CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9479|Reply: 34

Kisah Hantu di Kolej...

salam semua.
kebelakangan ni aku suka pulak dengar cerita2 hantu.
walaupun masa kecik2 dulu sangat penakut, tapi lepas terserempak sekali dengan pocong
terus rasa ada sikit keberanian. yelah, hantu ni tak buat apa2 pun kat kita.
sekadar munculkan diri diorang kepada sesiapa yg 'bertuah'.

jadi aku wujudkan thread ni untuk korang kongsikan cerita2 hantu,
tapi fokus kepada student2 kolej saja. bukan apa. lebih niche lebih menarik eheh.

jom share pengalaman korang di kolej dulu ;)

sebagai permulaan, biar aku buka cerita dulu.

masa aku belajar kat KUiTTHO (sekarang UTHM) dulu,
aku duk kat Blok D sorang2 sebab rumet pindah bilik.
area katil dia selalu je bocor bila hujan lebat, sampai banjir kawasan katil dia.
maka aku dibiarkan duk sorg2 kat bilik tu sebelum aku pun pindah bilik lain
pada sem seterusnya.

buat pengetahuan semua, Blok D adalah blok asrama paling lama kat KUiTTHO.
pernah sekali masa tengah online dalam bilik pukul 3 pagi sambil dengar lagu dgn
headphone...tetiba terdengar bunyi kanak-kanak tengah gelak-gelak kat gelanggang
tenis setentang dengan tingkap bilik aku. bilik aku terletak kat tingkat 3, tingkat atas
sekali bangunan Blok D. bunyi gelak kanak2 tu jelas sangat. tapi bila jenguk memang
takde sape2 kat bawah. lagipun pukul 3 pagi, takkan ada budak2 nak main kat situ.

dua tiga kali jugak dengar suara gelak2 tu sampailah yg terakhir sebelum aku terus pejam
mata nak tido, aku terdengar suara orang sergah aku dengan kuat kat tingkap. kuat sangat.
memang terkejutlah time tu, dah la laptop aku menghadap tingkap. tingkap bukak lak tu.
tapi takde sape2 kat tingkap. antara takut ngan tak takut, aku tutup tingkap pastu terus tido.

itu kisah yg pertama, ada lagi yg lain. akan bersambung kendian...

Rate

1

huiii... dasat gak tu part sergah2 tu....

teruskan TT update cite...

Aku dulu Diploma kat POLITEKNIK kat perak...tapi sekarang nie study kat UKM pulak..aku nak story serba sedikit jugak...

Masa aku sem 1 dulu dah abis final aku tak terus balik rumah sebabnya aku ade kursus kepimpinan esok kat Cameron Highland..
Duduk blok hujung mhadap hutan, semua sedia maklum blok nie memang scary sikit, tapi aku relax jea..Disebabkan semua dah balik yg tinggal just budak2 yg join kursus kepimpinan jea...
Aku dah lena ulit todi semua, member aku yg tido dengan which 1 bilik 2 orang jea kat kamsis...die baru lepas bgayut dengan pakwe die..so die sambil bgayut charge nset...so die t'tido terbalik la dari keadaan asal...
Tiba2 aku tbangun aku nampak ade benda yg duk belai2 rambut kawan aku nie...aku nak tegur "JANGAN USIK"...tapi mulut aku tak boleh nak buka..3x aku ucap nama ALLAH..mulut aku tetap tkunci...benda yg aku nampak tue kecik macam baya perempuan, pakai serba putih tapi bseluar putih...rambut panjang sampai pinggang kot..
Masa aku ucap nama ALLAH die gelak jea sebabnye mulut aku terkunci..kali ke-3 aku suara jugak akhirnya dengan nama ALLAH...
Kawan aku tkejut sebab aku mjerit nama ALLAH tiba2 jea...bpeluh2 aku die cakap...aku cakap tak ada apa2..nanti esok pagi aku story..bila aku story memang die takut la...
Masuk sem 3 die selalu jea kene kaco..Kesian jugak aku tengok die..sampai payah nak tido...
Sejak tue aku jadi penakut sikit...

best..citer lagi ye..

Follow Us
sambung le lagi

huiii... dasat gak tu part sergah2 tu....
hyunniesSS501 Post at 29-5-2011 11:53

nasib baik tak sakit jantung hehe

Aku dulu Diploma kat POLITEKNIK kat perak...tapi sekarang nie study kat UKM pulak..aku nak story ser ...
zu_nia Post at 29-5-2011 13:05

seram jugak ni. biasanya kalau dah takut sangat mesti mulut jadi terkunci.
pernah dulu ada pocong melintas kat sebelas, satu badan aku tak dapat nak bergerak,
apatah lagi nak bukak mulut...

kisah kolej aku lak.. sila bce kat link aku.. huhu
http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=474585

Reply 2# amirezu

Lagi best kalau budak tu update cerita kat dalam ni...mesti syok gak..hehehe...xpun budak tu online FB dia update status...'Tengah kacau manusia..Bestnye...'..hehehe...confirm ramai lagi orang gerun....

Salam..

