CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: din88

Markah LNPT/SKT tidak memuaskan ?

ko masuk ikut pintu depan ke pintu belakag ini?

Tugas hakiki ini tugas utama, kalau tak boleh buat satu masalah tu, jadi kalau ko dapat 60 % ko kena terimalah hakikat, ko kena baiki diri ko tu.

Membuang kerja satu perjalanan yang agak jauh lagi.Markah rendah, biasanya akan ada kaunseling, Amaran

Aku bukan jenis kaki kipas / bodek ... Ekceli I'm pendiam dan segan dgn pegawai2 yg lagi besar pangkat.....
din88 Post at 14-6-2011 10:06

Malu bertanya sesat jalan

Reply 17# din88

ko kat bahagian mane?? kementerian aper?

Reply 21# matrik02

Aku masuk ikut pintu depan la....Even dgn bini aku pun ikut pintu depan, mana penah main dari belakang

melalutlak korunk ni

back on track guyz...

Follow Us
sorry up kan balik topik nie...

nak tanye, kalo markah kite rendah, boleh ke kite g tanya bos nape rendah...dan adakah bos boleh suka suki ubah markah dengan tujuan menyekat kenaikan pangkat...

sebabnya pernah bos aku mengaku die pernah ubah markah seorg staff nie...staff ni dapat PTK 4,4...memandangkan bos tak ngam dgn staff ni, die pergi ubah markah staff supaya menggagalkan staff naik pangkat...hanya dengan alasan staff tersebut pernah 1X tidak hadir mesyuarat...

emm...aku dulu pun mcm tu gak...mula2 masuk kije tahun pertama dpt markah 63% jer....tp aku wat tak tau jer...sbb time tu aku pun tak tahu menahu sangat pasal skt nih...kekekekeke..sbb aku jenis wat kije then dpt gaji dah ok dh tu.

skrg ni baru jer tahu...tp org cakap klu awal2 masuk kije mmg rendah prestasi..tak leh bagi tinggi2 sbb baru masuk kije..menjunam markah tinggi..heran tuh !..sbb time tu kira baru nk belajar...kalau markah tinggi tu hy utk orang2 yang dah expert.so jgn risau..takkan kena tindakan disiplin...cuma..lepas ni tingkat kan usaha..rasanya tahun kedua up skit...dlm 70 %..tahun ketiga barula 80%.....then barula dpt markah yang cantik tuk kenaikan pangkat ,gaji dll permohonan..sambung belajar ke apa ke...huhuhuhu...

kalau nk kira puas hati ker tidak soal prestasi..mmg byk songeh...sbb bos ni pun kdg2 pilih gak bulu...yang dia suka ..pasti UP skt dia...yg dia kureng suka..dia pun beri markah ala2 kesihan jer...apapun...jadilah diri anda sendiri.itu lebih baik.

Reply 27# aku_blur

kalo rasa markah tu tak setimpal ngan keje yang kita dah buat, kita berhak tanya bos..
tanya kenapa markah saya rendah sangat?..saya bukan tak buat kerja?...dahla nak sah jawatan neh?..ape reason bos bagi rendah?...yada yada...

markah tu bos sendiri yang tentukan..so kalo die nak rase bias n nak aniaya orang, bole je die bagi markah ikut tahap kesukaan/kebencian die terhadap orang tu.. :@

Rate

1

Reply 28# SriAdila

betul tu...tahun pertama biasanya tak dapat markah sampai 90...
ini ape yang budak PSM bagitau aku...
aku tahun pertama tak cecah 85 pun...
padehal syarat sah jawatan 85 ke atas...{:4_193:}

alah! releks ar...mesti cukup 3 tahun jugak baru sah jawatan.normal jer tu..jarang org kije ngan gomen nih kena buang kije melainkan masalah disiplin..cth: dadah,ponteng kije bertahun2,.sbbnya klu dia nk buang kije diaorang nk kena buat kertas kije byk.then pihak disiplin akan jalankan siasatan barula kes boleh diselesaikan.

Reply 27# aku_blur

dalam makluman laaa... mase akt tempat lame dulu.. modnye penilaian dibuat scra face to face..then boleh question our bos why we deserve for that markah... siap bleh argue lagi.. sebab kene ade mutual understanding laaa... tpi ader jugak yg menilai staff yg syok sendiri...die yg nilai berdasarkan hati..kalo hati busuk..busuk la markah yg dpt...kalo hati baik baik laa markah yg dpt..

aper pong markah tuh boleh ditnya kena dpt sket... kalo nak jugak amrkah hebat ko prepare la kije2 yg ko buat..contribution ko..senang ko betnang depan die...

selain dari staff yang tak mencapai KPI, ada juga majikan yang sengaja beri markah rendah pada staff baru... alasan nya, dia tak boleh bagi markah tinggi sgt sbb takut akan dipertikaikan oleh pihak atasan.(aku lah tu, dan beberapa staff lain. same je markah kitorg. masa tahun pertama berkhidmat.masa tu dapat dlm 70 lebih). abih dah kalau staff tu deserve utk dapat markah tinggi setimpal dengan tugas dia, ape cer... ni yang dinamakan tak telus..
so sekarang ni aku dah tak heran dah ngan LNPT ni.. ikut depa lah nak letak bape. yg penting sume tugas aku langsai, walau bukan semua capai target sempurna.. no body perfect..
buat TT, ko jgn lah risau.. takde nye sampai kena buang keje @ tamat perkhidmatan.. kalau cam tu, dah ramai staff kat tempat aku yg kena buang sbb acuh x acuh ngan tugas.. paling2 pun kaunseling, atau dicutikan buat sementara waktu..

bagi aku, skt ni kadang2 merisaukan aku gak sebab aku plan nak sambung belajar dengan biasiswa...kena 85% 3taun beturut2 tak silap aku..baru boleh mohon..kalo dah taun lepas tak capai 85, maknanya lagi 3 4 taun baru bole mohon...

