CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzul90

bunyi ade bende bergolek-golek atas bumbung uma...

Reply  stryder_cats

kat kampung aku dulu ayam tido atas bumbung
dzul90 Post at 31-5-2011 15:11

telo ayam la yang bergolek tuh ...

aku pun pernah juga ada bunyi kat atas bumbung banyak kali....ayah aku cakap itu bunyi hantu tinggi xtau la betul ke x hantu tinggi...tapi aku rasa musang atau monyet sebab belakang rumah aku hutan so banyakla monyet kat dalam hutan tu..

rumah apartment, flat atau kondo memang dah biasa bunyi mcm org main guli kat atas..atau kadang2 mcm ...
aliyn0114 Post at 1-6-2011 11:26

masa duk rumah teres dulu selalu gak dengar bunyi guli macam jatuh atas lantai.
selalunya waktu malam pukul 11 ke atas. tak fikir apa sangat, maybe jiran kot.
tapi yg peliknya kenapa setiap kali pukul 11 ke atas??

aku duduk kat rumah teres. bumbung rumah ni kalau kite baling buku atas die pun mesti kuat bunyinye  ...
dzul90 Post at 29-5-2011 06:32 AM

aku kalau dengar mcm "org berjalan" takder le takut sgt....tp kalau mcm "org merangkak" atau bergolek2 ni...huhuhuhu

Reply 40# aliyn0114

aku pun penah dengar bunyi guli tu. tapi sampai sekarang aku xtahu tu bunyi bend epe yang sebenarnye

ada yang kata tu tanda/simptom rumah tu ada gangguan.

Follow Us
nak citer gak!!!

kucen masa duk umah sewa masa tgh blajo dulu slalu la dgr cam org jln kt atas atap. golek2..tp malas nk kater paper sbb klu tegur ke aper, kucen sendirik yg takot sbb slalu sgt duk sorg. member2 laen umah x jauh, buleh balik ari minggu tp kucen jauh...so terpaksa duk sorang gak. tp kucen jenis hati kering, mlm2 still jln umah member yg agak jauh dr umah. member ajak tido umah dia tp degil! sbb tu slalu dgr mende2 cam tu. tu citer umah sewa masa belajar.

umah sewa sekarang slalu gak dgr mcm2 tp anggap aje kucing sbb kucing mmg ramai. klu dtg angin pun atap bunyik kuat.  wat x tau sudah....

rumah apartment, flat atau kondo memang dah biasa bunyi mcm org main guli kat atas..atau kadang2 mcm ...
aliyn0114 Post at 1-6-2011 11:26

bunyi org tgh main guli tu mmg kerap sgt.. so, tu bunyi 'benda' tu eh?

slalu bila aku dengar je, aku duk pikir apa la jiran atas nih tgh buat.. x sangka plak benda tu

bunyi mcm tgh hentak2 kaki pun slalu gak aku dgr..

bunyi org tgh main guli tu mmg kerap sgt.. so, tu bunyi 'benda' tu eh?  

slalu bi ...
Nadia90 Post at 1-6-2011 23:44

mula-mula dulu waktu kat rumah sewa yang first, terfikir juga apalah org atas rumah ni buat..asik main guli je..tapi ikutkan rumah aatas tu bukan rumah family ada anak2 pun..rumah bangla duduk ramai2..tapi buat bodoh jela..
tapi bila pindah rumah lain juga, dah 3-4 rumah mengalami bunyi yg sama juga, mmg dah sah lah ini something wrong..bukan sorg dua je kawan2 share cerita yg sama bila kami start sembang2...ramai share perkara yg sama, ada yg kata 'benda' tu mmg femes kat rumah2 flat/aparment/kondo ni..no wonder lah, kat mana2 pun ttp ada bunyi2 guli, org hentak2 kaki tu..alih2 brg..dan entah hape2 lagi lah bunyi2 bising yg tak masuk akal selalu berlaku tak kira masa, selalunya tgh2 malam...
ada sorg kakak jiran kat rumah saya ni kata kadang2 dia akan memunculkan kelibat diri dia juga...heeeee...takutnyee..minta simpang... (selalu je duk umah sorg2)

