CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Bandung, Indonesia - Part 17

Close [Copy link]
Reply  nourie

Hai nourie , dah tahu duk kat mana di bandung nanti ?
adaraish Post at 5-7-2011 23:38

Hai adaraish....

Kat Bandung nanti dok kat hotel Bumi Sawunggaling. My hubby mtk sekretariat conference (ITB) tolong booking sbb hotel ni under ITB.... dpt rate rp 295k utk std room. Pastu kan.....saje la nk gosip....kekkeke.... bebudak lain yg kengkonon nk amik Travel Agent tu, x jadik sebab depa kena tambah sorang rm 800 utk tour package.... Last2 semua mintk tolong kat hubby tlg booking kat hotel ni..... Dulu ktrg ajak bincang nak jalan sendiri, x mau.... dah last minit baru kelam kabut. Tp depa x dapatla rate rp 295k sebab std room dah fully booked. dowg amik superior room....325k kot...ntah

Adaraish dok hotel mana? rate brp?

biar btullll??? aku pergi lg 3 4 nak posa.....nak cr brg kahwin kt jakarta! adussla....masakla m ...
hartanahmalaya Post at 6-7-2011 00:04

Kalo kota2 di Jawa Timur ni, dah confirm sbb belakangan ni memang orang pasar dah mulai menaikkan harga2 sembako (bahan baku). Frekuensi (kekerapan) truk2 (lori2) berisi kain pun lebih sering bongkar muat @ Pasar Bong. Juga gara2 kerana musim hujan tahun lalu yang terlajak smp bulan Mei jadi musim panen (tuai/petik) tu banyak tak jadi / terlambat.

Kalo Pasar Atom / Pusat Grosir Surabaya @ Surabaya tu, memang dari dulu harga untuk weekday (Isnin - Jumaat) dan harga weekend (Sabtu - Ahad) berbeza. Jadi kalau nak yang lebih murah, kena pergi weekday bila orang tak ramai & berbelanjalah pagi2 sekali bila orang baru buka kedai. Diorang anggap dagangan pertama hari tersebut sebagai "pelaris". Tak tau budaya / adat mana diorang ikut tuh...

Tapi, kalo ada ralat dari teman forumer, saya minta maaf untuk kekeliruan maklumatnya. Sebab yang mengawal harga tu adalah para peniaga tu sendiri, bukan pemerintah (gomen).

Semoga saja pembukaan theme park baru Trans Studio (cam @ Makassar) tidak menaikkan taraf hidup @ Bandung.

Mungkin saja kita orang Mesia dah dianggap 3rd class buyer kerana sikit2 minta diskon... tapi namanya juga buyer, mau yang murah meriah tahan & cantik!

Reply 193# kak_tiah_vogue

kak, bg website hotel tu boleh? tksih

Reply 193# kak_tiah_vogue

OK.. TQ atas penerangan KT.  We all dalam 9org..

Reply  JuanM

Setuju tu Juan , I pun pegi lagi this year sbb menemani org tapi lain tahun m ...
adaraish Post at 5-7-2011 23:40

China pun tengok tmpt juga ada member yg dah gi China diaorg kata kalau nak shopping better gi Guangzhou kalau kat Beijing mahal sikit.

Reply 184# rozzelle

Kami sampai je dari airport terus tuju ke Jln Alkateri. Ada banyak choices. Tapi yang kami berkenan harganya Rph90k ke atas/mtr. Ada yang sampai Rph200k/mtr. Yang paling murah pun sekitar Rph40k/mtr tapi kualiti tak berapa elok/tak cantik. Bila congak2 tak de la jauh sangat beza ngan Malaysia. Kami cuba pula Pasar Baru. Tp tak banyak choice. So we decided check in hotel and sleep on it. Esok tu pegi balik Jln Alkateri dgn harapan baru (checheche). Tapi lebih kurang je ceritanya. Mungkin diorang expect kita bargain gila-gila, tapi kalau dah harga letak macam tak masuk akal, nak tawar pun rasa letih.. So kami abort je misi langsir..

Barang2 lain kat PB pun naik harga. Jangan kata telekung, keropok melinja tu pun naik rege! Tapi last sekali Ice ke BDO bulan Mei lepas, so guna harga masa tu as guide tawar menawar. Ada yg buat "take it or leave it", tapi ada gak yang bagi (setelah gigih menawar, usaha tangga kejayaan)..

Satu lagi nak share, penjual yang suka ikut macam kat PB atau Tangkuban Perahu tu kadang2 saja aim anak2 kita. Contohnya jual air atau mainan. Tau2 je dah bagi anak kita pegang. Nak tak nak terpaksa beli. Tak best la camtu kan..  Budak2 mana tau apa.. So kena la remind anak2..

Follow Us
Tapi apa-apa pun kat BDO kita rasa selamat nak shopping/melancong. Kalau group perempuan semua pun ok. Berbanding JKT, suasana dia macam kelam-kabut dan perasaan tu macam takut/tak selamat je. Makanan halal pun senang sangat. Orang local pun peramah dan helpful.  I would give credit to where it deserves :-) Baru fair kan ;-)

Reply 206# iceman

tk bestlah kalaou semua mahal...:re:

Tapi apa-apa pun kat BDO kita rasa selamat nak shopping/melancong. Kalau group perempuan semua pun o ...
iceman Post at 7-7-2011 01:10

Iceman, lega dengar u ckp BDO ni safe utk gurls.... sbb me mcm nk jalan sengsorang je kat jln Dago tu coz my hubby sibuk ngan conference kt ITB nnt.... hrp2 xde la apa2.... kalo kat sini kan nk jalan pon takut jugak sbb byk kejadian ragut (da penah kena skalik tu yg phobia). harap2 kat sana nnt ada la kwn baru ....kalo x mmg redah jugak sengsorang.... sehari tu conferencenye... rugi la kalo memerap kat bilek je kan....

