CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kazman

Pengalaman Arwah Datukku semasa Bintang 3 bermaharajalela

Reply 1# kazman

best2...nk lagi...kampung ayah saya pun kat dong,Raub gak....

Reply 108# balkish
aku arap ko amalkan ape yg ad tuh...dn turunkan pd ketrunan akan dtg..insyaallah..semoga dilindungi allah swt sentiasa..

Zaman Bintang Tiga bermaharajalela dulu memang sgt dahsyat. Ada mangsa yg dibunuh depan anak isteri, ...
kazman Post at 24-5-2011 20:55

Hantu raya/ jin belaan..

menarik,tertarik n da bommm citer retro nih....

menarik crita TT ni,selera aku membacanye....

I am nearly not exist should the tionghua's neighbour told the truth to their fellow chinese about my father hiding in his house... bila cina yg mengamuk tu tanya ada org melayu tak dlm ini rumah.. the tionghua kata takde.. sebab depa tak involve... and my father was alone at that time.. his brother already went to datuk harun's house.... on 13th may.... sedih pulak dengar citer yg tak terselamat tu.. ada org tu anak dara dia dua org gi kedai tak balik2.. dah kena bunuh agaknya... begitu juga pada yg menonton wayang pada masa itu... keluar je kena tikam dgn bulun ... al-fatihah pada yang meninggal..

Follow Us
tapi kagum dgn semangat org melayu dulu2... nak2 tgk kes natrah... juga dgn kes 13 mei kan? sekarang? no comment...

citer datuk awak nih buat sy teringat suami saya ada bercerita psl ilmu org tua tua nih...
kisah nih baru gak jadi - dlm beberapa bulan sblm ni - kat area perumahan flat yg mana penghuni kena parking tak leh tarik handbrake..
so ada satu mamat nih - dia nih katanya org kuat calit tiga or tiga line.. mamat nih cam dah book satu parking lot ni lah... so tak de sesapa yg berani nak park situ or block jalan kuar dia.  then adalah satu family ni baru pindah, si ayah nih dah tua lah.. dlm 60'an umurnya.. ye lah baru pindah tak tau lah undang undang yg buat sendiri nih seme kan.. so pakcik ni parking lah kat tempat si mamat nih... bila mamat nih balik tgk tempat dia dah kena park, so dia park blakang keta pakcik tu blok lah.... jap tu pakcik tu pun turun nak kuar beli barang.. alahai sapa lak yg parking kat blakang keta aku nih?  sambil pakcik tu pun tengok kawasan sekitar  mana lah tau ternampak org yg baru berlalu pas parking kan.. skali dtg mamat tu dgn bongkak nyer ... haahh nih org tuan punya keta tu... wahh suka suka je parking tempat aku ni kan?? ko tak kenal aku sapa ke? mana ada org berani nak parking kat tempat nih.. ni aku punya parking lot!  sorilah nak pakcik baru sini tak tau lak ada tempat parking spesial lak utk sesapa.... setau pakcik parking lot sini tak leh diempunyakan dek sesapa...
kurang ajar nyer org tua... mamat tu pun hangin sambil menghayunkan tangan nak pukul pakcik tu lah - jgn lah nak, pakcik nih org tua... sambil pakcik ni angkat tgn dia halang hayunan tgn mamat tu... mamat tu tak puas ati lah... satu tangan terhalang, naik lagi satu tgn.. tp tak sempat tangan dia nak sampai, tangan pakcik tu lagi cepat.. pelepappp... sampai kat pipi mamat berlagak tu... bedebab... jatuh mamat tu cam nangka busuk ke jalan tar... terus tak bangun bangun... mata terbuka tapi cam kejung gitu jer..
ms diaog bergaduh tu mmg dah ramai la penonton dah berkumpul - nolong tak gak.. bila mamat tu dah rebah.. baru la ramai yg berbunyi... haa padan dgn muka dia tu.. baru bertemu buku dgn ruas.. selama nih tak de org yg berani nak lawan dia... then bini mamat tu pun dtg lah tgkkan laki dia cam tu - dia ingat dah nak gol lah.. merayu menangis nangis lah minah tu minta pakcik tu pulihkan laki dia tu balik... then pakcik tu ckp.. haa ye lah.. bagikan pakcik air segelas... dia baca baca kat air tu pas tu dia jirus air tu kat tangan dia, sapu kat tempat dia lempang mamat tadi tu... terus mamat tu cam tersedar.. bingkas bangun terus heret bini dia blah dari sini....

