CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik.panda

mimpi

mimpi juga boleh datang pada apa yg kita obseskan. atau disebalik hati kita tak mahu benda tu dan ianya akan datang dalam mimpi.

mimpi tu bg aku la...satu medium utk melahirkan perasaan kt...

kalo kt bimbang takut, akan ada mimpi kematian ke..dikejar anjing, jatuh dr tempat tinggi..kalo happy, adalah mimpi merepek2 mcm tetiba raksasa datang then kt pun jadi transformer berlawan dgn raksasa..

kalo pikir lebih sgt dgn kerjaya, kt akan mimpi berjumpa dgn org yg mengkritik kita, then ada hint2 bgtau mcm mana nak buat keja....

aku baru2 nie asyik pikir pasal money matter, aku termimpi yg aku tgh camping kat tepi gua air terjun yg airnya kaler hijau...tiba2 ada sorang budak terjatuh dan kena bawak oleh air, then mak dia selamatkan anak dia, berenang2 then tetiba nampak benda berkilau2 bawah air...rupanya tu emas...

mimpi basah pulak camna citer ?

aku jarang2 dapat mimpi nih... tak pon maybe aku dah terlupe bile bgn tido...

mimpi basah pulak camna citer ?
winamp05 Post at 19-5-2011 16:08

mestilah win lagik tau

Reply 1# cik.panda

ade 9 info pasal mimpi..
1. kite lumpuh semasa kita sedang tidur..

percaye ke x, tubuh kite lumpuh slame kite tido.kelenjar mula mengeluarkn hormon yg membntu mggalkkn tidodan nueron hntar isyarat ke sumsum tulang belakang yg menyebbkn tubuh utk berehat dan kemudian menjadi lumpuh.

2. stimuli luaran membaca mimpi kita
      perkara ni dsebut sbagai dream incorporation. contohnye, anda rasehaus dan fikiran anda akan menggabungkn perasaan anda ke dalam mimpi anda. mengukit pengalaman anda, anda terasa haus dan ingin minum air semasa dalam mimpi dan seterusnya terjage. mase terjage, anda rase haus gile. contoh lain, anda bermimpi anda sedang kencing dalam toilet sedangkn anda sedang nyenyak tidur. sedar tak sedar, abis tilam basah. (tapi yg ni slalunye budak2 la.. )

3. berhenti merokok akan mendapat mimpi yg jelas

perokok tegar yg berhnti menghisap rokok dilaporkn mengalami byk mimpi yg lebih jelas dr biase. selain tu, menurut journal of abnormal psycology, di antara 293 perokok dipaksa berhenti merokok selama 1 hingga 4 minggu. 33% drpd mrk mengalami mimpi tentang rokok. dalam mimpi, kbnyakan mereka sendiri merokok dan merasa emosi negatif yg kuat, seperti panik dan rase bersalah. mimpi tentang rokok adalah hasil tarikan dr keperluan badan terhadap nikotin.

4.tak semua org mimpi berwarna.

tntang warna dalam mimpi ni, sbnrnye mimpi kite berwarne, namun hanya bbrape peratus jalan cerita dalam mimpi tu. kbnykn warne dlm mmpi adalah itam putih.

5. kita hanya bermimpi tntang perkara yg kite tahu.

kbanyakan kite bermimpi tentang bertemu dgn org asing yang memainkan peranan yg tertentu. tp nda tahu tak yg fikiran kita tidak mencipta wajah2 tersebot. mrk adalah wajah nyata dr org2 yg benar2 wujud. mrk adalah org yg anda terlihat dimana mana walau utk sesaat dlm hidup anda. tp kite kate tak kenal atau tak ingt btl tak?

6. mimpi mencegah psikosis

dlm kajian utk tidur, pelajar akan dikejutkn pd awal mimpi msg2. tp mrk masih dbnrkn tido slama 8 jam semula. maknanya, setiap kali mereka bermimpi (dpt dkesan oleh pakar) mereka akan dikejutkn. tetapi semua meraka dibenarkn tidur selama 8 jam. kesemua pelajar menglami kesulitan, kpnatan, mudah marah, dan tanda2 psikosis selepas 3 hari dibuat kajian.

7. semua org bermimpi.

setiap insan akan mengalami mimpi (kecuali mereka yg ade gangguan psikoligi yg melampau). tetapi lelaki dan perempuan mempunyai mimpi yg berbeza dan reaksi fizikal yg berbeza. lelaki lebih cenderung bermimpi pasal lelaki lain, manakala perempuan cenderung bermimpi samada lelaki atau perempuan. selain itu, balik lelaki mahupun wanita akan mengalami reaksi seksual yg berkaitan fizikal utk mimpi mereka. tak akan ade sesiapa pon akan terlepas dr mimpi mcm nih. dlm erti kata lain, mimpi basah.

8. anda lupe 90% dr mimpi yg anda lalui.

dlm mase 5 minit lepas kite bgn dr tidur, at least 50% dr mimpi akan dilupakan. dlm mase 10 minit seterusnya, sbnyak 90% dr mimpi akan hilang. kata salah seorg penyair yg terkenal, Samuelk Taylor Coleridge, ketika beliau bgn dr tidur satu pagi, beliau teringt akan mimpi yg dilaluinya semasa tisur sungguh hebat. beliau mengambl pen dan menulis atas kertas utk mggmbarkan "penglihatan dlm mimpi" dan apa yg terjadi adalah puisi bahasa inggeris iaitu Kubla Khan. namun puisi asli dr penulis asal tak siap sampai skrg.

