CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shinzai

Merampas suami orang

kalu jd bini kedua bukan rampas, kongsi jer...kalu laki tu ceraikan bini pertama psl nak kawen lain...tu baru perampas kot....that's for me lah....

Isteri pertama, kedua, ketiga or ke empat dan suami tu sendiri cuma manusia biasa sajer, tak perfect...so tak perlu carik salah sapa terjadinyer perkara nie...but one thing must remember, tiada sapa dlm dunia nie punya hak yg mutlak terhadap org lain....

kalu jd bini kedua bukan rampas, kongsi jer...kalu laki tu ceraikan bini pertama psl nak kawen lain. ...
midori888 Post at 13-2-2012 09:42

ya betul...cuma byk silap dlm poligami ialah cara suami kemudikan

ramai lelaki yang nak beristeri dua tapi mengabaikan keluarga..menganiaya isteri dan anak2...
sbb itu ramai wanita fobia dgn poligami
andaikata kalau suami tu mmg bertanggungjawab, tak pernah abaikan keluarga
mungkin proses poligaminya lebih lancar berbanding mereka2 yang lain.

bg yang jd isteri no 2 terpulanglah
kalau betul niat anda, insya allah, allah akan pelihara anda
tapi kalau ada terselit niat tak baik..bersedialah menerima apa juga dr allah kelak.
skang ni sume pun bayar cash...

buat apala penat2 nak merampas suami orang..

aku yang single ni ade...takde ke yang merampas aku?

Reply 163# cmf_king_kong

kalu takde yg punya....bukan rampas namanyer KK oiiiii

Apa pendapat anda dengan wanita yg merampas suami org .....
sanggupkah anda bertindak demikian

Apa pendapat anda dengan wanita yg merampas suami org
1.perempuan tu takde rasa belas kasihan sesama jantina
2.perempuan tersebut ingin merampas kebahagiaan perempuan lain..
3.perempuan tersebut psiko dan mental
4.akan cuba elakkan diri dari jadi perampas

sanggupkah anda bertindak demikian
tidak sanggup..

Reply  cmf_blingbling

tak ok..........saye serahkan seratus peratus untuk suami uruskan keadaan.. ...
lovelara Post at 12-2-2012 22:07

memang uols boleh bersabar..
tapi cuba uols bayangkan satu hari nanti uols ada anak perempuan semua n semuanya mereka seperti uols,jadi bini no 2 atau 3 atau 4..ape perasaan uols?masa tu uols boleh lagi tak cakap semuanya jodoh?

Follow Us
Reply  cmf_blingblings

lagi kte baik..lagi kte beralah.lg suami kte sayangkan kte.........lg dia ...
lovelara Post at 12-2-2012 22:36

sekarang u dah ada anak ke?dah pregnant lom?

senang je,tanya la balik kt laki..kalo bini diorg ada lelaki lain,apa yg diorg rasa? kata kt org mmg ...
tiramizsu Post at 22-12-2011 15:17

i like ur opinion..bila perempua tanya macam tu pada lelaki,pandai pula mereka jawab,perempuan tak boleh kawin dari satu...nusyuz la..bla blaaaaaaaaa

utk kaum adam yg gegeh nk bukak cawangan ni, bila ditanya nape nk pasang satu lg...dorg akn gegeh menjawab IKUT SUNNAH NABI bagai.....tp cuba tanya dorg ni balk....dlm byk2 sunnah Nabi ni, nape yg SATU ni ler yg dorg gegeh skali nk ikut? Sunnah yg lain tu ntah2 xtau langsung atau xprnah buat......raff bkn ape....kalau dorg rasakn diri dorg tu sempurna manakala isteri tidak, didik ler isteri supaya akn menyempurnakan lg rumahtangga dorg....tp apepun EGO lelaki ni tetap tinggi melangit.....so, majoriti kaum isteri yg lahiriah dan batiniah nyer 98% sempurna pn, sang suami yg bernafsu 1 ni akn tetap mempertahankan nafsunya juga......tp raff tetap percaya bahawa....WHAT GOES AROUND COMES AROUND.....WALLAHUA'LAMISSAWAAB....

ok nie kisah aku pulak..........aku tak rampas sape2---suami aku yang rampas aku dari boyfriend aku. ...
lovelara Post at 12-2-2012 18:51

kheeeennnn...aku paham kisah ko ni
sbb bagi aku, God works in mysterious ways
kalau aku jadi ko, mmg aku pun heran kenapa aku bleh jatuh hati dgn somi org, sedang pd masa yg sama, aku suda berboypren kekdahnya
inilah yg dikatakan, jodoh, ajal,maut, rezeki sume di tangan Tuhan
ye, kita mampu merancang itu ini
tp Tuhan adalah perancang yg terbaik
kalau aku jadi ko, better aku follow je instinct/gerak hati ni
sbb kadang kala, instinct ni mcm ala2 mendapat wahyu gittu (ala x reti nak explain, hope korang paham la)
sbb, kalau ko kawen dgn ex-bf ko, haruslah kompom ko menjadi balu kheeeennn
so, aku just go with d flow and polo my instinct

Rate

1

erm,,aku ni tak ler pandai agama...tp bukan ker suami tu milik Allah swt??kita ni pinjam jer dari Al ...
mawarputih2612 Post at 19-9-2011 20:04

kheeennnnnn..........hidup ni sementara shj..akhirat lebih kekal (fefeling stazah)so, kalau stakat sharing2 hasben ni, aku ok je dgn syarat dia bagi $$$$$$ stp bulan

Reply 169# rafflesia76

aku setuju tol dgn apa yg ko ckp ni.. asal sunnah yg satu ni jer.. asik nak di ikut2.. sunnah yg lain2 tak nak di ikut ker..

