CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nik2121

Al-Hin?

sangat menarik minat ku untuk mengetahui lebih lanjut .....

Reply 39# ladygempak

aku suka hasil nukilan RAM nie sebab citer dia mmg berfakta...walaupun cuma fantasi...

first time dengar pasal al-hin. sangat menarik kisah makhluk ni. harap ada sesiapa yg dapat huraikan lagi pasal al-hin. tapi pelik juga kenapa tak diceritakan dalam al-quran ye? bukan ke al-quran bersifat syumul, relevan sepanjang zaman dan semua yg berlaku di dunia ni ada diterangkan dalam al-quran.

aku pun baru tau nih..sape2 ade info lebih detail leh la info kat sini..

first time dengar pasal al-hin. sangat menarik kisah makhluk ni. harap ada sesiapa yg dapat huraikan ...
amirezu Post at 6-6-2011 12:56

mungkin ade diceritakan secara tersirat kot dalam Quran... dulu aku tertanya2 gak nape masa Allah nak ciptakan manusia, malaikat cakap manusia akan melakukan kerosakan...sedangkan masa tu belum lagi diciptakan manusia, macam mana malaikat boleh tau? mungkinkah sebelum manusia diciptakan, telah ade makhluk lain yang dicipta seakannya?

kalo betol lah ini cerita,mmg bertuah org tu...

Follow Us
Saya pun 1st time dengar pasal Al-Hin.... Satu info yang menarik dari TT...

ni lah pertama kali aku dengar mengenal Al-Hin......

aku pun pergi lah cari kat pakcik Gugel...dan aku jumpa blog asal cerita ni......

http://darulmanzil.blogspot.com/ ... -atau-malaikat.html

Wallahualam.....

Rayyan Fantasi sy belum beli lagi... jadi tak tau klu ada disebut tentang bangsa Polip ni di san ...
andria Post at 3-6-2011 11:38 PM

RAm dia menulis watak bangsa Polip tu dia rujuk dari buku Isa Dawud gak...maybe nama jek dia ubah

nak tanya sikit. pada awal thread ni dikatakan al-hin ni makhluk berjasad (maknanya mcm manusia) tapi kenapa pulak dia boleh rasuk pesakit? maknanya al-hin ini fizikalnya seperti jin dan malaikat yg tidak boleh dilihat dari mata kasar?

kalau salah tolong betulkan.

first time dengar..... thanks tt...

mungkin ade diceritakan secara tersirat kot dalam Quran... dulu aku tertanya2 gak nape masa A ...
jaa139 Post at 6-6-2011 14:04

betul juga tu. logik. ingat nanti nak tanya ustaz berkenaan dgn penciptaan Nabi Adam a.s., kenapa malaikat macam tau-tau je bangsa manusia ni akan melakukan kerosakan kat bumi. sama ada jawapannya al-hin atau bukan, insyaAllah nanti aku akan kongsikan kat sini.

harap persoalan ni tak diketahui non-muslim. risau ada yg mula mempertikaikan kebenaran Islam sebab persoalan dalam Islam sebenarnya dah terjawab dalam al-Quran cuma ianya dijawab secara tersirat. tapi orang yg tak pernah baca Quran mana nak faham pasal ni, betul tak? jangankan non-muslim, orang Islam yg lemah imannya pun bahaya kalau dia mula ragu2 pasal ni.

nak tanya sikit. pada awal thread ni dikatakan al-hin ni makhluk berjasad (maknanya mcm manusia) tap ...
cepheid Post at 6-6-2011 15:41

aku tak tau al hin ni ape..tapi, ikut daripada penceritaan2 kat atas, ape yang aku nampak al hin ni macam dighaibkan seperti bunian la gamaknya kot...mungkin atas sebab kerosakan yang dilakukan...

betul juga tu. logik. ingat nanti nak tanya ustaz berkenaan dgn penciptaan Nabi Adam a.s., kenap ...
amirezu Post at 6-6-2011 16:01

nanti share2 la ye

baru tau wujudnya al-hin....kalau sesapa ada info...kongsi-kongsi la kat sini ya...ramai yg nk tau

terasa diri sgt kekurangan ilmu... thanks tt

Pesakit: "Tadi kata suruh aku keluar...? Ni makin banyak tanya pulak ni..Hah..apa dia?"

Saya: "Boleh tak aku tengok kamu...Rasa nak tengok jer diri kamu tu..."

Pesakit: "Boleh dengan izin Allah...kau baca Surah Al-Kautsar 1000 kali sebelum tidur...Mintak pada Allah nak tengok aku.. Bukan aku yang izin..Allah yang izin.. Sekarang, boleh aku keluar..?"
.........
Saya juga telah mengamalkan apa yang dikatakan oleh Mizari.. Alhamdulillah, saya dapat melihat parasnya..

Badannya berbulu putih, berwajah manusia yang tampan dan bersayap..

malam neh tepat jam 12 mlm nnti... baca surah  1000 kali (sila refer kat atas) ..niat nak jumpa bangsa POPPY..sape dapat tgk....tolong bgtau dlm thread neh ya...

malam neh tepat jam 12 mlm nnti... baca surah  1000 kali (sila refer kat atas) ..niat nak jump ...
bluezink Post at 6-6-2011 22:27

ntah2 100 kali pun tak sampai...mengah hehe

Dapat dari emel......tak pasti sahihnye...

Dua minggu yang lalu, saya didatangi sepasang suami  ...
nik2121 Post at 3-6-2011 11:56 AM

nik, aku nak mintak izin nak pastekan artikel ko ni dan panjangkan perbincangan pasal ni ke boar History. ini kerana, dahulu memang ada org yg timbulkan pasal bangsa ni dan sekarang user tu hilang tah kemana. agak kotroversi juga masa tu. Dan dari situ timbul pelbagai pandangan dan pendapat dari sudut sejarah dan mitos disana. mohon izin untuk aku paste artikel ni ye.