CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eymazaki

Soal Jodoh : Mak tak terima menantu askar [MERGED]

ko dah keje gomen. tanak cari laki yang keje swasta ke?
cari laki keje swasta yang ada medical benefit.
at least, sakit cirit birit ke.. sakit angin kus kus ke.. sakit apa2 la..boleh gi klinik guna kad. takder la kena gi Klinik Kesihatan yang ramaiiiiiiiii orang tu.

dah ada anak nanti, anak kerap demam..selsema. akan kerap pergi ke klinik.

tapi, kalau kawen dgn askar, duduk dlm kem..biasanya dlm kem ada RSAT. Klinik angkatan tentera. itu satu pros kalau kawen dgn askar dan duduk dlm kem lah.
klinik RSAT tu ada dlm kem ajer.

Rate

1

setuju dgn hana..
banyak point nasihat dia..

Aku tengok avatar hang mata aku berpinar-pinar

[quote cakap2 orang tua biasanya betul. ko kena analisa betul2. ko sanggup ke tak hadapi bila SAAT tu tiba kelak.
masa skrg, mmg ler sanggup..angau bercinta..kemaruk nak kawen..

aku orang tua..sebab tu aku boleh nampak kerasional sebab apa mak ko tu bantah ko kawen dgn askar

Hana Post at 21-6-2011 13:44 [/quote]

LLP je..
mmg mak nk sy kawin ckgu,kalo ikut sy,sy pon nak..nk sgt kawin ngn cikgu..tp kalo dh trtulis jodoh sy ni dgn askar,sy blh menolak ke?atau bl mak sy xterima tu,tu petanda dia bukan jodoh sy?...plz,respon soklan ni Hana...
sy bukan kemaruk nk kawin,bkn angau brcinta...xpon..awk x bc tred sy dr awal..hrp jgn tuduh bukan2...sakit

pepun,trma kasih sudi bg pndpt yg pjg lebar.tqvm Hana

kalau mak tak restu, takyah kawen. sebab nak kawen dgn orang selalu takder kena strong sup ...
Hana Post at 21-6-2011 13:52

tu yg sy nk dgr...& skrg sy dh dapat 1 dari Hana..Hana nshtkn sy xpayah kawen...tp ttg jodoh tu cmn...cmn sy nk tau dia jodoh sy @ sebaliknya?
Hana wife askar eh?

hubby ku askar......... selalu jer on duty sabtu pon aku kene tinggal tp aku dah biasa sbb ader anak ...
zuraidah1 Post at 21-6-2011 13:54

yeke?mmg sllu gitu kn istri anggota beruniform...
so far,kami kenalan ni,dia keje weekdays,weekend je msti dia blk kg...i mean sbtu ahad dia xkeje...
xtaula nnt cmn jadual..cuma sbulan sekali dia ada duty 24 jam...xtaula kot bila2 nnt jadual dia akan berubah..

tunang kwn sy pon p lubnan 9bln,blk dr sana kang baru deorg kawin...

Follow Us
Her problem is her mother. Betul keredhaan ibu penting. Kegembiraan anak jugak penting.. Takmola kalau kawin ikut pilihan Mak pastu jadi teruk then salahkan Mak pulak.. Kesian tuan tanah Jangan jadi anak durhaka
nuryakmal Post at 21-6-2011 14:03

tq byk2 kaknury,akk ikut tred sy dr awl,n sume tred sy akk ikut,so akk phm kan situasi sy sbnrnye..
tq byk2..sy xmau jd anak derhaka,sbb tu sy mntk pndpt sume...
kalo boleh,mmg sape pon nk jodoh yg baik,sy cikgu nk kawin jg dgn cikgu,tp seolah tertulis,abg askar ni jodoh sy,n mak lum boleh trima...tu yg sy jd 'sesak nafas'...

aku teringin nak laki engineer petronas.... kl beranak leh beranak kt Prince Court.....

terjamin bahagiakah kalau berlakikan seorg guru?

or x bahagiakah kalau berlakikan seorg askar?

ko dah keje gomen. tanak cari laki yang keje swasta ke?
cari laki keje swasta yang ada medical b ...
Hana Post at 21-6-2011 14:49

Hana...nk cari?senang eh nk cari org nk buat laki@ suami ni??
Hana hepi x jd wife askar?

aku teringin nak laki engineer petronas.... kl beranak leh beranak kt Prince Court.....
True-X Post at 21-6-2011 22:25

ko minat orang minyak ekkk

ko minat orang minyak ekkk
pr3ttytw33ty Post at 21-6-2011 22:28

random target je...... kl x dapat enginner pon xpe...kl dapat lagi bagus....

honestly speaking aku pon x pekenan ngan askar.. kecuali pilot....

kalo ko dah istikaharah mintak petunjuk..
apa kata ko suruh mak ko plak yg istikharah, betui ka askar tu bule jadi menantu dia?

mak ko tu kena bawak gi kaunseling skit.

