CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzul90

bunyi ade bende bergolek-golek atas bumbung uma...

kat umah aku pon slalu gak dengar bunyi benda kat atas siling... bunyi makin menjadi2 lepas di renovate....kadang2 rasa macam bunyi tu ikut mane kita pegi...kalo kita kat dapur, kat dapur la bunyi nye....kadang2 bengang gak...macam mengganggu kita kan....ada skali tu, tengah syok2 tengok tv, tetiba bunyi kat siling, boleh kata kuat gak la....mak aku sound, kalo nak dok atas tu dok je la...jangan nak buat bising....! terus senyap..... 2-3 ari gak la takde bunyi....pastu ada balik....sampai skang....

nak kata kucing or binatang2 lain, takde plak lubang2 yang bleh dorang masuk.....n sepupu aku penah naik check kat atas tu....takde pape pon.....so, kitorang buat tak tau je la....n aku anggap bunyi tu terhasil kesan pemasangan siling yang tak betol....boleh jadi gak kan?hihihi....

best2 citer antu atap nih

aku punye crita plak time kcik2 stiap mlm bunyi siling atap nih berbunyi mcm org main kejo2(umah aku atp batu genting yek)..pastu de bunyi 'nyit3'....rupe nyer tikus jer ha2 ..tiap2 mlm berbunyi huh diorg rempit gila2 nyer time tuh mmg ari2 pasang prangkap tikus :@...kdg seram jgk dgn tikus ni,sbb dia slalu main cakar2 kat kt siling mmg dgr tu naik seram jgk,tpi klu da bising sgt amik pnyapu then ketuk kt tempat ckr tu kmpem lari mencicit

and then pastu ilang bunyik 'nyit3' tu berbulan jgk..dtg plak bunyi agk kuat duk kejo2 rupe nyer...kucen main kejo2 ats siling tu plak...tpi x lama pasal pastu kucen comey berbulu oren yg mmg terer panjat2 memanjat pokok tuh mati pasal dia buek terjunan olimpik jump dlm kolam ikan bpk aku

yg paling best ada satu mlm tuh...duk kitorang adik beradik lepak2 dlm bilik..tibe2 gedegang2 bunyi siling kuat giler,laju je jalan...terkezut kitorang...plik plak xde bunyi 'nyit' 'miaw' ker...2 3 mlm jgk ler...pastu ujung minggu tu wat gotongroyon bersih umah..adik aku pnjat ler atap nk buag dedaun2..duk dia julur2 kn pnyapu tuh..dia nmpak someting terjun dri atap tu laju jer rupe nye ada bewak besaw punyer :@
kitorang ni dgn btg pnyapu kejo ler siap cmpak batu lagik tpi dia lagik laju he3 sup2 masuk semak blakang umah trus ilang

itu jelah pengalaman aku bab atap berbunyik nih..

satu lagi crita yg dikisahkn oleh paksedara aku
diwaktu dia nk bukak tanah kt kg aku nih mcm2 gaguan dia kene..time tu dia bru jek dpt tanah tu after mohon(mohon tu pasal nk bukak ladang aym)..tanah tu plak geografi nyer adalah 'lidah sungai'..yg mmg org ckp tnah camni mmg keras..depan tanah ni plak ada tasik yg bersambung dgn sungai..setelah siap dia terangkan kawasan tu,dia binalah rumah kecik jer beratapkan zink...dri awal pembinaan sampai ler siap berbumbung mcm2 hal berlaku...bila da siap umah tu dia duduk la dgn mmber dia yg tlg bina umah tu..dia duduk berdua sementara nk bwk mak sedara aku dtg....so hampir setiap mlm gaguan tu ada..antaranyer bola2 api...antu cik pon duk menjerit dan dri ape yg dia nmpak la kn ada 2 3 eko burung hantu yg besaw gabak duk jln atas atap umah dia ni..klu time diorg jln atas atap tuh nampak jelas tapak kaki diorg duk hentak atap zink tu,dia cuma jln2 je xde la nk kaco pe pn...pak sedara aku nih da biasa dah dgn semua gaguan nih...pasal dlu dia keje renjer utan ..so dia buat dek jek...yg best tu,kwn dia hak teman tu plak spesis brani(cucu bkas bomoh ke katakan)..time dia nampak cik pon duk mengilai ats pokok manggis dpn umah dia,dia siap bley gi goncang pokok tu siap ckp "ko takde koje lain ke dok kaco aku nih"..mencicit cikpon tu larik ha3
semua nih time awal2 dlu mmg meriah ler dgn jelmaan bagai..tpi skrg da xde da semua tu pasal da berpagor dah

mlm td pun zink umah den ade natang golek2...stiap minggu mesti ader..den ingatkan monyet...sbb ader monyet 2 eko kat blkng umah 2...tp xtahu r kalo bukan plak...xpenh tgk plak...mlm td husbend siap kuar umah gi halau natang 2...kul 12.30am plak...kekadng 2, kul 2,3 pagi bergolek2 n melompat2 atas zink...tension je!

best2 citer antu atap nih

aku punye crita plak time kcik2 stiap mlm bunyi siling atap ...
mrjinggozzz Post at 28-6-2011 18:04

Kalau bunyi nyerk nyit nyit..Tengok-tengok jugak..

