CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolotasya

MAK MERTUA BOLOT CUCU

Reply  ida88

Budak2 nih masa kecik ler dia identify saper yg boleh protect dia, yg boleh m ...
kikilalat Post at 4-6-2011 16:29

yup betul2..rse camtu la..mak die keje..jd bdk tu byk mse ngn nenek..skit2 nenek...dh besa skit, bile mak nk amek balek, bdk tu wat prangai..nk nenek gk..

Reply  lolotasya

Tak semestinyer. By the time anak ko nak poie skool, anak ko pun takmo da ...
kikilalat Post at 4-6-2011 16:27
bdk2 tu ofkos rse janggal kalau tibe2 kne duduk dgn org laen even org tu ade la parents sndiri...bygkn rutin harian tetibe berubah..tu yg bdk2 tu akan pilih, sape yg jage die dr die kcik..x kire la nenek atau org laen skali pn..yg pasti die dh comfortable ngn pnjage die...mkn mnum msti dh tau ape yg die suke dgn tak...kalau tetibe mak bdk tu amek balek slps beberp tahun,. bile die dah start fhm dunia keliling, bdk tu tentu la janggal, tetibe rse laen...mse tu tak bole la nk slhkn bdk tu...

Reply  lolotasya
Kalau awak adukan kes ni kepada Majlis Agama Islam daerah awak bagaimana
amyho Post at 3-6-2011 19:25

time kasih amyho. tasya akan pertimbangkan usul amyho ni ye. mungkin di sane hubby akan d nasihatkan dgn baik & moga pintu hati die terbuka utk pertahankan hak tasya pd anak.

tasya, try la pregnant anak ke-2...x mo ke? kalo dh ade 2, xkan MIL nk rebut gak...
peahjamboo Post at 3-6-2011 20:47

peahjamboo, tasya xmerancang tp buat ms ni lom ade rezeki lg. tp rasenye tasya mcm leh nmpk. sape pun cucu MIL lps ni MIL ttp syg anak tasya sbb cucu lain die skrg pun die xamik peduli jer.

Reply  lolotasya

Kalo ko post anak ko kat parents ngko plak 2-3 minggu dlm sebulan, aper jadik? Rumah parents ko dekat tak? Aper kata korang laki bini dok sana jer dgn anak...
kikilalat Post at 4-6-2011 16:33

kikilalat, mak tasya dh 4thn mderita strok. ayah tasya lak sakit gout xleh bjalan sgt. sape nk jg anak tasya time tasya keje nnti? tp kalo time cuti mmg tasya tggl umah mak.

Post Last Edit by lolotasya at 5-6-2011 02:27
Reply  lolotasya

Buat ni dulu sebelum ko nak libatkan polis ke hapa..
Suh family ko masuk campur.. Apa diaorang tak sayang cucu and tak sayang anak ke???
dee4ellese Post at 4-6-2011 05:37

ayah tasya penah nk gi jumpe MIL ms MIL kidnap anak 1st time lps tasya bwk blk kl. tp hubby mrayu jumpe ayah tasya sbb hubby takot sgt ayah sound MIL. hubby jnji ngn ayah xkn beri MIL amik lg. tp hubby tipu. skrg ayah tasya jd dah twr ati ngn hubby. each time tasya ngadu lg psl hal ni ayah tasya ckp ayah dh xkuasa nk dgr mslh tasya. ayah ckp kalau tasya nk dgr ckp ayah, tinggalkan hubby. dok umah ayah ngn anak. cara ayah ckp mcm nk minta tasya bcerai. tasya jadi xtau nk wat kputusan. mmg tasya nmpk hanya dgn bcerai tasya dpt anak tasya sepenuhnya. jika tasya bcerai, tasya haramkan anak tasya jumpe family inlaw sbb dorangla punca tasya bcerai     

Follow Us
Reply  lolotasya

Pasal laki ko kata biarlah parents dia jaga sementara masih hidup, mcm tak logic jer. Sebab kalo umur panjang, sampai anak ko dah keja dia masih hidup lagik. Kes benar mcm ayah aku la. Dari kecik sampai kawen dok dgn moyang aku. Dia tak rapat dgn parents pun. Sampai beranak pinak, baru ler both moyang aku meninggal. Ada umur dlm 80++ kot...
kikilalat Post at 4-6-2011 16:27

mmg xlogik lgsg pe yg hubby ckp tu. kalau mak die pnjg umur smpi anak tasya dh keje camne??? MIL penah ckp nk bela anak tasya sampai die skolah. nk anta kt sekolh kg. tasya mdidih telinge dgr. mmg die ade niat nk wat harta anak tasya. tasya pelik sgt nape die xphm prasaan tasya sbb die gak sorg ibu. die sgt selfish!!! tasya hilng rs hormat pd die stlh ape yg die wat tasya.

