerak2...aku tgk je pn rasa dh meremang..ktorg ada main2 mintak kat dia tp dia ckp xble suka2 nak simpan benda tu..ada penjaganya...hoho

Seniwati Datuk Rosnani Jamil mendakwa Saloma meninggal di pangkuannya dan menyifatkan detik itu satu penghargaan besar buat dirinya sekali gus menginsafkan dirinya.....

Insaf ker??????

pada aku ..cerita mak nani yg boleh pakai....mmg betul dia dgn mak dia yg ada masa saloma menghebuskan nafas yg terakhir...

Reply  chintachandurie

Kan....aku pun adadgr org kata Arwah tu pakai susuk...
mungkin bet ...
tasha Post at 12-5-2011 14:51

wow..baru ku tau die ada susuk..agak2 siti dah buang x susuk die

makaiii...malam jemahat
korang bongkar cerita arwah ni..

dahla dulu heboh kat flat PKNS kg. baru...org dok jumpa depa suami isteri ni..
sbb kubur deyols area blakang saje dr flat ni..

makaiii...malam jemahat
korang bongkar cerita arwah ni..

dahla dulu heboh kat flat PKNS kg ...
adidas2010 Post at 13-4-2012 01:28

ko duduk situ ke noks?...mmg bahaya byk bunyi kan