Kalau pengalaman aku kat hostel kolej aku ni sekali je kena kacau, tapi biasa2 je..kwn2 aku n bdk2 kolej aku yg len ade pengalaman..sampaikan kdg2 aku yg jd takut..sbb peristiwa tu berlaku kt aras yg aku duduk n depan bilik aku.. aku da la penakut, tp kdg2 aku terpaksa beranikan diri, selamat x jd apa2..

aku penah gak share citer aku kat salah 1 thread kat sini tapi aku dah lupe thread mane huhu
citer pasal ade yang menyamar jadik aku..konon2 aku balik bilik malam tuh hampeh tul

aku nak share pengalaman aku masa aku belajar kt kolej matriks penang

masa tu bilik aku kat blok B4 tingkat 3 no 17. hehehe ingat lagi walaupun dah 9 thn berlalu.

dalam bilik aku ada 3 orang je. patutnye 4 tp yg sorg lg tu dpt offer pegi jepun. jadi tinggallah kami bertiga. tapi waktu kejadian ni berlaku, aku duduk berdua je ngan kawan aku, lg sorg tu setinggan kt bilik lain. pg tu dalam pkl 5 pg aku bangun nak siapkan tutor aku yg tak siap lagi. kat luar berkumandangla bacaan al-quran yg mmg hostel tu pasang. tgh khusyuk siapkan tutor. handphone ku berbunyi, tanda miscall. erm biasalah zaman tu kan zaman blaja mane ade duit lg. tertera di skrin panggilan dari kawan jiran sebelah bilik aku. aku sangkakan die belum tidur, jadi aku pun pergilah bilik dia dengan harapan bleh la pinjam tutor die. hehehe

puas aku ketuk pintu bilik dia, rupa2nya die tgh nyenyak tido. kene sound kejap la sbb kejutkan dia pagi-pagi buta. aku pun balikla ke bilik aku. tapi aku tak kunci pun, tutup mcm tu je. tetiba daun pintu bilikku terkuak, tanda ada orang membukanya dari luar. dari meja study aku tertunggu-tunggu orang masuk. aku sangkakan maybe kawan sebelah bilik tu. tapi tunggu punya tunggu takde orang masuk pun? 2-3 minit aku terpaku di situ, dan aku terus bangun n tutup pintu, lock skali

kenapa? pertamanya, aku pelik sbb aku tak dengar bunyi kelepek-kelepek tapak kasut di luar bilik.  keduanya, aku tak nampak bayang2 orang pun. ketiganya, tombol tu berpusing sendiri hokkay.....aku nampak sendiri depan mata aku sbb masa tu aku tgh wat tutor atas katil, katil tu pulak ngadap pintu tu.  jadi aku yakin itu bukan angin yg menolaknye...

habis tu sapekah yg buka pintu bilik aku mlm tu? {:1_126:}

aku penah gak share citer aku kat salah 1 thread kat sini tapi aku dah lupe thread mane huhu
citer  ...
afira Post at 30-5-2011 09:58

tak pernah dengar lagi cerita hantu menyamar jadi diri kita..jarang2 sangat.
selalunya hantu raya je yg menyerupai seseorang..itu pun biasanya tuannya sendiri

aku nak share pengalaman aku masa aku belajar kt kolej matriks penang

masa tu bilik aku kat blok  ...
annehuda Post at 30-5-2011 12:40

huish..macam orang halimunan je. kat hostel aku dulu pernah kecoh bilik dipecah masuk
orang halimunan. diorang jadi kaku, tak boleh gerak, tapi nampak handphone gerak sendiri kena curi.
diorang suspek pekerja2 indon yg tgh keje buat hostel baru kat sebelah punya angkara.
betul ke tak..entahlah..

huish..macam orang halimunan je. kat hostel aku dulu pernah kecoh bilik dipecah masuk
orang hal ...
amirezu Post at 30-5-2011 15:42

tp yg misterinye miscalled tu. sbb masa aku ketuk pintu bilik kawan aku tu die mmg baru bangun tido? so sape yg miscalled tu?

actually memang la masa batch aku tu heboh ada kes pelajar lelaki ada ilmu pukau, boleh pukau satu bangunan pulak tu. blok tu plak memang sebelah blok aku je. aku nak citer kat sini tp mangsa yang terlibat itu adalah kawan aku sendiri. nak citer aku tak sampai hati sbb nnt akan dedahkan keaiban dia. hmm....

Reply 15# amirezu
erkk....aku xde bela antu raya...huhuhuhuh

Reply  amirezu
erkk....aku xde bela antu raya...huhuhuhuh
afira Post at 30-5-2011 16:28

eh..sori2. bukan itu maksud aku huhu

tp yg misterinye miscalled tu. sbb masa aku ketuk pintu bilik kawan aku tu die mmg baru ba ...
annehuda Post at 30-5-2011 15:51

hebat ilmu dia kalau boleh pukau 1 bangunan. tapi takpelah, biarlah cerita tu tergantung kat sini.
tak elok dedahkan aib orang, kan?

ada 1 lagi cerita yg nak aku kongsikan dgn semua.
masih lagi berlaku dlm bilik hostel kat Blok D, bilik yg sama.

macam biasa, aku masih lagi duk sorang2 kat bilik tu.
loker ex-rumet dah dikosongkan sepenuhnya.
masa tengah online sekitar pukul 1 pagi...
tetiba terdengar bunyi ada satu benda berat jatuh dari dalam loker ex-rumet tu.
bunyi yg sangat kuat dlm loker besi tu.
aku tak berani nak bukak, takut bila bukak nanti ada kepala tengkorak ke apa ke naya aku pagi2 buta camtu huhu.
terus tutup lampu, tarik selimut, tido.

sebenarnya dah banyak kali kena kacau kat bilik tu, tapi sekadar dengar bunyi jelah.
yg betul2 nampak, insyaAllah akan aku sambung nanti

12Next
Return to list New