CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakJAHku

LAHARAN konsert Final AF9 <PATI af9 Juara UOLS, surpriselah sgt!>

pelajar kne sketch sndiri prsmbhn mlm final la

iols kesian tengok azri.. harapkan muka cute je la.. yang2 lain2 semua memulakan diri sendiri je.. dengan first verse dah ke lautan.. adui la.. kesian sungguh.. patutnye letak Erul je dalam final.. semoga berjaya Azri dalam pancaroba dunia artis ni dengan hanya berbekalkan muka cute anda tu..

hmmm..aku pulak kecewa sangat dengan performance azri..ntah la..masa minggu yang dia nyanyi lagu dewa tu aku rasa..best la mamat ni... tapi semalam...hmmm... no comment la

kalau takde extra props pon aku still rasa hazama deserved to win...  (sebab aku dengar tanpa tgk tv... tengah sibuk menaip proposal masa tu) nampak kesungguhan dia masa menyanyi...

Reply  AppropriateNick

atuk/nenek ...posting aku  tu sebelum result keluar , jadi mmg aku assume ...
myst_leen Post at 13-6-2011 16:51

hai myst leen...pndpt ko sgt di hormati....actually bdk2 ni kn wat sketch sndr untuk persembahan dorang......mcm hazama kalau u perasan dlm diari dia minta dancer perempuan iringi persembahan dia, seolah mcm dia di pukau oleh sorang pompuan
   ....dia kata nak merasa wat persembahan penuh pentas.....dia minta cikgu aris tuk advice dia mencantikkan lg performance dia....tp sbb dr 1st class final week derang dah di beri kebebasan tuk tentukan apa derang nak buat tuk persembahan memasing.....tp kalau derang nak advice dr cikgu.....cikgu akn bg pendapat tuk cantikkan persembahan.....mgkn bkn bias kot.....tp more to msg2nye creativity tuk create performance derang cam ner....papepun....AF dh hbs pun.... so kita just doa biar derang seme berjaya dlm karier mereka....

dan..aku nak cakap...lagu baru nera tu sedap la... sedap pada telinga aku

Reply 763# vit_agen

sorry , sebab aku mmg tak tgk diari . sebab tu aku tak tau pasal ni . but then just nak tanya , kejutan seperti special intro vt ,  lisa surihani , sam dan mat bangla tu pun idea masing2 jugak ker ?  sebab aku mmg tak layan  langsung diari yg minggu akhir ni. aku boleh terima orang yg bagi pendapat macam ko sebab ko include most of the reasons  , and no sarcasm . thanks.

Follow Us
aku xikut sgt af9 ni. duk tgk gitu2 jek la. mlm td pun sesambil lepak2 ada la tgk gak. for me hazama ...
fahima80 Post at 13-6-2011 11:20

dorg nak kasik hint la tu..thun depan kan ada af asia tu..ha..tgk le

Reply  AppropriateNick

atuk/nenek ...posting aku  tu sebelum result keluar , jadi mmg aku assume ...
myst_leen Post at 13-6-2011 16:51

pasal bias tu..aku terpikir gak...sampaikan aku pun terpikir nampak sgt astro nak menangkan..sebab xkan la budak2 lain mcm xde kreativiti kot?..

aku quote sebab ko beriya2 ckp fina konpem no 2 kan...sebab tu aku cakap jgn la jwb guna emosi konon2nya ada juara terancang naib juara terancang..benda2 camni buatkan ko nampak kuat propa la...satu lagi, kwn2 ko kt fb mesti ramai sokong hazama kan?..dari situ dah nampak die ramai peminat..bukan la astro nak pusing2kan nilai undian tu...grow up la..aku xde la x minat hazama..xde la minat sgt..tp, die memang layak menang...

Reply  vit_agen

sorry , sebab aku mmg tak tgk diari . sebab tu aku tak tau pasal ni . but  ...
myst_leen Post at 13-6-2011 18:22

bab vt tu pun bkn kejutan aku rs.....sbb nampak mcm dh sedia ada rehearse..... kalau kejutan takkan pak nil mention persembahan hazama ada sedikit kelainan krn di mulakan dgn VT tu....then timing hazama lari dgn abis VT tu pun mcm alignkan.....tp lisa, sam n mat Bangla (aku kesian tol ngan mat bangla ni....kot ye pun mat bangla jgn le hina dia bg penyapu suh smbg keje....kesian dia...)derang ni mmg kejutan. Ms rehearsal nite tu bkn lisa yg kuar tp lelaki gagah perkasa yg kuar......aku pun actually xsuka nak attack2 fans lain.....sbb bg aku kita berforum biarlah aman damai n professional....kn hormat org lainnye minat.....walaupun aku sgt2 xsuka dengan lena sbb attitude wise....tp aku terpaksa terima 2nd performance dia yg lagu sendiri tu mmg sedap di dgr.....

Post Last Edit by myst_leen at 14-6-2011 01:33

Reply 768# AppropriateNick

aku ade reasons aku sendiri kenapa aku rs mmg astro nak jadikan hazama juara . dari segi kualiti vokal , aku akui mmg vokal hazama bagus . pengalaman dia selama 5 thn sebagai artis kat "dunia realiti" dah banyak beri dia kelebihan utk mantapkan showmanship dia.  tp aku sedari awal tak suka taktik astro masukkan hazama walau pun hazama tak gi audition (ye , aku tau ramai fans hazama yang akan kata reason aku yg ni klise. doesn't matter. that's what i really feel ). lg satu , aku perasan hazama sentiasa dapat lagu makanan dia ..ade sekali dua jer bukan lagu genre hazama . sebab tu dia sentiasa dapat pujian.  banyak lagi reasons lain , tapi aku malas dah include kat sini nanti ko kata aku meroyan pulak . ckp lah ko dah cop aku sebagai propa kan . .

ramai my fb friends minat hazama ?? ahaks!  frankly speaking most of my fb frens mmg lgsg tak layan af9 ni . yg layan sorang dua je , itu pun diorang takde peserta favourite .

errr... ada gaduh2 nampak...

dah la korang, dah habis dah pun

berbaik ye kita semua

p/s kalau rasa2 tak ada gaduh2, abaikan komen aku ni

Reply 763# vit_agen

aku tak rasa azri mintak mat bangla ngan penyapu tu ........................!!! ko rasa mat bangla tu atas permintaan azri ker? so hina tau!!! siap ngan penyapu lagi. tu idea astro!!!

aku pun tak rasa hazama mintak VT tu untuk permulaan lagu. tu idea astro!

satu diberi yang best! satu diberi kejutan yang busuk!

