CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shinzai

Merampas suami orang

istilah perampas/merampas tu datangnya dari wanita jugakan..
lelaki tak guna perkataan tu....
...
Jaza2008 Post at 13-5-2011 04:22

sapa kata laki tak guna istilah perampas tu...
big topic dekat sini bila ada doc pakar ni, isteri dia dirampas lelaki lain..
sebagai balas dendam, dia bunuh dua anak dia..
alasan doc tu, dia cinta bini dia terlampau sgt dan bila
dirampas orang, dia tak keruan... dia ''sakit''.. dan
tau tau dia bunuh anak anak dia katanya tanpa sedar..

berkawan dgn laki yg dh kawen adalah mende yg paling aku cuba elakkan dlm idop aku..
seroja23 Post at 11-5-2011 15:44

utk lelaki yg dah agak lama kawin tu la yg dicari...nak lak yg bnyk reta sikit..

tak baik merampas2 ni...ramai lagik orang yang single mingle di luar sana...nak tempah masalah, sila kan lah...minta simpang kalau saya jadik perampas...fikir la sket hati orang yang dirampas itu...kalau kita berada di tempat dia macam mana?? Biasanya perampas ini kebanyakkan tak berhati perut, ikut sedap dia je nak wat apa, laki orang ka boypren orang ka...main sental aje..langsung x pikir hati dan perasaan orang lain...xpe...Allah itu maha kuasa dan maha adil, pasti ada pembalasanNya...

ai tak suke pompuan yang suka merampas hak2 orang ni

if boyfrend ade skandel ngan pompuan lain pon gelabah siput,
ni pulak suami skandel ngan pompuan lain, takkan nak biar jek

pasal kisah merampas dan dirampas ni...hanya org yg mengalaminye yang tahu kesakitannye dan keserona ...
moon2103 Post at 12-5-2011 18:44

hanya memek dan abby je tau keseronokan dan kesakitan

perkataan "rampas" tu x berapa sedap di guna pakai.... sbb ...adakah laki kita tuh "hak" kita? cuba tanya diri kita lam diam.....

bende2 mcm ni adalah ujian idup... mmg ati sakit...pilu.. bila ada org lain yg laki kita cuba nk sayang (sebagai bini ke-2,3,4). Tapi... ce kita amik +ve...kita ni hak ALLAH... DIA yg bg ujian tu semua... tujuan idup kita hy nk cari redha DIA saja...so kalau dia bg ujian, kita redhakan ..ngan ati yg ikhlas...InsyaALLAH...kita dptlah "habuan" kita... dunia kan sementara... x yah amik kisah sgt... Jom kita pentingkan kampung halaman yg kekal abadi disana... yg langsung x de tipu daya cam dunia ni....

Rate

1

Follow Us
aku sanggup merampas suami orang..

Reply 67# itamrazali

bukan sume org pikir hati org lain.....bila kite sakitkan ait org...nnti mesti ada balasanyer ,,x di dunia ,di akhirat ...everything is fair.... ikutlaa ,..kita nk kebaikan  @ keburukan..itu di tangan kite sendiri ..ari ni kita mengambil ..esok kita memberi

istilah perampas/merampas tu datangnya dari wanita jugakan..
lelaki tak guna perkataan tu....
...
Jaza2008 Post at 13-5-2011 17:22

dapat payung emas kalo rela bermadu hehehehehe.sebenarnye mana boleh suami org dirampas2 kan hehehehe kawin lagi 1,2,3 tu bermakna wanita(bini muda) tu mengisi kekosongan tempat dia kat lelaki tu hehehehehe.tapi kalo dia kawin ngn laki tu dan lelaki tu menceraikan bini lama dia leh la jgk kata rampas mcm kes datuk K ngn bini dia le.

