CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 60187|Reply: 266

Terlanjur dengan kekasih

Salam, tak tau nak mengadu dengan siapa. Saya masih menuntut di IPTA. Telah terlanjur dgn my bf. Apa yg harus saya buat? saya takut termengandung. Tolong beri nasihat yang bernas. tq

mudah gak eh nak ajak pempua main ?
hmmm....

apa yg die ayat ko, leh kongsi dgn aku tak...

tunggu je 9 bulan lg..
happy mothers day

kalo die pancut dalam, ade possibilities la utk pregnant , batter you be aware, do check with doctor, kalo la ko ngandung tanpa nikah, terukkkkkkkkkk.... ajak die nikah la,,,, nikah je cepat2,skarang !.... setahu aku, kalo dah ngandung lebih 2 bulan , haram kahwin (correct me if wrong )

kalo die pancut luar, ko tobat pon ok, jgn buat bende ni lagi

Reply 1# adila_man

berani nya kau nk cte.xpe la bnda da lps.what can i advise is just wait and see.tgk kau period x next month.hopefully x la kan.btw klau kau mengandung bf kau akn dgn kau ke x?

Follow Us
Maasalah ni..........dah jd mcm masalah biasa...........bg bdk2 xabis sklah..xbis ngaji...bdk2 u...
cik adik yg manis ni..bnda tu mmg akan menyesal satu ari..kalu bkn skrg mgkn 5 6 taun lg...awk ni nak mnta nasihat macamene? nak cover dr x termendgng ka ? nak mnta step2 utk kahwin? nak mnta nasihat utk elak ka? nak tips mcmne nak elak2 bnda2 ni? @tau ari2 mau?

YG PENTING! TEPUK DADA TANYA IMAN!!!!!!!!!!!!!! Sama2la kita muhasabah diri masing2....study dulu bg abis...dah abis tu..ang nak mengatal ka nak menrenyam ka lantak p kt angla........dah besaq panjang dah...........dosa pahala sndri tanggung!

pakai nasihat aku tu dah cukup.... mod, tutup thread ni.....

Salam, tak tau nak mengadu dengan siapa. Saya masih menuntut di IPTA. Telah terlanjur dgn my bf. Apa ...
adila_man Post at 24-5-2011 19:55

itu bukan terlanjur namanya dik....itu ZINA. SALAH SATU DOSA BESAR. Bertaubat lah.....itu lah nasihat yg paling bernas dapat saya bagi. Jangan lepas ni BERZINA lagi la pulak.....benda sedap kan.

Berapa kali terlanjur dik?

Sila bertaubat segera.. berdosa besar berzina dik.. bertaubat dan bertekad tidak mengulanginya lagi.. lebih baik lagi jika minta ibu bapak kamu dan bf menikahkan kamu berdua segera.. Jika dah taubat insyaAllah Allah swt mengampunkan dosa kamu..  janganlah buka aib kamu lagi pd org lain.. diam saja dan memohon ampun dosa tu pada Allah swt

kalau tiba mengandung, jangan panik.. pergi google mana2 pihak yang boleh membantu.
yang penting ingat Allah xkira ko ngandung atau tidak

Salam, tak tau nak mengadu dengan siapa. Saya masih menuntut di IPTA. Telah terlanjur dgn my bf. Apa ...
adila_man Post at 24-5-2011 19:55

kisah terlalu ringkas, susah nak faham tanpa kronologi turutan kisah sepenuhnya (bila, bagaimana, dan apa perasaan ketika itu). tapi takpe, jgn buat lagikk tau!!!

...tak baikk!!

klau dh trmengandung, ko apply tmpat ni =

ape2 pun dlam kes TT ni, pndapat positive man tu leh gak dterima, atau klau TT mmg cnfirm tak ngandung/dtg haid lpas ni, TT kena janji bukan dengan kami, tp dengan Allah SWT, janji dengan Dia, kerana hanya Dia je yg maha mengampuni dan menerima setiap taubat dr hambaNya...

Reply 1# adila_man

ko yg ajak ke die yg ajak, tak kisah sape yg ajak, same-same sedap, kawen je la

Hmmmm..Apesal ler mudah sgt ikut ckp bf yg sah2 Bkn somi ko....
Patutler Byk kes buang bayi skg...

emmmm...

bertaubatlah. tak payah buka aib tu kat sapa2.
selagi allah tutup aib kita tu.

Beli pregnancy test kit kat farmasi nak tau pregnant ke tak. Pastu jangan buat lagi dah.

sedap sekejap.......
azab dia......dunia akhirat.......
bertaubat lah........

nak pesan: kalau termengandung jangan gugurkan dan jangan buang bayi tuh. sekian.

err...cam ne leh terlanjur nie...motif murahan sgt.....:@..mana harga diri....sanggup menconteng arang kat family yg susah payah bg makan dr bayi hingga besar cam skrg nie...belajar lg nie..sure ditanggung oleh parent lg nie....kejam sungguh la korang nie..senang je terlanjur...:@

err...apa2 berlaku...sila la..call talian nur 15999...mintak nasihat kat ctu...sementara tuh....bertaubat la...jgn nak gatal wat lg sekali...ok....pas abis bajar nt ajak bf tuh terus nikah...

err..tunggu je la..jadi ke tak..?  kalu jd..sila jgn tambah dosa lg ye....dail la 15999...mintak nasihat......semoga bertaubat nasuha...