CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aizawa

Suami kembali ngeri dan wanita yg sembahyang(kisah rambut)NEW POST#160,Page 7

yessssh, besh citer aizawa.Tak rugi nunggu...

hehehheeh.. kak TT silalah update cepat.. ramai yg tunggu ni...
Hai tarabas1976 baru tgk td kat thread 'kawanku penanggal'

Sori lama x update,aiza outstation. Nnt aiza update.vokuro,fantasy? U suka berfantasi ek? Please smb ...
aizawa Post at 3-10-2011 22:49

jangan layann si dia tue....dier selalu buat onar mana2 thead kat cari nie....kami menanti dengan setiaaa

chaiyuk2~kak smbng la lg...layan nih~

gogo TT wuwuwuw ta sabar nye duk tgu ni {:4_181:}

dulu yang thread lama aku ikut..pastuh dah lock...huhuhu
skrg nak tunggu update ni plak..

Follow Us
sori lama tak update.. tak perlu la aiza xplen napa lama tak update..hal kekeluargaan je.. tiba2 hati sebak nak share tentang 2 minggu lepas yg masih hangat lg dalam hati n ingatan aiza...

selepas solat asar aku duduk berzikir..dalam zikirku aku tiba2 mengantuk yg teramat sangat,tanpa ku sedar aku tertidur..walhal aku tak pernah tertidur sebelum ni..ini yg pertama kali...mataku terlalu berat.badan juga terasa lemah.. terpandang satu cahaya...terlihat kain putih terbentang.. terus aku tersedar..dalam keadaan duduk,aku terdiam seketika..ianya seperti bukan tidur,bkn juga bermimpi...semuanya seperti dalam sedar..aku istigfar beberapa kali...tiba2 aku tersentak apabila di dalam gengaman tasbihku ada sekeping kain putih..terlepas terus ia dari gengamanku..terkejut..ya tentulah aku terkejut kerana kain putih itu nyata... suamiku lantas masuk ke dalam bilik... "sayang,mira (sepupuku paling rapat,bkn nama sebenar) tiba2 jatuh dalam solat dan sekarang dia tenat..dia menyebut nama sayang,nak jmpa skg..cepatlah bersiap"

aku buka telekung,kain putih di atas sejadah,aku tak sentuh..suami juga perasan..belum sempat dia bertanya aku terus berkata "tak perlu tanya,nnti sayang cerita balik" kami teru bergegas,nasiblah rumah kami berdekatan. setibanya aku melangkah masuk ke rumah sepupuku aku terhidu bau yg teramat wangi..tak pernah trcium bau itu..terus ku tanya pada suami.."cium tak bau tu??" suami geleng...terlihat sepupu terbaring..lantas dia memanggilku.." ahirnya ko datang juga. aku hanya mau ko bacakan aku yassin dan surah an-nas padaku..jgn tanya kenapa aku mcm ni,tp aku tak ada masa yg banyak" mukanya lesu..wangian tersebut keluar daripada mulutnya.. semua saudara mara yang datang memandangku..lantas ayah mira (pakcikku) menghulur yassin padaku.. aku berdoa dan mulakannya dengan selawat dan al-fatihah diikuti 3 kali surah an-nas.terus ku mulakan yassin..."mira pejam mata,genggam tanganku...berkata "alhamdulillah" air matanya mengalir sambil tersenyum..dia juga genggam erat tangan ibunya..

mira br berumur 26 tahun.. selesai yassin..dia buka separuh daripada matanya..air matanya mengalir..lantas dia memohon maaf kepada semua keluarga yang ada..kami semua sedih,airmataku tidak dapat ku bendung..kami tahu dia mahu 'pergi'..ko jangan menangis mcm aku,aku nak ko pimpin aku syahadat...tangannya semakin erat,sejuk. aku mendekatkan mukaku ke telinganya..perlahan2 aku mmbaca syahadat..dengan jelas dia mengikutiku..selepas itu dia memandang ibunya,juga ayahnya. ampunkan sekali lagi dosa2 anakmu ini..sesungguhnya mira sgt gembira ada orang tua yang cintakan allah...semua menangis...sebak..makcikku hanya geleng kepala...eh,tolong letak tanganku seperti sembahyang ya sepupu kesayanganku" kata mira seperti berjenaka.. aku terpaku..terus ku letak tangannya rapi d perutnya.. "mira memberi salam dan terus melelapkan mata................ semua terpaku..mira telah meninggal.. sungguh indah bagiku seorang muslim melihat kejadian tersebut...apakah makna kain putih tadi seolah2 memberitahuku mira 'dijemput oleh NYA???' Ya Allah engkau maha besar lg maha mengetahui setiap kejadian yg berlaku... AL FATIHAH

Rate

1

Takziah kpd keluarga sepupu Aiza dan Aiza juga

fuh....sebak baca updated episode tuh..
Allah Maha BEsar...subhanallah....
takziah kepada keluarga/kaum keabat aiza

Takziah untuk sepupu....sedih

Takziah  

.

Reply 287# aizawa

Subhanallah.....semoga dia berbahagia di sana.Mudahnya dia kembali kepadaNya, kalau boleh dikongsi di sini
apakah amalan2 soleh yang diamalkan semasa hayatnya.

tiba2 rasa macam jatuh cinta plakk....

salam aiza...sy ikut thread aiza ni dr benang 1st lagi......takziah buat aiza dan keluarga sepupu aiza...subhallah senang sungguh arwah pergi...moga roh arwah ditempatkan bersama para shuhada amin

Takziah utk sepupu aiza..

kalu puan aiza kelapangan sila lah sambung....kami tak memaksa....hehee

aik..jap2..cam pelik lak..kakak aiza ckp dia x bgn lgsg mlm tu..tapi yg dia nmpk aiza cuci ...
pooh83 Post at 18-5-2011 09:26

ntah..aku pun pelik gak ni. kejao bangun, kejap tido. kat depan punya cerita pun sama, cakap jiran cina, tp post yg bawah takut akidah terpesong plak. x paham aku. cubaan2. jangan marah eh tt

tq all..nnti aiza sambung lg ya tp blum wat masa ni.  aminvestment,u baca dari awal ke? sebelah jiran cina.sebelah melayu la.kejap bgn kejap tak tu. bkn sy or kakak..cuba baca baik2. its ok tak marah,normal la kalo xpaham

Nanti sambung yer..

Takziah kepada keluarga sepupu aizawa. nanti sambung lagi yer