CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aurorae

Wanita .. berapa BMI korang?

6 - 8 bulan tu yg tak makan nasik ke?   Masuk bulan ke berapa berat badan Jaza mula turun?
aurorae Post at 18-5-2011 21:33

6 to 8 bulan tak ambik nasi tuk malam saja... siang hari tetap makan nasi tapi dlm kuantiti yg sikit je..
yg byk sayur dan buah2an... malam normally saya makan buah, roti skit dan salad sayur...
kekadang tu makan skit mee hoon sup.. tapi sup buat sendiri la.. rebus je letak fish ball n sayur hijau byk2... serta karot..
jangan letak ayam, daging semua... ala2 vegie gitu... mmg azab skit la. sbb kena masak tuk hb n anak2 menu biasa..
selera tahan je... protien tu leh ganti dgn ikan bilis dan ikan.. (sup ikan/ikan stim)...

dalam 3,4 bulan keatas dah mula serasi dgn menu malam tu....
tapi kena minum byk air masak agar kita tak tergoda dgn makanan lain..
minum air byk tuk penghadaman yg normal sbb malam tak ambik makanan berat... takut kolon tak bersih....
bulan ke 5 cam turun skit.. tapi naik balik... mmg tak timbang lepas tu...
dalam pada tu 2 kali sebulan mmg gi slimming class.. balut2 badan dan lumur2 gel... serta pengnyahkan toksik....
kat slimming class mmg strict sgt sbb dia kawal pemakanan kita... berbulan2..
kena tick apa yg kita makan siang dan malam..
jgn harap nak jeling kari ayam dan rendang tu... menu yg disediakan tuk kita byk sayur dan sup rebus  (ala2 chinese)
lepas tu minum herba chinese yg 100% akar kayu dan daun herba.. mula2 cam payau pahit...
lama2 dah ok dah.. herba tu tuk setiap hari kena bersihkan kolon (buang air). Maknanya lawas la...

slimming class yg aku ambik ni tak de suntikan ataupun sedutan lemak... hnya luaran saja...
dan yg pting kena exersice sendiri.. samada jogging atau bersukan agar badan kita tak krem masa diet ni...
nasi tu kabohidrat mmg pting gak tuk badan.. tapi kalu pndai tukar dgn punca kabohidrat yg lain pasti tak de nasi pun
kita tetap berselera makan menu diet...... mee hoon leh gantikan nasi... yg pting jauhkan dulu makanan berminyak dan berlemak..... masa gi KFC ... aku hnya makan whipped potato dgn salad je....mmg menduga jiwa masa tu...

lepas 8 bulan leh nmpak susut skit.. masa pakai jeans nmpak kat pinggang ada perubahan...
lepas tu teruskan pemakanan yg sihat berterusan ... sayur dan buah2an.. dan minum air byk2... 3 liter sehari...
and then kalu nak makan ayam goring pun leh tapi berpada2.. sebulan sekali ke...
tapi jgn melahap la...

dan selepas setahun berat makin kurang... skrng ni dlm 53 or 52 kg...
ingat nak kurus lagi tapi semua org ckp itu dah ok dah...
sbb aku ni kan mak org.. kurus sgt tak brp nak lawa lak...hahahahha..
kalau anak dara oklah... mak org kena stabilkan lemak, kolesterol dan air dlm badan..
baru leh bernafas lega tuk uruskan anak2 yg lasak...
8 bulan tu hnya tuk biasakan diri dgn makanan diet kita je..
sbb lepas tu bila dah tahu apa yg tak leh dimakan sgt..
maka kita dah pandai kawal nafsu makan agar tidak berlebihan sgt2....
kena ingat kesihatan yg pting...
paras kolesterol tu kena jaga sbb skrng ni zaman org muda yg kena jntung dan strok.....

harap TT berjaya la.. kekadang kaedah org lain tak sesuai dgn diri kita sendiri so kena pandai sendiri ambik inisiatif tuk
mengawalnya dgn disiplin yg kuat dan ketat...

Rate

1

bmi ai 22.4

BMI penting untuk tengok if you are overweight tapi yg equally penting jugak adalah body fat percentage.  I ada kawan yg normal BMI tapi almost half dia punya body weight tu fat.

aku tinggi 147cm..berat bdn 35kg..
bmi =16...kureng brt bdn..lgpn aku ni cekeding..

