CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sepoibahasa

perancang Kehamilan Yang terbaik

me pon tgh mencari dan memilih 'solex' yg paling terbaik nieh...ngat pas ni nk rehat lame skit...sesape penah dgr 'nuvaring'...me terbace kat majalah nona td...alat perancang keluarga...gaye mcm kondom wanita jek...tp me pon x brape paham clean and clear....maklum le bdk br nk baljo...hehehehe....sesape penah dgr leh le share2 info....

Dulu makan marvelon - 7 tahun
sekarang Regulon - 5 bulan
ok je dua-dua ni
resah Post at 29-6-2011 10:22

nk tye la...makan pil2 ni ada kesan ape2 tak dari segi mood..berat badan ke or period...saya nk try makan pil kalau tk de aral melintang...baru dapat baby bln 4 hari tu...so tgh memilih kaedah yg terbaik utk merancang....

Marvelon - rasanya tak ada kot... masa first time ambik ada le tanya nurse tu bole gemuk tak.... dia cakap dia dah 15 tahun ambik dok kurus kering macam ni je..... Resah gemuk pun mungkin masalah keturunan dari single dah tak kurus pun...

Stop makan 1 tahun, terus tersangkut yang sorang lain. Tu pun sebab memang plan nak anak. Anak lain dah besar 10 & 9 tahun. Tingin anak keciq plak... ;)

Sekarang ni ambil regulon, sebenarnya x nak tukar. Sbb resah ambik pil ni kat klinik kerajaan. Dia orang cakap dah 1 tahun tak de stok. Survey punya survey sebab marvelon ni mahal skit dari regulon. So far okay je...

tq pn resah...hihihi..nnt bleh la pilih option pil plak

iols pun tgh merancang2...plan pe yg patut...maklum la ceaser + ade mslh kesehatan...mmg xdi sajeskan utk pregnant lagi..

ade yg iols dgr pakai kondom pun bley lepas ter preggy...adess...agaknyer kene pilih kondom yg terrrbaikk x??...so ade cdgn kondom pe yg bagus??...

arrana, nuvaring tu bukan mcm kondom. tapi dia ala2 mcm getah ikat barang tu.. masukkan dlm tut, tetiap bulan kena tukar pek baru. kalo terkeluar, cuci ngan air biasa n masuk balik. ada baca pamplet kat klinik aritu, tapi gerun ler nak try. hehe

la ni dok makan yasmin semula. lps anak no 1 kononnyer nak rancang sendiri, alih2 dpt 2nd baby. then makan yasmin.. stop dlm 3-4bln dapat 3rd baby.. then yasmin semula. alkisahnyer bila nak kuruskan badan makan SIY + yasmin nih.. tetiba pregnant baby no 4. haru sungguh. doktor pun terkejut... dan doktor ckp tadek guarantee kesan SIY+yasmin nih.. patutnye yasmin sajer ok.. tapi bila makan 2-2 skali serentak, mungkin tak menjadi kot. so.. haku 100% ban makan SIY. skangni lps anak no 4 nih.. tak brani nak mkn produk apape pun.. just yasmin + vitamin je.

Follow Us
dulu penah amik marvelon ok je badan pon maintain tak de lah kurus..pastu amik regividon....masa amik regividon badan mcm kena pam2..then stop....suruh hubby buang luar je..2 bulan period aku datang pastu tau2 je aku pregnant lagi...aku rasa geram jerrr kat laki aku..mungkin terkeluar tanpa sedar kot..tapi nasib baik ank aku da nak masuk 2 thn.....3 1/2thn, 2 thn...pastu tmbh lg sorang thn depan......aku tgh menabahkan diri dr segi mental dan fizikal ni......

Reply 27# watymuchaz

emm if buang luar ni most posibility masih tgi pasal even b4 buang pun
air2 lebihan tu still ada sperma2 tu
so mmg la bukan kaedah yg selamat
tp if u sendiri suggest u ada konfiden la
for me kaedah2 yg cam ni mmg tak selamat
so if sangkut kirenya kena terima la seadaanya

ahaaa....mmg tak selamat pon ......lepas nie kena try implanon la kot..

Reply 27# watymuchaz

Reply 28# cmf_phoebe

sebenarnya apa yang saya baca ialah, bukan sisa2 yang menyebabkan kehamilan.

tapi pre-ejaculation fluid tu, maksudnya, air mazi yang keluar sebelum air mani tu, kadang2 ada terbawa sikit2 air mani / sperma bersamanya, so masa suami tengah menuju ke arah klimaks tu, dah ada terlepas sperma2 walaupun dia belum pancut. (aiyyoo sorry la kalau terlalu terang penerangan ni).

tu yang walaupun dia tarik keluar sebelum klimaks, isteri terhamil jugak.

memang risiko tinggi lah cara ni.

Rate

1

Reply  watymuchaz

Reply  cmf_phoebe

sebenarnya apa yang saya baca ialah, bukan sisa2 yan ...
mclaren Post at 16-7-2011 22:31

kurasa inilah yg berlaku ..akhirnya thn depan dapat baby lagi...dah lah semua brg baby dah sedekah kat org..terpaksalahi lag bershopping lagi (semalam pegi pureen warehouse sale memborong....)

kurasa inilah yg berlaku ..akhirnya thn depan dapat baby lagi...dah lah semua brg baby dah s ...
watymuchaz Post at 17-7-2011 23:09

dari segi positif he he.. tentu baby tu seronok sebab dapat barang semua baru he he he...

inshaallah moga2 dgn kehadiran baby ni akan bertambah2 lagi rezeki TT & hubby  amiiiin..

Reply 31# watymuchaz

(semalam pegi pureen warehouse sale memborong....)

Rs2 nye kita ada bertembung x..??

Reply  watymuchaz

Rs2 nye kita ada bertembung x..??
kodokpisang Post at 19-7-2011 11:34

dah tak sempat tgk org dah..sibuk sangat..esp kat bhgn baju..........kumpul2 pastu dok bersila kat tepi asing2 kan....perasan tak???..mcm bundle pon ader

Reply 34# watymuchaz

..oo kamu yg amek baju yg saya bekenan tu ye.. :re:

dari segi positif he he.. tentu baby tu seronok sebab dapat barang semua baru he he he...

ins ...
mclaren Post at 18-7-2011 09:33

aminnn...terima kasih moga sumenya ok...baby mmg happy dapat brg baru sume..papa dia je tak berapa nak hepy..

Reply 35# kodokpisang

mod jagn marah..off topic jap...

rancang sendiri, alhamdulillah dpt jarak sebagaimana yg dirancang, 4 tahun seorang, skrg anak dah 5. yg penting kerjasama. selalu saya buat mcm ni - hri 1 - 10 period, waktu yg selamat. hari ke 11 - 20 kena hati2, hari 21 - 29/30 hari selamat.

Reply  watymuchaz

Reply  cmf_phoebe

sebenarnya apa yang saya baca ialah, bukan sisa2 yan ...
mclaren Post at 16-7-2011 22:31

yap
mmg betul yg u cakap ni
air mazi tu yg dah ada sperm...bukannya slps pancut masih ada saki baki lagi

Reply 5# haticantik

carly pernah gak makan MAB, tp carly stop... sebab x de ctc no @ address pengilang... yg ada cuma ctc no dealer je kat sticker tue.... kalu berlaku apa2... kita nak cari sapa kan.... x kan nak salahkan dealer tue..... erm....