Reply 69# copy_paste

kesnyer lebih kurang cm kes datuk k laa

Reply 12# shinzai

huuu~ betulke ni... macam tak percaya ada isteri boleh ckp cmtu...
wpun saya belum kawen tapi... rasenye amat perit bile diduakan... duh!
belum kena, t dah kene baru tau... rasenye xde wanita yang boleh tenang n rela bile terjadi..cumanye terpaksa jua la menerima...

hee..hanya kongsi apa yang sy rasa...sori

aku pernah ade kenalan pompuan ni...die sndiri mngaku die senang kwn ngn laki...x kesah la kan...tp bila die mula 'rapat' ngn sorg laki yg baru kawen...aku mula xleh nk kwn ngn die...yg aki tu pon 1 tmpat keje aku...so dua2 aku menyampah...yg si laki x reti jg hati bini, yg si pompuan ni plak x reti jg ati tunang...asyik komplen psal tunang je...mcm la ko perfect woman to your tunang!

Seboleh mungkin saye berdoa tak termasuk dalam golongan yang merampas nie. Dah pernah merasa bahang ayah saye dirampas sebentar dari keluarga. Kesian mak. Macam tinggal separuh nyawa gitu.

minta dijauhkan perkara2 nie dari saye & keturunan saye.
lemah lutut nak menghadap mende2 camnie

Post Last Edit by cinta_ungu at 17-5-2011 18:56
perkataan "rampas" tu x berapa sedap di guna pakai.... sbb ...adakah laki kita tuh "hak" kita? cuba tanya diri kita lam diam.....

bende2 mcm ni adalah ujian idup... mmg ati sakit...pilu.. bila ada org lain yg laki kita cuba nk sayang (sebagai bini ke-2,3,4). Tapi... ce kita amik +ve...kita ni hak ALLAH... DIA yg bg ujian tu semua... tujuan idup kita hy nk cari redha DIA saja...so kalau dia bg ujian, kita redhakan ..ngan ati yg ikhlas...InsyaALLAH...kita dptlah "habuan" kita... dunia kan sementara... x yah amik kisah sgt... Jom kita pentingkan kampung halaman yg kekal abadi disana... yg langsung x de tipu daya cam dunia ni....
Amirdaa Post at 15/5/2011 22:29

off topic sat:

sekarang nie kak da, saye memang ske ayat2 yg ingatkan kita bahawa dunia nie sementara je. ape yg kita ada skang bila2 bleh hilang. kalau kita fikir mcm nie, setiap masalah kita mesti akan rasa tak terbeban sangat. dulu saye x pk camni. kalo dtg masalah je mesti susah hati bagai. apepun, kesusahan tu tak akan kekal. takde mende kat dunia nie yang kekal kan. betul akak cakap, ape yg terjadi..redha kan aje dengan hati yang ikhlas. saye pun berusaha nak setkan minda & jiwa jadi camni. insyaAllah..

Post Last Edit by mimifa at 17-5-2011 22:42

mcm aku ni tgh menjeruk rasa laki aku ada 2 org gelfren.mula2 aku tak tau tp bila dia asyik kuar mlm aku mula syak.last2 dia ngaku bila aku izinkan dia kawin lain(aku dah tak thn kene tipu tiap2 tahun)laki aku tu mmg boye beso.skali pasang 2 gelfren.1 utk suka-suka 1 lagi utk buat bini katanya.bila aku tanya nape nak kawin lagi satu ,dia kata nak rasa org lain punya pulak...hampagas tol!(wpun dia ngaku aku punya takde cacat celanya). mmg perit nak terima hakikat bila dpt laki mcm tu..tp aku ni bengong kot... dok syg lagi kat dia.dlm hati aku ni ada gak jahatnya kdg2 sbb ....padan muka pompuan dua org tu sbb masing2 tak tau laki aku ni dah mnduakan dorang gak.dorang ingat dorang sorang lah cinta hati laki aku ...smpai dorang ngaku sanggup brmadu dgn aku ni.caiittt ...podahhh!!!!!nasib korang la dpt laki aku tuh!!!
skrg ni aku hanya mampu berdoa dan ingat pada Tuhan sesungguhnya dunia ni smntara je...kalau aku mati bukannya laki aku nak masuk kubor temankan aku(tapi aku tak harapla aku mati dulu...bior le laki aku yg mati dulu...jahatnya aku...astagfirullahalazim..
tapi mmg nak melalui saat2 redho aku ni...mmg perit sgt...s krg nih aku masih layan laki aku dgn baik mcm dulu,(laki mmg tak tau brsyukurkan...)tapi aku brsyukur sbb ujian yg aku dpt ni byk mndekatkan aku dgn Nya.aku hanya mapu berdoa suatu hari nnti laki aku tu akn kembali ke pangkal jalan....Mngkin sblum ni aku terleka sbb tu aku dikejutkan dgn ujian yg aku rasa mcm nak pecah dada.alhamdulillah aku redha dan cuba mnjadi setabah yg mngkin.skrg ni pun laki aku tgh keluar dgn gelfren dia tu..siap mintak izin kat aku lg.aku pun izinkan la ..kang hentak2 kaki lak laki aku tu kang.pompuan tu plak perasan dia la yg paling disayangi oleh laki aku tanpa mngtahui ada sorang lagi gefren laki aku.padan muka ko pompuan!!!

