CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nik2121

Al-Hin?

Husband member aku tgh membuat sedikit research pasal al-hin ni. Nanti ye kengkawan aku share info k ...
maz1613 Post at 14-6-2011 10:45

selalu juga singgah thread ni nak tengo dah update ker si maz tu..

curious..curious...

Post Last Edit by maz1613 at 15-6-2011 22:00

Ok...Ini info yg aku dpt dari husband member aku dan diceritakan kepada ter'skip').  Xbyk maklumat sebenarnya tapi aku share je la eh...

K, husband dia mcm sedikit keliru dgn dakwaan makhluk itu yg mengaku dia sebagai Al-Hin. Sbb Al-Hin adalah golongan jin yg paling rendah martabatnya dan yg tidak bijak. Berdasarkan dialog tu (member aku print and kasi husband dia baca), makhluk tu mcm makhluk yg bijak kan...So, pendapat dia makhluk ni adalah drp golongan jin yang lain bukan Al-Hin.

Tapi dia juga tak menolak kemungkinan bahawa makhluk ni bercakap benar, cuma sukar utk dia terima bulat2 sebab tidak diceritakan dlm Al-Quran mengenai Al-Hin, tetapi ada sikit hadis-hadis yg bukan hadis sahih (hadis ada dua kan...satu sahih satu lagi aku pon xingat lak) pasal dunia sebelum Nabi Adam dicampakkan ke sini. Xbanyak maklumat yg boleh dikaji pasal golongan ni.

Berdasarkan keadaan pesakit yg suka tgk bulan tu, mmg ada gangguan drp golongan jin menyebabkan pesakit bertambah teruk jika tgk bulan. Tapi makhluk ni suka pula pada bulan.Dan kenapa perawat tak boleh kesan, sbb menurut husband member aku, setiap golongan jin, dia punya wave berbeza antara satu sama lain. Jadi bila "scan" tu, xdapat kesan sbb wave yg digunakan lain.

Post Last Edit by maz1613 at 15-6-2011 21:47

Nanti kalau ada tambahan, aku tambah kemudian eh.. Tadi aku kelam kabut nak balik sempat tanya sikit2 je...Tapi aku rasa xbyk maklumat pun maklumat yg dia dapat...

FIKIRKAN ....................

Siapa DEWA & DEWI

Dewa dan Dewi bukan Jin dan bukan malaikat .... Dalam agama Buddha, Dewa adalah salah satu makhluk yang tidak setara dengan manusia, memiliki kesaktian, hidup panjang, namun tidak abadi. Agama Buddha mengenal banyak Dewa, namun mereka bukan Tuhan, mereka tidak sempurna dan tidak maha kuasa. Mereka (para Dewa) adalah makhluk yang sedang dalam usaha mencari kesempurnaan hidup. Catummaharajika Bhumi - Alam Empat Raja Dewa. Di alam ini rata- rata usia para dewa adalah 9.600.000 tahun.

setakat yg aku blaja hadis terbahagi kepada tiga iaitu hadis sohih, hadis hasan & hadis dhaif. mungkin kisah al-hin ni terdapat dalam hadis dhaif yg tak boleh kita nak amalkan tapi cukup sekadar mengambil tahu.

Pesakit: "Al-Hin adalah nama makhluk.. Kami hidup berpuak-puak.. Aku dari puak Poppy..Ada lagi musuh puak aku iaitu Neondertal. Nama puak lain banyak, tapi aku dah lupa...."

baru tadi tengok kisah bigfoot kat channel History Astro. ada disebut tentang manusia neanderthal yg sifatnya berbulu lebat kat badan. bunyi nak hampir sama dgn nama puak yg jadi musuh puak poppy ni.

menurut dokumentari tu, manusia neanderthal ni adalah manusia primat yg dah makin pupus. hidup secara liar dalam hutan dari utara Amerika sampailah ke Asia. ada banyak teori pasal kewujudan manusia neanderthal ni tapi yg pasti sifatnya ganas dan berbulu di badan. dokumentari ni nak cari pasal kewujudan bigfoot sebenarnya.

jadi kalau ikutkan dokumentari tu manusia neanderthal ni bukanlah manusia/makhluk yg bersifat ghaib yg boleh merasuk manusia. tingkah lakunya pulak macam orang primitif, hidup dalam gua, makan bangkai, memburu dgn alat yg dibuat drp batu. tak dapat nak dipastikan puak al-hin yg mizari tu cakap (neondertal) sama dgn manusia primat ni.

sekadar perkongsian

nganga jap

Follow Us
setakat yg aku blaja hadis terbahagi kepada tiga iaitu hadis sohih, hadis hasan & hadis dhaif. mungk ...
amirezu Post at 15-6-2011 23:13

oh...3 eh. aku ingat ada sohih ngan dhaif jer...Tq2.

