CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eymazaki

Soal Jodoh : Mak tak terima menantu askar [MERGED]

wei sama gile ngan prob kawan aku kawan aku kapel ngan askar gak..masuk tahun ni dah 7 tahun dorang kapel..tapi mak kawan aku mati2an tak bagi dorang nikah..siap ckp laki tu bomohkan kawan aku tu..pastu mak dia plak jenis pecaye ckp tok bomoh..padahal tok bomoh tu terang2 menipu ari tu kawan aku cite kat aku pasal mak dia aku mmg sian kat dia..sampai kawan aku rase dia nak lari jauh dari family dia coz takde sape yang sokong dia..mak kawan aku tu mmg pandang rupa n harta sket..laki tu takde la ensem benor..keje askar pun gaji tak bnyak mane..tapi laki tu mmg baik..sabar je  orangnye walaupun dah kena fitnah

aku da ckp kat kawan aku tu..suh putus je..tapi dia tak sampai ati..dia dah syg sgt kat pakwenye coz pakwe dia tu la banyak tlg time dia takde duit..tapi aku tau kalo kawen takde restu family mmg tak bahagia

hepi kalau suami ada lah.  
tak hepi kalau suami takder. .
Hana Post at 22-6-2011 09:30

beto kak...hepi time somi ade laa sama je kita kak,somi sy kna operasi kt dlm utan... ...xleh nk calling2 laaaa... winduuuuuu waaaaaa

mencari laki mmg tak senang lebih2 lagi orang berat jodoh nya. aku tahu la sebab aku andartua. ...
Hana Post at 22-6-2011 09:22

kak..nko pnh dpt title andartua ke dulu2...

biasa la..see the leg laa...

ehh..takder la. PIL sayang kat cucu dia.  ...
Hana Post at 22-6-2011 10:19

hahahahaaa

mak tt ingat askar skrg ni kerja mcm askar dulu2 kene p medan perang bagai kot..
askar kalu nak pencen mcm org gomen pun buleh, abis kontrak sambung la lg..
abg ipo aku askar jugak, kontrak die sampai die umo 48. ok le tu...

bf tt ni askar pangkat rendah ke pangkat pegawai?
kalu pangkat rendah aku pahamla kenape die x setuju...
tp kawan2 hb aku yg askar pangkat rendah ok je idup derang..buleh beli rumah kete bagai..

Rate

1

kak..nko pnh dpt title andartua ke dulu2...
jahcomel Post at 22-6-2011 11:24

ehhh..misti ler penahh...

Follow Us
Post Last Edit by Hana at 22-6-2011 12:41
mak tt ingat askar skrg ni kerja mcm askar dulu2 kene p medan perang bagai kot..
askar kalu nak pen ...
haitt Post at 22-6-2011 12:04

abg ipor LLP ke pegawai?

LLP mmg pencen awal. sambung contract ke tak bergtg pada bos.
itu bergtg pada rezeki la.(yelaa tu.. bergtg pada perangai jugak..kalau jenis pemalas & byk alasan bila suruh itu ini, tak kan ler bos nak renew contract)

medan perang mmg takyah gi. tapi, selalu takder la.
tanya ler kakak ipo ko..dlm setahun, suh dia kira berapa kali dia jumpa laki dia.

terjamin bahagiakah kalau berlakikan seorg guru?
or x bahagiakah kalau berlakikan seorg askar?: ...
pr3ttytw33ty Post at 21-6-2011 22:26

btul3....
mmg soal bhgia tu kita yg tentukan..
tp kalo dh jodoh sy dgn abg askar ni...cmn..sy stil nk biarkan mak sy dgn prsepsi dia trhdp bf sy ni?

carik ostad la, cerah dunia akhirat...

dah sedia kah untuk bersusah payah selepas kahwin. Most mak bapak akan mahukan anak dia kahwin dgn org yg mampu menjaga anak dia, dari segi agama, harta dan kedudukan. Takde mak bapak yg akan biarkan anak dia kahwin dgn org yg dia rasa tak mampu membahagiakan anak dia ...

kalau dah mak berkeras tak nak terima askar tu jadi menantu, walaopon dah bagi pelbagai alasan untuk support decision ko ...

baru kenal 3 bulan kan, dan baru jumpa 2 kali ... tak de lah teruk sangat kalau putus tgh jalan.

