CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

Negeri Perak penuh misteri

errr... teruknya diorang tu..?? apelah pemikiran sempit...?? kita ni kan orang malaysia.. kad pengenalan pun sama... xada pulak dihadkan tanah tu untuk siapa... eeee.... ape lah diorang ni... itupun boleh nak buat ape2 kat orang ke?? aku rasa diorang tu cemburulah kat keluarga pakcik awak tu masing anak2 dia masuk universiti.. pastu ada duit itu ini... pastu nak tanah tu... iskhh.. geram pun ada ni...

thx eazzad bukak citer pasal PERAK nih.. hehe..

teman nak tau le juge ke-misteri-an negeri teman ni ha. sesape ade lg cite leh cite gak kot kat sini. teman nak bercerite x de sgt cite nye. cite pendek bebenor..

klau cite yg pjg, teman tau zombie kg pisang ngn kak limah je le. eheh.

Reply 21# eazzad

Eazzad

Rasanya ada betul gak tu.  Dari citer yg cousin kita, org kg tu semua bersaudara, jadik mmg diaorg tk mo org luar beli tanah kononnya famili mereka lar.  Lps tu, the next generation, anak2 org kg yg dulu jual tanah kat arwah pakcik kita tu, masing2 dah mula bekerja dan tuduh arwah pakcik aku tipu pak mak mereka.  Diaorg tak tau citer sebenar, yg pak mak diaorg dulu2 jual tanah tu pd harga rendah pun sebab nk sekolahkan mereka ke overseas.

Yelah, betul gak kan....Rebut2, kecoh2 pasal tanah tu, mati kita sok pun, masuk tanah gak....mungkin depa tak sedar lagi tu...

Reply 5# sekngucing

-ada benda berdiri mcm pocong di sepanjang jalan, bila saya tanya mak saya, dia ckp tu pompuan nak gi semayang, takkan la pukul 2 pg nak gi semayang, dah la tepi semak, selang 1 km ada pulak tu

yg nie mcm penah jadik kat ktorng jer......  time 2 kenduri kot...nk blik dari kg bagan serai ke ipoh......(x ingt sbb mlm time 2)
lam keta 5org termasuk anak aku......kat blkng MIL&adik ipar aku.....smpi 1 simpng(simpng 2 nak msuk haighway kot) tetiba bulu roma aku meremang...peh 2 tetiba adik ipar aku tya cam nie :
adik ipar aku : akak dh kul bpe nie??
aku : kul 2.30...nape??
adik ipar aku : nmpk ade org pakai seba putih la kat blkng...ingt mkcik 2 nak g smbhyng"
aku : yer ker???

time dia tya jam 2 aku dh agak dh...dia msti nmpk sumthing.....aku dpt rasa jer...tkut nak pndng keliling....
peh 2 MIL aku kta ish...lain kali jgn tegur....MIL aku tkt anak aku demam sbb mse 2 anak aku bru 8bln.....

ni kat h'way ke??? aku dlu selalu temankan ayah aku malam2 bila ayah aku balik kampung ke perak.. mak adan abang aku ni dah tidur lena dalam kete.. aku lah jadi peneman ayah aku... tapi bab nampak tu aku memang selalu nampak... tu yang susah aku nak cakap tu.. tapi ada 1 kisah kat bukit berapit.. kat kilang simen sebelah h'way tu..

dulu diorang nak bina kilang tu memang ada 1 kampugn jin islam klat situ siap sambut orang tu... minta persetujuan pastu baru boleh bina kilang simen tu... macam tulah...