http://www.youtube.com/watch?v=v2X_E2Naql8                                                                       Lebih kurang mcm makhluk bersayap dlm klip video ni la rupanya kot

Nyai loro kidul tu la Ratu Pulau Selatan. Famous kat indonesia nu. Ada thread pasal dia cuba...
maz1613 Post at 9-6-2011 09:50

aku try search thread dia tp xjmpa pun leh x bg link dia..

aku try search thread dia tp xjmpa pun leh x bg link dia..
cmf_shiwari Post at 16-6-2011 14:44

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=234642&highlight=Nyai%2Bkidul

Maybe awak xjumpa sbb aku tersalah nama. Patut Nyai Roro Kidul aku tulis Loro lak

Reply 130# maz1613

ok tima kasih ye

oh...3 eh. aku ingat ada sohih ngan dhaif jer...Tq2.
maz1613 Post at 16-6-2011 07:13

sama2. baru je teringat ada 3, selama ni pun duk ingat ada 2 je hehe. hadis hasan ni sama macam hadis sohih tapi kurang kuat sifat dhabitnya.
sori TT kelaot sket hehe. sekadar berkongsi.

Post Last Edit by capiloton at 18-6-2011 15:00

bagi aku, Al-Hin ni bukan golongan Jin..

sebab apa?
mula2 sekali dah citer dalam tu..
dia tegur minyak atar yang perawat tu pakai, siap mintak sikit tu..
dia suka benda wangi !

Jin tak suka benda wangi..
sebab Jin tak bole tahan dengan wangian..

pi buat research sket pasai minyak kasturi..
banyak di gunakan dalam merawat sihir dan kes2 paranormal..

bagi aku, Al-Hin ni bukan golongan Jin..

sebab apa?
mula2 sekali dah citer dalam tu..
dia tegur ...
capiloton Post at 18-6-2011 14:54

erdasarkan kajian yang dibuat oleh ilmuwan Islam terutamanya Imam Ibnu Qayyim Al-Jauziyyah R.A. dan ahli-ahli perubatan Islam, maka kasturi didapati mempunyai banyak khasiat, antaranya:-

1) Memberi kekuatan pada roh

Haruman adalah santapan roh, manakala kasturi adalah merupakan sewangi-wangi dan sebaik-baik    haruman sebagaimana sabda Nabi SAW:

“Sebaik-baik wangian adalah minyak kasturi” (Hadis Riwayat Muslim)

2) Menenangkan Jiwa

3) Mencerdaskan akal dan menyihatkan otak

4) Menghilangkan ketakutan dan kebimbangan

5) Menghilangkan debaran jantung

6) Menghilangkan Sesak Nafas

7) Melegakan Lelah (Asma)

8] Menyedarkan orang yang pengsan

9) Memperkuatkan organ luaran tubuh

10) Memperkuatkan organ dalaman tubuh

11) Menghilangkan rasa gementar

12) Menghilangkan sejuk tubuh

13) Membuang angin yang berlebihan dalam tubuh

14) Menawarkan racun atau bisa-bisa binatang

15) Menghilangkan kesakitan sewaktu kencing

16) menjernihkan mata putih pada mata

17) Berfungsi memelihara kesihatan secara keseluruhan

18] Mencegah wabak penyakit

19) Melanjutkan usia

20) Meredhakan Allah SWT, menyukakan para malaikat dan orang-orang soleh, dan sebaliknya dapat mengusirkan syaitan laknatullah dan kuncu-kuncunya.

Menurut Imam Syafie R.A. bahawa antara perkara yang dapat menguatkan badan jasmani ialah dengan mencium bau-bauan yang harum (spt kasturi).

sumber: Madrasah Darul Atiq

nie aku cedok dari satu website...harap dapat membantu sikit2

best benang ni..sbb 1st time dgr...buat aku lg teruja nk tau pasal makhluk ni.....

betul ke jin tak suka benda yang wangi-wangi? tapi kenapa kita selalu dimomokkan kalau tercium bau wangi yang tiba-tiba tandanya ada makhluk halus?

n dari segi perubatan ni ... pe beza limau kasturi, limau nipis dan limau purut eh? maaf eh TT, off topic sat.

Mungkin mengarut dan mungkin betul!..
Namun tak sepatahpun ada tercatat dalam mana-mana kitab.. boleh saja tak percaya!
soalan:
1. makhluk ni dijadikan daripada apa?.. angin? air?
2. panjangnya umur boleh dijadikan sumber rujuk sejarah bumi..

Tapi benda ghaib ni macam tipu daya jin@syaitan saja...

subhanallah. dpt 1 lg ilmu. wallahualam.

aku nak sahkan tak le berani sangat, takut timbul kontroversi dan takut ada yg tuduh aqidah lari

...
hantukiller Post at 3-6-2011 08:35

atau mungkinkah dorang ni berbangsa polips?

besarnya pengaruh novel fiksi