Aku dah umur  40+, gemuk, BMI tak pernah kurang dari 27.   Lunch nasi  1/2 pinggan + lauk dan sayur. ...
aurorae Post at 17-5-2011 02:04

nak bg cadangan bernas ke tak..fikir la sendiri ye..

1) bangun kol 4:30 pagi.
2) minum air masak segelas
3) sila mop rumah..selama sejam ..iaitu dr 4:45 ke 5:45 pagi..selagi tak abis sejam jgn berenti..

lakukan tiap2 hari...selama 30 hari..tgk..berat ada turun tak..kalau ada..sila amalkan selama setahun..InsyaAllah berat turun...badan sihat..rumah bersihhhhh......free jek...

pas tuh..rehat 15 min..mandi dan solat subuh...

Rate

1

nak bg cadangan bernas ke tak..fikir la sendiri ye..

1) bangun kol 4:30 pagi.
2) minum air ...
akula203 Post at 20-5-2011 17:12

benda keterlaluan macam ni cuma boleh bertahan sehari dua je.  Terimakasih.  Biarlah aku cuba dulu dengan yang ringan-ringan je.

Follow Us
Aku dah umur  40+, gemuk, BMI tak pernah kurang dari 27.   Lunch nasi  1/2 pinggan + lauk dan sayur. ...
aurorae Post at 17-5-2011 02:04

cuba TT kurangkan mkn nasi tu...2-3 ari baru mkn nasi sekali....
ais kurangkan juga n terus benti....dulu masa ku 86kg camtu la ku buat
ari2, siang mlm ku mkn laksa jer....tmbahan laksa kegemaranku...hehehe
ais mmg terus berpantang...lg pun org pompuan tak elok minum ais....
senaman tu ku mengayuh basikal yg tak bergerak tu jer...

Rate

1

Post Last Edit by casper_ry_1711 at 20-5-2011 23:41

skang BMI - 17.7..x penah lebih 18.3...ari tuh turun jadik 17...tgh nak naikkan jadi at least 18.5...;)

ais kurangkan juga n terus ben ...
puteri_malam Post at 20-5-2011 22:40

pernah 86 kg?  Bila buat macam tu, dapat hilangkan berapa kilo eh?   

dulu2 aku makan nasi tengahari dan malam, sebab makan berjemaah sekeluarga esp masa dinner.   Masa tu la berat badan naik tak turun2 sampai la ni.  Yang paling susah bila husband nak dinner lengkap, macam2 ada.  Last2 yg banyak makan emaknya, sebab anak2 masing2 tak habiskan nasi dan lauk.  Takkan nak membazir makanan.

Macammana korang tahan tak makan nasi dlm masa yg sama, hidangkan nasi untuk family?  Tolong bagi tips.  Aroma nasi panas yg paling tak tahan tu.

Anak2 bujang dan dara aku dah nak balik dari asrama cuti sekolah ni.  Diaorang ni memang tengah kuat makan, seronok cuba resepi2 baru masa diaorang ada.  Memang buleh tersasar rancangan diet.

benda keterlaluan macam ni cuma boleh bertahan sehari dua je.  Terimakasih.  Biarlah aku cuba du ...
aurorae Post at 20-5-2011 21:35

ringan la tuh..sejam je sehari..no pain no gain..

Macammana korang tahan tak makan nasi dlm masa yg sama, hidangkan nasi untuk family?  Tolong bagi tips.  Aroma nasi panas yg paling tak tahan tu.
Reply 49# aurorae

kak, kalau akak jenis suka makan nasi, akak beli beras yang kurang kanji/kurang kalori

mahal sikit but for health reason why not.. usually my patients diabetic or high cholesterol i reckon them to do this... brasmathi faezah tu... or... what i'm doing for my son now... i beli brown rice... good for the brain...doesnt taste right, but at least you akan makan sikit jer

Rate

1

no pain no gain
Reply 50# akula203

nak pain betul2 go under the scapel...

liposuction

Reply  akula203

liposuction
cn7 Post at 21-5-2011 00:43

err..itu dah kira melampau sgt la..dah la..mahal...bahaya lak tuh...short cut.....besa effect sekejap jek....tak perlu disiplin apa2..so mmg no gain walau manyak pain...

pernah 86 kg?  Bila buat macam tu, dapat hilangkan berapa kilo eh?   

dulu2 aku maka ...
aurorae Post at 20-5-2011 23:41

dr 86kg turun spai 55kg....skrg ni dah 57-60kg tak menentu...sbbnya dok dgn mak skrg ni kalo tak makan jer dia leh marah...kadang jd mcm nak gadoh lak dgn dia sbb dia paksa kita mkn n kalo dia tau tak mkn tu dia soal mcm org nak telan kita lak...
mmg pun kalo dah ada family susah sikit nak berdiet ni...kena kuat ati....mmg kena tutup mata n hati n selera bila tgk mknan
skrg ni ku dah jd terbiasa...sedap camner pun ku mkn sikit jer...selera tu mcm dah takder....ais mmg ku elak sgt...sekalipun aiskrim...

