CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Haiyooooooooooo boleh kener sakit jantung masuk kat sub forum nih....patut la every 15mins, pasangan islam bercerai.....nauzubillah
da_vinci Post at 3-6-2011 13:03

byk kes penceraian berpunca drp campurtangan kluarga kn

Reply 79# lolotasya

kesian kat u kan.. mesti dh habis ikhtiar. kalu jihah, mesti dh tak tahu nak watpe..

jgn biarkan lama sgt anak kat MIL, sbb makin budak tu besar, lg susah nak amik balik.
org tua tu sure dh sayang giler, tgk keletah budak2 mmg sejuk hati.
jihah sndiri, kalu tgk bby yg 1thn ni melalak, jihah bleh gelak..
nampak cute je.. tak perlu nk gelak time dia senyum.
time jatuh, muka busyuk teran berak, time tidur terguling2, dia marah.. sumenye bleh wat kita senyum.
tambah plak kalu anak u tu jenis yg bijak, pandai amik hati org tua.. lg susah la nak amik balik.

kalu jihah kat tempat u, mungkin jihah dh melawan. lantak la apa nk jadi..
pakcik penah pesan jihah - hubby bleh jd exhubby, MIL leh jd exMIL..
tp anak, tak akan penah jadi EX-ANAK

Reply  hairanaz

nak sgt... tp xde keizinan dari hubby... die kate biarla mak die nk j ...
lolotasya Post at 1-6-2011 19:04

kak,plz la....tu anak akak hoccay..akak penat2 peknen...sng2 dorng nk ambk ank akak...
    ambik balik la kak ank akak tu...sy tau mcm mne berjauhan ngan ank....w/lpn situasi kita berbeza....
   die kn dh ade ank.....satu lg,jgn terlalu ikt sgt kata laki akak 2...mmg sng je ckp kn...suh bg je mak pak die jg...
   org laki tak phm perasaan org pompuan mcm kite ni....tmbh2 mak pak mereka yg mintk nk jg kn...
   sy phm sgt la.....sy hrp akak pertahan kn hak akak hoccay.....

Reply 81# jihah

jihah, sy setuju ckp awk. hub kite dgn anak xkn putus. xkan ade ex-anak. saya berdoa moga allah beri saya jalan terbaik utk keluar dr belenggu ni. terima kasih byk jiha. saya terharu ramai yg beri sokongan dan pandangan di sini. saya pon masih baru di sini. terima kasih kwn2 sume.

org laki tak phm perasaan org pompuan mcm kite ni....tmbh2 mak pak mereka yg mintk nk jg kn...
sy phm sgt la.....sy hrp akak pertahan kn hak akak hoccay.....eyfaamsyar Post at 3-6-2011 15:47

trime kasih dik. insyallah dik slagi akak idop akan akan pertahankan hak akak pd anak. moga allah beri akak kekuatan dan jalan utk selesaikan mslh ni dgn sebaik mungkin. ibarat amik rambut dlm tepung. alangkah bahagianya ade orang2 yg faham prasaan kite & beri dorongan pd kite. jika suami sy macam kalian alangkah indahnya hidup ini ya allah

ye awak. awak sgt memahami keadaan sy. mmg sy dh puas slowtalk. bukan slow talk aje, slowcooker  ...
lolotasya Post at 3-6-2011 15:38

owh,btw,akak ckp kt hubby akak,org muda tak semestinya leh idup lme...
    zaman skrg ni ramai org muda mati dulu tau(bukan nk akak mati cpt)cth je k...
    kalau ank2 salah kn akak sbb bg nenek ngan datuk jg die cm mne?
    nnti die ingt akak tak nk jg die....cube akak pk....

Follow Us
Post Last Edit by lolotasya at 3-6-2011 18:05
susahnya..ada tak adik beradik somi yg dah kawin??boleh derang bela cucu lain pulak. masalah ni akan sampai ke besar takde penghujungnya. apa kata kau masukkan anak kau sekolah tadika? ada tadika yang accept toddler dari umur 2 tahun. tumbble tots rasanya ada atau lorna whiston. u tinggal area mana?ada alasan sikit sbb anak dah masuk sekolah kindy bayar mahal so tak boleh sesuka hati nak ponteng sekolah. klu derang bising u cakap u mampu dan nak bagi the best utk anak. ni sajalah cadangan i utk u larikan anak u. bukan tadika yg cikai tau klu tadika cikai derang tak heran pun sbb ponteng selalu apa salahnya bayar ciput jewk..

cmf_iddine Post at 2-6-2011 14:49

ade. ade  4 yang dah kawen. yg dua baru je kawen dan sorang tu da dapat anak pon. tp MIL xacuh pun anak dorang.
saya tinggal di kg batu muda. betul ckp awak. bile anak dh sekolah mesti dorang xleh amik lg kn. idea yg bernas. trime kasih.

