CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adi_kelana

Adi Kelana....Merentas Tabir Alam....

Reply 100# adi_kelana
Ojo nesu, wak. mumet sitik2 orak opo.

wak, kau ni kerja 'plantation' pangkat tinggi ni.
yang buat cerita kau best bukan saja isi yang best. Teknik dan gaya, seronok dibaca. Ejaan kau pun okey. 'Enggerish' kau pun bagus.  Sorry la, aku ni pembaca antik. Kalau ejaan tak betul (i.e bahasa SMS) feel nak baca cerita tu tak ada huhuhu

gaya jawa ni macam jawa selangor. je. Ye ke?

kesuwon!

Reply 101# gegulagetah

tepat! jawa selangor.... kalau staff aku bg sms style budak2 sekarang mmg aku maki je...kadang2 aku x balas pun..malas nak baca! kalau aku bg sms mmg skema mcm ni..aku cakap ngan derang, kalau nak bg sms kat aku tulis elok2...aq, arq, dewh ke apa ke tak layan! skang henpon semua canggih-manggih bukan jaman henpon erikson atau sagem yang screen hijau leh type 2 line je..

ok...out dulu...mlm ni sambung...

Reply 100# adi_kelana

aku suka jer cara ko bercerita....best...buat aku tak sabar nak tunggu sambungan...

bro teruskan cite gaye camni. orang yang komplen tu bukannye tau nak menikmati suasane penceritaan.

macam penah ku baca ini cerita......tapi dimana ya?????

Follow Us
best.best.sukaaa

Setelah mengambil kira kejadian-kejadian yang berlaku tadi dan nak balik rumah dia pun agak jauh, si penakut ni pun mengambil keputusan untuk menumpang tidur di rumah aku.

Sebelum tidur kitaorang sempat bersembang-sembang kosong dengan bapak aku pasal hal-hal dunia dan akhirat. Bapak aku ni suka tidur awal sebab nanti 1-2jam sebelum subuh dia bangun untuk membaca al quran, bersiap-siap untuk ke surau dan kadang-kadang lepas balik dari surau dia akan mandi embun. Aku pernah ikut mndi embun ni, tapi 2-3 kali je..sebab ada sekali tu aku tersilap sapu, habis gatal-gatal 1 badan! Rupanya aku terkaut ulat bulu yang tengah sedap tidur bawah daun tu…

Dalam lebih kurang jam 3 pagi, aku terjaga disebabkan terdengar suara-suara yang tengah rancak bersembang. Mula-mula aku ingatkan si mail atau bapak aku tengah mengigau…tapi bila aku amat-amati, suara tu datang dari bawah rumah, bawah bilik aku.

Aku lekapkan telinga aku atas lantai kayu tu…memang sah ada suara 2 orang lelaki tengah bersembang, gaya bahasa dan percakapan bukan bahasa orang kampong aku, orang kampong mana ada cakap “saya, awak”. Nak kata polis yang dok ronda kampong aku cari tekong gudang garam haram, rumah aku jauh dari laut..takkan la derang nak lepak-lepak bawah rumah aku kot..nak kata hantu, jembalang..sopan sangat!
Bila aku tertekan salah satu papan yang longgar tu…’orang-orang’ tu berhenti bercakap.

Lama juga aku tunggu, tapi tak bersambung…may be dah lari atau..aku tengah mamai kot, dengar macam-macam..ntah2 kucing tengah bergaduh ke apa ke… perlahan-lahan aku buka daun tingkap tepi aku tu…bukan nak mengintai….tapi nak berasap! Sebatang aku rembat rokok si mail…tak takut sangat sebab lampu kalimantang yang kat beranda tu terang menyuluh sampai ke hujung halaman rumah aku…

Lebih kurang 4-5 kemudian aku tercium bau attar yang lembut dan halus, bau yang sama macam petang tadi?? Baru aku teringat..mana baju melayu warna kuning cair tadi? Aku nyalakan lampu bilik, atas katil, bawah selimut, bawah bantal, dalam almari aku cari…memang tak jumpa! Yang ada Cuma bau je…aku dekatkan hidung aku kat tempat aku mula-mula nampak baju tu petang tadi…sah! Kuat lagi bau dia atas kain cadar ni! Memang baju ni ada kat sini..tapi mana pergi baju tu..?

Aku baring dan cuba pejamkan mata aku, tak nak pikir apa-apa! Hati aku mula membaca surah-surah dan ayat-ayat amalan harian untuk mententeramkan jiwa aku..perlahan-lahan pikiran aku rasa melayang-layang..rasa macam aku tengah hanyut di tengah2 tasik atau lautan yang berkabus..

“assalamulaikum….”

Rate

1

la iklanlah pulak,sambung TT.....

Reply 108# adi_kelana

cepatlah TT!!! suspen je..

cerita yang menarik. harap harap cerita benar pengalaman adi sendiri. teruskan saudara...

sonok bace kisah ni...

salam TT
best citer ni...senang paham w/pon baca time tgh ngantuk.......
teruskan bercerita!

mcm TT yg x suka baca sotpom (shortform) a.k.a bahasa sms, kucen pun x suka tp kdg2 guna gak. tp bahasa sms sekrg mmg x paham!!!!!

check in

tgh2 amik feel baca terputus lagi sambungannya...
xper sabarrrrrrrr..citer yg bagus mmg camtuh

sabarr...aku sedang tunggu sambungannya...

best baca cerita TT
senang nak baca
dengan perenggan dan ayat yg mudah nk paham

tp aku heran
apsal mod tak bagik pape kat benang ni??
'digest' atau 'credit added' ker....
mod tak masuk baca lagik benang ni ker??

emm best jangan lupa sambung tt ehh...

insyaAllah dapat satu tempat lepak yang baru..teruskan TT !!

Sambongan Plzz .... best la citer dierr ...TT jgn lupa sambungan ya

check innnn