9. org bute pon bermimpi.

org yg asalnya buta dan seterusnya jadi buta akan melihat gambaran dalam mimpi mereka. org  yg dilahirkn buta pula tak akan dapat melihat gmbaran. tp mimpi tetap mimpi. golongan oku penglihatan ini dpt bermimpi tentang perkara yg melibatkn suara, sentuhan, bau, dan emosi. agak sukar bg kita yg mmpu melihat ini membyangkan keadaan mereka bermimpi , namun keperluan tubuh badan seseorg utk tidur amat penting sehingga mampu menangani hmpir semua situasi fizikal utk mewujudknnya..

Rate

1

Follow Us
tapi aku ingat mimpi aku. err sikit2 la

ni aku nak kongsi satu citer mimpi membe aku yg aku rasa agak pelik. Dia mimpi jumaat malam sabtu aritu.

Dia mimpi, ada orang bagi sorang budak ni kat dia. Budak ni umo dalam setahun atau setahun lebih camtu la. Masih xleh jalan tp xde la baby sangat. Pastu dalam mimpi tu, tiba2 abang dan kakak budak tu datang tuntut balik budak tu. Memula dia tak nak kasi sebab da sayang kat budak tu. Tapi last2 dia kasi gak sebab dia sedar budak tu bukan dia yg punya. Sepanjang hidup dia, dia tak pernah jumpa pon budak tu.

Keesokannya, time dia da terjaga, dia p pasar raya. Time nak bayar, tiba2 dia prasan budak yg dia mimpi tu datang kat dia. Pastu senyum2 kat dia. Budak yg real ni da besar ckit dan dah bleh jalan. Dia pon terkejut sampai rasa gementar tapi dia senyum je la kat budak tu. Time dia kluar pasaraya, dia singgah kedai lain plak kat area pintu kluar pasaraya nak beli topup. Tiba2 budak tadi tu kluar dari pasaraya tu lari2 p kat dia. Sampai kat dia, dia tersenyum2 lagi. Haish.. Pelik..

Rate

1

Reply 28# aLieNzDaToR

cam dejavu je

wa selalu mimpi rabun sebab wa tidur xpakai spek.ini betul xmain2.

wa selalu mimpi rabun sebab wa tidur xpakai spek.ini betul xmain2.
5229 Post at 3-6-2011 08:05 AM

hehehehe..... dengan macam kelakar tapi apa pun mungkin. nothing impossible. kekekeke

Aku bermimpi aku seekor rama-rama.
bebas terbang di udara ;
Kemudian aku terjaga.
Sekarang aku tertanya-tanya :
Adakah aku manusia bermimpi sebagai si rama-rama?
Ato adakah aku si rama-rama
yang bermimpikan manusia?

{:2_64:}

i kekadang mimpi menyanyi lagu sedap yg tak penah dengar masa sedar...alangkah best nye klau i pandai menulis lirik n tulisan music..suka sangat kalau dengar lagu masa minpi

Reply 1# cik.panda

kalau ikut teori psychology...
"tidur mati" boleh buat seseorang itu utk TIDAK BERMIMPI.

well, badan dh penat...maka rasionalnya sel-sel soma akan "berkerja" utk kembalikan/memperbaharui sel-sel yg dah mati tu dgn sel-sel yg baru.

so........selain penat badan...kadang2 penat berfikir pun boleh elakkan dari bermimpi.

and sbg muslim....kita kena lah bykkan baca surah sblm nk tidur...

1. surah al-fatihah,
2. surah 3 kul,
3. berzikir dan bertahmid before tidur.

insyaAllah kita akan lena sendiri....dan so far, i try sendiri...mmg xde mimpi2. mmg lena sampai ke subuh.

Rate

1

maybe unfinished busness dan dejavoo

tadi... Inception.... {:3_83:}

stimuli luaran membaca mimpi kita
      perkara ni dsebut sbagai dream incorporation. contohnye, anda rasehaus dan fikiran anda akan menggabungkn perasaan anda ke dalam mimpi anda. mengukit pengalaman anda, anda terasa haus dan ingin minum air semasa dalam mimpi dan seterusnya terjage. mase terjage, anda rase haus gile. contoh lain, anda bermimpi anda sedang kencing dalam toilet sedangkn anda sedang nyenyak tidur. sedar tak sedar, abis tilam basah. (tapi yg ni slalunye budak2 la..
[quote][/quote]

sbnrnyer aper yg kiter mimpi tue mostly sbb surrounding stimulation,,mesti korang penah kan mimpi mcm tgh berebut2 ngan ramai og,but then bile bgun rupanyer tgh kat atas katel dgn adek-beradek or kawan..

sape nak tafsir mimpi free pls pm me ur emel k. mende baik ne bagus kongsi..kalo uols dah ade igonore.

sape nak tafsir mimpi free pls pm me ur emel k. mende baik ne bagus kongsi..kalo uols dah ade igonor ...
nazadiyah Post at 11-6-2011 23:13

klu mimpi   dijunjung naik, pastu kawin dgan jin afrid, pe maksudnye kak nujum

mimpi yang sampai sekarang aku ingat ialah jatuh bangunan (penghujung cerita mimpi) .....mimpi tu aku dapat ketika umur aku 5 tahun selepas kemalangan jalan raya ....tak boleh lupalah mimpi nie ....