nak cite gak..tp bkn cite sy, cite sepupu sy

KISAH KETA KUNING KAT TEROWONG

Sepupu sy  mmg x caya cite keta kuning ni. walaupun dh kuar dlm beberapa majalah atau ada yg dah buat telefilem pasal cite ni..
balik pada cite keta kuning ni, sepupu sy baru lepas kawin . wife duduk Penang dia plak duduk JB. semasa kejadian dia n wife dari JB nak balik Taiping ( umah family ) . so sampai ipoh dah pukul 1 pg gak la. dia ingat nk berenti rehat kat ipoh, tp wife x kasi sbb perjalanan lebih kurang sejam je. dia pun ikut je ckp wife dia. pas byr tol kat jelapang ( masa tu highway  belum renovate lg) dia dh rasa lain macam sbb kabus tebal n cuma keta dia je kat situ.
Tiba-tiba dia Nampak ada sebijik ket kat belakang dia, rasa lega la sikit . keta tu memang folow blakang je. Sepupu sy pun bw slow je, sbb dah ada keta kat belakang  lgpun jalan menuruni bukit dan byk kabus plak tu. Tetiba kan keta kat blakang tu potong keta sepupu sy . dari cermin belakang dia dah Nampak keta tu warna kuning. Dalam fikiran dia mmg x pk apa-apa pun. Bila keta tu btol2 sebelah ngan keta sepupu nak toleh la konon2 nk bg  senyuman  kat pemandu keta kuning..then….. bila toleh pemandunye xda.keta tu bergerak sendiri .keta tu laju je kedepan n hilang..pas tu baru la nmpak byk keta n kabus pun dh xda. Dia pun pecut laju. Sampai la kat taiping. Esoknya dia Tanya wife pasal keta kuning tu, wife dia ckp x Nampak pun  n mana ada kabus tebal. Keta pun byk gak sbb cuti sekolah time tu. Lepas dari kes tu. Dia pun x bran ink balik lewat2 malam dah. Kalau balik pun, x drive dah balik naik bas je..

Follow Us
perak memang misteri
-masa kecik2 lalu perak dlm perjalanan ke kl guna jalan lama, ada satu kubur p ...
sekngucing Post at 25-5-2011 08:29

kubur panjang tu atas bukit ke??bukit tu x la tinggi sgt, tp mmg leh nampak dr jalan
rasanya kubur long jaafar?? dekat bukit gantang

Post Last Edit by ctaz at 25-5-2011 10:47

aku pon nak kongsi la citer.....maklum la....teman org perak......

satu masa dulu dalam tanun 70an-80an......disatu pekan kat perak...
pekan nyer kecik jer....macam pekan2 lain kat area perak....
yg membezakan pekan tu ngan pekan yg lain ialah.....tiada orang luar yg berani singgah pekan tu....
tak kira lah nak buang air ker nak singgah makan ker.......
pekan nih dulu di black listed kan oleh orang2 luar.....
sebabnyer ialah santau......
mula2 si pengamal tu hanya santau pemandu lori jer....
lama-kelamaan...bila semua pemandu lori dah tak singgah kat situ....
sipengamal tu mula pulak start cari orang2 luar yg singgah situ......
lepas tu org luar pulak mula tak berani nak berenti situ.....

last2 orang2 pekan tu pulak yang jadi mangsa.....
ada satu kes tu....
ada dua kanak2 tangah main2 kat luar....tgh main tu tiba2 si pengamal tu lalu....
time dia lalu nak dijadikan cerita...bayan pengamal tu kena lah kat kanak2 malang tu....
apalagi menggelupur lah budak tu......
time tu bole di katakan tiap2 bulan adajer yg kena santau.....

cuma kes nih reda masa penghujung tahun 80an...
itu pun sebab pengamal tu dah meninggal.....
mak aku memang selalu pesan kat aku....jangan pandai2 nak singgah pekan tu....
sampai sekarang mak aku fobia pekan tu.....hahahaha......

rumah pemilik santau tu masih ada lagi sampai sekarang....
dah bole dilihat dari jalan besar.......

ni kat pekan belah gopeng tu kan?? aku pun xpernah singgah situ.. memang xada siapa pun nak beli...

pasal kete kuning tu aku pun kurang pasti tapi yang aku tahu kete warna hitam.. mungkin ada 2 kete kat situ...

pasal kete kuning tu aku pernah dengar.. kalau dia potong memang xada siapa pun dalam kete tu... tapi yang misterinya kete hitam... kete tu diorang cakap jangan potong....