Post Last Edit by club64 at 13-6-2011 20:25

Reply 600# kernasayang

@kernasayang  akak jawab kat sini ya....sebab tu azri kalah..dia sudah mengalah sebelum berjuang..apa hal nak takut dgn ancaman hazama??? dlm akedemi hanya ada bbrp kerat aje..termasuklah yg paling digeruni iaitu hazama..hbs tu lps dh keluar ni?? berapa ramai penyanyi @artis yg azri ke hadapi..betapa besar lagi cabaran2 yg dia kena harungi...come on lah....  aku tak nampak semangat juang..berdisplin..bersungguh2 utk menang pada diri dn jiwa pelajar2 lain..kecuali erul. jadi tak salah kalau hazama dinobatkan juara.. aku akui gigih menonton diari setiap hari..jadi aku paham dan setuju kalau hazama menjadi juara. cuma aku tak boleh bayangkan andai kata astro tak beri  peluang ke dua pada hazama..agak2nya siapalah yg kita nak kuarkan duit htr sms kan? sapalah yg kita rasa patut jadi juarakan?

iols undi azri masuk final jah..final iols x undi langsong..utk apa undi kalu dah tau x kan ...
kakJAHku Post at 13-6-2011 00:31

dah kakjah sendiri tak htr undi sms..lagi nak salahkan org lain menang plak..kesian azri dahlah tak dpt props yg the vast...dapat penyokong pun yg bunyi je lebih....tak kira lerr juara dirancang ke apa kan? cuba tanta penyokong hazama..kami sokong dn kami htr undi sms..sbb duit kita sendiri kan maka bila kita tepuk dada..kita boleh tanyalah selera kita..ok kakjah..tomell kakjah...

Reply  vit_agen

aku tak rasa azri mintak mat bangla ngan penyapu tu ........................!!!  ...
santubung Post at 13-6-2011 19:42

bab mat bangla tu aku pun setuju ngan ko.....azri punya 2nd song lagu slank tu bg aku bab piano tu xde isu, tp mungkin yelah pendapat otai mcm ramli ms tu kita nak argue pun pyh gak...........dn performance dia yg 2nd tu better dr 1st song....1st song tu aku frust sgt sbb dia  nyanyi sumbang mambang......walau aku fan hazama aku menaruh harapan yg sgt tinggi tuk azri dpt naib juara.....

Tp bab VT hazama itu aku tak dapat nak mensahihkan idea dia atau tak.....cuma kalau ko follow diari dan juga diari langsung mmg dia mintak dancers perempuan pastu dance ala2 electro (aku pun xfaham istilah tu ) dengan make up ala2 ms dia perform sendiri tu.....dia ckp ngan cikgu aris mintak tolong advice tu cantikkan performance dia, dia nak seolah2 dia di pukau oleh perempuan.....pastu dia ada mention dia teringin persembahan yg penuh pentas mgkn itu dtgnya idea choir tu....

Sumbang la ERUL nyanyi

Tapi persembahan siap dpt flying lagi...dancer lagik....api lagik..
MOTIP ...
ColbyRaikkonen Post at 12-6-2011 22:20

Sumbang skit sbb xcukup practice kot....kalo Erul join final...mesti lagi gempak...lagu dah gempak dah tu...

pasal bias tu..aku terpikir gak...sampaikan aku pun terpikir nampak sgt astro nak menangkan ...
AppropriateNick Post at 13-6-2011 18:46

ko ni xsilap aku dok menyokong fina ngan hazamakan..... confuse lak aku....

motip lagu nera lagik sedap dr lagu finalis?lagu lena ja quite ok..tapi compared tu lagu nera,kuat lagik lagu nera..but whatever it is,final concert af9 was d worst ever!!!
ex2 af9 yg nyanyi,tokey funfair pon tak teringin nk offer wat show..hazab sgt2nya..:@

mila n stacy mmg d best!..mila is realy one of d student yg paling bejaya dihasilkan di af..reason: nmpk dia punya improvement since 1st concert dia dulu,sampai final..masa final dia mmg sgt2 bagus <compared to d other finalis>
stacy mmg kebabommm..huehuehue

tahniah pada semua

tapi rasa2nya la ............. lena bakal menyambung legasi badi naib jore ... ...
santubung Post at 13-6-2011 01:10

Aku sungguh bersimpati.... Khai,Linda,Felix,Lotter,Ebi,Riz,Aril,Adira,Lena.....stakat ni yg pling ok n still faymes..ADIRA

the worst season, konsert ala funfair..no impact, (impact bagi org kutuk kaw2 tu ada la...)..pr ...
millsnboon Post at 13-6-2011 07:45

Konsert AF9 adalah konsert AF yg xkan aku tgk ulangan kat tv....konsert final af9 ni pon aku tgk smbil tertido....nasib bek terjaga masa nak umum result..mmg sngt bosan smpai aku bpe kali mnguap bosan sebosan bosannya..................