CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eymazaki

Soal Jodoh : Mak tak terima menantu askar [MERGED]

Reply 180# anizarina

hehe...btol3...sebab tu kena pikir betul2 bleh terima tak cara hidup camni....pikir baik buruk....kalo sanggup pasni pandai2 la handle kan....yang saya cite tadi tu pengalaman mak ayah la....saya takde pengalaman sendiri lagi bab2 cuti raya sebab tak keje lagi... eh, mentang2 la dah tak lama lagi nak pose, dan2 cite pasal cuti raya...kan....

mak aku keja kat kem askar..dan die memang da sound awal2 anak2 pompuan die jgn cari askar..alasan die sebab die da masak sgt ngan pangai askar2 nie tambah2 lak yg pangkat rendah nie..mslhnyer aku plak yg bkwan dgn askar skrg..dan rasenyer2 akan ade mslh cam TT jgk nnt..hehe

tapi pada aku kalau kawan TT tu bersgh-sgh nak kat TT,aku rase mak TT mesti boleh lembut ati punyer..aku paham sgt sb ape mak TT x berapa restu ngan pilihan TT tu..aku pun bakal alami nasib yg sama..yg penting kena slow talk la ngan mak..kalau TT pun x bcakap ngan mak,mcmn nak setel...bwk2 la sembang2 ngan mak,cite benda2 yg die biase sambil2 tu try la bg hint sikit2 kat mak..cuba pelan2..ape2 pun good luck utk TT..

Rate

1

mak aku keja kat kem askar..dan die memang da sound awal2 anak2 pompuan die jgn cari askar..alasan d ...
luve Post at 27-6-2011 11:40

tuh laa...macam2 perangai...xsemua buruk..tak semua baik..sb komuniti derang kecik je..cer klo bandingkan dgn komuniti luar..mmg lah klo dikira, percentage nya sama je sebenarnya....

alaa..rina ada pengalamn kenal dgn yg jenis sosial ni.adik rina haritu cancel bertunang sbb mak kecik hati gegiler dgn bakal ipar rina ni..adui...budak nie pun navy jugak tp llp..adik rina opiser..mak tak kisah pasal pangkat, tp adab kene ada...dlm fb ko letak gambar2 bersosial ko tuh..adei....hide lah..rina tak kisah...mak tak kisah..tp org2 kt kg kisah...adei...mementang BAKAL tunang opiser..adei, dh jadi macam bini tan sri dh...tak sanggup nk cerita apa yg berlaku...huhu...byg kan je laa erk....last2, kitorg pulak yg disalahkan..jaja kt fb..buat cerita sedih etc...sabo je rina membacanya....tak nmpak salah dia lagi..rina dh slow talk guide apa yg kene, apa yg perlu, tak mo dengar...adei...dulu mmg kami dh tah dia stok couple2 semua dgn opiser...llp dia tak pandang....dr lt muda, dpt lt dya tinggal lt muda, couple dgn lt dya, dpt lt tinggalkan yg lt dya, coupel ngn lt(adik rina)...laa nie dgr2 dgn lt kdr...adei...tp adik rina bg peluang sbb bila dgt citer sedih dia..huhu...laa nie...benda sama berulang lagi..dia dh dgn yg baru..opiser jugak ..dulu kawn2 adik rina dh warning pasal girl nie, xmo dgr..

tp klo kene yg jenis baik tuh..aduhai..nk pi mass dinner pun sampai mintak mak tlg carikan..adei....ada yg bwk adik/ kakak etc... sbb tak nk  bwk anak dara org keluar malam...yg jenis nie pun ada....baik noo..samapi kawna2 pijak kepala...adui

Post Last Edit by Hana at 27-6-2011 13:05
tp klo kene yg jenis baik tuh..aduhai..nk pi mass dinner pun sampai mintak mak tlg carikan..adei....ada yg bwk adik/ kakak etc... sbb tak nk  bwk anak dara org keluar malam...yg jenis nie pun ada....baik noo..samapi kawna2 pijak kepala...adui
anizarina Post at 27-6-2011 12:17

mass dinner tu apa? aku tak penah dengar laki aku sebut mass dinner.

mes nite penah dengar. tapi, tak penah pergi. kebetulan sebab takder org jagakan anak.
ada yearly dinner. ini kat hotel. itu aku pergi (mentang2 ler kat hotel & ada sultan ) tapi, kebetulan, mak mertua available jaga anak. yearly dinner tu sebab sultan sambut birthday. kalau utk kor laki aku, adalah sultan perlis. tapi, hotelnya kat kl.