Saya sambung lg..

Anak sedara arwah datuk saya yg dipanggil Abg Man masa kecil dulu (thn 1920 an) ...
kazman Post at 26-5-2011 00:51

aku nk up kn thread ni...sbb citer2 kt cni best!

then, ade 2 crite yg TT nak ceritakan tapi masih blum diceritakan..pasal pengalaman arwah Pak Ngah kt Terengganu & Abang Man yg terpaksa mgadaikan pingat keberanian yg diterime di British tu...

thread yg menarik.. mungkin ilmu2 tertentu ni relevan untuk org dulu2 yg kurang kemudahan n insfrastruktur.. tp, untk zaman moden skang, kita idup alhamdulillah aman n makmur dalam Malaysia nie, asenyer mungkin ilmu2 sebegini ada yg boleh di gunapakai n ada jugak yg terpaksa dilupuskan atas sebab x punyai kesesuaian untuk di aplikasikan pada masa kini.. ape2 pun, masih menunggu sambungan terbaru dari TT n rakan2 forummer yg lain..

Reply 128# adnil

wonder kan..budak2 zaman sekarang dah xda lagi ilmu2 gini... xpun org tua2 yg ada ilmu ni xturunkan or tak berani turunkan...atok saudara i ada yang ilmu kebal.tapi xpernah pun dengar dia show off atau pun missuse ilmu tu masa zmn2 penjajah dulu. bila ada je org nak minta ajar ilmu mcm tu atok saudara aku mesti kata dunia kau dah xperlu benda mcm ni???what does it mean??

salah satu thread yang terbaik bagi saya

Reply 131# ogata

tah lah.. tapi yg pasti nak bawa satu satu ilmu nih berattt... kl tak kuat spiritually baik lah tak payah.. takut ke lautttt nanti..
tu salah satu sebab anak anak dia semua tak mau amik ilmu and tolong dia lupuskan ilmu dia before dia meninggal.

best thread and topic...

akhirnya..khatam gak thread ni. mana tt nih..up la cite terbaru

TT kembali lagi setelah sekian lama menyepikan diri...sebelum ni dok SR aje ingatkan setkt tu aje rupa2nya ada lagi yg tertinggal nak citer..
Baiklah, kali ini saya nak citer ttg ilmu penunduk yg arwah datuk perturunkan kpd arwah pak ngah. Kenapa dia berminat dgn ilmu ni? Sebab dia polis. Aktiviti kongsi gelap, gangsterisme, pergaduhan kerap berlaku di sekitar Kuala Terengganu pada era 50an dulu. Sememangnya kerjaya sbg polis sgt2 mencabar terutama sekali apabila berdepan dgn diorg ni..Kalau kita takde 'isi' jgn haraple nak tahan/tangkap sbb diorg pun ada 'isi' jugak..

Ada sekali tu, satu pergaduhan besar telah berlaku yg melibatkan kematian. Arwah pak ngah ditugaskan menyiasat siapa pembunuh dan mengapa mangsa dibunuh.. Kalau org biasa tentu kecut perut bila berdepan dgn diorg ni, almaklumlah, ketua diorg tu bkn setkt kaki pukul, kaki minum, perempuan dan yg sewaktu dgnnya tp ada amalkan ilmu hitam jugak.

Modus operandi dia mudah aje..dia ajak ketua gengster minum di kedai kopi. Sembang2 cerita tu ini begitu begini. Tentu kita tertanya2 mcmana dia boleh ajak pastu diorg terima dgn senang hati? Jawapannya: sebelum tu lagi arwah pak ngah dah buat kawan dgn semua ketua2 kongsi gelap, gengster & gedebe di daerah tempat dia bertugas.  Masa jumpa diorg tu, dia berpakaian preman aje. Dia tahu kelemahan setiap ketua gengster tu sbb dah lama kenal diorg: suka minum. Minum apa? Oren sunquick? Air laici/teh tarik? Tidak sama sekali. Diorg minat air kencing setan.: guiness stout/wiski/cognac/brandi dsb..utk pengetahuan pembaca budiman, org yg berilmu penunduk ni ada pantang-larang dia: antaranya tak boleh minum arak, solat kena lengkap, cakap takleh sebarangan.

