CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ganda23

Jom bincang..gaji( pendapatan) dan perbelanjaan korang..satu kajian !

bestnyer kalo leh retire awal

sini teda umah borak kah?

patutlah momok dia asik monen aje

cemana mau promote teda orang??

mari jon contest banner O&C

http://mforum2.cari.com.my/forum ... &extra=page%3D1

bila baca forumer punya perbelanjaan, insaf iols sekejap.....sesungguhnyer 2-3 tahun kebelakangan nie iols adalah boros.

baby_pingu posted on 27-3-2013 07:12 PM
bestnyer kalo leh retire awal

iols ada kawan2 yg dlm lingkungan umur bole retired tapi masih lagi kerja...55 above....antara reason diorg masih kerja are, takut bosan kat umah, yerlah anak2 dah besar2.....dok umah rasa sunyi, salary dah tinggi......salary more than 40k per month, risau otak kurang active psl asyik rehat sajer. Risau nanti taktau nak wat aper kat umah.....Ada jugak org2 yg iols kenal, dah pencen beberapa bulan, pastu dia sambung kerja balik.....katanyer dah biasa bekerja, kalu tak kerja rasa incomplete.

Masa dulu2 iols memang ada plan nak kerja sampai umur 50 sajer, tapi skrg iols rasa nak kerja at least smp 55 thn....tu pun kalu panjang umur, insyaallah.....

haku pulak kalau bulih(kalau bulihleeeee) nk berenti keje cepat2 n impian besor nk migrate ke mane2 ikut laki,jd surirumah jaga anak sajork

midori888 posted on 11-4-2013 02:44 PM
iols ada kawan2 yg dlm lingkungan umur bole retired tapi masih lagi kerja...55 above....antara r ...

kalau dah banyak duit  kenapa nak duduk rumah,
pegilah travel, boleh buat malaysia cam transit aje,
buat keja kebajikan ke, banyak benda boleh buat atau keja part time
seminggu sekali dua...

me belajar dari my pak mentua, sebulan dia dalam 40 K lebih dollar duit invest jugak.
dan dia jugak bersara usia 40 an, best hidup travel memanjang aje dalam 30 tahun lebih.,
so itu best hidup sebab manfaatkan usia lepas bersara dengan menghiburkan hati...

kena plan kalau bersara muda ni, bukan makna bersara duduk rumah aje,itu
salah. bersara maknanya mental dah ready untuk enjoy hidup bukan
bersara kemudian tak tau nak buat apa, ngadap tv 24 jam aje.. tu salah.

Follow Us
faraway1 posted on 13-4-2013 06:16 AM
kalau dah banyak duit  kenapa nak duduk rumah,
pegilah travel, boleh buat malaysia cam transit aj ...

bukan semua org suka travel....ada yg suka kerja...contoh cam diorg tu lah...diorg ada gak travel....2-3 weeks a year camtu, masa lain2 diorg lebih suka kerja.

midori888 posted on 12-4-2013 06:04 PM
bukan semua org suka travel....ada yg suka kerja...contoh cam diorg tu lah...diorg ada gak travel. ...

then bersara awal bukan dalam kamus dorang, ini kena berkerja terus sampai khidmat tidak diperlukan lagi...

faraway1 posted on 13-4-2013 08:47 AM
then bersara awal bukan dalam kamus dorang, ini kena berkerja terus sampai khidmat tidak diperluka ...

i guess so....tu lah kan...lain org lain matlamat hidup diorg.....lain yg diorg nak dari hidup diorg....ada org gembira kalu dpt travel, ada org gembira kalu dpt kerja.....