Kalau bunyi nyerk nyit nyit..Tengok-tengok jugak..
7teen Post at 28-6-2011 18:34

entah la cik 7,nih aku duk kt cni mlm2 kdg tu ada bunyik je ats siling..aku asume cik tikus tak pon cicak kobeng...umah ni byk jgk cicak kobeng saiz dia bley tahan paling bosa pnah aku pancung adala da 1/2 hasta pnjang dia..nsib baik bkn geko klu x pakcik kayooooooo
lagi pon aku duk promahan...umah aku ni mcm duk tgh2 simpang tiga tpi bkn ler jln beso,x seram pon coz byk keta lalu lalang pon...depan umah aku mmg jalan lurus,kanan jln kampung kirin jln prumahan tembus ke jln bosa...dlu umah jiran sbelah aku kiri aku nih kosong,cume umah dia je kosong umah lain semua berpenghuni,sbb ada crita x best ...dpn umah aku ni pn dlu nyer adalah deretan umah terbengkalai dkt 10 tahun jgk ler,tempat aku kcik2 main polis sentri slamber badak je,xdak pon kes2 serem nih

Reply 63# imma2010

braninye g tgk...huhuhuh

Follow Us
Reply 61# kinakoyuki

rumah lama aku pon jadi sama cam kes kau ni....tp skang dah pindah rumah baru dah takde lagi mungkin org lain yg menyewa rumah lama aku tu pon akan alami benda tu jugak.....

Reply 34# beyou

heheheheh.. xleh tahan....

Reply 67# phanz00

heheh.... nasib ko dah pindah... tapi aku rasa umah aku tu betul la sebab pemasangan siling tak betul....

hurmm.. nk share sama la...
aku dok kat umah teres 2 tingkat. n da lama gak la dgr bunyi golek2, lari2 atas bumbung umah. baru2 ni jadi lg. aku dgr mcm bunyi org lompat pas2 bergolek kat atas. laju plak tu bergoleknya. aku skang da lali dgn bunyi tu. cuma takut pencuri jek. klu dgr bunyi tu, mcm org lompat dari tmpt tggi pastu gedegang landing atas bumbung. then geduk..gedukk..gedukk dia bergolek. umh aku ni no.3 dari umh corner. so akan dgr bunyi ni mcm da jauh ckit bergolek, pas2 datang balik. biasa dia golek 2-3 kali je. penat kot. heheh

btw lupa, abang aku ni blh mengubat org ckit2. aku rs myb sebab tu kot ada benda2 ni dtg nk kacau dia.. abang aku ni mlm pkl 2pg tu dia bgn n mengaji berzikir wat amalan dia. time bnd ni nk bunyi-bunyian plak, biasanya aku dgr dlm pkl 1pagi. yg aku plak, bilik aku sebelah bilik abg aku ni. pagi2 biasa aku xtdo sebab layan ps3. heheh

penah sekali abg aku mengubat anak angkat makcik aku. bdk pompuan ni dia kena naye org. ada la bomoh mana dia g mengubat, g letak saka belaan bomoh tu dlm badan dia. ntah mcmne aku x tau la. tp dia ckp penah mengiyakan aje ms bomoh tu tny dia dlu. aku rs dia pun mamai2 kot ms 'terima' saka tu. so dia ni plak xtau, xde la bagi setan tu makan or minum. bl da xde makan minum, tuan baru yg xtau apa2 ni la jd mangsa..

masa mula2 bdk pompuan tu dtg, aku tgh dok layan ps3 aku. family aku n abg aku sume kat bwh sbb nk start ubt tu. aku malas nk tgk sgt. aku ni klu main ps3 suru ttp lampu bilik sume. nk jimatkn letrik... tgh aku layan game, aku dgr tingkap aku kena ketuk. tikk..tikk..tikk.. dia ketuk 3x je. bunyi ketuk tu mcm bunyi kuku yg kena cermin. aku mula2 igt khayalan jek, pas2 byk kali plak ketuk. aku mcm panas la, sbb menggangu keseronokan aku kn. so aku tgk la tingkap tu btl2. tingkap tinted, tp klu mlm blh la nmpk kat luar tu ckit2. xde pape pun aku tgk dari celah2 langsir yg aku bukak ckit tu. pas2 byk kali dia ketuk, time tu jugak bdk pompuan yg tgh mengubat tu menjerit2 histeria. aku dgn beraninya n geramnya selak langsir tu nk sergah. psl bunyi dia rimas tikk..tikk..tikk x abis2.