Reply 188# ainunaina

good info.. hehe.. kak lina, sy akan g bandung depart today thanks ye byk2 tlg carikan supir utk bjalan2 esok
    da x sabar ni, harap2 semua berjalan lancar

sorry nak tny.........if dah ada sorry ye x sempat nak selak2 page belakang........kat bandung ade x FO yg jual baju plus size.........

Reply 191# nourie

hehehe... aku boleh reply kau nourie.  Aku kan stay kat Guci Hotel.  3 rooms semua sekali 4 hari 3 malam.  rate dalam Rp. 3.264.300.

Average per room per night Rp362.700.  Ada 2 orang blogger malaysia yang blo tentang ni.  
http://evisoraya.com/category/vacation/.  Boleh pergi website atau cari Guci Hotel Bandung kat Facebook.

Saya bakal ke Bandung 10-13hb Julai ni.  Dan dapat transportation untuk keempat2 hari termasuk airport transfer ke hotel pergi balik.  Ibu Rania orangnya.  Abg ipar dah booking dan dah dapat confirmation beberapa minggu lalu.  Kami pergi seramai 6orang dewasa 1 infant 1 toddler (Mukriz before 3yo kira toddler ek?)

Tujuan pergi untuk jenjalan aja.  Ayah nak tengok tengkuban parahu.  Saya sekadar nak ke Rumah Mode, Kartika Sari seperti yang di blog oleh Fatin Liyana (http://honeykoyuki.blogspot.com/2011/03/travel-guide-to-bandung-shopping-in.html) blogger ni belajar kat Bandung (medical student from Mara)

Tak berharap sangat mendapatkan barang2 branded (katanya) Saya mungkin nak cuba air avocado.  Popular kan disitu.  Apa-apapon saya akan update dari sana.  (macam bawak laptop)

Syareeza (buat2 x kenal ).....

Wokey, noted.... balik m'sia nnt jgn lupe tepek gambo2 kat sini and share ur experience..... Avocado jus tu ada ckp yg sedap.... ada pulak yg kata x.... so depends la pada taste masing2... nnt ko review le kat aku ye... Neway, welkam to the forum....  

Reply 201# nourie

I duk kat progo hotel je. Suami u conference ttg apa kt  sana ?

salam semua...sy dalam awal thn depan mcm nak pg sana nak bawak family seramai 6 org n 1 budak 3 years..but saya ni tak pakai kad kredit..ada masalah tak kalo saya tak pakai kad kredit mase kat sana?..harap otai2 tlg jwb sat...or sape2 yg tau...

sorry nak tny.........if dah ada sorry ye x sempat nak selak2 page belakang........kat bandung ade x ...
zazreen^80 Post at 7-7-2011 12:01

U go to DSE(Dago Store Exchange) byk sgt blouse cantek2/qood quality/cheap kat sana masa kitaorg g tu spend few hrs jugak kat situ sbb mang byk plus size, i grab adelah dlm 20 elai blouse wat g opis ngan shirt smpai dh x larat nk g fitting room hehehe kat The Secret ade gak aritu masa belek2 tp x byk mcm kat DSE lau xsilap 2nd Floor utk plus size

U go to DSE(Dago Store Exchange) byk sgt blouse cantek2/qood quality/cheap kat sana masa kitaorg ...
SueAnna Post at 7-7-2011 22:05

anyway thanks sue............tgh kumpul2 info ni......hehehehe

Reply 215# akukasihkirana

takde masalah sebab boleh kurangkan duit shopping...

akan jadi masalah bila cash dah habis dan banyak lagi barang nak beli ...lainlah kalau bawak duit cash 100juta...hahaah..

*pengalaman dari orang yg pernah ke bandung sebanyak 6 kali.....

Reply  akukasihkirana

takde masalah sebab boleh kurangkan duit shopping...

akan j ...
yus262 Post at 8-7-2011 08:43

tq..yus....rasanya saya ni bkn kaki shoping sgt..just nak bwk mak n ayah n fil g jejalan...heheheh..saya target sekali flight, makan kete, hostel sekepala rm800..heheh

Reply  nourie

I duk kat progo hotel je. Suami u conference ttg apa kt  sana ?
adaraish Post at 7-7-2011 21:35

Progo (ye la .... ri tu dah penah tnye kan....lupe plaks.....sorry )
Suami saya tu conference IEE (Inst. of Electrical and Electronics Engineer)... so kne bentangkan hasil tesis dia kat ITB. Pasni akan publish la kat international journal. ( Tp cik abe bidang IT.... bukan Electric/electronic tau).
Kami kat sana nnt baru carik supir kot.... utk gi TP and sariater, kg daun....putar2 kota.... Hubby lom konfem bila dia kne present... dah register kat sana sok baru tau bila dia free.... dia try tnye kat skeretariat ITB tu punye la mahal...700krp utk sehari.... pastu ada kwn (syareeza) bg no. supir Ibu Rani 450rp ..... mahal ke murah ek? Sebab ada kwn tu pegi BDO tahun brp ntah... ratenye 400krp and below utk sehari .... or else mmg semua mende dah naik kat BDO nih....

p/s: Ada x sesape yg penah pakai servis Ibu Rani ni ye? ok tak? share la experience yek....