Another thing is dah terbiasa bekerja, 30-40 tahun....it's become a habbit gitu, kalu tak kerja rasa something is missing dlm life diorg....

midori888 posted on 12-4-2013 06:54 PM
i guess so....tu lah kan...lain org lain matlamat hidup diorg.....lain yg diorg nak dari hidup d ...

me percaya sesetengah orang memang ditakdirkan hidup bekerja sampai uzur,
me pernah pegi sekolah lama husband, paderi cam keja warden kat boarding school laki me,
umur dia 80 an dan still bekerja, sebab dah biasa tak keja, then kalau benti dia tak tau nak buat apa...

faraway1 posted on 13-4-2013 09:13 AM
me percaya sesetengah orang memang ditakdirkan hidup bekerja sampai uzur,
me pernah pegi sekolah  ...

my frens diorg baru 55 above, belum 65 lagi....umur pencen skrg pun dah naik to 65 kan? tp kalu ada yg pencen at 55, lepas setahun dua, biasanyer akan kerja balik....jd consultant ker.....lebih rileks lah...bole kerja dari umah....

Some years ago, pernah kenal this guy, he is VP of Engineering kat tempat kerja iols dulu....he is american chinese...masa tu umur dia dah 70, but still look fit lagi....kerja dia travel satu dunia melawat ofis2 kitorg....a huge american firm..more than 200 office worldwide...dia ada kata nak retired in few more years....suka dgr dia citer psl zaman dia mula2 jd engineer....kerja kat france, tido lam boat ramai2....i think org mcm tu, diorg kerja tuk kepuasan diri....mcm dia tu, yearly bonus confirm millions USD. Walaupun dia tu VP, but very friendly guy....

sitisitu25 posted on 24-3-2013 04:30 PM
aku kagum dgn sorg makcik aku ni..keje pengarah hospital..laki dia pencen pegawai polis..skrg da n ...

jgn kan ko, aku pun kagum dgn cerita ko..

last friday aku kluarkan 300..sekaligus aku belanjakan....bukannya ada apa pun yg aku buat...

200+ groceries termasuk pampers anak dan susu anak

then makan kat luar (alang2 menyoping), skrg makan luar mahal la...satu family kene hampir rm50

minyak keta rm30, nie termasuk utk perjalanan 2-3 ari ke tempat keja

ari ni aku kluarkan lagi duit....

tak tau lah samada rezeki aku tu tak berkat atau barang2 skrg mmg mahal

leylapple posted on 14-4-2013 09:38 PM
jgn kan ko, aku pun kagum dgn cerita ko..

last friday aku kluarkan 300..sekaligus aku belanjaka ...

brg mahal kot ..aku anak br sorg pun..sekali kuar dekat 100 gak abis..tu aku ckp kat laki aku..withdraw 200..xnmpak apa.aku pun selalu mood malas nk masak..3org je kat umah..aku x makan malam..laki n anak je..apa la sgt nk makan kan..tu makan luar je..tp kalau makan luar..rm30 tu wajib habis..kalau beli pasar malam..rm30 tu stok 2mggu..

tp apakan daya..penat nk masak menguasai segala2 nya

mcik aku ni..mmg dr dlu dia mcm islamic cket..anak2 sume laki..dr kecik anta sekola tahfiz anak2 dia..dulu pak2 sedara heran la..nape anta bdk2 tu tahfiz..sbb x betul2 pendidikan duniawi kan..ms kat sekola menengah..br dia tuka anak2 dia sekola harian biasa..anak2 dia cam lambat pick up la..duk kelas belakang2..sbb dr kecik duk tahfiz kan..tahfiz lak..kampung punya..bukan mcm skrg da moden..

so, pak2 sedara sume duk condem la..anak2 dia salah ajar la..sbb bg islamic byk sgt..smpi duniawi terkebelakang..tp skrg bila da besar..anak2 dia mmg la x score spm mencanak mcm anak2 org lain..btw, keje bagus2 jugak..eventhugh bukak bisnes, bisnes maju smpi x menang tgn..yg buat bisnes katering..smpi xdan cuti raya..sbb full booking..