tp nasib baik xde pape yg menjelma. aku sbnrnya teringin gak nk tgk. haha.. lps tgk xde pape, bnd tu ketuk lg tingkap. degil pny setan. aku pun da hlg syok nk lyn ps3 sbb rimas tikk..tikk..tikk n kat bwh plak dok menjerit2 kena histeria. (sebenarnya setan tu jerit sakit)

ehh.. mcm melalut plak citer ni.. x seram pun. sbb x reti nk citer yg bg seram tu. just nk share jek.. pada TT, sorry mcm kuar tajuk ckit.. huhu

hurmm.. nk share sama la...
aku dok kat umah teres 2 tingkat. n da lama gak la dgr bunyi golek2, l ...
taji2906 Post at 29-6-2011 12:18

best2 ...ko mcm aku jgk,tpi aku dlm hrp nk dpt tgok tuh dlm ati takot jgk he3

kes kat umah aku pulak, rumah apartment.... tapi yg heran nya setiap hari, setiap jam, ada je bunyi golek2... seperti anak batu giling yg digolekkan di atas lantai.... (lantai orang atas, bumbung rumah aku)... takkan orang atas tu, takde keje lain kot... sesekali tu aku ada gak lah mengeluh sambil memaki... tension owwhhh .. memekak je... nak tgk tv pun tak leh concentrate...

bley tahan seram cite ka

bumbung umh ai bukan ada bunyi golek2 ada bunyi macam org dok menyapu kat atas siling umh tiap2 malam.....huishhhh~

Ade org cakap, kalau bunyi mcm guli bergolek ke, kerusi kena seret ke, bunyi2 ni sebenanye dtg dari dalam uma kite. ni org cakap la. tak tahu la same ade betol or x. wallahualam.

umah aku plak bunyi macam ada binatang kuku tajam berlari... bunyi macam cakar tu kuat jgk.. yang pelik time maghrib je, masa azan, lepas tu senyap...

Nak share juga. Baru berlaku tadi. Saya tadi tgh habits buat kerja dlm pukul 1am. Pastu ade bunyi benda berat bergolek. Saya level 1 atas saya opis dah tutup. Rasa xbest saya terus balik.. Bila baca thread di atas ada yg kata cik pic, cik lang, cik raya.  Xsure lah saya, yg pasti td punya lah xsabar nk balik sampai tertinggal purse

Kisahnya... Mula2 duduk rumah skrg, ada bunyi2 kat atas siling. Rumah tu dah setahun dua gak kosong. Mcm2 bunyi ada.. Satu hari suami akak naik atas siling dan "bersihkan" atas tu. Jgn tanya akak apa dia buat. Dia kata baca Al Fatihah, 4 Qul, Ayatul Qursi dan lepas tu dia doa. Akak ada dgr dia bercakap sbb akak dok kat tangga masuk ke siling tu.. Rumah pun dah siap dia pagar  2 minggu sblm akak masuk rumah tu. Alhamdulillah, sampai skrg dah masuk 4 tahun semua ok dan tiada gangguan dah. Kalau x dok dgr bunyi mcm2.. Ada pulak menumbuknkat dapur tgh2 mlm buta. Ada kelibat walau siang hari pun jua.. Tp suami pesan, kalau ada gitu lagi, buat x tahu aje. Last 2 months, lepas kitorng tinggalkan rumah selama dekat 2 minggu, Akak keluar dr toilet dan mcm disergah. Suara suami akak. Tp time tu xde org pun kat bawah tu. Husband akak tgh solat subuh kat atas. Anak2 oun tgh bersiap kat atas
Bila akak kasi tahu diaorg, semua kata.. Jeng jeng jeng.. :::

Kisahnya... Mula2 duduk rumah skrg, ada bunyi2 kat atas siling. Rumah tu dah setahun dua gak kosong. Mcm2 bunyi ada.. Satu hari suami akak naik atas siling dan "bersihkan" atas tu. Jgn tanya akak apa dia buat. Dia kata baca Al Fatihah, 4 Qul, Ayatul Qursi dan lepas tu dia doa. Akak ada dgr dia bercakap sbb akak dok kat tangga masuk ke siling tu.. Rumah pun dah siap dia pagar  2 minggu sblm akak masuk rumah tu. Alhamdulillah, sampai skrg dah masuk 4 tahun semua ok dan tiada gangguan dah. Kalau x dok dgr bunyi mcm2.. Ada pulak menumbuknkat dapur tgh2 mlm buta. Ada kelibat walau siang hari pun jua.. Tp suami pesan, kalau ada gitu lagi, buat x tahu aje. Last 2 months, lepas kitorng tinggalkan rumah selama dekat 2 minggu, Akak keluar dr toilet dan mcm disergah. Suara suami akak. Tp time tu xde org pun kat bawah tu. Husband akak tgh solat subuh kat atas. Anak2 oun tgh bersiap kat atas