dinner kat kem. ini ikut la.. tak tak tentu.
aku tak berapa suka gi dinner kat kem sebab lelaki duduk meja lelaki. perempuan duduk meja perempuan. aku takder geng.
aku tak suka la bini2 yang bergeng2 nie. nanti derang cakap2 pun, aku takleh nak nyampuk. cakap apetah.
pastu, dress derang mcm datin2. baju ada bling2. manik2 ke. apa2 lah. takder plain. baju mmg over2.
aku pun segan..baju aku biasa2 ajer. mcm orang tak keje aje. kalau dinner kat kem, awal2 lagi aku reject.
aku selalu tanya kat laki aku. derang tu tak keje,mana ada duit beli baju bling2? laki aku jawab,"laki derang gaji byk"

dinner kat hotel, bini dan laki boleh duduk sebelah menyebelah. itu takper. aku rasa secure. meja pun dah ditetapkan.

mes nite penah dengar. ...
Hana Post at 27-6-2011 13:01

sama laa tuh...macam2 nama derang panggil..ladies nite laa..mes nite laa..mes dinner laa..sama je benda nya

hahaha...memang setuju bab bling2 tuh..kadang tuh mengalahkan datin.....ngeh2....haku naik gelak..ada sekali tuh rina pi ngn adik rina...yer lah ..rina bukan org bakat..most of them org bakat...then ada geng2...haku nie pakai tak bling2..tak kuasa ai...janji adik rna berteman malam tuh..ko pakai bling2 pas tuh nari2 joget2 cam kt disko dgn baju kebaya kurung..adei...tak kene langsung..rina mementang tak pakai bling2...pandang haku ni macam tak kerja..mujr laa kwn2 arwah abah rmai kt ctu..mmg kenal laa....haa...amik...derang sesembang sesama wifey / gf lt/ lt kdr...haku sesembang nuun dgn wifey peg kanan + datin etc....bukan mintak respect, tp jgn laa padang aku macam aku nie adik aku main kutip tpi jln sbb tak de partner nk dibawa mlm tuh..gerammm....lagipun sllnya klo yg pelik2 nie urm yg tak biasa kuar majlis keramaian macam nie..sbb hanya bergaul dgn geng2 tuh jee....hisshhh..mmg mls nk ikut adik....

Follow Us
Reply  anizarina

yup...memang tak sume....saya tak setuju kalo orang cakap susah kawin ngan ...
kinakoyuki Post at 27-6-2011 10:36

lama gak ye mak ayah kina pjj ye...alhamdulillah semo ok2 kan...akak baru je pjj ngn hubby 8bln...tp kna byk bsabar laaa,hubby akak pn berunifom gak

cian ngn akak xde geng g dinner... sabar kak...mmg pn kak geng2 diaorg 2 kalah mak2 datin tau ...hubby sy cakap diaorg 2 ramai y xkeje tp gaji somi diaorg banyakkkkk...geng2 hubby sy bg gelaran 'menteri pertahanan' kt geng2 'mak datin' 2... ...

geng2 BAKAT...........

Reply 187# jahcomel

memang lama...dari abang saya kecik sampai la skang...abang saya pun dah kawin....insyaAllah lagi 2-3 tahun dapat dok skali la...ayah dah nak pencen.... dorang ok je...alhamdulillah...tapi tu la, orang lain plak sebok2...sampai ada yang suruh pindah dok skali la....provoke cite bukan2 la....hehe...cara terbaik, ignore je la pe dorang cakap...kalo layan kang tak pasal2 family kita plak problem...

ada yang tanya mak saya, apa rahsia bertahan pjj lama2 ni...then tak penah tengok/dengar ada problem....dia cakap takda rahsia pon....kalo hubby btol2 gi keje/cari rezeki, takda apa yang perlu dirisaukan....lain la kalo dia gi buat perangai....pastu jangan dok taknak pecaya plak kat dia....tanya macam2...kang elok2 dia tak buat perangai, tetiba buat plak....tapi nak pecaya 100% pon takleh jugak sebenarnya....pandai2 la nak balance kan...hehe

Reply 187# jahcomel

lupa plak...hope akak ngan hubby pon bahagia sokmo ye....mmg kena banyak bersabar la kalo pjj...untuk masa depan masing2....kalo ada anak lagi la kena bersabar...nak kena uruskan anak sorang2....

Reply  jahcomel

lupa plak...hope akak ngan hubby pon bahagia sokmo ye....mmg kena banyak be ...
kinakoyuki Post at 27-6-2011 14:35

beto 2...tp prasaan rinduuuuuuuuuuuuuu laaaaa

Reply 192# jahcomel

rindu tu normal la....lagi rindu lagi bagus...tiap kali nak jumpa/balik je perasaan jadi berdebar2....macam time bercintan cintun gitu....hahahahha....macam la ada pengalaman saya ni...isk.....dah2....melalut dah ni.....