Post Last Edit by matrik02 at 30-10-2011 18:21
skrg ni baru jer tahu...tp org cakap klu awal2 masuk kije mmg rendah prestasi..tak leh bagi tinggi2 sbb baru masuk kije..menjunam markah tinggi..heran tuh !..sbb time tu kira baru nk belajar...kalau markah tinggi tu hy utk orang2 yang dah expert.
SriAdila Post at 27-10-2011 09:07

Kalau markah rendah ko cuma tidak dapat untuk naik pangkat/pergerakan gaji tahunan ko tersangkut, tak dapat nak sambung belajar kalau syarat minimum markah purata kurang 85 ke atas tiga tahun berturut-turut.

Itu orang yang cakap, aku pulak, kalau baru masuk kerja tidak semestinya markah rendah...aku baru masuk kerja pun dah dapat 85 %. Kalau markah rendah...bos juga akan dipertanggungjawabkan juga. Kalau markah rendah, ko ada hak untuk setuju atau tak markah yang diberikan oleh penilai pertama dan penilai ke dua Kalau rendah, ko ada hak untuk tanya sebab apa tidak layak dapat markah tinggi. ko kena sertakan segala bukti termasuklah surat lantikan yang mmg bos aku akan keluarkan dan berikan kepada mana-mana staf yang dia suruh jalankan tugas...contohnya jadi penyelaras kursus ker, penyelia projek ke...tak tahu lah kalau jabatan ko orang mcm mana... jabatan aku mmg mcm nie...bukan suka2 bagi keluarkan arahan suruh buat itu inilah.

Nak sah jawatan pula 1 hingga 3 tahun tidak semestinya nak tunggu tiga tahun baru nak sah jawatan asalkan sudah cukup syarat sah jawatan... kena baca balik perintah am syarat sah jawatan..

da nak akhir tahun neh... masing2 nak updates kpi nehh..kekeke

Post Last Edit by SriAdila at 31-10-2011 08:57

Reply 35# matrik02

aku tahu maksud kot tuh...tp jabatan aku ni mmg jenis cam ni...kalau N22 pun dh mcm N41...berlagak nk mampos.
Disini juga...nanti 3 tahun barula surat sah jawatan kuar....mmg proses tu teruk.ko tak yah citer ar soal perintah Am.kami semua tak larat nk buka  buku dh...dan kalau nk sambung belajar plak..kena kos berkaitan ngan pejabat jer...klu ko ambil kos lain..huhuhh..tak der nyer dia nk layan.cth...jabatan ko nk perniagaan...so ko nk sambung Physiologi...mmg sah takkan dpt nyer pengesahan.tp jabatan lain tak kisah pun,janji ko nk sambung belajar.

Setiap jabatan tu tak sama...bernasib baik la kalau ko masih diberi hak utk bersuara...tp kalau satu jabatan muafakat..ko nk wat cam ner?...jabatan aku ni...mmg standard..asal staff baru jer mesti dpt dlm 60 gitu jer markah..klu tak pasti sensasi woooo...lagi..ada ke tempat lain,berkhidmat lebih 10 tahun baru leh tukar?...ko ader...kekeek...

kay la...malas nk cakap dh...nanti aku pulak kena gam.kekekekeke...ko kena ingat..kalau ko nak rasa dan tak caye..cuba ko lompat2 jabatan..nanti ko leh lihat sendiri.

merujuk komen yg balas post aku...terima kaseh diucapkan...

aku bukan baru nak sah jawatan...tapi next year kena apply utk naik 44 la...masalahnya bos ngan aku tak ngam...dia ni mudah gila kena cucuk..kat skola aku adalah tempat paling selesa bagi kaki2 bodek..jadi aku sudah sedia maklum markah SKT aku mmg mcm hampeh jela..

so aku jadik tak semangat walaupun tahun depan dah leh apply 44...nak amik skim baru SBPA ni pun pk byk kali...mau die komen aku tak perform...

aku tahun pertama kerja, dapt kurang dr 85%.bila aku tanya penilai pertama, dia kata aku baru kerja, masih tidak boleh nilai prestasi aku.sedangkan kerja-kerja yg aku buat semuanya meet target.hampes tulll...
so, aku mintak tukar ke jabatan lain...dan alhamdulillah, tahun kedua aku kerja, aku dapat 90 % di jabatan baru. Pendapat akulah, semuanya atas bos kita. markah tinggi atau rendah bergantung samada dia suka atau tidak suka kepada kita.

masa tokwan bekerja... & jadi PPP utk LPPT... tokwan paling kurang bg markah 75... selalunya anak buah tokwan tak ada yg bwh 80... paling kurang 83... paling tinggi 93... tp yg sedihnya tak ada anak buah tokwan yg dpt anugerah, termasuklah tokwan sendiri...
bg yg baru (blum konfom) wajar markah bwh 80... sebab pengetahuan, peraturan & kemahiran kerja belum dikuasai lagi... jadi hasil kerja pun belum begitu hebat lagi... masih banyak perlu ditunjuk ajar dan belajar lagi... tp orang2 baru ni bersemangat, komited, disiplin... yg ini orang2 lama agak kalah sikit lah!... tapi yg bhg sini pemberat dia kecil dlm LPPT... 25 shj!... PPP yg bagi markah 80 ke atas kpd staf baru... pd tokwan dia ni belum pergi kursus penilaian SKT/LPPT, dia kena pergi dulu, lepas tu dia akan faham rasional dia!... begitu juga dgn PPP yg bagi markah kurang dpd 65 kpd staf baru dia... PPP yg macam ni pun kena pergi kursus jugak!...