Post Last Edit by lolotasya at 3-6-2011 16:15

Reply 86# eyfaamsyar

sy dh penah ckp. sy kate kalo sy mati sy akan mati dlm keadaan mate tertutup. sbb sy kempunan nk tgk anak sy mbesar dpn  mata. dan kalau sy mati, dorang xsempat mintak maaf dgn sy. jumpe sy di akhirat nanti sbb sy xredha ape yg dorang wat pd sy.

Reply 88# lolotasya

susah la org tua ni kan....nk kite jg n hormat dorng,tp dorng tak tau nk hormat kt....
    kt dpn lain,blkng lain....ape yg mampu kt buat bedoa siang mlm tnpe henti....
    mintak dgn NYA,biar dpt balik ank akak tu....penat akak bwk perut 9 bln, bertarung nyawa lahirkn ank akak tu,
    lepas tu senang2 je org lain nk ambik....yg somi akak ni plak spttnye pk la kn...brtimbng rase la sikit...
    tak kesian ke tngk bini dk nangis siang mlm....tak tau ke pengorbanan seorg isteri.....sedih tau...

Reply 89# eyfaamsyar

time kasih dik. somi akakk tuh biarlah tuhan aje yg balas. die sbgai ketua kluarga tp die abaikan hak isteri, biarlah die berjawab dgn tuhan nnti. akak dh puas ajak berbincang, tp die ttp sebelah mak die. akak dh tawar hati dgn die. pd akak hidop akak skrg hanya untuk akak, family akak & of coz anak akak.

Pada pendapat aku yg ikhlas ini,segalanya terletak pada suami awak…suami awak ketua keluarga…dia pelindung bagi awak dan anak2…jadi dia mesti tegas dan berani menjaga keharmoniaan kelurganya sendiri…walaupun itu emak dan ayah kandungnya…tapi kehendak dan keinginan keluarga sendiri lebih utama..
Awak mesti slow talk ngan suami sendiri utk tegas dgn maknya sendiri…tegas tak semestinya menderhaka….suami awak mesti menyatakan hak2 awak berdua utk memelihara anak sendiri di depan mata….mak mertua awak pun pernah beranak dan ada anak sendiri…mesti dia paham bagaimana bila dipisahkan anak kandung ngan ibunya sendiri….
Tapi kalau keinginannya nak bela cucu sendiri didepan mata merupakan keutamaannya sekarang..tolonglah minta husband ubah pendirian tu..kalau husband lemah dan tak berdaya…minta tolong saudara2 terdekat yg lebih tua utk pujuk org tua tu…kdg2 dgn nasihat dan kata2 boleh mengubah seseorang tu…yg penting kena pada caranya,masanya dan org yg menyampaikannya…
Walaupun pun saya lelaki,tp saya tak sanggup berpisah lama2 dengan anak saya…sehari takde kat umah rasa sunyi semacam je..inikan pulak  berminggu2 kat rumah orang lain…pleaselahhh..gunakan segala peluang dan hak yang ada….suami kena mainkan peranan yang penting walaupun dgn emak kandungnya sendiri….just pendapat ikhlas saya…

Reply  eyfaamsyar

time kasih dik. somi akakk tuh biarlah tuhan aje yg balas. die sbgai ket ...
lolotasya Post at 3-6-2011 16:29

xtau la nape sy mcm phm sgt ape yg akak rase skrg ni....
    sy hrp akak tabah mnghadapi hidup....ape yg pnting akak
    msti pertahankan hak akak k.....

sabar kak.. lelaki bkn nk paham perasaan kite sbb bukan dia yg sakit mengandung n beranak kak... saya pon simpati ngan akak..

bertabah lah.. tak terkata baca masalah ni..
banyakkan berdoa pada Allah moga2 anak tu dapat balik pada u..
Doa pun senjata juga..

Reply 93# stryder_cats

time kasih byk dik stryder cats... akak syg sume yg sudi bkongsi mslh ngn akak. time kasih sume.

bertabah lah.. tak terkata baca masalah ni..
banyakkan berdoa pada Allah moga2 anak tu dapat balik pada u..
Doa pun senjata juga..
cloudy_83 Post at 3-6-2011 16:59

trime kasih cloudy.