Jadi arwahnya bijak mengatur strategi. Masa diorg sembang2 tu, minum dan sebagainya, dia pun buat2 minum jugak..nampak air dlm gelas makin sikit..tapi tak setitik pun air tu masuk dlm kerongkong dia..magik? Wallahualam. Jadi, semakin lama kawan2 dia tu minum, semakin mabuklah diorg tu. yg arwahnya cool aje. Pastu bila dia dah pastikan diorg ni dah mabuk secukupnya, dia pun mulalah cungkil rahsia..org mabuk ni kdg2 boleh terlepas ckp. Bila jarum dah mengena, bukti pun dah ada, arwahnya akan tawarkan diri utk bawak diorg pulang ke rumah..cuma bukan rumah diorg le...gi tidur dlm lokap. Selalunya diorg tu mengikut ajelah dgn rela hati. Klu u all ingat cerita Star Wars Episod 1 yg Obi Wan Kenobi guna Jedi mind trick..mcm tulah kira2nya ilmu penunduk ni. Bkan setkt menimbulkan perasaan gerun/takut kpd sipemakainya, klu yg lebih advance tu boleh jadi mcm pukau jugak..ikut je arahan sipemakai..

Berbalik kpd kisah pembunuhan tu..akhirnya dia dpt juga kenalpasti siapa yg terlibat. Yg menarik kat sini ialah dia boleh buat supaya org tu dgn rela hati mengaku bersalah, ikut dia balik ke balai polis & seterusnya ke muka pengadilan. Tanpa paksaan/ugutan/keganasan...memang selalu jugaklah dia guna ilmu ni..tapi akhirnya sekali tu...terkantoi jugak..
Nanti saya sambung lagi..ngantuk sgt dah ni..takut merapu meghaban tahkemana plak..selamat malam semua, Assalamualaikum..

Reply 131# ogata

Ya, itulah yg arwah datuk  bgtau kod arwah bapak saya  bila dia nak tuntut ilmu pertahanan diri yg canggih-manggih. Arwah datuk kata ilmu mcm tu dah tak berguna lagi di zaman moden ni..tapi sebenarnya dia tau sgt kelemahan arwah bapak saya: ada 'headwind' dan agak emosi sikit bila berdepan dgn masalah. Org yg nak tuntut ilmu sebegini, pantang-larang dia banyak. Dugaan pun boleh tahan jugakk.. Klu setkt org kebanyakan skrg ni...dlm era video games/angry birds/internet/lawak ke der...hehehehe! Tak berupaya memikul beban berat tu...  

Ada jugaklah dia turunkan...kisahnya camni: (Diceritakan oleh adik saya sbb pd masa tu sy kat U)
Diorg kluar gi mana tah..pastu bila balik, kunci rumah tak bawak. Pembantu rumah dah lama berdengkur. Panggil punya panggil tak bangun2 jugak. Akhirnya arwah bapak saya terpaksalah gunakan ilmu yg arwah bapak dia bagi..depan mata adik dan arwah mak saya, dia boleh 'menipiskan diri' masuk ikut celah pintu 'sliding' yg terbuka sikit dan masuk utk bukak pintu..tu tak pelik lagi? Sebelum sliding door tu ada pintu gril yg diperbuat drpd besi..lubang dia kecik aje..dia boleh tembus masuk mcm David Copperfield dulu tembus masuk tembok besar cina..
Dia ada pesan, jgn bgtau sesiapapun ttg kebolehan dia tu..tp sbb dia dah arwah..saya pun bgtaulah..tak salahkan?

nak lg nk lg!!!
suke best sgt thread ni!

Post Last Edit by capiloton at 7-4-2012 23:33

menarik cerita2 TT kat sini..
aku suka baca kisah2 pendekar melayu dulu2..
aku memang mencarik ilmu2 melayu lama nih..
kalo jumpa orang nya, aku nak berguru..

Dajjal tahu siapa Asif bin Barqiya, apa kehebatannya dan ini bukan sesuatu jangkaan kerana Dajjal mampu mendapat maklumat berikut melalui Iblis laknatullah. Cuma Dajjal itu tidak mampu meniru dan mencipta ilmu tasawuf kerana ia ilmu makrifat yang berkaitan kezuhudan hati. InsyaAllah. ilmu-ilmu macam Asif ni pasti akan di turunkan semula demi kebangkitan akhir zaman kelak. kerana yg kita hadapi bukan calang-calang lawan.mereka telah mengkaji macam-macam ilmu sejak dulu lagi. Ada orang pernah berkata, kalau ilmu-ilmu yg hebat sudah mula di cari dan di kaji semula, tunggulah peperangan akhir zaman yg amat dahsyat. mudahan Jawi akhir zaman ni... benar-benar ada "sesuatu" yg mampu memberi impak serba sedikit pada kebangkitan akhir ini.... Amin.

