CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sagoo

hewan apa aku nk bela kt office?

Reply 75# Sagoo

pehtu jgn lupa masukkan pic bakal pet ko tue..
    aku nk tgk perubahan berudu dr hari ke hari...

Reply  Sagoo

alololo..sentap plak.. aku kata banyak benor je alasan.. alasan tu kan salah s ...
eniliana Post at 13-5-2011 10:35

yes aku bersifat sensitif pada org yg x kenal aku then ckp bukan2 menuduh melulu tanpa usul periksa kt diri aku...
anything wrong with that????? then x pepasal ckp malang sape yg ngurat aku bla n bla bla bla....ape semua tu??
nk ckp diri ko bagus sgt ke?...nk ckp ko ni rajin sangat ke?.... aku x nampak ape motif ko kaitkan semua tu....

kalau pon aku malas....ko ade kene mengena ngn hidup aku ke?

camni la ye....dunia forum ni x kisah la brape lame aku duk menepek....aku tetap aku.... ape ko ingt tiap kali gurauan tu semua kita bleh terima ke?
nk ckp aku sentap sentap la..... dah aku x suke mcm tu..so aku maki je la... ko tgk kt dunia luar tu je la.... org yg da berumur tu haa...nk kata hidup da lama..tp still sentap gak...ada gak yg xleh terime gurauan...its depends la dlm keadaan sekeliling...n masa...

dah la..malas la aku bertekak ngn org BAGUS cam ko ni...

Reply  Sagoo

pehtu jgn lupa masukkan pic bakal pet ko tue..
    aku nk tgk perubahan beru ...
chintachanduri Post at 13-5-2011 10:51

boleh2....   nnt aku upload... tp kalo da deme semua da beso..aku nk bg ko sekor bley?

Reply 77# eniliana

N 1 more thing....salah ke aku bg byk alasan....aku nk pendapat yg terbaik....salah ke? xkan aku nk amik je semua kata2 porumer yg komen dlm ni.... thats y aku bukak thread...membincangkan hal ni.... ade ke semua nya yg aku cantas? ada?

Reply 80# puteri_impian

kt ne? kt blakang istana negara...... hoh? nk pakai lambo aku??... yela...jgn park tgh panas tau tak? aku x ske org kerumun kete aku tu..
cam jakun je semua tgk....

Post Last Edit by eniliana at 13-5-2011 11:13

Reply 76# Sagoo

alahai.. aku sekadar bagi support idea sorang kawan kat atas tu. kebetulan aku sendiri pun bela jugak. aku pun suka membela menatang. bagi aku guppy ni la yg paling simple selepas ikan laga. melainkan mcm yg ko cakap, ko biak guppy. kalau dibiakkan mmg le ade beberapa masalah kotor ni ape sume.
kalau nak diikutkan aku takmo reply pun sbb aku tengok sume idea kena rijek terang2. dengan alasan yg banyak..
sikit pun ko tak tanya balik maybe ade cara utk atasi masalah2 yg ko sebut tu..
aku pikir ko ni lelaki jadi setakat gurau2 bodo takde hal le.. tak sangka la plak sampai berlantak2 berbodo2 piang bagai punye melenting..hehe..
aku kawen dengan org melaka. mertua aku punya gurau lagi kasar dari nih..laki aku cakap, budak laki takde hal gurau camni.
okeylah ye.. minta maaf banyak..

sebelum ni, aku bela menatang ni kat meja opis le pun.. sampai meja bos pun aku letak satu bekas kaca isi guppy nih..
aku mula bela dari zaman belajar aku tahun 2001 kat bilik tido.
pasal tu tertarik nak kongsi ngan ko trick and tips utk bela guppy versi kat opis ni tapi takkan aku ak cerita sume tips kalo sekadar nak kena rijek mentah2..

okeylah.. nanti kalo ko nak bela guppy/ikan laga(ikan laga kalau buat mcm ni sampai dia mati pun takyah tukar air..just tambah air yg menyusut) kat opis, ko boleh try sikit tips ni.
takpun ko bleh bawak balik bekas tu.. try test dulu ngan guppy yg ko biak kat rumah tu.

