CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 2

Close [Copy link]
maksudnye adakah dalam hadith tu rasulullah saw mengambarkan Qorin itu adalah jin ? atau q ...
madmualij Post at 13-5-2011 15:29
hadis tu panjang, tu hanya sebahagian, cuma aku dah tak ingat sangat... tapi dari huraiannya memang Nabi maksudkan dia adalah jin sebab hanya jin dan manusia sahaja yg dijadikan untuk beribadah kepada Allah, dan jin qarin Rasullullah telah diislamkan untuk beribadah pada Allah.

Post Last Edit by hantukiller at 13-5-2011 15:42
mcm mane pulak dengan hadith ni ?
Rasulullah juga bersabda, “Tidaklah ada seorang di antara kalian kecuali disertakan untuknya qorin dari JIN dan qorin dari MALAIKAT.”

harap dapat pencerahan
madmualij Post at 13-5-2011 15:33
Baik, qarin yg aku dah nyatakan ialah tempat didalam jantung manusia, jika manusia itu banyak berzikir, tempat itu dipenuhi NUR.... sebenarnya Nur yg ada di tempat itu apa? tentunya Malaikat sebab Malaikat dijadikan daripada NUR... dan jika kurangnya zikir, tempat itu akan dipenuhi jin.... jin dan malaikat yg menetap didalam qarin inilah yg digelar qarin itu... terserah pada sesaorang itu, ingin memenuhkan qarin dirinya dengan jin atau Nur(malaikat yg sentiasa berzikir)

perlu diingat, jin jin dampingan atau saka yg tak menetap didalam qarin tak disebut jin qarin. Katalah jin tu duduk kat kaki ke, kat perut ke.... tak menjadi qarin sebab tak boleh membisikkan(kejahatan) didada manusia, tetapi gangguannya lain

Sabda Rasulullah s.a.w. daripada Abdullah Mas'ud r.a. maksudnya: "Setiap kamu ada Qarin daripada bangsa jin, dan juga Qarin daripada bangsa malaikat. Mereka bertanya: "Engkau juga ya Rasulullah." Sabdanya: "Ya aku juga ada, tetapi Allah telah membantu aku sehingga Qarin itu dapat kuislamkan dan hanya menyuruh aku dalam hal kebajikan sahaja." (Riwayat Ahmad dan Muslim)

Aisyah r.ha. menceritakan bahawa pada suatu malam Rasulullah s.a.w. keluar dari rumahnya (Aisyah), Aisyah berkata: "Aku merasa cemburu." tiba-tiba Baginda berpatah balik dan bertanya: "Wahai Aisyah apa sudah jadi, apakah engkau cemburu?" Aku berkata: "Bagaimana aku tidak cemburu orang yang seumpama engkau ya Rasulullah." Sabda Baginda: "Apakah engkau telah dikuasai oleh syaitan?" Aku bertanya: "Apakah aku ada syaitan?" Sabda Baginda: "Setiap insan ada syaitan, iaitu Qarin." Aku bertanya lagi: "Adakah engkau pun ada syaitan ya Rasulullah?" Jawab Baginda: "Ya, tetapi Allah membantuku sehingga Qarinku telah masuk Islam." (Riwayat Muslim)

Di dalam hadis lain daripada Ibnu Umar r.a., sabda Rasulullah s.a.w. yang bermaksud: "Aku dilebihkan daripada Nabi Adam a.s. dengan dua perkara, iaitu pertama syaitanku kafir lalu Allah menolong aku sehingga dia Islam. Kedua, para isteriku membantu akan daku tetapi syaitan Nabi Adam tetap kafir dan isterinya membantu ia membuat kesalahan." (Riwayat Baihaqi)

copy paste

ok berbalik pada persoalan asal, apakah yg dinamakan syaitan

Aku huraikan ikut kajian mistik ...
hantukiller Post at 13-5-2011 11:27

jadinyo wajib la kito membebaskan diri kito dari jin-jin ini......tak cukup dengan tarik keluar........

jadinyo wajib la kito membebaskan diri kito dari jin-jin ini......tak cukup dengan tarik keluar. ...
gym_midas Post at 13-5-2011 15:50

tuan badan kena sentiasa beramal ikhlas kerana ALLAH

Follow Us
Baik, qarin yg aku dah nyatakan ialah tempat didalam jantung manusia, jika manusia itu banyak berzik ...
hantukiller Post at 13-5-2011 15:41

MAKSUD WAK IALAH ,Jin Qarin = jin yang menetap di dalam Qarin tu. Umpama , Orang Johor = Orang yang menetap di Johor betul ke wak.