Rate

1

Reply  eymazaki
menangis lagu ape
nazareth Post at 21-6-2011 14:20

angin lalu,nyanyi lagu rindu,resah di kalbu,kian syahdu...

i ada kenal some one ni, dia mmg cari bf semua tentera, tapi i tak pernah tanya kenapa, probably she have fetish towards army segala ni, hehe, sekarang dia telah mendapat seorang captain dan menamatkan zaman jandanya dgn captain itu.

i pun ada kenal seorang pakcik ni yang tak suka anak dia kawin dengan sebarang manusia yg berpakaian seragam seperti polis, tentera, bomba, tapi anak dia akhirnya kawin dgn polis dan dibuang oleh pakcik ni.

i always wonder whats up with this uniform thingy, haha maybe sebab its too obvious, u cant really determine person's career based on their outlook unless yg bekerja pakai uniform gini, so problem dia nampak obvious

anyway got nothing much to say except get ur moms approval n kawin or xdapat approval tapi kawin jugak, tp kawin jauh2 la, its ur choice, either way u have to work hard for it.

Rate

1

Post Last Edit by Hana at 22-6-2011 09:17
[quote cakap2 orang tua biasanya betul. ko kena analisa betul2. ko sanggup ke tak hadapi bila SAAT t ...
eymazaki Post at 21-6-2011 21:59

mana awak tau itu jodoh awak? tertulis kat mana? awak nampak ke tertulis tu?
ayat awak tu samaaaa ajekk orang2 yang bercinta dgn laki orang. dah jodoh..jodoh tertulis..
walhal..malas nak mencari..malas nak start dating-kenal hati budi-bercinta etc..etc..etc..

LLP, gaji lagi la biasa.
aku teringat sepupu laki aku, perempuan. dia kawen dgn LLP. LLP tu sukar nak dapat kelepasan berkawen dari bos dia sebab kalau ikut gaji, dia tak mampu nak berbini. (aku agak sebab dia byk tolakan kot..sebab gomen senang nak buat loan sana sini)
aku tak tahu la LLP ko nie gaji dia mampu nak berbini ke tak...
tapi, sepupu aku tu berjaya jugak berkawen dgn LLP.  life after kawen, tak tahu sgt. tapi, skrg dpt anak sorang la.

ko tu kena dpt kan restu betul2 dari mak ko.
perjalanan lepas kawen masih panjang..
nanti ko misti nak anak..mengandung..pastu beranak..
sakit beranak bukan sakit main2 tawww..itu sakit luar biasa. yang teruk nak menanggung tu, KO LER.
jadi, jgn ler derhaka sgt kat mak ko. kalau boleh ikut cakap dia..or dptkan restu betul2. bukan restu dlm tangisan.
sakit nak beranak sakit tawww.. masa tu..baru ko teringat dosa2 ko karang.. haa..sakit sgt2 sakit nak mampus taww..
pastu, aku agak, ko misti kena beranak kat hospt gomen. kalau kat hospt gomen, paling bagus beranak dgn senang. kiranya, sakit 1-2jam pastu terus beranak dgn berjaya. kalau kat gomen nie, epidural susah nak dapat kalau boleh beranak normal.
kalau nak capai beranak target dgn senang, lebih baik jgn buat dosa dgn ibu..ibu mertua.. suami..
kalau LLP, aku tak rasa ko boleh dpt 1st class. misti dpt 2nd class. kalau bilik 2nd class, which semua pesakit adalah perempuan..misti peneman ko adalah perempuan jugak. laki tak boleh. so, nak mintak tolong sapa la masa tu? ibu sendiri? mak mertua? adik kandung? adik ipar? tapi, paling senang, tido kat wad sorang2 lahh.. tapi, tu la..bergtg jugak la...ko tu jenis lembik ke.. jenis tumpah darah ke..jenis segar bugar mcm boleh berlari marathon selepas beranak ke..

sebab tu aku kata..support system kena kuat taww..
lebih2 lagi kalau ko pilih lelaki tak kaya..

eh jap. ko cikgu kan? boleh dpt 1st class. tapi, bergtg pulak kekosongan kat hospt tu. yang senang dpt 2nd class lah.
kalau ada kosong 1st class..ada lah. itu, laki boleh teman. tapi, bergtg pulak, laki ko tu available ke tak sebab laki ko askar tau..

tu la.. support system kena kuat taww..sebab, lps kawen, kalau laki takder..keluarga lah (keluarga sendiri or mertua) akan membantu kita saat2 kita tak mampu nak berdiri..berlari..lemah badan..etc..

katakan mak ko tanak jaga ko.. ko mampu cakap tak nak mintak tolong mak mertua temankan ko kat wad? i dont think so...

Rate

1

Hana...nk cari?senang eh nk cari org nk buat laki@ suami ni??
eymazaki Post at 21-6-2011 22:27

mencari laki mmg tak senang lebih2 lagi orang berat jodoh nya. aku tahu la sebab aku andartua.
TAPII..nak maintain sebuah perkawenan lagi lagi lagi tak senang. banyak dugaan & cabaran.
kalau boleh, settlekan masalah2 yang dah nampak seblum kawen. lps kawen, byk lagi masalah2 blum nampak. misti ada punyaa..

eymazaki Post at 21-6-2011 22:27

hepi kalau suami ada lah.
tak hepi kalau suami takder. .

Reply 131# Hana

pergi lubnan pulak masa aku mengandung anak 1st.
masa beranak, mmg laki takder

haiyooo...tabahnya ko hana... 9 bulan suami tak der, pastu duk dengan in law.

aku speku ko ni faveret menantu PIL ko la

Reply  Hana

haiyooo...tabahnya ko hana... 9 bulan suami tak der, pastu duk dengan in l ...
cn7 Post at 22-6-2011 10:03

biasa la..see the leg laa...

ehh..takder la. PIL sayang kat cucu dia. terpaksa terima aku.