-pakai air dari penapis.(air water cooler kat opis pun boleh tapi kalau dpt penapis yg elok lagi bagus)
-takyah guna anti klorin kalau pakai penapis. (walaupun kita maklum penapis tak mampu betul2 buang klorin)
-jangan bela guppy betina(betina yg suka kotorkan air)
-dekat dasar balang atau akuarium.. letak batu2 artificial/plastik (jgn letak batu ori)
-bagi makan ngam2. (aku rasa ko pun tau.. bagi makan terlebih yg buat air jadi kelabu)
-kalau air kelabu tu tandanya tak berjaya..salin air dia control makanan dia.

start tahun ni aku dah tak keje kat opis, berkhidmat sepenuh masa kat rumah utk asben aku. since bela ikan2 ni mmg peberet aku, bersepah la balang2 ikan kat rumah ni. ni balang guppy aku, letak sebelah tv. sorry gambar tak clear, silau matahari dari tingkap. yg ni sejak aku beli bulan feb aritu, aku masih belum cuci balang ni. just tambah air..

ko bayangkan.. balang jernih, ade ikan warna warni.. letak kehijauan sikt kat dalam tu.. serius tenang je rasa nak buat kerja.
ps: i'm sorryyy...

Rate

1

Follow Us
Reply 83# Sagoo

dah beso bagi kat aku???xnakkkkkkkkkk.......
    aku suka kucen jer..yang lain2 kurang......
    kat rumah sagoo ada kucen tak.........

Reply 86# eniliana

patut la.....kawen ngn org melake rupenye...mmg mcm tu la pesen ko...semua org ko nk ikut style somi MELAKA ko tuh...
ko ingt semua org laki sepesen cam laki ko ka??? semua nk pukul rata........

Reply 88# Sagoo

er... part tu je ke yg ko baca?

Reply  Sagoo

dah beso bagi kat aku???xnakkkkkkkkkk.......
    aku suka kucen ...
chintachanduri Post at 13-5-2011 11:06

kucen ade kt umah mak ..skang i menetap bersendirian..
owh ske kucen erk? bagus ler... i bela kucen dr dia baby sampai la dah besor gajah....
hari2 dok toreh sofa mak sampai dah bercalar balar...kah kah kah.....kene kejor ngn mak aje hari2

Reply 89# eniliana

aku baca abis.....tp part tu yg aku highlitekan..

Reply 91# Sagoo

ooo.. ok .. 2 kali tu aku say sorry.. kalo2 tak perasan la sbb takde reply utk perkara2 lain.. hehhee..

okey, time kasih sbb baca segala tips, pandangan dan gambar guppy aku yg tak seberapa tuh walaupun maybe tak perlu utk ko..hehe

Reply 90# Sagoo

sian kucen tue..samela dgn aku..diam2 mak aku buang kucen tue sebab beranak jek...
    bila blik kg,mak buat muka tak bersalah... sedih...baru2 nie balik,tetiba kucen tue pulang ke rumah setelah 3 bulan dia merantau carik rumah..akhirnyer pulang ke pangkal jalan... ..ckp psl kucen,rindu plak dengan kucen..kucen sagoo betina ke jejanz????

Reply 93# chintachanduri

bagus erk kucen tu..tau jalan pulang...   cian dia kene buang daerah
    kucen ni mmg mcm tu..dia dpt tahu kt mane tempat dia....buang la dia jauh2 mana skali pon....mesti dia dtg balik kt kita.
    kucen aku jantan.... dah jd ketua kumpulan mafia kucen2 kt area rumah mak tu... asal ade gaduh je mesti nampak dia join skali...
    langsi betui kucen iols   penah skali balik umah muke calar2, kepale tobek xde bulu ......da serupa gengster aje....asal balik umah je
    memekak nk suh d suapkan makanan...nk makan kene ade org duk sbelah dia plak tu....ngengade betul..kalo x...haram ler dia nk mkn...

Reply 94# Sagoo

ganas sungguh kucen uols...mesti dah byk anak gadis(kucen2 wanita) dia telah kerjakan...
    kucen aku dgn aku je ngada2...dgn mak aku tak berani lor..asyik kena cepuk jer..smpai mulut pun kena cili ckit sebab bising bebenor...makan jer tau..pagi,tengahari,petang malam,tgh malm..manusia pun kalah...

p/s:kalau kucen sagoo makan nak berteman,kucen iols beranak nak berteman...kalo tak,tak keluar2 la anak dia..

kucen pong ok

1) tikus
2) cencorot
)arnab hehehhe
4) harmster
5) guinea pigs

Reply  puteri_impian

sagoo suke aweks poli????
chintachanduri Post at 12-5-2011 04:34 PM

hari tu dia intai awek poli kat taman cempaka, jalan sari 5 rumah 67...
gatei sungguh.. kantoi ngan teman..

bela kura2..boleh pancing tikus..haha

Scorpion... murah jer RM15.

SenanG bela.. makan pun x selalu.. taik pun x nampak..
makanan pun murah...

aku bela kat umah.. kalo ko bela kt opis letak kt meja,
mesti nampak macho... ko bole takotkan pempuan kat opis ko..
jgn kata pempuan, laki pun ko bole takotkan..