Pada pendapat aku yg ikhlas ini,segalanya terletak pada suami awak…suami awak ketua keluarga…dia pelindung bagi awak dan anak2…
penunggu Post at 3-6-2011 16:34

penunggu, betul ckp awk suami ketua kluarga. die yg patot tegas dlm soal ni. kerana kegagalan die mempertahankan hak kami lah mslh ni timbul. jika die bkeras pasti orang tua tuh xkan sesuke ati dtg amik anak kami lg kn. suami sy salah percaturan dlm mentadbir keluarga. sy juga salah kerana terlalu menjaga hati org lain akhirnya hati sy yg merana.

sabar kak.. lelaki bkn nk paham perasaan kite sbb bukan dia yg sakit mengandung n beranak kak... say ...
stryder_cats Post at 3-6-2011 16:53

lelaki bute kasih syg kn dik.

aku skrg nih tgh pregnant 4 bulan...

sedih aku baca citer ko, terasa2 kerinduan pada anak ko tu...
banyak moments yang ko dah tertinggal...
budak2 nih masa kecik baby & toddler la yg kita suka nak tgk perkembangan dia setiap detik...
kawan aku yg suaminya dok jauh pun hari2 video chat dgn anak utk dekatkan diri dgn anak...

aku pun tak boleh bayang apa yang aku akan buat kalo duduk di tpt ko...
alhamdulillah suami aku seorang yg tegas & degil, tapi secara baik la...
aku bersimpati dengan TT & berdoa supaya anak ko kembali ke pangkuan ko sebagaimana yang diharapkan... amin...

izinkan aku bercerita kisah aku...
masa mula2 aku dpt tau pregnant aku sangat gembira, siapa tak gembira kan?..
suami aku sebenarnya pernah berkahwin dan mempunyai bbrp orang anak...
wpun begitu, dalam diam dia gembira, aku dapat rasa sbb dia beri lebih perhatian pada aku & rajin tunaikan permintaan selera tekak aku...

satu masa tu kami ke rumah ibu suami & suami aku pun dgn reaksi gembira bgtau ibu dia la...
ibu dia macam blur & cuma tanya "dah berapa bulan?" pastu senyap...
kendian dia sambung balik pun sbb cerita produk mlm yg dia jual...
aku sedih, mungkin sbb perubahan hormon kot sbb sblom nih aku x kisah sgt dgn keluarga dia...

balik tu aku cakap dgn suami psl kedinginan ibunya bila dengar berita aku pregnant...
dgn gaya kaver yg tak boleh dikaver, dia kaver la ibu dia...
aku pun tak la marah, cuma saja nak luahkan...
takpe la, sebab hujung mggu tu aku balik rumah mak aku, dengan penuh gembira mak aku sambut aku & doa2kan aku lagi...
terima kasih mak, saya sayang mak...

berpantang nnt mak aku jaga, jangan dia jadik macam mak TT sudah, hehe...
dah la duduk jauh, tapi kalo dia dtg rumah aku memang sgt2 dialu2kan...
lgpun mak aku kata dia nak berehat & pegi kelas agama & layan hobi2 dia...
takde masa nak jaga cucu, hehe...
mungkin juga sebab dia akan dikurniakan 2 cucu tahun nih, insya allah...

berkenaan nenek jaga cucu ni, pernah berlaku dalam keluarga aku...
cucu2 yang ditatang bagai minyak yg penuh mmg sukar dikawal oleh ibu bapanya...
ramai yg end up ok, yg tak ok tu teruk2 sgt keadaannya sekarang...
bila cucu kesayangan ni, apa yg dibuat adalah terbaik wpun kalo dibanding dgn budak2 lain pencapaian setakat biasa2 je, atau pun lebih teruk...
tapi cucu tu la yg dipuji2...
budak2 nih mesti diberi didikan, bukan manja berlebihan sampai diajar berebut2 & mengata2 sejak kecik...
jadik takpe kalo tak jadik favourite nenek, tapi konfem jadik favourite aku & suami, insya allah...

dalam apa jua keadaan, ibu bapa lah yg menjaga anak...
nenek tu dulu dah jaga suami sampai la dia sendiri beranak pinak kan, skrg lepaskanlah, biar anak2 jaga zuriatnya...
suami & isteri mesti sama2 bertegas dalam hal nih...
bertegas bukan melawan2/derhaka, ada bezanya...
biasa la org kalo tak diturut kemahuannya dia kan saiko kita balik, terutama org2 tua...
saja je nak buat kita bersalah, guna agama utk kepentingan diri sendiri...
tetapi dalam agama juga suruh kita berbaik2, tunaikan tanggungjawab, memberi hak2 yang sepatutnya, mana pergi semua tu?..
mana pegi semua tu?..

cite ko ni mcm kwn suami aku.yg membezakan cuma dia laki2..kesian plak aku tgk.dr bini mgandung dia  ...
fire_place Post at 2-6-2011 23:59

yang ni si suami la yg salah.. dah tau awak tu suami.. bertegas la..
lepas kwin istri kan kena patuh ckap suami..

TT, blakon sikit.. nangis la sampai bengkak2 mata depan suami
stiap kali nampak budak sbaye anak x kire kat mane pun,
tengah jalan2 ke, iklan dalam tv ke.. sambil panggil name anak..
lame2 mesti suami stress tengok bini die camtu

dan 1 lagi cara, berdoa n buat la semayang hajat banyak2..
gud luck TT..