CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Al- Hin

kadang2 sesetengah porumer yg mempertikai kesahihan alam ghaib nih (i bukan tuduh uneks yek) tak perasan yg dlm diri mereka pon ada benda ghaib iaitu roh yg takbleh kita nampak (jika tak berjasad).

aku ulang lagi skali = angin pun kire 'ghaib' jugak sebab ko tak bleh nampak. but aku pecaye

yang aku tak pecaye = DAH TERANG2 GHAIB.. ade pulak mangkuk ayun yg rase dirinye best dia sorang boleh nampak dan tau == dengan alasan.. kelebihan tu dia sorang ade.. pehhh.. hahahahahaaaaa

bile tanye mane dapat : berbelit2 explain

and now.. skarang TT tolong jawab :

Mane datang NAS yg mengatakan "Al Hin" ni makluk sebelum manusia???

nak jugak aku tau.. dah lame tanye.. senyap jee

klu tak tau.. tak nampak.. jgn blagak sgt mcm ko sorang nampak.. tau sume...
dah2 ler nak te ...
unekspekted_XII Post at 8-6-2011 09:15

aku tak dengar (buat2 tak dengar), tak nampak (buat2 tak nampak) dengan posting ko....

aku cuma ke thread ni nak join perbincangan tentang makhluk ni... sebab aku berminat...

terima kasih...

aku tak dengar (buat2 tak dengar), tak nampak (buat2 tak nampak) dengan posting ko....  

ak ...
edy137 Post at 8-6-2011 15:57

aku cakap pasal engkau ler. buat x paham pulak

kalau ikut cakap logik dia....dia sembah tuhan tapi dia bukan islam...makna tuhan dia bukannya A ...
Anak_Nogori Post at 8-6-2011 13:24

biasanya sebelum zaman Rasulullah mmg tidak disebut agama Islam.... Agama Islam hanya muncul semasa Rasulullah... Agama sebelum Rasulullah disebut Agama allah atau agama Langit, tak mustahil makhluk tu berkata dia bukan beragama Islam maknanya dia tak menyembah Allah....

wallahualam....

Reply 104# edy137

tinggi betul imiginasi ko

Reply  edy137

tinggi betul imiginasi ko
unekspekted_XII Post at 8-6-2011 16:13

nak join ker???

Follow Us
nak join ker???
edy137 Post at 8-6-2011 16:15

sorry. tak hengen

biasanya sebelum zaman Rasulullah mmg tidak disebut agama Islam.... Agama Islam hanya muncul sem ...
edy137 Post at 8-6-2011 16:02

Oh ok....jadi maksudnya Ai Hin ini tidak mengucap dua kalimah syahadah yg mengaku bahwa Rasulullah itu pesuruh Allah lah..dan beliau pula mengaku telah hidup beribu2 berjuta2 tahun2...Mmmmmmmm...menarik.

biasanya sebelum zaman Rasulullah mmg tidak disebut agama Islam.... Agama Islam hanya muncul sem ...
edy137 Post at 8-6-2011 16:02

habis kisah nabi ibrahim dan nabi yaakub yg masa nak meninggal kata jgn lah kamu mati kecuali dlm islam tu apa pulak

Rate

1

macam tipu jer...maksud aku, benda ghaib yang mengaku diri sebagai makhuk Al-Hin tu...

Mungkin jin yang menyamar...lagi satu, kita tak tau Al-Hin tu makhluk yang dalam dimensi kite, atau makhluk dimensi Jin jugak...kalu Al-Hin ni zaman dia dulu dalam dimensi macam dimensi kita, apa kehal plak skang masuk alam ghaib & sebok nak rasuk orang?

speku aku; mungkin Jin yang dah baca buku atau2 karangan2 sejarah bangsa Al-Hin dulu kat Perpustakaan Awam Jin...pastu saje nak ngusik manusia pastu pegi masuk dalam badan & menyamar sebagai makhluk Al-Hin...pergh...aku boleh jadi mat PI alam ghaib neh

Rate

1

kalau ikut cakap logik dia....dia sembah tuhan tapi dia bukan islam...makna tuhan dia bukannya A ...
Anak_Nogori Post at 8-6-2011 13:24

Dalam Al Quran, ada seruan untuk orang orang yang beriman untuk masuk islam secara keseluruhan. Kena cari buku tafsir yang unabridged version, kat sana ada jawapan dia tentang permasalahan nie

habis kisah nabi ibrahim dan nabi yaakub yg masa nak meninggal kata jgn lah kamu mati kecuali dlm  ...
manap77 Post at 8-6-2011 18:24

Tak pasti, tapi aku rasa nie isu translation, sebab tu ahli tafsir diperlukan memasterkan bahasa arab untuk mengelakkan kekeliruan ayat2...