tgk mc xde la gah keje hebat2 sgt kan..tp for long term..aku tgk anak2 dia paling bagus antara sepupu2 aku yg lain..down to earth n sopan santun..even aku tua dr derang sthn 2 je pun..hormat aku as kakak sepupu mcm aku ni macik derang je..kalau pangkat macik2..lg la hrmat kan..ckp pun anak2 dia soft je..

so, aku pk balik..kita as mak nak anak2 mcm mana?yg keje gah tp menyombong ngn sedara mara ke? or biar la keje biasa2 je..tp hormat org tua n menghargai mak smpi bila2?

aku rs, macik aku ni bjaya dah dia as ibu n muslimah..dulik je ape org nk kata apa kat dia dulu...istiqamah je dia dr dulu smpi skrg..skrg life dia la paling tenang..

aku tgh torn dpt offer keje lain gaji lbh tggi..7-8k..tp co skrg pun da ok..co stable tp gaji xde la mcm yg di offer di tempat br..tgh pk..takut nk tgglkan co skrg..takut nyesal jek..apa nak buat? jump lg ke tak?

sitisitu25 posted on 15-4-2013 11:47 AM
aku tgh torn dpt offer keje lain gaji lbh tggi..7-8k..tp co skrg pun da ok..co stable tp gaji xde la ...

wah..murah nyer rezeki...

leylapple posted on 15-4-2013 12:18 PM
wah..murah nyer rezeki...

kwn baru balik dr umrah..ms pi sana..mintak tlg dia doakan murah rezeki supaya dpt pi umrah jugak thn dpn..bila dia da balik..tetiba rezeki msuk mencurah2..ni kwn yg tlg rekemen..2 hari bg resume HR dia..da panggil i.view..pastu pening pala pk nak pi ke x pi..

agaknya rezeki nk pi umrah maybe..my husband pun dpt i.view naik pangkat 19th ni..alhamdulillah..

sitisitu25 posted on 15-4-2013 11:02 PM
kwn baru balik dr umrah..ms pi sana..mintak tlg dia doakan murah rezeki supaya dpt pi umrah jugak  ...

dah Allah nak bagi rezeki kan???

takper...kalo serba salah, buat sholat istikarah...

Aku student lagi. Umur 22. Buat part time. Normally RM3k-5k.. Kalau aku rajin sket dapat la 5 figure kadang2. Aku takde apa nak bayar, semua parents dah bagi. Kereta my dad bayar, rumah pun duduk dengan my aunt time kuliah since dia pun duduk sorang. My aunt ni selalu ingatkan pasal saving. RM50 per month masuk asb umur sekarang ni tak sama rm500 per month umur 40 nanti. Parents aku pon sama. Pernah aku bagi duit kat my mum, dia masukkan balik dalam akaun asb aku haha. Memang parents aku selalu masukkan $$$ dalam akaun ASB kitorang adik beradik. So dengan dorang aku tak bagi duit lah. Aku bagi barang jer. And kalau aku travel p mana2 memang aku banyak habis untuk family jer beli. And paling parents aku selalu pesan, simpan duit. Menabung.

Aku nak beli rumah, my mum siap nak bayarkan down payment lagi Masatu aku masuk rumah lelong, dekat dengan rumah parents aku jugak. Aku buat2 kalah sebab ada cina tu nak sangat rumah tu. Dia bagi aku RM3k

koko2 posted on 25-3-2013 10:00 AM
aku now neh dok pikir nak pencen awal jer...
keja gomen 10years ++..by aged 40 nak pencen gitu..(ta ...

dividen BR tue cukup ntok setahun???
bape ko invest beb??? mesti bnyk kan???

iena_jr posted on 17-4-2013 02:02 PM
Aku student lagi. Umur 22. Buat part time. Normally RM3k-5k.. Kalau aku rajin sket dapat la 5 figure ...

part time 3k- 5k.. perghhh..
ko wat pe dowh?????
share la.. hahaha