CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila_man

Terlanjur dengan kekasih

(kalau masih nak 'terlanjur' jgak - Kondom pakai - kalau tak ada la yg buang anak, dapat HIV/Siflis/Gonorrhea/etc - itu belum lagi kalau terkantoi dgn Majlis Agama/famili etc)
Cybersetan. Post at 13-6-2011 07:05

haku rase kan klu ms tgh2 high tu tetiba ambik time tuk pakai 'baju ujan' msti sempat sedor diri kot.......ni terus jalan je.....ye la, ambik masa nak capai, koyakkan plastik, pakai bg betul2 kedudukannye dll

budak neh buka aib sendiri..
ke dia bangga sangat..

ko terlanjur.. gi laa terlanjur lagik.. ngandung nanti , ko beranak dalam tandas, pastuh buang anak tuh dalam mangkuk tandas.. pastuh pendarahan ko tuh, basuh jerk laa... pastuh ko pengsan sekejap dan trus kojol...

org melayu sekarang kan.. semua bertuhankan nafsu...

setuju dgn semua forumer sekalian......jgn buat lgdan bertaubatlah dgn segera....bnda haram nak buat jugak...mmg la life jauh dri parents kat ipt tu bebas...but that doesnt mean that u can do whatever u want....

Post Last Edit by eyansss at 20-11-2011 00:59
kalo die pancut dalam, ade possibilities la utk pregnant , batter you be aware, do check with doctor ...
positive_man Post at 24-5-2011 21:15

ramai yang salah paham tentang perkara ni...

yang dikatakan bila anak dilahirkan tak cukup bulan, asalkan lebih dari 6 bulan selepas tarikh pernikahan, boleh dibinkan pada ayahnya...  so, ramai la dok pakat bila dapat tau baru pregnant, tak kesah la sebulan ke 2-3 bulan ke, tros nikah...  tu sume silap...  sebab kamu dah memang tau yang kamu dah mengandung...  anak tu tetap jatuh anak luar nikah...  ayat ustaz JAKIM yang aku call tu cakap : asalkan kamu tau kamu memang mengandung tak kira la walau baru 2 minggu, tetap takleh berbin kan bapanya...  undang2 boleh la kamu tipu...  tapi dengan Allah kamu takleh tipu...

situasi yang dibenarkan dalam hal ni, bila kamu memang terlanjur...  tak kira la banyak kali ke, sket kali ke...  pastu tetiba datang keinsafan dan kamu berkahwin...  masa berkahwin tu kamu tidak tahu yang kamu mengandung...  atau maybe kamu buat ujian n hasilnya negative...  padahal ada sesetengah badan, tidak akan memberikan hasil ujian yang positive kalo mengandung bawah 3 bulan...

so, bila dah kawen tetiba kamu dapat tau kamu pregnant...  sume dok cakap bunting pelamin...  kamu pun percaya la...  alih2 tak cukup bulan, kamu bersalin...  doc pun cam tak confident...  samada anak tu memang tak cukup bulan atau cukup bulan (biasanya terjadi kalau bersalin awal 1-2 bulan darik tarikh yang diberikan n baby pulak kecik n ringan je)...  masa ni la konsep tu diguna pakai...  kalo tengok tarikh kelahiran anak 6 bulan lebih dan keatas dari tarikh kelahiran, boleh dibinkan dengan nama suami...

eh, tetiba ayat aku skema...  ekeke...  btw, tu la yang ustaz tu cakap kat aku...  sila call JAKIM untuk penerangan yang lebih lengkap...

~sblom ada yang salah paham n ingat aku terjebak dalam situasi tu, aku nak jelaskan...  aku diminta tolong oleh kawan untuk register anaknya n mintak dibinkan atas nama bapaknya yang mana aku tanak bersubahat kalo menda tu memang takleh

nak pesan: kalau termengandung jangan gugurkan dan jangan buang bayi tuh. sekian.
cik.panda Post at 24-5-2011 23:48

ye, aku pun mohon menda yang sama...  sila carik keluarga yang sanggup jaga baby tu kalo kamu sendrik tanak jaga...  kalo dah tak jumpa sesapa, meh la bagik aku bela...  aku pun blom ada rezeki dapat baby ni...

Follow Us
bijak dalam education tapi sebenarnya bodow, senangnyer bagi laki ratah nyam2, kalu termengandung sanggup ke laki tuh jadi bapak? terlanjur konon, choy sakit ati aku bace

tunggu je 9 bulan lg..
happy mothers day
Lulz Post at 24-5-2011 21:13

x bleh blah {:4_241:} {:4_241:}

klu sekali betoi la TERlanjur.....tp klu more than that tu MELanjur namenye.....ape yg kite boleh ad ...
220796 Post at 30-10-2011 22:10

stujuk sesgt

ah sedap

aku x rasa la bdk2 zaman skng terlanjur tp mmg mahu melanJurkan diri. suka dgn advice2 forumer suh dftar tros kt skola pmulihan akhlak. lol

sy percaya dunia anda gelap sekarang..
xpe, apply sekolah yang meneri buat skrg nie...ape nama tah..

selamat menjadi ibu......................

p/s: pandai buat pandai tanggung la...............

yg penting tt insaf n bertaubat..klu boleh jauhkn diri dri lelaki mcm ni.yg lepas tu lepas la.laki yg baik adalah yg akn sentuh tt hanya pas akad yg sah.xramai yg camtu..manusia ni xde yg  sempurna..

ramai yg dok menjatuhkn hukum jer..ingat Allah slalu..

Saya rasa ramai kena tipu bulat2 dengan TT. TT ni jantan, troll dekat bod politik, berkemungkinan besar 'multi-nick' forumer yang nak mengenakan semua forummers kat bod ni. Ni buktinya thread TT sebelum ni di tempat lain:

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=587537

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=546571

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=585907

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=586292

Rasa2nya momod boleh solex atau tutup thread ni.

elok solex jaa..kalo btl ngandung sekarang nih tah2 tt dh dpt baby  

Reply 255# robotech

No Lifers = People as you Mentioned.

taubat nasuha..
mohon keampunan dari ALLAH SWT.
mudahan dijauhi dari perkara begini..
moga TT kembali ke jalan benar..
pasni jangan mudah terpedaya dgn bisikan sang lelaki..
nak marah pun xleh benda dh nak jadi apa yg perlu TT wat mohon keampunan dr ALLAH SWT hanya dia yg berhak melakukan segalanya.

MN spammer rupanya..........

watever la... kalo yer pun dia spammer maybe ada awek2 yg mengalami masalah yg serupa bleh baca komen2 kita dlm ni n got idea what to do..

pd aku terlanjur cinta x pa, kalo terlanjur make love inilah padahnya...

p/s: me pun mmg da bnyk kali terlanjur, tp terlanjur cinta sajork