Aku cadangkan, carik laki lain lah. Ramai lagi laki2 baik kat Malaysia.

aku dulu bercinta sampai 3 taun, tak tau berapa duit dah abis utk bersuka ria, pagi dating, tgk wayang, dll. Tapi bila bincang ngan parent pasal nak kahwin, mereka tak setuju sbb gf lagi tua dan keje besa2 jek. Bila ajak bincang yg kita mampu untuk tanggung isteri,  mula diorang cakap kita org tua, dah byk makan garam, dah nampak macam2 masalah orang. Pastu ungkit pasal betapa susah dia membesarkan kita dan bla3 lagi .. berapa byk diorang dah berkorban utk kita. Apa yg diorang mahukan kita hidup senang lepas kahwin nanti... Bukan terpaksa bersusah payah plk nanti.
akhirnya putus ... sbb mak bapak aku tak restu.
Bagi aku terpaksa lah redha. Mungkin bukan jodoh kita, mungkin ada yg jodoh lebih baik.

Restu mak bapak lagi penting dari kisah cinta kita. Kalau tak de restu, baik jangan teruskan. Perjalan hidup kita panjang lagi. Kalau dah bermula dgn kemarahan org tua, adakah perjalanan hidup lepas ni akan lebih baik.

kalau pilihan laki tu DR, Engineer, bisnesman, kalau tak restu, at least ko leh hidup senang dgn taburan duit suami. Tapi kalau kahwin dgn org yg tak berapa mampu, apa agaknya yg akan membahagiakan kita. Kalau agamanya bagus, mungkin, tapi kalau lain2 pon out ... haha .... tak dapat apa2 lah ...

Rate

1

yelah ustad cerah dunia akhirat ...
kalau dapat yg slalu menyudahkan orang lain, makin gelap hidup adelah .  

betul3...
restu mak bapak lebih penting dari cinta kita.fikir2 kan la mcm mn dia susah payah besarkn kita.klu kita ada ank plak nanti mcm mn klu ank kita x dengar ckp kita...apa perasaan kita.

Reply 130# wanitajelita

sian abe2 unipom tak dapat kawen kalo camni....

mungkin mak TT taknak nengok anak dia jadi janda kematian suami nanti.

i ada kenal some one ni, dia mmg cari bf semua tentera, tapi i tak pernah tanya kenapa, probably she ...
anarina Post at 21-6-2011 23:43

haha..nick nk sama lak kita..hurm...rina dulu mmg bf semua armed forces...haish..bukan sengaja pilih, tp dh kita dok jpe org tu...kenal2 chat..tgk2 army....chat kat yahoo..tgk2....navy..adei...last2...ending rina dgn chef..itupun dulu dia navy....

rina arwah abah dulu seorg navy officer ..so mak dh biasa dgn life as a navy wife..sll kene tinggal but the best thing is that dia belajar berdikari...sbb tuh dia no hal klo bermenantukan armed forces..in fact..adik rina sendiri pun navy officer juga...so pusing2 sana sini, umah dktngm base, so mmg pusing2 jumpe muka yg sama..sbb tuh ex-ex dulu semua armed forced...dr army, airforce, navy...yg malas nye bila tang ada ladies night ke, mass dinner ke...tuh je yg mls sbb rina mmg xsuka pergi...(kene baju kurung/kebaya, xleh ketat etc..bykkkkkkkkkkk terms laa pulak...sbb tuh malas nk join...

tp rina rasa rina tahu kenapa ada sesetngah ibu xsuka bermantukan askar..mebi sbb xnk anak selalu kene tinggal, takut menantu tuh main kayu tiga(pompuan xramai dlm tentera, byk kes haku dengar), takut anak kene ikut asben pi jauh2.......etc...

selalunya macam tuh je lah..just pendapat rina je

Rate

1

dah sedia kah untuk bersusah payah selepas kahwin. Most mak bapak akan mahukan anak dia kahwin dgn o ...
hakimi_09 Post at 26-6-2011 15:42

sedikit setuju dgn ayat2 ini.........