dalam seminggu ni aku dah tak berapa takut dah ngan bunyi2 camni
sbb kucen aku dah duduk luar umah..tak tau la kenapa kucen aku takmo tido dalam umah dah...dia nak jaga umah kot..haiwan kan bleh nampak benda2 camni kannn

mula-mula dulu waktu kat rumah sewa yang first, terfikir juga apalah org atas rumah ni buat..asi ...
aliyn0114 Post at 2-6-2011 11:43

kalo stakat nak buat bising tu x pe lagi.. jgn sampai benda tu muncul sudah

gue pung nak share, ada satu mlm kat umah datok gue dalam pukul 3 or pagi gue terjaga mcm ada org baling pasir atas bumbung. Atuk gue masa tu dah bangun dan nak solat tahajud dan atuk gue sound..'tak baik aniaya org Allah npk'...seram juga gue dengar. Semasa atuk keluar pintu umah nak gi solat subuh di surau dia terpijak najis manusia. Rupanya ada cubaan nak pukau tp nak menjadi..

arie tu ,ada bunyi kat bumbung rumah i,pastu i intai kat bilik mandi i,kat bilik mandi ada bumbung transparent i intai rupa nye ada musang yang comel dia main ekor die macam kucing ..cute macam i.pastu i ketuk ketuk bumbung dia ikut kejar

Reply 53# areenarena

jinak plak musang tu

aku pun nak share jugak... sama jugak tuu.. rumah kita dikampung.. dulu tinggal dekat bandar bila umur dah naik terasa nak buat rumah kat kampung..  tanah terbiar bertahun-tahun pokok, semak..  bila dah buat rumah .. ada benda bergolek diatas bumbung , benda berlumba-lumba diatas siling..ingatkan ada terjun tapi tak ada...

Reply  areenarena

jinak plak musang tu
dzul90 Post at 2-6-2011 15:28

betul ..comel musang tue.sebelum peristiwa tu penah satu hari,kn rumah i rumah kampung..i tengah tido..pastu bunyi bising kat syiling. i mamai mamai,,tetiba lembaga muncul rupanya musang tue..i ingat  hantu raya merangkak

Reply 25# izzyanna

antoo kak limah blk umah kot...

dalam seminggu ni aku dah tak berapa takut dah ngan bunyi2 camni
sbb kucen aku dah duduk luar umah. ...
fariepari Post at 2-6-2011 11:52

entah2 bende tu dduk dalam umah ko..sebb tu kecen ko tkmo ddk dlm umah dah..hjhuhu seramm

entah2 bende tu dduk dalam umah ko..sebb tu kecen ko tkmo ddk dlm umah dah..hjhuhu seramm: ...
dorby Post at 6-6-2011 08:54 AM

kucen aku merajuk sbb mak dia baru beranak lain   
umah aku dh 'pagar'..tp takut 'pagar' dh bocor..
laaa ni dh 5-6 kali pelesit masuk umah
3-4 kali berlaku semasa hubby takde kat umah

lupe pulak nk tangkap gambo pelesit tu tadi..
aku terbangun kul 4 pagi tgk ada pelesit baikkkk punye landing kat atas teko air
tp kucen aku tak perasan gamaknye
dh kena ketuk ngan penyapu, pelesit tu dh 1/2 mati..baru la kucen aku berani main

tapi, seriously..sejak akhir2 ni aku rasa macam nyampah + benci tgk hubby aku..asyik nk marah dia aje
tak tau kenapa   
nk pegi berubat tak sempat2

kucen aku merajuk sbb mak dia baru beranak lain   
umah aku dh 'pagar'..tp takut 'pagar' dh ...
fariepari Post at 8-6-2011 11:50

huhu parah tuu..baik cepat..nnti leh gadoh besooo