Rate

1

Reply 71# nikida5104

saya x halang kalo suami nk cari yg lain,, tapi saya xkan terima..samada dia lepaskan saya @  stay dgn saya .kalo nk dgn saya ... setia pada saya ..if nak yg lain, go ahead, but tinggalkan saya

biar saya sakit skrg ...dari sakit smpai ke mati tgk suami dgn pompuan lain

Reply 76# shinzai

betul .... paling tak seronok kalu nati die banding2kan... dush! xnakkkk

merampas suami org ni mmg beri impact dan mengubah sejarah keluarga mak saya.

nenek saya (isteri pertama) telah di rampas oleh nenek lain(nenek ke2)
semasa nenek saya perpantang di kampung...nenek ke2 ni sepupu atok.
nenek ke 2 suruh atok saya cerai kan nenek pertama.

mak saya dan adik beradik lain di jaga moyang sbb nenek pertama saya gila meroyan.
nenek ke 2 bila dapat 3 org cahaya mata telah di ceraikan atok..
atok kawen utk kali ketiga.

nenek pertama baik dgn nenek ke 2 dan nenek ke 3 dan arwah atok...nenek pertama memaafkan nenek ke2. ade sekali nenek ke2 menyorok bawah katil bila taw nenek pertama datang melawat utk pertama kali.

nenek pertama sembuh selepas mendapat anak dgn suami baru.(janda anak 4 kawen bujang)

skrg saya tgok....atok saya dah xdek...tp ketiga2 nenek masih idup....sejak kecil saya rapat dgn nenek pertama dan ketiga....tp ade sesekali melawat nenek ke 2 time raya.

nenek pertama cerita..kehidupan nenek ke2 x seindah mana..malah lebih teruk.
lepas bercerai dgn atok nenek ke 2 kawen lagi sekali sebagai isteri no 3...tp x lama lepas tu naik pangkat jd isteri pertama.tp sebelum naik pangkat tu, madu no 2 belasah cukup2 nenek kedua saya tu di kepala sampai skrg nenek tu mcm blur jek..

bila dah naik pangkat jd isteri no 1(madu pertama dan ke dua di cerai kan)...saya assume mereka hidup bahagia...tp rupanye mereka tinggal asing2 sampai sekarng wpon masih suami isteri...

pd atok saya Alfatihah saya hadiah kan...begitu lah riwayat seorg lelaki...bisa memilih dan buang siapa sahaja tp adakah pernah sedetik lelaki ini bahagia dgn setiap pilihan nya?

Rate

1

Reply 75# mimifa

mimi, harapkan mimi byk2 beesabar ...saya boleh rasa cmner mimi rasa bila tgk keperitan ibu saya ...harap mimi tabah hadapi dugaan hidup.

bagi mereka yang berjaya merampas .. mereka  anggap mereka telah mencapai satu kejayaan dalam hidup mereka ..