CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Al- Hin

ko kener taruk sumber rujukan maner yang ko bacer .....harian metro ker aper ker nanti ade ...
tarabas1976 Post at 9-6-2011 11:03

dari buku 'Siapa Penghuni Bumi sebelum Manusia' tulisan Muhammad Isa Dawud....Byk citer ttg bangsa2 Poppy dlm buku ni.Sblm Nabi adam as turun bumi dihuni oleh kaum jin & mahkluk2 yg berakal.Bala tentera para malaikat turun utk memerangi kaum2 ini kerna membuat kerosakan/maksiat diatas bumi (mybe ini adalah sbb kenapa bangsa Al-Hin ramai yg mati) & disini juga bermulanya kisah Azazil iaitu syaitan yg tidak mahu sujud kpd Nabi Adam as.Buku ini bknnya cerpen atau citer2 tanpa bukti.Pengarangnya membuat kajian & kaji selidik.Mybe ada yg boleh dipersoalkan tp semuanya itu TIADA YG MUSTAHIL......

Reply 1# winamp05

TT............. larik dr tajuk jap........... ce bukak emel n PM awak sekarang........... urgent!!!!!!!!!!!!!!!!!! :@

Pendapat aku, memanglah tujuan TT nak bincang pasal makhluk al Hin ni sama ada wujud atau tak.  Sesuatu ilmu tu antara orang memang tak sama dan memang bagus kongsi antara satu ngan yang laen.  Tapi kadang2 kita terlalu banyak tumpukan mende yang tak pasti daripada yang pasti.  Bila aku tengok website asal penulis cite ni aku dah jadi ragu2.  Secara peribadi memang aku tak caye. Aku ade beli atlas fossil n aku kongsi beberapa fossil yang dijumpai beberapa juta taun dahulu.

Rate

1

Pendapat aku, memanglah tujuan TT nak bincang pasal makhluk al Hin ni sama ada wujud atau tak.  Sesu ...
Limao Post at 10-6-2011 17:07

ini HAIWAN.. neanderthal itu HAIWAN.. and ape2 jugak makluk yg sebelum Adam itu HAIWAN = sebab.. dorang takde akal

- and.. akal je yg membezakan 'manusia' dengan 'haiwan'

Rate

1

Aku ade terbace korang kate manusia pertama tak sampai sejuta taun kan?  Tapi aku terbace satu footprint yang dijumpai berusia lebih 1.5 juta taun.

Ini artikel asal die:

"Darwinist scientists who uncovered the fossil agree that the fossil they discovered in Kenya is THE SAME WITH THE CONTEMPORARY MAN. Among the foot prints discovered, there is also one belonging to a child. The measurements made according to the size of the foot print, gaps between fingers and the depth of the earth reveal that the particular feet print, which was discussed in Science magazine and then in news channels such as Reuters and BBC News, belongs to a human being of 1.79-1.80 (5 feet 9 inches). The very same measurements also make it possible to understand the weight, stride length and the gait. ALL THESE MEASUREMENTS MADE ON THE FOOTPRINT REVEALED THOSE OF THE CONTEMPORARY MAN.

As is also understood from the footprint, the thumb of this person, AS IS THE CASE WITH CONTEMPORARY MAN, is parallel to other fingers. These prints had an arch in the foot THE WAY CONTEMPORARY MAN HAS and short fingers DEFINITELY CERTIFY UPRIGHT POSITION."

kredit to:
http://us1.harunyahya.com/Detail/T/EDCRFV/productId/12942/1,5_MILLION_YEAR_OLD_FOOTPRINTS_IS_A_BRAND_NEW,_SHOCKING,_SEVERE_BLOW_TO_THE_IMAGINARY_EVOLUTION

Ada sorang tu cakap neanderthal tu HAIWAN.  Tapi camne bukti fosil sfera logam yang berusia 2.8 bilion taun dijumpai?

Follow Us
Ada sapa2 boleh tolong saya?? Saya nak masuk thread sebelah pasal wanita hamba sahaya tu tapi tak boleh.....apa yang mod nak?

Sekurang2nya 10 reading access tu maksud dia apa?

makluk nie ada anak ikan tak

Reply 147# Fieza-mira

lbh kredit diperlukan skrg ni awak berada di RA6 kalo x silap...

Reply 149# liyanur

Agak2 berapa banyak kredit lagi saya perlu ye??
Anyway thanks Liyanur for ur reply

kena banyakan posting............

Aku ade cadangan yang agak pelek, kite carik bomoh-bomoh, pawang-pawang, dukun-dukun dan sewaktunye yang mempunyai jin yang hebat dan bertanyakan tentang sejarah ni, tapi takut nanti jin tu tipu je.

Adakah Al Hin dulu baru Jin dan baru manusia? Atau Jin dulu, Al Hin dan kemudian manusia?

