CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzul90

bunyi ade bende bergolek-golek atas bumbung uma...

mende nih memeg keje setan..

aku pun penah kena mcm ni, masa tu aku pegi kem motivasi upsr anjuran gpms kat perak. kem dia kat hutan. malam kedua aku teman kawan aku yg demam(kebetulan pulak), lebih kurang pukul 10mlm, hujan renyai2, aku ada dengar 2 jenis bunyi. satu, bunyi tapak kaki dr atas bumbung, satu lg bunyi mcm kasut terompah. lebih kpd bunyi tempurung kelapa yg org buat selipar tu (dulu2 masa sukan sekolah ada pertandingan lumba2 dgn nih)..

setahu aku mana ada org lain lg, kitorang berdua je kat situ.warden2 semua pegi dewan.

yg kat atas bumbung pulak, masa tu aku fikir, mungkin musang, tp ada ke musang keluar masa hujan? tambah dgn bunyi terompah lg.  bila aku cerita dgn kawan aku yg demam tu, dia bantai gelak2 sambil cakap dgn aku padan muka sbb tanak tido skali

nak share gak bolehhhh?

bumbung awning beranda saya selalu ada bunyi mcm benda jatuh.mcm bunyi org baling batu pun ada gak.saya selalu dgr sebab bilik saya sebelah beranda rumah.nak kata org baling batu,buat apa dia baling? lagi pun jarak nya dgn pintu pagar lebih kurang 3 buah kereta proton persona.nak kata kucing,mustahil kucing dpt panjat awning tuh sbb awning tuh tinggi even rumah saya cuma setingkat.pernah jugak nak jengok atas tuh.kot2 ada emas intan berlian jatuh
tp mana dpt tgk sbb guna tangga belum tentu dpt tgk.

yela, jerkah je
-ada kat rumah sewa aku ni, satu pintu tu selalu je main2 tutup buka sendiri, kalau angin, takkan time takde angin pun buka tutup
-aku jerkah mcm ni "main nate apo gak!!!! (dlm loghat kelantan) eheheh senyap terus

uamh aku pulak, kekadang ada dengar cam bunyi benda jatuh.. kerap sangat... xtaulah apa bendanya.. aku anggap buah mangga yang kat belakang umah aku yang jatuh,, sebab dahan buah mangga tu betul2 atas bumbung dapur..

umah aku pun selalu kena camni
tp sbb dh 'biasa' sgt dengar, kdg2 aku abaikan aje
cuma kdg2 takut jugak la
tgh malam td pun 'dia' bunyi lagi...kucing aku pulak yg tak tentu arah..siot tul

ada sekali tu, 'benda' tu bergolek pastu aku dengar bunyi bedebuk betul2 kat sebelah bilik tido aku...x lama pastu aku dgr bunyi ngilai...langsung x bleh tido aku mlm tu

petua mak aku, kalau dgr bunyi2 gitu, lagakan pisau (mcm kite nk asah pisau tu la)
atau bakar kulit bawang + cili kering

sejauh mana kebenaran petua tu tak tau la aku...sbb aku x pernah buat pun
dh terkeras aku dalam bilik..takut nk pegi dapo   

Follow Us
Dulu pun pernah sekalu atap zink rumah kat kampung tu, dalam pukul 3 oagi ada benda lompat. Kuat gila, rasa macam nak runtih atap zink. Yang best sekali dia jalan pastu lompat setempat betul2 kat bumbung atas katil adik san. masa tu tengah tido, kitorang semua terjaga.

arwah apak bukak lampu, tak tau le apa yang dia baca tapi benda tu terus hilang.

Reply 22# MinyakAngin

nenek pakai trompah kot..heheehe

Reply 26# fariepari

bunyi ngilai lagi skeri. 1st time lak dengar method cmtu

nak share bleh...

ni berlaku masa aku kecik2 lg... aku satu family balik ke kampung arwah tuk aku.. so tido kt umah atuk sedara aku la.. umah kampung yg jauh tgh2 hutan.. paham2 je la kalu umah kampung mcm mana kan... jenis aku plak x kalu tido kt umah orang memang tak boleh nak lelap lagi2 kalu keadaan umah tu memang gelap.. so bila malam je aku dengar ada bunyi atas bumbung umah.. esoknye aku nangis2 ajak mak ngan ayah aku balik..

Reply 30# stryder_cats

kat kampung aku dulu ayam tido atas bumbung

Reply 31# dzul90

kalu umah tu tinggi mcm mana ayam naik atas.. dengar pon mcm ada benda bjalan atas bumbung zink tu..

Reply 32# stryder_cats

sebab dulu tepi uma atok aku ade pokok..hehehe...tapi xth lak kalau bunyi bjalan tu...skeri

pernah kena gak..ada aku citer dalam bod2 lama..
kes masa aku balik kampung dulu...kitorang tido kat ruang tamu..
tepat dlm pukul 11 lebih je tgh tgk tv tetibe dengar bunyi mengilai mcm merintih2 sedih.. tp aku wat dunno je sbb cam kaget pelik..pastu bunyi tu pun stop.. bila dah tgh mlm sunyi dlm pukul 1 tetibe ada benda golek2 kat bumbung.. lama gak arr dlm smpi 2-3 jam.. tp first day aku tak syak sgt..sbb dah biasa kat rumah bunyi kera jalan2 kat bumbung awning.. tp pelik gak arr kera tgh2 malam plak kot?

masuk ari kedua..aku da rasa cuak dia start balik..bapak aku pon check2 gak bunyi tu..sbb mak aku ckp langsuir
masuk ari ketiga pon camtu.. sampai aku tido bawak yaasin sblh..katup telinga ngan mp3..

last2 korang taw ape yg golek2 n keluarkan bunyi cm org nangis sedu2..

rupe2nye..

musang pulut

Reply 34# beyou

nk gelak....

mula2 dh seram dah ni......

seram gak ni. memang takleh nak tido kalau asyik dengar bunyi benda bergolek kat atas. sekarang ni dah takde la ye?

Reply 36# amirezu

dah xde bunyi golek2. just bunyi tapak2 je. maybe musang or kucing kot

aku duduk kat rumah teres. bumbung rumah ni kalau kite baling buku atas die pun mesti kuat bunyinye  ...
dzul90 Post at 29-5-2011 06:32

Kuching tengah buat anak kot

tingat plak umah arwah nenek aku dulu...umah pakai atap zink..
kalo atap dapur plak..jarak dr lantai xtinggi mana..pastu tepi umah ada pokok jambu
rendang btol..daun2 pokok tu smpai mencecah2 bumbung dapur
mlm2 mmg dgrla bunyi tapak kaki mnapak kt atas bumbung zink tu..
ktaorg assume kucing je sbb kalo amek penyapu n ketuk bumbung tu dr dlm umah...
dgrla bunyi tapak kaki tu kelam kelibut lari..

rumah apartment, flat atau kondo memang dah biasa bunyi mcm org main guli kat atas..atau kadang2 mcm org tumbuk2 dinding, jalan hentak2 kaki mcm nak roboh siling tu dibuatnye..tak kira masa tgh2 malam selalunya..senja..aku dah biasa je dgn bunyi-bunyian tu..mana2 rumah apartment yg aku menyewa pasti ada bunyi guli tu..agaknya 'benda' tu mmg dah sinonim ada kat umah2 apartment/flat/kondo kot..korang ada pengalaman yg sama tak?