untuk makluman, buat sapa yang tak kenal Asif bin Barqiya..
beliau la "seorang yang mempunyai ilmu dari Al-Kitab"..
yang memindahkan (teleport) istana Ratu Balqis dari Saba ke Palestin (istana Nabi Sulaiman)..
yang berjarak 5000km dalam tempoh sekelip mata!
kisah ni ada di ceritakan dalam Quran..
teknologi beliau bukan melalui sains dan ilmu dunia fizikal, tapi melalui jalan spiritual..

aku pasti kat malaya sekarang nih, ramai yang serupa dengan aku..
nak carik ilmu "Ilmu Segala Nama" (yang di ajar kepada Nabi Adam) melalui jalan tarikat/tasawuf (berguru)..
nak mengenal diri.. dan mengenal Allah..
dalam dada setiap manusia semua dah ada ilmu tu..
tapi atas sebab tertentu, ia tak aktif.. saintis panggil "DNA Junk"..
dan juga dah deactivate kan melalui cara hidup keduniaan & kebaratan sekarang..

aku setuju dengan TT..
kalo nak belajar ilmu macam nih, sedangkan hati masih terikat dengan dunia (tiada zuhud)..
lupakan jer lah niat tu semua..
itu sebab utama kenapa orang2 tua dulu yang ada ilmu taknak ajar pada orang sekarang..
bukan sebab ilmu tu tak sesuai di gunakan pada zaman ni, hehe..

sori TT, mencelah sikit.. aku suka thread ni..

aku pon ade citer pasal bintang 3..

HASSAN (ketika berusia 10 tahun) telah ditinggalkan ayahnya yang meninggal dunia.  Dia menjadi yatim piatu dan kerana ayahnya adalah bekas pekerja Tok Penghulu, Hassan dijadikannya sebagai anak angkat.

Tok Penghulu mempunyai seorang anak lelaki (Aziz) yang tidak menyukai Hassan tinggal serumah dengannya tetapi bagaimanapun pembantu rumah (Minah) sayangkan Hassan.  Aziz sering mendera Hassan tetapi Hassan menghadapinya dengan tenang dan tabah.  Suatu ketika Aziz telah mengapi-apikan kawan sekolahnya (Buang) dengan menyatakan Hassan boleh menewaskannya kalau beradu kekuatan yang mana ini menyebabkan Buang mencari pasal dengan Hassan supaya perkelahian berlaku.  Hassan enggan melayan karenah Buang bagaimanapun perkelahian berlaku juga tetapi Hassan tidak melawan.

Hassan disenangi oleh Salmah dan dia sering membela Hassan jika berlaku perkelahian Hassan dengan Buang.  Perhubungan mereka terjalin dengan lebih mesra apabila dewasa.  Salmah tidak sukakan Aziz walaupun Aziz jatuh hati kepadanya.

Suatu hari Aziz terbaca dalam suratkhabar Askar Melayu perlukan orang baru.  Aziz meminta kebenaran ayahnya untuk memohon dan telah dipersetujui.  Hassan juga ingin menyertai menjadi askar dan meminta izin ayah angkatnya untuk pergi tetapi dia tidak dibenarkan.  Tok Penghulu lebih suka Hassan berada bersamanya supaya dapat menguruskan sawah dan lading.  Hassan kecewa.

Bagaimanapun setelah dihina dan disindir oleh Aziz (sebelum ke Port Dickson) serta kawannya termasuk orang kampung juga, Hassan bertekad untuk meninggalkan kampung pergi ke Port Dickson memohon menjadi askar tanpa pengetahuan ayah angkatnya. Minah tahu yang Hassan akan pergi dan dia telah memberitahu Salmah yang mana Salmah pergi menemui Hassan sebelum bertolak menaiki bas dan dia telah merestui pemergiannya itu dan akan menunggu kepulangannya.