Reply  akula203

liposuction
cn7 Post at 21-5-2011 00:43

mmg kekal lama ke kalo buat liposuction tu...?
tak sakit ke?

ringan la tuh..sejam je sehari..no pain no gain..
akula203 Post at 21-5-2011 00:29

aku maksudkan beriradah pukul 4.30 pagi tu, boleh ke bertahan?  Lain la kalau aku orang bujang, balik kerja boleh tidur dulu, lepas solat subuh boleh pejam mata lagik.  Ni dah mak orang, memang bangun 5.30 pagi tak berenti la aktiviti sampai time pegi kerja.   Pasal mop mop rumah tu jangan cakap la, rumah aku besau, setakat sapu dengan mop aje dah lebih sejam.  Seminggu sekali ruang tamu, ruang dapur  memang kena berus,  berus, berus baru nampak bersih.  Bilik air rumah aku (kuarters, bukan rumah aku) ada 4,  aku tutup satu, sebab dah tak larat nak bersihkan.   Segala jenis bahan pembersih, pencuci bertahan seminggu dua je, dah kena beli baru.  

Pagi ni aku timbang berat sebelum makan apa2, next sarapan roti garlic bakar, pastu berus dan basuh 1 rumah, berus beranda luar, pastu makan tengahari nasi satu senduk kecik je, telur puyuh pedas 3 biji, dan sup sayur.   Wahh naik 1 kg!!!!    Kang lepas  tidur malam turun 1 kg.  Esok timbang ...agak dah mesti berat sama macam pagi tadi.  Macam tu life aku dengan berat yg statik walau macam2 aktiviti +  diet makan aku dah buat.  Maknanya untuk hilang berat, aku kena kurangkan lagi makan dan banyakkan lagi aktiviti.   Agaknya lemak badan aku dah keras macam getah.

Rate

1

ais kurangkan juga n terus ben ...
puteri_malam Post at 20-5-2011 22:40

Dah dekat 10 tahun, sepanjang ramadhan aku akan berbuka dengan sebiji kurma, sepotong kuih, dan semangkuk laksa.   Tahun lepas, sekali je aku berbuka makan nasi, sebab nak meraikan anak aku balik dari asrama, aku buat ketam masak lemak cili api.  

Waktu berbuka  ni senang nak praktis sebab semua anak2 dan husband aku pun tak nak berbuka dengan nasi... masing2 ada makanan kegemaran sendiri.  Waktu sahur aje makan nasi, itupun bila husband aku ada.  Kalau dengan anak2 aje, aku buat cereal atau sarapan biasa.

Tapi sejak umur lebih 40 ni, lepas sebulan ramadhan, berat turun 1 kg aje!!!   Hari pertama raya, lepas raya sana sini terus naik 2-3 kg sebab asyik meratah lontong dan ketupat rendang.

Beberapa tahun yang lalu, sebelum umur 40, bila aku buat style makan yg sama dalam bulan ramadhan, dapat jugak turun 3 - 4  kg.  (Yang akan naik lagi 3 - 4 kg lepas sebulan raya - ni time aku belum ada kesedaran untuk berdiet).

da kire tadi (ekceli dik kula ngan kioh yang kirekan)...iols dapat  20.5
nuryakmal Post at 18-5-2011 16:12

ringannya uols walau muka tembam.  

Reply  aurorae

kak, kalau akak jenis suka makan nasi, akak beli beras yang kurang kanji/kurang k ...
cn7 Post at 21-5-2011 00:34

memang sekarang ni makan beras kurang kanji, beras Ponni campur dengan beras perang, separuh separuh.  Masa mula2 makan rasa tak best, tapi sekarang dah biasa.  Sedap macam makan roti serat.

Petang ni nak keluar jogging, cuaca baik nampaknya ...