Rate

1

possible tak ade makhluk Allah selain manusia dan jin yg berakal. selain malaikat juga.

macam tipu jer...maksud aku, benda ghaib yang mengaku diri sebagai makhuk Al-Hin tu...

Mungkin ji ...
vandal Post at 8-6-2011 18:36

yang pasti dia bukan makhluk berdaging atau berjasad...sebab dia belum mati dan masih hidup selepas 4 juta tahun lebih (rasanya tidak ada makhluk berjasad boleh hidup selama itu) ...jadi kecenderungan sifatnya lebih kurang sama dgn jin kerana ada kebolehan merasuk...

kemungkinan besar neondertal yang disebut bukan species neanderthal berjasad yang telah pupus tetapi sama dimensi dgn al hin ini..

Rate

1

Post Last Edit by junkredish at 8-6-2011 22:29

dah hidup 4 juta tahun (kalau betullah), memang tak heran boleh jump to another dimension

jugak tak heran walau sekalipon berjasad tapi boleh meresap/masuk ke dalam jasad yang lain

ataupun tukar kepada bentuk tak berjasad

Rate

1

habis kisah nabi ibrahim dan nabi yaakub yg masa nak meninggal kata jgn lah kamu mati kecuali dlm  ...
manap77 Post at 8-6-2011 18:24

susah nak describe, apa yang pasti, memang pada zaman itu mereka tak sebut agama Allah (agama langit) sebagai agama islam, kalau lihat buku2 sirah ada menyatakan sedemikian...

wallahualam...

Mungkin jin yang menyamar...lagi satu, kita tak tau Al-Hin tu makhluk yang dalam dimensi kite, atau makhluk dimensi Jin jugak...kalu Al-Hin ni zaman dia dulu dalam dimensi macam dimensi kita, apa kehal plak skang masuk alam ghaib & sebok nak rasuk orang?
vandal Post at 8-6-2011 18:36

yang ni aku setuju sangat2... apa yang aku yakin kan ialah makhluk Al-Hin nih tak wujud.... cuma diada-adakan olleh sesetengah orang.... tapi mana tau kan ada seseorang suatu hari nanti yang boleh tunjukkan bukti....

Rate

1

pic hiasan

neh adlahpandangan yg pragmatik & rasional dari haku..

mungkin al- hin neh adalh makhluk dari keturunan khannas yang telah dijadikan khalifah dimuka bumi ini ole 'RABB' Tohan Sekelian Alam. makhluk neh dijadikan daripda api dan mempunyai sifat fizikal sperti manusea....dan pasal spesis neanderthal tu sama family dgn gorilla, cimpanzee yg ada pd ari neh, cuma spesis neanderthal neh di katakan antara yg tlh pupus sepertimana pupusnya genus homo erectus,etc . yg tlh mengelirukan kiter bila evolutionary biology cubak mengaitkan spesis yg da pupus neh dgn homo-sapiens-sapeins..hanya dari penemuan sedikit peninggalan yg hada septi sebtg gigi or sebahagian rangka, digambarkan/ diimaginasikan mrk tu mempunyai ciri2 fizikal (or cara idup??) yg terlalu hampir sama dgn manusea

Tak pasti, tapi aku rasa nie isu translation, sebab tu ahli tafsir diperlukan memasterkan bahasa a ...
St.Yeepi Post at 8-6-2011 08:40 PM

ya betul, dan nak tafsir Quran bukan sekadar bahasa arab sahaja yg perlu dipelajari. ada banyak cabang cabang ilmu yg lain sebelum kita layak nak tafsir quran ni.

aku ulang lagi skali = angin pun kire 'ghaib' jugak sebab ko tak bleh nampak. but aku pecaye

...
unekspekted_XII Post at 8-6-2011 03:52 PM

sebab tu aku ajak korang bincang dalam ni pasal benda ni. adekah betul betul wujud, sekadar imaginasi, mitos, khayalan atau lebih dari itu yg kita masih belum nampak. mane boleh tengok pendapat satu pihak je. so skang dah banyak yg keluarkan pandangan dan pendapat yg pelbagai. edekah kita hanya perlu bincang tentang perkara yg sahih ade nas sahaja. aku tak ajak pun korang percaya atau apa. kan maksud aku awal awal lagi nak panjangkan thread ni kesini kerana nakkan perbincangan dari sudut sejarah, dan legendanya. bukan pasal cerita karut atau khurafat dari board MPS.