CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sunsilklady

To all malay guys....WHY?

baguslah tu...barulah intelek rumah tangga diorang...nanti anak2 pun tak pegang buku2 lukis2, warn ...
Brutal Post at 12-6-2011 03:18

ehhhh....no no ...kids learn thru play...it is part of their perkembangan otak dan thinking / cognitive , the more they play the better ...well why not yaa hmm...actually  boleh jer ajaq anak physics di tahap depa boleh faham dengan fun , just  you betul parents kena tahu approach ...tak perlu laa algebra lagi ....depa punay thinking not for abstracts lorr..belum ;lagi ler dear hahahahah

Reply 46# siputsedut

siputsedut, cmne nk dapatkan byk kredit ek? hebat laaa ko nih. bru setahun lebih dh lebih 30k!

just curious ya saudara - ape yer perasaan awak kalau awak adalah planet pluto ....
mbhcsf Post at 12-6-2011 03:20

hehe...ni dah masuk tahap sastera ni...
perasaan saya kalau saya planet Pluto? sedih...sebab taraf pluto sebagai planet telah ditarik balik...sekarang ia sekadar sebiji "batu" dalam sistem suria...

or if someone asked you, anda melihat bintang dan cahaya dia di waktu malam kan...apa yg anda lihat sebenarnya ?
mbhcsf Post at 12-6-2011 03:20

bila aku melihat bintang, ada beberapa perkara bermain dalam fikiran aku...bergantung pada mood...
adakalanya aku rasa kerdil...memikirkan betapa kecilnya kita di alam maya ini...
adakalanya aku rasa seolah2 "pergi" ke masa silam...ye la, cahaya bintang yg kita lihat tu datangnya dari beribu2 tahun lepas...
adakalanya aku rasa sedih...aku memandang dan mengagumi kebesaran Ilahi, tapi masih leka melakukan maksiat di muka bumi...
adakalanya aku rasa lapar...jadi aku gi makan la...hehehe

ehhhh....no no ...kids learn thru play...it is part of their perkembangan otak dan thinking / co ...
mbhcsf Post at 12-6-2011 03:22

totally agreed...sebab tu aku selalu berdebat ngan akak aku pasal sistem pendidikan pra-sekolah kita yg terlalu menekankan belajar membaca/menulis ni...biarlah budak2 tu main...baru budak tu tak jadi robot....

perasaan saya kalau saya planet Pluto? sedih...sebab tara ...
Brutal Post at 12-6-2011 03:40

erksss? hmm...oh my god....this cannot be  true....well...hmm? i did not know you kan?

takut plak thread ni ...hmm....

Reply 204# mbhcsf
rasanya awal tahun ni atau tahun lepas taraf tu ditarik...tapi Pluto tetap akan dikenali dan diingati dalam dunia astronomi sebab ia mengorbit matahari dalam orbitnya sendiri dan pernah dikenali sebagai planet....

aku pun dah tak follow sangat dunia astronomi ni cam dulu...sibuk dah sekarang ni...tapi kalau ada masa, still curi2 gak follow...
dan kalau malam2, aku mmg suka tgk bintang di langit...walaupun takde teleskop...

Follow Us
Reply 205# mbhcsf
nape takut??

perasaan saya kalau saya planet Pluto? sedih...sebab tara ...
Brutal Post at 12-6-2011 03:40

but then...apa pendapat you yer  yg kat surah yusuf tu  yg ada ayat kan Allah firman  - 11 bintang sujud padanya

sebab banyak interpretation kan? sesetengah kata itu adik beradik Nabi  Yusuf AS

scientifically ...would that show may be there is actually 11 planets ?

Reply  mbhcsf
nape takut??
Brutal Post at 12-6-2011 03:49

you have answered those questions correctly to be honest ...i pernah tanya a guy about the stars and the light bending effects tu ...then habis jawab at the end dia kata eaistein salah  - well hhahahha sebab tang light bending bila ada gravitational effect  hahahhah bless him...hahahahahh...terkedu jugak sebab belum ada lagi malay guy could answer those questions correctly

so well ...you are good i must say .

Reply  mbhcsf
rasanya awal tahun ni atau tahun lepas taraf tu ditarik...tapi Pluto tetap akan dike ...
Brutal Post at 12-6-2011 03:48

is it too expensive ke in malaysia ?

tak pe awak kumpul benyak duit then you could but the one with herr carl zeiss lens

woaahhhh sesuai dgn TT... en brutal nih.......

nk nyanyi sket....