Reply 126# Hana

bkn bini askar marah...askar yg kicik hati nnt....

TT...bace n fikir2 laaa nasihat kakak2 kat cni. even i blom kawen, tp i ade pengalaman kawan dgn askar. mak TT nak yg terbaek. tamo anak dia rase mcm tak berlaki bl husband asyik sibuk operasi sane sini.

kalau dr segi gaji, betol mcm ade akk tuh sebot. gaji askar tak byk. lg2 llp. i penah kawan dgn pegawai, tuh pon mcm sesak jek. bkn laa kite ni kene materialistik. tp kene igt yg segala2 nye memerlukan duit. sume org blh kate nak hdp ssh sng bersama. tp bile dah lalui, mesti ade rase menyesal.

ade terbace TT kate da wat solat istikharah n yakin dia jodoh TT. hati2 dgn mainan syaitan. kite bkn tau itu ilham dr allah atau hanye mainan syaitan. saye penah mtk kawan yg pegi haji doakan sy bertemu jodoh. dia balek jek hj, sy pon kenal ngan sorg laki. becinte coz igt dia mmg jodoh saye. tp allah tunjuk yg dia bkn jodoh saye.

hmmmm...hati2 jugak dgn askar. coz derang neh...bkn sume laaaaa...segelintir nye kaki kencing coz i pon byk pnglmn kene kencing ngan pegawai n llp.

Rate

1

Post Last Edit by outcast at 27-6-2011 23:51

Bapak ai dr prebet sampai pegawai... dr gaji 90 hinggit.. mula2 mmg aa arwah tok wan x suka.. tp dah anak suka nk buat macam mana and   they still married for 36 years until now. Bayangkan dr prebet ... toksah citer bab ragging semua  ... dah kene .. kalo x sabar mmg bergasak ..and we treated our father like alien up until he's retired (sbb jarang sangat ada umah).. biler dah pencen br tau bapak ku nih kelakar orangnya.(apa yg aku merepek ni!!)
                          Bukan pasal pangkat/ darjat/ pekerjaan ..tapi... attitude / peribadi seseorang yg penting ... cuba amik hati bakal mak mentua... mana tau lembut ker ..

sama laa tuh...macam2 nama derang panggil..ladies nite laa..mes nite laa..mes dinner laa..sama je  ...
anizarina Post at 27-6-2011 13:27

kenapa boleh bawak orang lain selain dari bini? tak paham. isu ini byk kali hana tanya kat laki. dia cakap, tak boleh bawak orang lain selain bini.

cian ngn akak xde geng g dinner... sabar kak...mmg pn kak geng2 diaorg 2 kalah mak2 datin ...
jahcomel Post at 27-6-2011 14:09

akak kalu ada dinner kat kem, akak mmg tanak. sebab takder geng. dah ler baju takder bling bling.

Post Last Edit by Hana at 28-6-2011 09:10

Ayat hasutan utk tuan umah - alang2 ko nak kawen dgn askar, baik ko pilih officer. boleh pergi dinner.
byk2 hal kawen dgn askar, ITU ajer lah paling best.

aritu, aku tanya laki aku, LLP tu banyak pindah randah tak?
laki aku cakap. jarang pindah randah. kekadang boleh keje kat situ sampai pencen. officer ajer yang selalu pindah2 ini.

tapikan..setahu aku, kalau nak naik pangkat, biasanya kena pindah. - itu setahu aku la. tapi, aku blum confirmkan lagi "setahu aku" ini. sebab tak berkenaan.
sebab, laki aku kena pindah ke east malaysia sebab nak dinaikan pangkat. kalau nak pangkat, kena pindah. itu laki aku penah cakap kat aku la. (tapi, perkara ini sudah berlaku ..masa kitaorg bercinta2 lagi )

Rate

1

kenapa boleh bawak orang lain selain dari bini? tak paham. isu ini byk kali hana tanya kat lak ...
Hana Post at 28-6-2011 09:01

untuk yg belum kahwin, klo ada majlis2 macam nie..derang bwk gf....so sllnya jenis yg tak ber gf nie laa yg cari gf bidan terjun....klo yg dh kawin, mmg bawa wife....ini yg rina tahu la..sbb bila tunang adik rina tak leh ikut, rina jadi mangsa..dpt makna free...heheh..so ramai lah yg jenis main bwk budak tah mana tah derang jumpe..