Reply  wanitajelita

sian abe2 unipom tak dapat kawen kalo camni....
kinakoyuki Post at 27-6-2011 02:02

rina tak rasa semua..

Reply 151# pr3ttytw33ty

saya pon minat orang minyak ni.... tapi orang minyak yang tak minat saya....

Reply 177# anizarina

yup...memang tak sume....saya tak setuju kalo orang cakap susah kawin ngan orang keje uniform...sebabnya keje dorang tak sama....ada sistem keje masing2....skop keje masing2....
ayah saya pon geng2 beruniform jugak....tapi bukan askar....kalo nak cite pasal raya, takde la seumur hidup susah nak dapat cuti ape sume tu...dorang pon ada jadual bertugas....so, tak semestinya la tahun ni ko tak dapat balik cuti, tahun depan pon sama...pastu kalo kena bertugas pon takde la sepanjang raya....orang yang buat jadual bertugas pon takkan la tak pikir sume tu kan....itu sistem kat tempat ayah saya keje la....tak tau plak tempat lain....sebab, seingat saya tak penah lagi 1st raya tak dapat cium tangan ayah....paling lewat dia balik umah pon malam raya...oh ye, lupa nak bagitau....mak ayah saya PJJ sampai skang....dah +-25 tahun kot...maklumla, slalu kena pindah...memang ada yang perli2...cakap itu ini...dah tua2 pon PJJ...tapi buat tak dengar je la....n alhamdulillah tak penah ada problem antara dorang....
kalo nak kata tak payah pilih orang keje uniform tu kejam sangat rasanya... sian la depa tak merasa nikmat kawin... tapi pasangan kena pikir masak2 la...nak hidup bersama bukan setahun dua....

kalo mak saya pon rasanya tak bagi saya kawen ngan askar...dia tau anak dia macam mana....

Rate

1

Reply  anizarina

yup...memang tak sume....saya tak setuju kalo orang cakap susah kawin ngan ...
kinakoyuki Post at 27-6-2011 10:36

betul- betul...hehe..macam mak rina dulu blh laa dia ikut sbb masa tuh dia keje bank, so as long ada bank caw tuh kt2 tpt arwah abah kene draf, mak ikut je...tp bla kami dh sek + besar, mak malas nk ikut...renyah nk pk bab sekolah etc...bila kami dh masuk uni + bongsu masuk asrama, baru mak follow.... mak rina pun dr kecik pun dh biasa mcm nie sbb arwah atok rina pun dulu keje beruniform...kene sll tukar..so macam tak de rasa apa2 sgt pun

bab balik raya etc, nie based on my experience laa...eh..bukan experience rina, adik rina..hehe..masa memula dulu, mmg xmerasa nk raya sama..sethun jeee pun..tp laa nie, sbb dh ada junior dr dia, sllnya junior tuhlaa pulak yg kene....benda ada jadual kan..ala....raya pertama je tak merasa..raya kedua dh cuti..sekali cuti, lamaaaa cuti...jeles rina...sbb rina klo cuti max blh amik 7 hari sekaligus, tp dia selamba je amik 2 weeks....tak kene apply macam rina...

semua keje ada pro and cons....ikut org lah..klo pandai jaga diri, shd be ok...ada je yg sosial, tp ada je yg ok....alaa..keje apa2 pun sama

Rate

1