CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Yaya87

Perlu ke nak kurus untuk org tersayang?

Bila tengah down baca komen dekat sini tenang sikit rasanya....

..... that why  akak ckp masih ader org yg memerlukan kamu....

walaupun tak semestinya bersua muka....

ingat.. bercinta tak semestinya bersama akhirnya.. moga yaya mendapat yg terbaik dlm hidup yaya....

Reply 202# cutieslilies

Tak bersua muka? maksud akak?

oohh.. kita kan forumer jer.. manalah nak jumpa.. tak bersua muka lah tu kan?.. ahak.....

ya Allah dik....syabu? ganja? adik org terpelajar..takkan tak tau mana yg baik mana yg buruk...ingatlah Cintai diri sendiri lebih dr org lain... INgat pada Allah..dalami ilmu agama..bila kita dekat dgn NYa...InsyaAllah, kita akn temui Cinta yg dicari.... Suami yg dicari hendaklah yg boleh mendidik adik ke arah kebaikan...yg boleh membawa kita ke syurga...bukan sebaliknya....

kesian je dah jadi macam ni..ingatlah mungkin ramai lagi jodoh kita di luar sana. mungkin ni hanya ujian. Awak kene ingat satu benda, orang yg dah cuba ambik benda haram tu susah nak tinggalkan. Ini nak ajar awak pula. Macamna nak jadi suami yg baik dan ayah yang bertanggungjawab didik anak ank nanti? Fikirkanlah masa hadapan ye, jangan diikutkan sgt rasa sayang tu....insyaAllah... jodoh yg baik akan tiba jua..

http://azzaazman.blogspot.com/20 ... ak-comey-lotew.html

Follow Us
sorry to say, better tinggalkan aje laki2 spesis mcm ni, my husband gemuk 100kg since before kawin, i never ask him to trim down his fatness till he himself willing to do it for health factor. im glad with his decision n became his biggest supporter.

back to TT, anyway if he cant accept u at worst he surely dont deserve u at ur best!

Kak yaya.....xyh la kurus kan bdn.....sbb owg yg tersyg ....laki ni sesuka hati dye je ckp nk suruh awek jdi kurus ohh....cam la klu laki tuh dpt bini muda kurus ....leh kurus selama nyer keee....xkan....lepas pregnant....gemok laa jdi nye sbb byk darah dh kuar mesti pompusn nk mkn byk2 kan....lepas tuh diet laa ape2 la..... Ade kwn kakak sy ni...bdn gemok gile...laki dye cerewet cikit nk sgt bini dye kurus...tpi laki dye still kawen kawan kakak sy ni....sbb cinta...lepas  kwn kakak sy ni lepas bersalin....ank ade 4 kembar pompuan comel2.......dlm beberapa bulan.... Kemudian.... Haaaaaa!!!!! Bini dye manis di pandang cantik slim abiz kurus muke tembam jdi lawooo  ternganga mulut laki dye..... Tyme kt restaurent tuh.... (adek hardcour pown ade tyme tuh -sibuk nk ikut-.....) lawa.....caya la.... Owg boleh berubah tanpa bomoh ke plastik surgery keee...

my bf ckp die lg suke bdn berisi, kurus sgt tak suke katenye

2 bkn nk suh kurus tp menjahanamkan ko je...aku lak yg emo kalu org dh suka,dia x kisah ko tu gemuk ke,buruk ke...pk la semula utk kebaikan diri ko gak..

Yang pertama,
1. Yang isap ganja tak payah buat laki.

Yang kedua.
2. Memang la tak payah kuruskan badan untuk orang lain, untuk diri sendiri amacam?

Cuba try test kurus untuk diri sendiri.. kan nikmat tu. Nak kurus mana ada short cut.. eksesais bebanyak.. makan benda khasiat, yang manis kurangkan, banyak makan fiber.. jangan sampai fiberglass sudah.

Ambik syabu or ganja atau kurus adalah jalan no.2 paling bodoh untuk kurus.
Jalan no. 1, upah bomoh untuk santaukan diri sendiri, slim abis...

terima pasangan seada nya...kalau nak ubah pun pasangan hendaklah pada perkara yang tak baik or negative ( Contohnya dadah...so eloklah di pinda atau di ubah kepada yang lebih baik )

setuju dengan hezry79 ( otak kita sama ya .. hehe )

bergenang air mata aku baca post ni... TT, di tempat yg sama.  dr sekolah lg mmg laki suka usha aku...aku rasa aku xde la lawa pon.tp cute sikit laa... tp aku bukan jenis suka couple2 ni. mmg dr sekolah aku xpnh ada couple lgpon aku kasar n garang sikit. makbapak aku pon garang xbg aku main pakwe2 ni.

bila aku masuk U, aku couple ngn sorg laki ni kire dia 1st bf aku laa... mmg bdn aku naik mcm TT ckp dating je MAKAN, dating je MAKAN. tp xde la gemuk sgt, chubby sikit je. dia selalu komplen aku gemuk. x bg aku mkn. aku sedih laa...

dia mmg suka atur2kan apa aku perlu pakai. smpai aku x mekap pon dia tegur suh mekap. tp aku jenis suka melawan ckp dia (he's juz bf not hubby kan) aku xde la ikut semua dia ckp. gado2 sikit pastu baik. tp still dia tegur aku debab. last2 weolls clash jgk pasal benda lain bukan sbb aku debab dlm tempoh 'janda' tu aku makin susut la dr 47kg-42kg (aku kecik je)

aku ni xleh naik sikit sbb muka aku akan nmpk tembam so terus org claim GEMOK walaupon body aku menten 45kg. kisah laki lain plak, bdk ni juz kwn...tp dia agp aku spesel la. selalu mintak nk couple aku tp aku jd tawar hati nk terima sbb dia tiap kali gurau mesti nak aku debab la, gemok la..  aku terfikir apa lelaki nak sbnrnya dlm perhubungan dgn wanita yg dia dok ckp dia SAYANG bagai? x boleh ke terima kita seadanya kita?

last word aku pada lelaki camni sblm dia x cari aku dah,  'ko ni nk kawan dengan aku sebab aku adalah AKU atau ko nak BODY aku?'   aku mmg jenis cakap lepas, xde selindung2. terus dia senyap dan malu sendirian.

nampak sangat BF ko tu sorang mangkuk hayun! sori kalo aku maki BF ko
wehhh, gila ke apa nak suruh GF amek syabu.... ko igt syabu tu macam tepung ke?

bab kurus tu plak.... aku sangat setuju kalo ko bley kuruskan badan
tp please jgn kurus sbb orang lain, pikir untuk diri sendiri
part 'kalo ikhlas, dia akan sanggup terima apa saja" tu aku xsetuju sangat
yela, ramai kot orang yg cun, gojes, jelita kt luar tu... laki for sure la akan pilih dorang
memang la baik tu penting... tp masa 1st time nak kenal2 tu, nmpk yg mana dulu?
baik or cantik? then mesti la org pilih yg cantik kan