oooo... volswagen kuning? kalau kat lebuhraya jelapang ke kuala kangsar tu kan ada terowong... lepas ...
eazzad Post at 25-5-2011 09:11 AM

saya dulu selalu gak wat keja gila ulang-alik Ipoh-Sungai petani naek motor kriss,
so far alhamdullillah bila ride malam2, even pukul 11pm, tak jumpa kereta VW tu..
tapi saya akui mmg seram masa turun atau naik bukit area terowong kuala kangsar..

ni kat pekan belah gopeng tu kan?? aku pun xpernah singgah situ.. memang xada siapa pun nak beli...
...
eazzad Post at 25-5-2011 10:49

hahahaha....ingatkan nak rahsiakan nama tempat tu.....

kat lebuhraya tu belah tol jelapang memang selalu ada kes2 kematian... kete terbakarlah... kemalangan kat terowong.. macam2 kes kat situ....

the latest one sy pegi Sungai Petani naek motor last Ramadhan, pukul 2.30 pagi saya ride dari Ipoh dan sampai pukul 5.30pagi..alhamdullillah selamat, tapi seram sepanjang highway tu.. Allah sahaja tahu..

eazzad...tima kasih bukak benang ni...sudi kongsi pengalaman kat sini..
memang tak pernah tau citer negeri perak..

lampu liplap....sian kat family pakcik awak...ada gak org cm tu ek...kita mati bukan bawak tanah pon ...

sama2... itulah.. diorang tu terlampau pemikiran yang sempit... kalau cina boleh pulak diorang kasi.. kalau melayu itulah buat bukan2... kalau nak tanah tu belilah balik.... apsal nak hantar2 benda bukan2.. bukan dapat pun tanah tu...

uuu.. gopeng.. smp skrg klu lalu je mst rasa x syok.. hehhe..
VW kuning tu byk dah dgr cite.. tp dulu masa kwn ngn sorg pmpn ni, rajin la ulang alik ipoh-kuale time tu. ikot hiway ler. mmg kuar mlm sbb siang dia ada klas. so klu pas hantar dia blik tu, lalu la hiway. ada skali tu, x tau la betul nampak ke atau sbb ngntuk. tp kete kat depan tu kelihatan mcm ade org dok paut atas bumbung dia dlm keadaan terterap. camana nak ckp. ala mcm dlm filem omputih tu la slalu nye buat mcm tu. tp 'org' tu pakaian dia kain putih. hehe. cliche kan? pastu bile ikot kete dpn tu rpt sikit, x de plak ape2. entah la.

penah gak tolong anta kan kawan dia ke lenggong memalam. punye la selamba lalu gelap2 tuh.. huhu..

hahahaha....ingatkan nak rahsiakan nama tempat tu.....
ctaz Post at 25-5-2011 10:51

pasal cerita ni rasanya mostly org perak tau kat mana. kalau sebut santau dah tahu dah pekan yang mana satu. hik hik. BTW, rumah dia ada lagi? boleh nampak dari jalan besar? rumah yang mana satu ek. dulu masa kerja kat ipoh hari-hari lalu pekan ni. tapi sepanjang hidup rasanya memang tak pernah singgah pekan dia. bukan sebab santau tu tapi pekan tu sendiri pon macam dah tak berapa idup sekarang kan.

Reply 28# ctaz

pekan gopeng ke??????

Reply  ctaz

pekan gopeng ke??????
noradaniez Post at 25-5-2011 11:30 AM

kalau tak silap, mmg pekan gopeng..ada satu kawasan pekan tu nampak mati.. rumah kedai ada itu pun tak banyak dah nak roboh..

pekan tu bukan xberapa hidup.. terus xhidup.. aku pernah tanya kawan aku kenapa pekan tu macam tu kawan aku diam je.. dia kata sebab kedai tu xada parking kete.... itu je dia cakap.. aku pun percyalah... tapi sekrang ni bab santau bukan je kat situ je.. tapi belah perak utara lagilah ligat santau dia... dari kuala kangsar hinggalah ke parit buntar... kuala kangsar hingga ke grik.. eeeee... aku dulu memang takut nak makan kat warung2.. xmacam kat johor.. boleh berani lagi... tapi kat perak jangan harap aku nak pergi makan kat sana...