TT...sila jangan berlembut sangat ok... aku lak yang geram baca citer ko ni....

Sila n tolong ambik anak ko balik...pedulikan apa org nak kata, MIL ko nak maki ke...sedara mara nak kutuk ke...kalau aku, ADE AKU KESAH...tu anak aku, susah payah kandung n lahirkan dia senang2 plak MIL ko nak ambik...CANTIK PERANGAI!!!

Even kalo laki ko kata ape pun ko ambik je anak ko bawak masuk keter, start keter n balik...kalau dorg nak amik ke ko sila drive gi terus balai polis...senang citer... ko kan IBU dia....banyak perkara akan berpihak kat ko...

Ermmm...sib baik aku tak tergoda dgn MIL aku suh antar anak duk kg dgn dia...biar dia jaga...pastu ckp aku leh ar balik tetiap bulan jenguk anak....APAHAL LAK aku kena jengok anak....tu anak aku, kalau MIL nak tengok biar dia datang jengok anak aku kat umah aku....huhu....

Coz aku taknak anak aku dah besar akan salahkan aku nape masa kecik takmo jaga dia, so bila dh besar camne aku nak rapat dgn anak aku sendiri kan...

Aku ada kes opismate aku dulu anak sulong dia MIL jaga...sampai la dh beranak 2,3 org pastu pun MIL still tak kasi ambik...sudahnyer anak dah besar tak berapa suker n rapat dgn mak sendiri...asal kawan aku tu bawak balik cuti time cuti sekolah...asyik tanyer je bila nak hantar balik umah nenek...pastu asyik wat muka macam tak suke2 je lama2 kat umah mak sendiri....sedih kawan aku tu anak dia perangai camtu....uhuhu...

So, TT sila jangan berlembut sanagt...sila fikir diri sendiri lebih dari org lain...jangan menyesal kemudian hari....

INGAT!...anak hak mutlak IBU!!!! Sekian....

walau ape pun tindakan tasya nak buat pasni, better jgn dilengah2 kan..lagi2 bile anak dah mule bole memahami keadaan..takut jadi macam jiran aku, anak die tak suke mak die..lagi2 mak die tak bela die pn dr kcik...bela kejap2...dh besa, dah tanak dgn mak...die lebih prefer nenek die dr mak die..bile mak dtg ajak jalan2 pun tanak..kalau sebut je psl mak die, die buat prangai memberontak..pdhal kcik je lg tu...jd, tamo la jd perkare yg same dkt tasya...

ida88 Post at 4-6-2011 10:49

ida, time kasih ida. insyallah tasya xkn biarkan bende ni mlarat lama2. anak tasya pun makin lame makin mbesar. tasya akan pertahankan hak tasya. insyallah. moga allah merestui perjuangan tasya.

lagi satu TT...lagi lama keadaan nie lagi susah kang nak ambik anak tu balik...nak2 plak kalau dh makin besar....

time kecik ni TT kena cepat bertindak...pedulikan apa org nak kata...LANTAK KT SITU!.....

TT...Sila n tolong ambik anak ko balik...pedulikan apa org nak kata, MIL ko nak maki ke...sedara mara nak kutuk ke...kalau aku, ADE AKU KESAH...tu anak aku, susah payah kandung n lahirkan dia senang2 plak MIL ko nak ambik...CANTIK PERANGAI!!!

