CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adi_kelana

Adi Kelana....Merentas Tabir Alam....

Reply 79# abby_R

esok!...mlm ni mlm jumaat kan? tido la......

iskkkk...
huhuhuhuuuu

best2 ...lagiiiiiiiiiiiiiiiii

bila baca part terkini nih aku dah kompius....citer mistik2 ke atau novel cinta nih...

lantak ko ler TT...asal jangan sampai ko selitkan citer romen2 plak, sudah lah ye...

bila baca part terkini nih aku dah kompius....citer mistik2 ke atau novel cinta nih...

lantak ko ...
kenesep Post at 3-6-2011 10:01

hehehehe.....selingan

TT agak2nya, kalo cite ko ni dah abis, bole x aku publishkan kat aku punya blog???? blog aku dah bersawang sesangat tu.....dah lama x de n3 baru....he..he..he..he

Follow Us
dah macam baca novel kayaknya...

lantak ko ...
kenesep Post at 3-6-2011 10:01

Thanks...nak baca, baca tak nak baca...ada banyak lagi tred yang ada dalam bod ni..bukan kena bayar pun...

ala..igt ade sambungan..hehehe gelojoh gitu

adi oooooo adi...dah petang jumaat ni...bila nk sambung..
agaknya ko ni jawa kg mana ek...wak benu tu..mcm ku kenal la...

Reply 90# aku_tulip

malam ni InsyaAllah...sekarang tengah agak bz dengan karenah beruk-beruk dalam opis ni...biasalah..keje dalam ladang..

Reply  aku_tulip

malam ni InsyaAllah...sekarang tengah agak bz dengan karenah beruk-beruk d ...
adi_kelana Post at 3-6-2011 16:03

ok ku tunggu sambungan seterusnya...
ladang dlm opis @ opis dlm ladang.....

hurm..best cerita ko..aku org jawa..so..takde masalah dengan bahasa tu..pada yang lain,kena la blajar...

Reply  aku_tulip

malam ni InsyaAllah...sekarang tengah agak bz dengan karenah beruk-beruk d ...
adi_kelana Post at 3-6-2011 16:03

ok...sabar menanti

besh nye...betul2 cam gaya cite novel...tak sbr nk tunggu sambungan seterus nya...apa jd masa majlis kenduri tu? saya pon jowo..tp jowo dr sarawakkk...

dah tengah malam...
sambungan....

Malam ni Wak Miskon yang jadi imam untuk majlis tahlil, biasanya Wak Ribut ( series! Nama dia memang ribut bin topan) tapi disebabkan dia dah agak uzur jadi Wak Miskon ni yang ambil alih tugas-tugas beliau. Aku kenal sangat dengan Wak Miskon ni sebab dulu dia yang ajar aku mengaji, masa muda-muda dulu dia gagah! Orang kata, satu masa dulu ada spy jepun datang kat kampong kononnya cari botol ngan barang lusuh.
Sekali Wak miskon dapat tau, dia hambatnya spy tu dengan batang ubi! Bila satu platun datang nak masuk kampong…semua sesat ntah mana hala, tak jumpa jalan masuk ke  kampong kitaorang. Tak tau la tu keja dia atau orang lain.

Dulu aku suka tengok dia kupas buah kelapa muda tak pakai parang atau pisau tapi pakai bilah buluh! Macam pertujukan silap mata! Sebab dia belah kulit kelapa tu macam potong butter je..lepas tu dia patahkan buluh tu, nak tunjuk kat kitaorang. Buluh tu adalah buluh biasa..kagum seh!

Masa majlis tu berlangsung aku perasan yang Wak miskon kejap-kejap menoleh keluar tingkap, lepas tu tersenyum-senyum..Ada sekali dua aku nampak dia macam bagi isyarat “masuk” dengan tangan dia kearah tingkap tu. Aku yang duduk sebelah daun pintu, terasa seperti ada angin atau ‘aura’ yang masuk melalui pintu tu didiringi dengan bau attar yang sangat lembut. Bila aku nampak anak mata wak miskon memandang tepat ke pintu, aku membayangkan ada satu jasad ghaib sedang berdiri sebelah aku dan berjalan dari pintu tu menuju ke depan wak miskon dan bila jasad ghaib tersebut duduk, wak miskon pun memperkemaskan gaya bacaan Surah  yassin beliau menjadi lebih lantang dan merdu..mail yang duduk kat sebelah aku ni pun rasanya perasan dengan apa yang sedang berlaku dalam rumah tu..