Hidup x selaluuunya indahhhh~~~
Langit tak selalu cerahhhhhhhhh
Suram malam tak berbintang aaaaaaaaa..aaaa.a.a.aaaaaaaa~~
Itulah lukisan alam
Begitulah aturan Tuhan

jaaaaadilah rumput yang lemahhhh lembutttt
tak luruhhh dipukul ributtttt
Bagai karang didasar lautann
Tak terrrrrusik dilanda badai

itu lahhhh ... lukisannnn alammmmmmm~~~ jeng jennggggggg

Reply 208# mbhcsf
dalam terjemahan dia kata "bintang"...
aku tetap berpegang bahawa Al-Quran itu benar...

ada ahli ilmu berpendapat, 11 bintang itu ialah planet2 dalam sistem suria...9 buah planet (masa tu Pluto dikira sebagai planet) dicampur dengan 2 buah komet yg selalu mengorbit matahari...

pendapat aku simple...11 planet adalah sebelas planet...planet2 yg ada pun, bukan kita jumpa sekali gus...maybe masih ada planet yg masih belum dijumpai...tahun 97, ada bunyik2 yg jumpa sebijik lagi planet selepas pluto...Karla namanya.,..tapi aku lost track apa citer Karla ni...

so, maybe masih ada yg belum kita jumpa...jadi, kalau pluto ditarik balik taraf sebagai planet pun, takde hal...

oh ya...btw, untuk menjawap soalan anda tadi, i don't know u...

you have answered those questions correctly to be honest ...i pernah tanya a guy about the ...
mbhcsf Post at 12-6-2011 03:52

ooo...semua orang ada lebih dan ada kurang...maybe aku minat benda2 ni, so aku tahula sikit2...tak banyak gak, cuma maybe lebih sikit dari average...guy yg u cakap, mesti dia ada yg hebat bab yg dia minat...

Reply 210# mbhcsf
dalam kemampuan...cuma tak rasa nak beli lagi sebab sibuk...nanti tak berusik benda tu, sayang gak...
sekarang ni aku dok sibuk ngan kerja dan hobi bermotor...nak layan hobi bintang ni, sorang2 je...nanti ada masa, nak gak gi usha2 teleskop...

Reply 211# naikAntena
pulak dah...
errr...lagu apa tu ek? aku pagi2 ni slow sikit...

btw, ko jangan nyanyi2...kang aku bersajak kang...haaaaa....

Reply  mbhcsf
dalam terjemahan dia kata "bintang"...
aku tetap berpegang bahawa Al-Quran itu bena ...
Brutal Post at 12-6-2011 04:00

of course kalamullah itu benar ...tapi tulah sometimes terfikir jugak sapa tetapkan yg planet should behave so and so sebab  we could never absolutely sure  yg planet kat sistem memana tu tak punyai apa yg dikatakan exception to the rules tapi tulah nasib pluto ...

Reply 214# mbhcsf
aku lupa nama badan yg tetapkan perkara ni...tapi takde hal la, ia cuma takrifan agar memudahkan pengkelasan sesuatu objek di angkasa...supaya takde la kelam kabut dunia astronomi ni...ia cuma takrifan dan pandangan manusia yg boleh berubah mengikut keadaan...hanya Allah yg lebih mengetahui...

Reply  mbhcsf
aku lupa nama badan yg tetapkan perkara ni...tapi takde hal la, ia cuma takrifan aga ...
Brutal Post at 12-6-2011 05:18

tapikan i dunno whewther you 've come across this verse  in quran ...his throne was on water ...interpretasi dia menarik actually ...kalau ikut pakar tafsir ada lah tafsirannya tapi kalau if u happened to read this book by  Dr adel abas ...menarik gak ...

if u happened tapi tulah Allah maha mengetahui

jap nak tanay , apasal  dengan avvy tu ?

eh awak tak zzzzzzzz lagi ke ?
wow tak ngantuk ni ke?

Reply 216# mbhcsf
yg tu aku kurang arif...boleh tak bagi surah dan ayat? rasa tertarik plak...

errrr....ngantuk gak ni...tapi malas nak tido lagi...ada hal sikit pagi ni...settle tu karang, tido la...hehe

Reply  mbhcsf
yg tu aku kurang arif...boleh tak bagi surah dan ayat? rasa tertarik plak...

errr ...
Brutal Post at 12-6-2011 06:15

oh sowwy lambat reply , i bace journal jap tadi...jap ek

his throne was on water - surah Hud ayat 7 ( chapter 11; verse70 ) kalau ikut tafsir mmglah kita ikut tulah  tapi menarik tang Dr abbel abas tu ...especially bila u tengok documentary pasal dark matter , that holds the framework of the universe...

Reply  mbhcsf
aku lupa nama badan yg tetapkan perkara ni...tapi takde hal la, ia cuma takrifan aga ...
Brutal Post at 12-6-2011 05:18

i 'd think the west is good in classifying things  right? dari biology sampai planet depa asyik cataloguing jer keje hahahaha

oh sowwy lambat reply , i bace journal jap tadi...jap ek

his throne was on water -  ...
mbhcsf Post at 12-6-2011 06:27

kat syurga mmg ada sungai...malah air di bumi juga datangnya dari syurga...(saintis barat masih pening, dari mana datangnya air di bumi ni)
cuma, di manakah arasy?? hehe...kena bukak kitab balik ar...lagho sangat leni...

i 'd think the west is good in classifying things  right? dari biology sampai planet depa asyik ca ...
mbhcsf Post at 12-6-2011 06:28

from positive side, ada bagusnya...senang sikit nak paham benda2 ni bila ada kategori...
dan mmg kita selalu ikut western sebab diorang yg kuasai teknologi sekarang...sebab kita dah tak ambik tahu pasal sains dan teknologi...padahal ilmuan Islam la yg merintis semua ni dulu...ketika eropah dalam zaman gelap lagi...