Di Port Dickson, Hassan telah diterima menjadi askar dan ketika menjalankan latihan-latihan Hassan telah melaksanakannya dengan penuh dedikasi sehingga dia dinaikkan pangkat dari I/Kopral ke kopral kemudian ke sergeant yang mana ini meninggalkan terus Aziz yang kekal dengan pangkat prebetnya. Sementara itu, Pearl Harbour di Lautan Pasifik (Lautan Teduh) kubu kuat tentera Amerika Syarikat telah diserang tentera Jepun dan ekoran itu Jepun terus memperluaskan wilayahnya termasuklah Malaya.  Tentera Jepun mendarat melalui Kota Bharu.

Ini menyebabkan Askar Melayu yang berada di Port Dickson berpindah (berpecah dalam beberapa kumpulan) ke dalam hutan bagi menyusun strategi menentang tentera Jepun.  Begitu pun juga, dalam penentangan dengan tentera Jepun itu, Sergeant Hassan dan orang-orangnya terpaksa berundur dan meminta bantuan daripada kumpulan Askar Melayu yang lain yang mana terdapatnya Aziz bersama.

Aziz telah menerangkan sebuah lori yang bermuatkan makanan dan senjata di dapati tersadai selama empat hari dan mencadangkan supaya mereka pergi mengambilnya.  Walaupun Hassan menerangkan itu adalah perangkap daripada tentera Jepun tetapi disebabkan Aziz berkeras juga dengan hati yang berat terpaksa juga Hassan pergi bersama.  Memang benar apa yang dikatakan Hassan, ia sememangnya perangkap dan dalam pertempuran dengan tentera Jepun itu ramai yang tewas dan Hassan sendiri serta Aziz ditawan dan ditahan di kem tahanan perang Jepun.

Semasa dalam kem tahanan itu, Hassan membuat rancangan untuk melepaskan diri.  Dia berjaya, tetapi telah terkena tembakan dan kemudian jatuh pengsan.  Dan apabila sedarkan diri Hassan mendapati dirinya berada dalam kumpulan gerila yang diketuai Kapten Holiday.  Hassan diselamatkan.

Dalam pada itu, Buang telah dilantik menjadi Kapitai Jepun dan selalu memujuk Salmah untuk bersetuju berkahwin dengannya dan menyatakan juga yang Hassan sudah mati.  Dengan jawatannya itu, Buang mengambil kesempatan mengugut dan mendera orang-orang kampungnya sendiri dan dia telah bertindak menangkap bapak Salmah kerana di tuduh memiliki radio. Bagaimanapun, melalui Ah Ling (penjual sayur), Salmah mendapat tahu yang Hassan masih hidup dan dia meminta pertolongan Hassan supaya membebaskan bapaknya yang akan dibawa ke Melaka untuk di pancung.

Satu serang hendap dilakukan oleh Hassan beserta orang-orangnya dan berjaya menyelamatkan bapak Salmah dan ini menyebabkan Ketua Jepun (Master) marah dan sebagai tindakan Buang menangkap orang-orang kampung termasuk Tok Penghulu, Salmah dan Minah. Dengan pengeboman bom atom di Hiroshima, menyebabkan peperangan tamat dan sebagai tindakan terakhir Hassan meminta Kapten Holiday membantunya menyerang markas tentera Jepun di mana Tok Penghulu dan Salmah ditahan.

Dalam serangan itu, banyak tentera Jepun yang mati termasuk Master.  Bagaimanapun Buang berjaya melarikan diri lari ke kampung.  Berikutan kejayaan serangan tersebut, bendera Jepun pun diturunkan dan dinaikkan pula bendera Union Jack di mana pada ketika itu British masih lagi menjajah Malaya.  Ramai orang tahanan Jepun turut dibebaskan termasuklah Tok Penghulu (ayah angkat Hassan) dan Salmah.

Buang yang bercadang untuk melarikan diri dari kampung tempat tinggalnya terperangkap dan dikelilingi orang-orang kampung yang mahu membunuhnya kerana pengkhianatannya.  Dia mengugut membunuh sesiapa saja yang menghalangnya untuk melarikan diri.

Pada saat itu, Hassan sampai dan kemudian mencabar Buang supaya bertarung dengannya.  Dan Buang tidak ada pilihan lain selain bersetuju.  Dalam perkelahian yang sengit itu akhirnya Buang tewas dan terbunuh dengan tikaman pisau kepunyaannya sendiri. Aziz pula yang telah dibebaskan kembali ke kampung dan dalam pertemuan dengan Hassan dia telah meminta maaf dan Hassan sebagai seorang yang baik hati tentu sekali memaafkannya.  Hassan dan Salmah kini membuat persiapan untuk berumahtangga.