CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25919|Reply: 14

kene saman pasal air bertangkun , disahkan nyamuk aedes menbiak

assalamualikum semua...
saya ade problem ni, saya kene saman pasal orang kesihatan datang check kat rumah kalau ade air bertangkung, dan dieorang jumpa  air bertangkung dalam 2 bekas (cawan kecik) dalam tu ade ugat2, die pon ambil sample untuk dianalisi, dan terbukti ugat2 tu nyamuk ades, 1 minggu lepas die datang rumah, sampaila surat saman, Ya Allah, buka sikit2 saman, rm 500,

saya rasa nak nagis kene sama rm 500, saya duk dgn mak saya, mak dah tua , umur 64,die keje lagi, saya baru habis belajar, bulan 9 ni sambung degree pula...  

die jumpa sikit je, dua cawan air je, bukannya banyak pon, tapi kejam sampai rm 500 die saman....

kiteorang ni nak makan pon berkira, nak isi minyak kete pon sesak

agak2 boleh buat rayuan tak ?, macam mana nak buat rayuan ?

dah merayu ke?
minta minimumkan saman
n bgtau la suma2 reason tu

buang aje surat saman tuh dalam longkang

1st of all, aku nak tnya, ko tak bersihkan rumah ko ke?aku speku rumah ko mesti byk sampah, sebab tu ada yg komplen...kalau aku tak silap, org kesihatan nie akan datang buat pemeriksaan kat rumah utk 2 sebab jer...

1.ada kes denggi berdekatan
2. org komplen

2nd, aku bg pendapat nak tlg ko...ko buat surat rayuan utk mengurangkan kadar kompaun tu...ko bagilah sebab2 mcm di atas...

aku pun rase mesti ade org report......... jiran2 terdekat la tu... yang tak tahan ngan sampah dan sepah tu hehe

adik aku pernah gak hampir2 disaman kat 1000 hinggit...saman jumpa 3ekor jentik2...pastu saman atas sebab kecuaian dia sebagai kakitangan kesihatan yang tak reti jaga kebersihan...

Follow Us
TT,bagi aku lah kan RM500 ni mungkin besar bagi ko..ye tapi nyawa orang lain tak ternilai.macamne kalau jiran2 ko kena denggi berpunca dari nyamuk tu?atau bagaimana kalau keluarga ko sendiri yang kena denggi?dengan kos hospital lagi,bagi aku demam denggi nak sangat bahaya.jadi anggapla kecuaian dan kekhilafan ko disitu dibayar dengan RM500.

dia saman based from bape ekor jentik2 yang dia jumpe dalam cawan tuh

air tak boleh biar bertakung okiee...kalo nak bertakung jugak..sila letak ikan dalam tuh ..sat aje dah nampak jentik2..mcm geli plak tgk..nampak mcm cacinggg..eeeeeeeeee

Konfem jiran2 yg pegi repot...Try la buat rayuan cam yg lain cakap tu..

Saman ni sebenarnya RM300 je melainkan atas sebab tertentu blh le sampai RM500. Contoh dah dibagi amaran tapi masih ada lagi bila diperiksa or kawasan rumah terlalu kotor dan merupakan tpt pembiakan nyamuk yg nyata so bila keadaan macam ni maka apalagi bagi le maksimum terus.
Apapun blh dibuat rayuan , mungkin kurang daln seratus dua kot.
Kompaun tinggi ni memang ptg sbb ada sesetengah org tu memang tak endah langsung bab2 kebersihan ni, dah kena baru meraung sana sini.kalu diikutkan konpaun lebih seribu , bahkan ada cadangan utk dipenjarakan org dlm rumah yg terlibat so berhati-hati le sebelum dilaksanakan undang2 macam ni.

aku dah pegi bayar dah tadi, dapat kurangkan jadi rm80
alasan aku bagi
mak warga emas
ibu tunggal
syukur alhamdullillah.....

Sori nk tumpang tanya sikit.

Sy pun dapat surat kompaun Rm500 hari ni. Masalahnya sampel jentik2 tu diambil 16-Jan-2015....dah 7 bulan.
Hari ni 25-Aug-2015 baru dapat surat suruh bayar kompaun.
Masa pegawai jab kesihataan ambik sample jentik2 tu dia kata dlm masa 1 bulan depa akan hantar surat saman.
Kalau xde surat saman tu maknanya jentik2 tu bukan jentik2 aedes.

Boleh x siapa2 sini tolong bagi pendapat. boleh buat bantahan di Pejabat Kesihatan sebab tempoh 7 bulan tu?

benda ni memang sudah tertakluk dalam peraturan. jika didapati bersalah dengan bukti. ko tak boleh lagi.

awareness pun dah selalu diberi, dalam tv, paper, even ku pernah terbaca dalam thread cari, tak perlu menyesal dengan kecuaian sendiri.

Ye Tuan, bukan sy nk menafikan kecuaian sendiri. Sy terima kalau betul la jentik2 yg diambil dari rumah saya tu jentik2 aedes. Sy sendiri pun takut kalau betul ada nyamuk aedes membiak dalam kawasan rumah saya.

Tapi yg saya musykilkan kenapa sampai 7 bulan lebih baru depa hantar surat kompoun?

Kalau betul la jentik2 tu aedes, bayangkan dah berapa kitaran nyamuk tu membiak sepanjang 7 bulan ni? Tak kan la depa simpan jentik2 tu sampai 7 bulan baru test?

Sepanjang tempoh 7 bulan ni tak pernah ada org dari jabatan kesihatan yg dtg buat fogging di sekitar rumah saya..kalau betul la kawasan saya ni ada membiak nyamuk aedes, bukankah patut mereka buat fogging segera utk mengelakkan nyamuk aedes membiak?

Masa inspektor tu dtg ambil sampel jentik2 dia kata dalam tempoh 2 minggu depa akan bagi keputusan.  Tempoh 2 minggu tu logik la kalu depa nak test jentik2 tu.  

Ada siapa2 kat sini yg boleh bagi pencerahan sket?

positive_man replied at 13-6-2011 08:45 PM
aku dah pegi bayar dah tadi, dapat kurangkan jadi rm80
alasan aku bagi
mak warga emas

Buat rayuaan dkt bahagian apa?