dulu sblm aku berkawin dan berkenalan dgn suami aku skrg ni.. mmg la kau ada kenal dan berkawan dgn suami org gak.. mmg aku akui suami org ni kali part mengayat mmg la bijak.. memuji kita mmg melangit tinggi nyer.. kita wanita idaman dia.. kenapa lah terlmbt jumpa kita... mmg kalo tak kuat iman mmg sng jer cair, mmg sng la jatuh cinta.... lpstu suami org ni dia punya carrying mmg ambil berat gila.. kalo part memujuk tak yg ckp la.. mungkin sbb dah berpengalaman..

yg menjadikan aku benci dgn golongan suami org ni.. sbb dia org bercerita psl isteri masing2 semua nyer yg buruk berlaka.. hal dlm selimut la.. tak puas layanan la.. tak msk la.. tak reti bergaya la.. dan mcm2 lagi.. mmg diaorg menjatuhkan maruah isteri dia org betul2 la.. aku pernah tnyer kenape kawin kalo dah tak suka.. dia org ckp kawin bkn sbb cinta syang ker aper tapi sbb kawan2 lain dah kawin dia tak kawin2 lagi msa tu.. sbb nak kan status atas nama suami org sbb dah malu nak pegang status bujang sbb umur dah nak masuk 30an.. kawan2 asik perli.. mcm tu pun ada ker..

so bila aku fikir balik kalo lah dia leh buat isteri dia mcm tu.. tak mustahil kalo dia leh buat kat kita gak... so lebih aku cari yg bujang yg bukan milik sesiapa , yg betul nak kawin dgn kita sbb syg dan cinta dan bersedia.. dari dpt title perampas suami org..

Rate

1

Reply  rafflesia76

aku setuju tol dgn apa yg ko ckp ni.. asal sunnah yg satu ni jer.. asik nak d ...
loveocean Post at 13-2-2012 16:45

sonok baca citer ko nih....sape jantan yg kau kenal tuh yg dok menjaja bagai keburukan bini dia...meh pas kt aku...tau ler apo nk buek nti..... :@

sonok baca citer ko nih....sape jantan yg kau kenal tuh yg dok menjaja bagai keburukan bini di ...
rafflesia76 Post at 13-2-2012 16:57

kalo ko sendiri yg dgr tasa mcm nak cekik kat siti gakk.. tu pun antara cara2 mngayat la tu.. kalo jenis yg pompuan pun sama gatal gak mcm suami org tu.. suka la di puji mcm tu kokon nyer diala pompuan yg paling sesuai tu suami org dari isteri lelaki tu sendiri..

menjatuhkan maruah kaum wanita jer.. aku sebagai wanita cukup mrh kalo ada suami yg ckp benda tak elok pasal isteri dia org kat kawan2 tak kira lelaki atau pompuan..

kalo ko sendiri yg dgr tasa mcm nak cekik kat siti gakk.. tu pun antara ca ...
loveocean Post at 13-2-2012 17:13

kita ni bkn ler emosi sgt kn love....tp masa memula dulu lom kawin sumer wangi kekdahnyer.....da kawin opkos ler secara x sengaja akn kuar sumer rahsia dlm rumahtangga......masa tu ler citer bini aku busuk x berapa wangi ler.....xpndai jaga penampilan ler.....x gheti jaga anak ler.....kt pompuan yg tergedik2 kt laki depa tu sumer wangi....cer try kawin kn depa ngan pompuan tu, tgok lps kawin alasan same gak yg depa guna utk jual minyak lg utk kuota yg ke-3 dan ke-4......apepn 1 nafsu lelaki yg Allah bagi tu xterkawal sehingga berlaku kezaliman dlm rumahtangga mereka......:@ yg 9 akal mereka tu sume da xleh pakai gaknyer......

**jgn mare ye kaum adam sumer.....maksud raff hanya segelintir lelaki jek perangai cenggini......

kheeennnnnn..........hidup ni sementara shj..akhirat lebih kekal (fefeling stazah)so, kalau ...
cmf_premierleag Post at 13-2-2012 15:12

said is easier than done....

kita ni bkn ler emosi sgt kn love....tp masa memula dulu lom kawin sumer wangi kekdahnyer..... ...
rafflesia76 Post at 13-2-2012 17:29

ocean pun dah kawen.. and off coz ocean pun mmg takut kalau2 rumah tangga ocean ter kena mcm ni gak.. mmg sehabis boleh nak jaga serba serbi suami kita semua nak bagi tip top yg terbaik punyer.. tapi kalo tuhan tu nak menduga umat nyer.. mcm2 leh jadi..

kalo masing2 puna kesedaran dan menarima kelebihan dan kekurang, baik dan buruk, hormat satu sama lain, tolenrasi lagi.. insyah ALLAH.. benda ni semua mmg leh di elakkan..

Rate

1

Assalamualaikum...

Papa,
Kenapa papa buat macamni?
Papa tak sayang kan keluarga ini ke.. ...
SayaSayangMama Post at 9-9-2011 17:27

Ya Allah......sedihnyer aku baca coretan kau ni.....smpai bergenang air mata.....tp mmg itu ler sume yg aku buat jgak utk ank2 aku....exactly.....kena umpat keji ngan famili asben lg.....xpuas umpat aku ngan ank dia (laki aku)...umpat kt ank2 aku plak.....tp ank2 aku yg aku didik selama ni lebih kenal sape MAMA mereka......smpai ank2 aku bole menjawab a.k.a. lawan ape yg dorg umpatkn pasal aku......

Tak sukalah merampas suami atau bf org lain.......

what u give u get back.