CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isteri_ayil

Musykil : Cepatnye ngandung....

may b mmg bunting pelamin....mcm kes saya 2-3 hari pas kawen terus period. pas tu miss P terus tk dt ...
kokong Post at 24-5-2011 08:51

sama mcm saya... nikah 28may... 3mgu pastu period... then disahkan mengandung, 8mac baby dah kuar, patutnya 20mac... alhamdulillah....dah rezeki n semuanya selamat...

Ada kemusykilan sket lah nak tanya kat semua forumner kat sini...

logik ke kalau, seseorang tu ka ...
isteri_ayil Post at 24-5-2011 07:56

logik je yang..maksud nya pas bersama tu terus lekat la..result tu mmg cpt leh tau..antara nk kompem n kompem je la yg tunggu sebulan dua tu.sbb nk tgk baby punya heart beat cam mana..ok ke tak..gitu la..

sabar ler..usaha lagi sampai dpt....dh pegi treatment ke..kalau ada rezki ..insyaAllah tk kemana.my sil pun br je preggy this yr...dh 7 thn kawen gak...

alhamdullilah la mgandung awal...wat TT yg dah 30++ mmg akan lambat ckit r nak pegnennyer kot..ramai kwn2 sebaya tu mmg lambat r..nak pegnen selalu2 la ajak hubby g honeymoon 3-4 ari.  kekdah ni sy pakai..pas 3 thn br leh anak..pas 6 tahun br leh 1 lg anak huhuhuhuhu..skang kan work pressure tgg..tgk org2 kg senang jer nak buleh anak..

bayi yg lahir lebih dr 6 bulan dr masa nikah, tu masih dikire normal.leh ber binkan si ayah lagi..kalo kurang dr tuh mmg kn bin abdullah lah. mungkin sbb ada org yg leh terberanak ms kandungan 6 bulan dan anak selamat kot...kot la...tu yg setakat sy tahu la.

boleh detact depend pada hormon seseorang la...tengok juga tarikh last die period...mungkin die period sebelum kawin, jadi dalam 2minggu pas die kawin tu dah leh detact sebab pengiraan due date pon bermula tarikh last die period...kiranya nanti, walaupon die baru 7 minggu kawin, tapi kandungan die boleh jadi dah 8 minggu..

TT dah cek ke kot2 rahim rendah? kalau rahim rendah ni memang payah sikit nak lekat sebab benih yang dipancut tu boleh meleleh dan tak lekat...semoga TT cepat2 pregnant ye, memang stress bila selalu je ade orang tanya bila nak pegnant kan...

Hm, tak ada apa yang memusykilkan.katakanlah sidia tu nikah pada hari ke 14 die selpas period,dan pusingan period dia 21 ari,1 hb + 7 hari dah 8 hb,(untuk mencukupkan sampai ke 21 ari) then dari  8 hb dia tak period di mana sepatutnye die period selama seminggu,jadi dengan menambah 7 hari sepatutnye waktu period yang tak period tu dah jadi 15 hb.
         kalau jenis yang macam aku ni,lepas 3 ari je tak period dah boleh detect pregnant,so hari yang ke 18hb dah tahu confirm pregnant.
        Itu kalau sidia subur  pada hari ke 14 aje,katakan dia memang jenis subur pada hari ke 14-19.(macam aku ni......) lagi lah awal,hari ke 15hb dah tahu, confirm pregnant.

Follow Us
waktu subur wanita adalah pada hari ke 14 selepas habis period, mana tahu die buat time, pada waktu ini, kalau lelaki normal + perempuan normal ( dua takde penyakit) buat, mereka akan insyaallah terus melekat... ovulasi berlaku seminggu, so, kalau dah melekat, untuk sesetengah, badan die akan obviouskan yang die tu megandung. So takde benda pelik, boleh buka buku champbel, Biology, dan anatomy&physiology, lepas baca 2 buku ni, insyaallah anda akan bersangka baik

Reply 9# hiriko

langsung xlogik...

mengandung tapi masih datang period,pernah terbaca..tapi tak pasti apa fakta di sebaliknya.

bg me logik jer

tak mustahil la, kalu dh time subur tu.. contohnya aku buat projek hujung bulan 1 2011, minggu ke2 bulan feb 2011 check dah ada 2 line cuma kabur2.. lepas tu check lagi.. konpem..

rezeki masing2 ..moga tt terus berusaha dgn gigih lagi....

yg mengandung tu doc ckp berapa minggu or bulan...?
kalo dah 2-3 bln tu lain la citer...

semua tu kuasa Tuhan TT...sabarlah ada rahmatnya tu...sok2 TT mengandung terus dpt twin...hehehe

aku rasa xda pe yg xlogik..ni sume stelah aku tgk i didnt know i was pregnant..byk ilmu sgt2 dpt..mcm skrg ni awal2 khamilan pun kalo guna pregnant test mmg dah leh detect,ada gak yg xtahu2 alih2 dah bsalin padahal dah check guna pregnant test bkali2,tp xdpt detect.ramai ada masalah mcm PCOS yg dkatakan susah mgandung,tiba2 mgandung.ada gak yg xtahu dia mgandung,coz tiap bulan ada sikit darah yg kuar,tu dia org ingat period..aku kalo tgk cite ni mmg nangis je..coz keajaiban dimana-mana.

perkara biasa..terjadi pada saudara sendiri..detect masa minggu 2,3...

Ini bergantung kepada tahap kesuburan masing-masing. Sekarang ni kita boleh buat pemeriksaan sendiri dirumah, keputusannya lagi cepat tau dpd jumpa doktor. Sebab tulah dia cepat mengandung. Mungkin masa dia nikah tu baru lepas period, so dia memang dalam keadaan yang sangat subur.

tak mustahil, sebab baby 2 minggu pun boleh detect. Kes mcm sy la juga

huih, sama mcm tarikh aku nikah n bersanding..
malam 30 tuh dah selamat dah aritu... huhu... apa nak wat, dah jd bini org kena aaa ikut ckp suami kan?
btw, aku pun lambat period dekat 2 minggu..
last2 period...
dah siap beli test kit kot2 pregnant (walaupun sebenarnya tak ready nk pregnant lg)

masa saya dulu, waktu kawen tu baru lepas seminggu habis period. husband pulak tak hisap rokok & jag ...
funz_universe Post at 24-5-2011 12:48

nak tanya jugek ni
lepas seminggu abes period tu meklap hari2 ker? selama bape bulan kene meklap ari2
ai mau try peknen tapi kalo meklap ari2... wa talak tahan wooo

yap betul.. mcm ruazz sendiri bunting pelamin.. kekeke.. tak sempat nak celebrate 1st anniversary, anak dah keluo.. alhamdullilah, rezeki cepat Allah nak bagi.. tp la ni dah beso sgt pun dia, tapi masih tak de geng.. kekekeke.. lone ranger gitu.. dugaan.. rencana Allah yang hanya Dia saja yang Maha Mengetahui segala sesuatu yang terbaik buat hambanya.. so bersabar dan berusaha aje lah caranya.