CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: din88

Markah LNPT/SKT tidak memuaskan ?

er ai pun baru gak...

yang bahagian sasaran kerja tahunan lmpiran A tu kena isi trus ke @ isi kt kertas A4 dulu?lagi satu bahagian latihan yg diperlukan tu nk isi ape? sorry saye budak baru bljr...

shi_jewel...
kalau ikut hukum SKT/LPPT... SKT kita kena jumpa pegawai dan bincang... apa yg dia hendak kita capai dlm tahun ni... berapa banyak pencapaian yg dia harapkan dpd kita... bila dah bincang, baru kita tulis, kemudian hantar kat dia, dia tandatangan tanda setuju... kemudian kita buat salinan, satu simpan kat kita (elok pampang kat mana2 yg kita boleh tengok hari2... ni SKT aku tahun ni... ni yg mesti aku target tahun!)... ok bila masuk bulan Jun, sepatutnya, pegawai akan panggil kita utk review... kita boleh bincang, apa masalah, nak tambah/nak gugur dsb.nya... tapi kebanyakan pegawai, tak buat pun benda ni... s/da yg dinilai/ yg menilai, dua2 tak buat... SKT ni diisi pada hujung tahun sebelum submit borang penilaian... begitulah!

tuan... bhg latihan tu ada 2... satu latihan yg kita dah pergi utk tahun tsb... dgn latihan yg kita nak pergi tahun depannya... kedua2nya tidak memberikan impak dlm penilaian... tak masuk ujian kata bekbudak sekolah... jadi nak isi pun boleh, tak isi pun boleh... bhg latihan yg dah pergi, orang suka isi... tapi bhg latihan yg nak pergi, org menyampah nak isi... pasal... bos tak pernah ambik port pun apa latihan yg kita nak... kedua, penat isi jer... bukan dapat pun... lain yg kita isi, lain yg bos suruh pergi... jadi, ramai yg biarkan kosong... ikut suka boslah nak isi apa... saya menurut perintah!... begitu.

begitulah sedikit asam garam pasal SKT/LPPT yg tokwan boleh cerita habaq mai...

shi_jewel...
kalau ikut hukum SKT/LPPT... SKT kita kena jumpa pegawai dan bincang... apa yg dia hen ...
tokwan_jantan Post at 1-11-2011 10:42

er tok wan....berkenaan dgn skt tahun ni...let's say saya baru masuk bulan 4/2011...saya kena list down ke skt utk tahun 2011 serta pencapaiannya? and skt 2012 saya list down kt kertas a4 lain (mksudnya perbincangan dgn bos).

risau sbb ade certain part tak langsung buat cthnya mesyuarat unit. bla bla..

dh la pengarah mau pindh next2 week, kena kejar buat skt ni..

harapp atok membantu...terima kasih

ikut pengetahuan dan pengalaman tokwan lah kan... mana2 staf yg tempoh perkhidmatannya dlm tahun tsb tak kurang dpd 6 bulan (makna lebih 6 bulan) dia kena isi SKT dan diberikan penilaian (LPPT)...
kalau tahun 2012... SKT ni biasanya diesarkan pada hujung tahun... bulan Disember, jadi pada 2 minggu pertama bulan Januari tu (sepatutnya) staf2 ni dah isi SKT... kebanyakan jabatan, bincang SKT selepas buat strategik planning/KPI jabatan bagi tahun tsb... jadi biasanya deopa akan isi SKT pada bulan Februari...
tapi... kebanyakan jabatan tak buat langsung... SKT pun main sendiri2 letak... isi hujung tahun, hantar sekali dgn borang LPPT...

aku dah berjaya dapatkan markah SKT aku utk 3 tahun ni.dan markah utk tahun lepas (2010) sangat rendah berbanding tahun sebelum2nya...

adoi...tahun lepas aku berjaya naikkan peratus subjek yg aku ajar dari 80% kepada 100%...camana boleh markah aku makin kurang...

padahal skola aku tak pernah lagi capai kelulusan 100% bagi subjek2 sains tulen yang lain...aku pecah rekod skola tau...

nampak tak ke'melampauán bos aku dalam menilai... ternyata die menilai aku berdasarkan cucukan dan bodekan mata2 gelap die...

aku keje dah lebih 6 tahun takkan markah aku tak sampai 82%...gila ke ape...mcm aku takbuat keje tau tahun tu sedangkan aku dah berjaya capai 100% tu...

pada tokwan ke ape tadi...adakah memang wajar aku dinilai begini atau adakah aku yg emosional...atau bos aku yg tak profesional...

as salam....saye pun marlah LNPT rendah..sebab pegawai pempuan india tu khianat..xtau arr ape msalah dia ngan saya...melampau sgt.. 73.33% je..kalau pun bersifat peribadi jangan arr sampai nak tabur pasir dlm periuk nasi org...ape arrr kita dah la singlemom yg sedia ada susah...ni makin nak susahkan lagi lak...betul2 stresss..dr td dok nangis je xtau nak buat ape

Follow Us
Apakah yang boleh dilakukan oleh pegawai yang dinilai sekiranya permintaannya untuk bertukar unit tidak dihiraukan oleh PPP & PPK. Sedangkan markah LNPT beliau rendah untuk 3 tahun berturut2... alasan markah LNPT rendah kerana tidak mencapai KPI dan tiada integriti dan banyak terima complain. Contohnya kpi yang tak capai:

i) Semua staff pegawai yang dinilai (PYD) perlu isi skt dan lnpt sebelum certain date. Dan semua staff telah diremind berkaitan hal ini. Malangnya, ada sorang pyd (pangkat tinggi) tak isi lagi walaupun telah diremind banyak kali. CC/ EO plak push sebab nak juga 100%. Jd during weekend, terpaksa PT yang incharge HRMIS watsapp pyd yang berkenaan(call x diangkat dan dilayan) untuk isi juga sebelum dateline. Pyd ni isi juga but later complain ke CC cakap staff dia menganggu during weekend dan dia tgh sibuk bertugas untuk  sukan sea (time tu ada sukan sea). Dan CC salahkan staff yang incharge HRMIS ni td, sedangkan in the first place CC dan EO yang suruh push.

ii) Tiada integriti: Ada staff isi borang penambahan harta untuk update dalam HRMIS. PT yang nak updatekn dalam HRMIS tu inform (by call) staff tersebut yang harta yang nak ditambah tu adalah simpanan bukan tetap (akaun keluar masuk) jadi x perlu masuk dalam HRMIS. Beberapa bulan berlalu, CC check dan marah kenapa x update dalam HRMIS ikut borang yang dihantar. PT td explain dan telah inform kepada staff berkenaan yang penambahan harta tersebut tidak perlu dan staff itu setuju untuk tidak memasukkannya dalam HRMIS untuk harta tersebut. CC call staff tersebut, dan staff tersebut denies yang PT tadi ada call (maybe sbb dah lama sgt, staff tu x ingt). PT td kena marah, end up dgn dikatakan tiada integriti.

Markah 86.79% ni kira rendah ka ok?
Sebab aku penah dgr kawan aku ckp yg suaminya x dpt sambung belajar dengan biasiswa bila panel tgk markah dia 86%+- selama 3 tahun berturut2...

Kalau rendah, PPP kena menjawab la kan.. Sebab bagi markah rendah.. Alhamdulillah bagi tahun 2018 sy dapat APC pertama untuk pwrkhidmatan selama 5 tahun ni..