Sabda Rasulullah s.a.w. daripada Abdullah Mas'ud r.a. maksudnya: "Setiap kamu ada Qarin daripada ban ...
madmualij Post at 13-5-2011 15:50
dalam hadis tersebut menjelaskan lagi yg syaitan bukanlah makhluk bernyawa, tetapi jin jin qarin yg menghasud manusia kepada kejahatan... contohnya qarin nabi adam tu, dia menghasud nabi adam untuk mendengar kata kata iblis.... bagaimana dia menghasud? tentunya dia berada didalam tubuh nabi disatu tempat yg dipanggil qarin

jadinyo wajib la kito membebaskan diri kito dari jin-jin ini......tak cukup dengan tarik keluar. ...
gym_midas Post at 13-5-2011 15:50
benar... berzikir agar qarin diri masing masing dipenuhi Nur(malaikat)

MAKSUD WAK IALAH ,Jin Qarin = jin yang menetap di dalam Qarin tu. Umpama , Orang Johor = O ...
gammbir33 Post at 13-5-2011 15:59
ye, tepat sekali..... kalau jin tu dari jenis iblis, tentulah jin qarinnya iblis, kalau dewa, tentulah dewa

ooooo baru la paham pasal qarin ni..
mekasey bro...

ada sebuah kisah yang mengatakan syaitan/jin menyusup masuk kedalam syurga dan menyerupai ular lalu menghasut nabi adam dan hawa untuk makan buah khudi, mcm mane tu abe tom ? adakah ni kisah mitos sahaja dari ulama'2 dulu ?

ada sebuah kisah yang mengatakan syaitan/jin menyusup masuk kedalam syurga dan menyerupai ular lalu  ...
madmualij Post at 13-5-2011 16:19
itu kan  iblis yg dah dilempar terlebih dulu kedunia

maksudnye qorin bagi api2 lagi suh adam makan buah tu le ek! kasi bunuh same itu qorinnnn

Dirumah kitapun, jika dihuni oleh mereka mereka yg sentiasa beribadah terutama zikrullah dan sentiasa membaca AlQuran yg ikhlas semata mata kerana Allah, rumah tersebut akan dipenuhi NUR Allah dari bacaan tadi yg cahayanya putih bersinar memancar hingga kelangit dan menarik malaikat malaikat yg kerjanya sentiasa berzikir untuk sama sama berzikir dirumah tersebut sehingga rumah tersebut juga akan dipenuhi oleh malaikat malaikat itu... dan katalah ada jin jin (biasanya dari jenis kuat seperti iblis atau azazil) yg ingin menyusup masuk kerumah itu, mereka terpaksa menukar diri kepada benda yg nyata seperti ular, katak dsb, kalau dalam bentuk asalnya pasti terbakar sendiri dengan nur yg ada dirumah tersebut, tak payah dibakarpun oleh malaikat itu

ada sebuah kisah yang mengatakan syaitan/jin menyusup masuk kedalam syurga dan menyerupai ular lalu  ...
madmualij Post at 13-5-2011 16:19

Pendapat saya.. Sebelum di masukkan roh ke dlm jasad adam iblis dah berada dalam surga, dan dia juga telah masuk kedalam jasad adam meronda ronda dlm jasad adam maka tak mustahil dia telah menemui jalan rahsia di surga dan dlm jasad adam untuk kepentingannya. lagi pun iblis ni dari jenis Jin ianya ada Roh,Akal dan Nafsu. Berbeza dengan malaikat yang sememangnya patuh kepada perintah Allah. jadi tak mustahil untuk Iblis tu masuk kedalam surga. tapi apa apa pun itu semua adalah perancangan dari Allah, kita jangan berburuk sangka dengan Allah.

Pendapat saya.. Sebelum di masukkan roh ke dlm jasad adam iblis dah berada dalam surga, da ...
gammbir33 Post at 13-5-2011 16:32
Perancangan Allah maha hebat! kalau tak de jin yg mengganggu manusia untuk kejahata, kesakitan, kehancuran, dsb.... adakah kehidupan manusia akan seperti ini? tentu jawabnya tidak! tak de jin pun tak jadi, tak boleh! sebab nanti manusia tu jadi macam malaikat jek, beribadah jek semua.....tiada tiada tiada kesengsaraan, penindasan, penjualan senjata dsb... dan tak de la perlu nabi nabi diturunkan..betul tak???

kaji kajilah

betul betul betul....

Reply 156# hantukiller

bro, maksudnyer diaekor yg nk menyusup masuk ke rumah yg penuh dgn NUR ni, pinjam sat badan binatang2 mcm ular, katak tu yek?

Dirumah kitapun, jika dihuni oleh mereka mereka yg sentiasa beribadah terutama zikrullah dan sentias ...
hantukiller Post at 13-5-2011 16:29

bermakna.....
jin jin tu masih berpeluang la nak masuk gak....(huh...dasar jin)
susah nk masuk pun masih nk masuk gak