“Adi…ko ada bau tak? Aku rasa arwah si jeli balik lah….seram lak aku”

Majlis tahlil ni adalah untuk malam ke 100 arwah si jeli, anak no 3 Wak Benu yang meninggal sebab sawan babi. Jiran Wak benu yang jumpa mayat arwah dalam parit masa cari daun kangkung. Kesian sebab arwah ni peramah tapi dah ajal kot. Rasanya dia tengah naik basikal kena sawan lepas tu termasuk dalam air…lemas lah!

Aku tak peduli apa yang mail dok bisik-bisik kat aku tadi, aku tengah khusyuk mengikut bacaan yassin wak miskon…lantang, jelas dan sangat sedap! Sampai lah ke penghabisan bacaan doa tahlil..sangat mantap! Disebabkan bapak aku pun ada dalam majlis ni, hidangan nasi ambeng kat depan aku ni, aku makan je kat situ..ya! makan dalam talam style arab/tabligh tu..bila aku makan si mail pun ikut makan sekali. Dua bahagian lagi di bungkus oleh wak mi dan wak pandi yang berkongsi hidangan dengan kitaorang.

Masa Jemaah surau sibuk-sibuk nak balik dan bersalam ngan tuan rumah. Tiba-tiba Wak Miskon tercegat depan aku sambil menghulurkan tangan..aku sambut tangan beliau dan aku cium tangan wak miskon..ntah kenapa tetiba lak rasa sayu dan gembira sangat. Rupa-rupanya itu salam terakhir dia, arwah meninggal dua minggu lepas tu masa nak pergi ke masjid.  

“kapan arek mampir nang omah?” (bila nak singgah rumah?)

“insyaAllah…”

“iki…ojo kaget! salam e mbah brahim..(sambil tersenyum)” (ni jangan terkejut…salamnya mbah brahim)

“waalaikum salam……………..”

Sambil dia tepuk-tepuk bahu aku, dia turun dari rumah tu…aku masih tercegat, bingung!

Rate

1

Thanks...nak baca, baca tak nak baca...ada banyak lagi tred yang ada dalam bod ni..bukan kena ba ...
adi_kelana Post at 3-6-2011 14:35

bukan macam tu TT, hanya ingatkan, ni bod MPS (misteri, paranormal dan seram), jadi yang tak berkaitan aku cadangkan skip away laa.

Kalau semua orang jadikan MPS ni tempat mengasah bakat menjadi novelis dgn novel novel cinta , apa nak jadi nanti.

Reply 88# adi_kelana

adi,dh mcm novel pun ada kisah ko ni..tp aku suka banget! seram+fantasy+komedi+drama =lengkap!
hehehhehe..skrg ni kul 10.24am tp aku rs seram semcm je bc kisah ko

aduyai................buat cerita selingan pun kena komplen, walhal aku tengok punya la banyak tred yang kononnya misteri tapi semua leading ke laut, merapu-rapu!  tak de la pulak aku nampak sesapa yang tegur.....baik junior ke otai ke..bahkan momods pun kekadang ikut join sekali..

anyway...thanks en saat atas teguran anda...ingat! junior2 semua..kalau ada otai tegur..kena dengar, jawab elok-elok...bukan x boleh melawan, boleh? tapi kena lawan dengan fakta la...k!

hahhahha....

aku bukan lah penulis ke novelis ke, bahkan aku bukan minat baca buku yang tebal-tebal alam tu...sotkabar pun pun aku jarang-jarang baca...cuma aku nak ceritakan kisah ni dalam bentuk bersambung-sambung dengan cerita-cerita selingan supaya tak bosan dan benang ni tak terbenam macam tu je...

ya! aku mmg ketegaq! lepas ni kalau ada komplen ke apa ke..atau momods rasa benda ni ngarut ke.... solex je! aku boleh sambung kat tempat lain..InsyaAllah!