Even kalo laki ko kata ape pun ko ambik je anak ko bawak masuk keter, start keter n balik...kalau dorg nak amik ke ko sila drive gi terus balai polis...senang citer... ko kan IBU dia....banyak perkara akan berpihak kat ko...

geram Post at 5-6-2011 02:29

geram, tasya xpandai bwk kete. kalau tasya nk buat plan tu, tasya kene bwk abang atau kakak ipar tasya skali. tasya kene plan ngn dorang. tp mmg tasya penah bincang hal tuh ngn kakak ipar. & kakak ipar ckp kalau keadaan dh memaksa mcm tu dorang sanggup buat demi tasya.  mmg tasya yg berhak sbb tasya ibu. tp MIL nafikan hak tasya.

tasya....tak kisah ko nak bawak saper pun janji ko dapat bawak anak ko balik.... kalau ko nak upah driver taksi pun xpe janji ko dapat bawak anak ko balik... kalau aku, laki aku nak marah ke, aku dh tak peduli, anak aku hak aku...naik mahkamah aku sanggup...!hehehe

pastu TT...ko cepat2 la ambik lesen, belajar drive untuk kesenangan ko gak nanti...coz dulu aku pun takde lesen n xreti bawak keter...  susah bila ada emergency, asyik harapkan hubby n minta tolong org lain...now bila dh ada lesen rasa berbaloi sgt....

Good Luck Tasya

kikilalat, mak tasya dh 4thn mderita strok. ayah tasya lak sakit gout xleh bjalan sgt. sape nk ...
lolotasya Post at 5-6-2011 02:10

Letak ler bibik siap2 kat rumah mak. Lagik selamat coz ada org monitor..

jika tasya bcerai, tasya haramkan anak tasya jumpe family inlaw sbb dorangla punca tasya bcerai ...
lolotasya Post at 5-6-2011 02:21

Maner bley camnih. Hak bapak masih ader. Hak tok nenek dia masih ada. Actually dlm Islam lps ko kawen, parents in law mcm parents sendiri gak hukum nyer. Kalo parents ko buat camtuh ko ok tak? Tak elok berdendam. Anggap ler nih ujian Allah unutk buat ko sabar dan redha...

Biras aku sampai anak nak masuk 4, anak2 sumer dok dgn parents dia. Weekend (jumaat) jemput bwk balik rumah. Alasan sbb mak budak tuh keja... Pastuh laki dia suruh berhenti keja, dok rumah jaga anak. Baru leh bwk kuar dari rumah parents dia. Biras and ipar aku sumer tak keja. Aku jer yg keja, tapi aku ambik bibik siap2, sebelum anak aku lahir dah apply...

ambik je itu kan anak ko..ko yg susah payah melahirkan dia..ckp la leklok ngn MIL tu..dia mest faham sbb dia pun ada anak jgk kan...

Reply 25# mymisteri

kes awk ni sama ngn kes sy..sy menantu sulung dan melahirkan cucu sulung...masa pantang MIL jaga sampai nk balik berpantang ngn mak sendiri pun dia x bagi...sampaikan mak kt kg terasa hati sbb anak pompuan x mo balik berpantang dengan dia..

kalau boleh jgn lah anak kita bg atuk atau nenek yg jaga...takut terlebih manja lain plak yg jadi..better la kita yg jaga sendiri mengikut cara didikan kita...lagipun kita akan lebih berpuas hati jika kita sendiri yg mendidik anak kita...

Reply 82# lolotasya

ye betul tu..byk penceraian berlaku disebbkan campur tangan dr keluarga..

kesian dik tasya ni..setakat nak suruh bersabar mmg dh ramai yg ckp gitu.tasya kene cekalkan hati..g amik anak tu b4 segalanya terlambat mcm citer akak kat pg 2 tu...jgn sampai bercerai kelak mil gunakan alasan dia dh banyak jaga anak tu dari kecil berbanding dgn tasya sendiri..Kalau boleh jgn ler sampai bercerai berai sebab anak pulak ya!.

Post Last Edit by lolotasya at 5-6-2011 11:11
Letak ler bibik siap2 kat rumah mak. Lagik selamat coz ada org monitor..
geram Post at 5-6-2011 03:26

geram, mmg ok amik maid. sambil die tgk anak, leh tgk2kan parents tasya jugak kn. cume mslh tasya skrg jarak. sbb tasya dok bt caves, umah mak d puchong. opis tasya di kepong. hubby rawang.