Ade sesape tahu asal-usul JIn macam mana?

Aku ade terbace korang kate manusia pertama tak sampai sejuta taun kan?  Tapi aku terbace satu footp ...
Limao Post at 10-6-2011 18:22

footprint ni mungkin dr humanoid...bukan human...humanoid ni mmg ader ciri2 manusia...neanderthal yg paling serupa...tp xsama...aku rasa yg homo erectus tu dlm jutaan taun gak...boley jd footprint dieorg....

Aku ade cadangan yang agak pelek, kite carik bomoh-bomoh, pawang-pawang, dukun-dukun dan sewaktunye  ...
e_X Post at 11-6-2011 10:08

jin mmg kompom sebelum manusia...tp yg al hin tu, secara peribadi aku rasa xwujudla....kalau ada mungkin puak2 jin jugak....wallahualam....

kalo camtu al~hin ni pnh tgok Rasullallah yg mulia itu...???hmmm..ada hadis2 nabi yg menyebut pasal  ...
no46 Post at 9-6-2011 12:37

yg aku peliknyer, kalau al-hin ni dah idop lama...mesti die dh tgk peristiwa2 kat muka bumi kan...xkanla die xtaw pasal Rasullulah yg bawa agama akhir zaman...kenapa masih xnk peluk agama islam...kenapa masih agama mono~~ tah ape tu...syaitan pon taw agama yg benar and cuba menyesatkan manusia...napa dieorg xtaw...why3???

Ada sorang tu cakap neanderthal tu HAIWAN.  Tapi camne bukti fosil sfera logam yang berusia 2.8 bili ...
Limao Post at 10-6-2011 18:58

setau aku 2.8 billion yg lepas neanderthal lom wujud lg....Teori yg aku reka sendiri, itu teknologi jin maybe...sbb kita pernah diberitahu yg tamadun jin ni lg maju kan...dan jin tu wujudnyer dah lama sebelum manusia...kalau 2.8 billion lepas, mana2 tamadun humanoid pun belum wujud lg(based on history la)..

Post Last Edit by e_X at 11-6-2011 11:48

Aku memang suka bende2 macam ni, kalau bab Jin aku tau jugak la sape Nabi diorang yang sebarkan agama Islam kepada diorang*, tapi kalau Al-Hin? Rasul dan Nabi pon tak wujud lagi kalau 4 juta tahun yang lepas.

Lagi satu aku suka tanya kat memember yang UFO tu wujud ke tak? Lepas aku tanye kalau diorang cakap percaya, aku tanya lagi. Mahluk Asing tu agama ape? Nabi diorang siapa? Haha...

Bagi sesape yang tak tau Nabi mana, Nabi Sulaiman lah yang menguasai 2 alam dan secara tidak lansung menyebarkan Islam kepada Jin.

Post Last Edit by Limao at 11-6-2011 12:37
setau aku 2.8 billion yg lepas neanderthal lom wujud lg....Teori yg aku reka sendiri, itu teknol ...
BiancoFisso Post at 11-6-2011 11:03

So, bleh aku tau teori ko camne sebelum wujud homo sapiens?  Dan mestilah disokong oleh penemuan fossil skali kan?  Menurut pembacaan aku mengenai Teori Evolusi Darwin, step die ade 4:
1. Australophithecines (any of the various form belonging to the genus Australophithecus)- 4 juta taun lalu
2. Homo habilis
3. Homo erectus
4. Homo sapiens

Dan bleh terangkan ape tu humanoid?  Sebab setau aku fossil yang didakwa humanoid tu sebenarnya DNA Chimpanzi.  Ini menurut Wilson, Cann dan Stoneking dari Universiti Berkeley.  Ko bleh search sendirilah kajian diorang.  Secara peribadi, aku memang tolak 3 peringkat pertama tu sebab sampai sekarang takde bukti fossil yang dijumpai. Yang ade cuma tengkorak manusia cam kite skarang.  Kalo ko kata sfera logam tu golongan jin yang wat aku pon no komenlah.  Bleh tak sesape terangkan kalo makhluk jin bina sesuatu, adakah manusia bleh nampak?

So, bleh aku tau teori ko camne sebelum wujud homo sapiens?  Dan mestilah disokong oleh penemuan ...Limao Post at 11-6-2011 12:30

Kawan aku pernah nampak Istana Emas time tengah memancing kat celah bedah kolam mana tah. Dengan keizinan mungkin dapat, lagi pon objek2 untuk di pakai Jin ni aku rase berlainan dengan manusia sebab diorangkan asas dari Api kalau tilam dan baju diorang dari kain/kapas mungkin dah terbakar.

Abis tu manusia berasas dari tanah. Kalau kena air jadi lembik. Kena panas jadi keras.??