CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Melampaunya mil u tu tt

Suruh dia branak la kalau nnk  nak kecik lg

daiman replied at 1-7-2011 08:25 PM
aku tak taula manusia yg bernama MIL yg ber peel cenggini.ada masalah jiwa or hati nya kurang wangi. ...

psl MIL sy pulak..sy pjj dengan ank..balik sminggu skali..mmg xdapat bawak balik anak sama sbb kos mahal(tapi akan bwak tinggal sama next march sbb i quit my job)
dia beria2 suh i travel 6 jam by car dgn bwak anak start hari ptama ank i kuar.last2 alasannya is nk bawak anak i jumpa sedara mara.guna guilt trip mcm nak jaga cucu la.mak i bolot cucu la.dia ingt i suka tinggal pjj dgn ank i?i sbb nk cukupkn.duit je.i dah takde cuti panjang sbb i ad mslh mse birth.and i affected gila..smpai kena seek treatment kes psotpartum depression and major depression deprive.suami tak boleh sentuh sikit psl family dia,melenting tak psl.i makan hati,jadi marah and tak redha.entah la..mcmne nk redha ek?

kikilalat replied at 2-6-2011 06:41 PM
sadisssssssss...  

suruh MIL jaga anak jiran ler... or amik anak angkat.

MIL sy smpai videochat menangis2,punya nak bg kami guilt trip..alasan kami xbwak anak kami yg pjj tu dtg rumah dia..yg jauh dlm 6-7 jam kereta.dia dh pnah melawat anak sy and sy 2x mse dlm pantang.start dari anak dlm perut dia sibuk nk mngatur mjlis akikah la ape laa,without bbual dgn kami dlu..suami nk jd ank yg baik,tp mak dia guna alasan anak ntuk buat kami serba salah.
sy kerja jauh,suami pun sama..sbb kekangan duduk di negara org,kami xdpaat bawak baby since kami kerja shift tak tentu masa.sy almost tetiap off balik..dh mcm prg gila bgado2 kat kastam tetiap minggu dgn xckup rwhat semua..demi masa sy dgn ank 1/2 mlm dpat tido dgn.dia.dlm masa tdekat ni sy akn brenti kerja.then sy bkeras,kalau nk sy bwak ank sy travel then tnggu sy resign sbb sy dh takde off ape2 tahun ni ats complicated pregnancy.then org skeliling pun cmpur tgn,smpai ad yg msej mak sy mintak pinjam ank sy,tapi xmsej sy..bwah gmbar fb sngaja bakar line tny mak mertua rindu cucu tak etc..adik bradik suami slalu msej suami ckp mak jaga ank jiran la ape,mak nk tringin jaga budak la,then mil mnngis2 mse vc anak sy,tapi act mcm memahami and i dituduh selfish by suami sndri just bcoz i tak nak travel and risk ank i punya health.mindset mertua sy,sy sngaja bolot bg mak sy jaga ank..which is mak sy xbrape suka jaga budk tapi since sy pantang sana,and sy xnk bwak ank sy travel tukar tmpat mrata2,sy dgn pndirian sy.makin lama makin meluat,smpai tetiap minggu ad isu..sy smpai postpartum depression and kena tahan hospital sbb mnusia2 yg mcm gini..skrg sy cuba redha,tp sy xdpat redha lg..hati sy sgt sakit,,sy bgtaw suami,mmg sy xredha,xboleh move on spnjang dlm almost 6 bulan ni start ank sy keluar.sy buat baik pun ad je mcm xkena dari pihak dorg..so sy entah,seriously marah,tawar hati makan hati..and to the bawangrian by my mil side..xkira laki pompuan,diam la..xpayah la stalk aku,whatsup aku beria..aku tak suka.aku meluat.hati aku mcm korg simbah petrol lg..aku as mak ank aku pun korg xhormat,so sbb suami je aku bg muka lg..pdhal mmg kalau dh mnyampah aku mnyampah terus..so skrg,sy pnya isu,mcmne sy nk redha and move on?

bnyak bersabar..situasi kita sama..ada masa tu MIL cakap tunggu dia mati dulu baru ambik anak saya. runtuh hati saya