CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mijot

All About Bandung, Indonesia - Part 17

Close [Copy link]
salam.....

setelah sekian lama pulang dari BDO, akhirnya hari ni baru dapat masuk forum. Kerja me ...
cincau75 Post at 28-6-2011 10:44

Cer cite apasal sampai ceri-beri ni!  Silap makan ke?

Reply 121# lot10

Alkisahnya, hari sebelum tu kitaorang ke Garut. On the way tu, kitaorang trylah makan limau garut. Malam tu kitaorang dinner kat warung cepot (kalu x silap) (tp bukan warung, dia restauran tau). So, x tahulah apa yg x kenanya, coz kitaorang makan benda yg sama tp anak saya ni memang perut jenis sensitif jugaklah. Dah kena macam tu, spoilah mood kitaorang semua, masing2 ingat nak balik M'sia cepat2. Nasib baik kes tu happen on last day kitaorang kat bdo, next day dah nak balik. Memang dari awal lagi kitaorang dah elak dr makan kat tempat2 yg berisiko tapi kena jugak..... moral of the story, kalu bawak anak2 ni kena berhati2lah...

Reply 118# Rushrush

Tak cite pun takpe, tapi d fashion ni recommended la kan...kita nak tuju terus je, tak sempat survey2.

Atmosphere ni cam mahal plak ek. Plannya dari airport ke cibaduyut, shopping, pastu tak tau nak dinner kat mana.

Reply 117# nazha_n9

Stay orange home. Kalau ikut itinerary saya kat atas tu, bersemangat sungguh,  keluar pagi balik malam tu.. Mintak dipermudahkan.

Post Last Edit by rozzelle at 28-6-2011 11:10

Reply 122# cincau75

Kengkawan kita yang balik dari Bandung past few weeks ramai gak kena cirit birit. Agaknya musim ke, air ke. Jgn outbreak E coli mcm kat europe tu dah le.

Kenapa tak gi safari? Tak sempat ke? (menyibuk la plak yek )

ada sape2 tahu bape jauh dr town bandung ke kampung gajah? teringin nak tgk padang teletubis

Follow Us
Post Last Edit by JuanM at 28-6-2011 20:48

Reply 115# rozzelle

Kami check in dah gelap dalam pukul 7:30mlm, nak kata ternampak makhluk tu secara face to face tak adaler,tapi masa kat dalamresort tu mmg rasa meremang aje.Dalam pukul 2pagi Juan terjaga sebab banglo yg kami duduk tu ada yg mengetuk dinding kuat juga bunyinya lama pulak tu lebih 5minit tapi Juan buat tak reti aje tak bgtau pun kat hubby.Satu incident mlm tu juga masa dinner dlm pukul 9:30 mlm tetiba aje ramai staf sapulidi yg berlari ke arah dapur agak curious juga tapi Juan tak mau ambik tahu.Kebetulan pula masa tu hubby gi toilet dia sempat tanya kenapa ribut-ribut diaorg jawab ada yg kerasukan pak.Yg kelakarnya hubby pun tak ceriter kat Juan masa tu,kami sesama buka ceriter ni lepas balik Malaysia bebaru ni try google sapulidi kat you tube...tetiba ada pulak video...kenampakan pocong di sapulidi....he...he...tapi Juan tak mauler tengok.....

ada sape2 tahu bape jauh dr town bandung ke kampung gajah? teringin nak tgk padang teletubis
gg84 Post at 28-6-2011 12:18

kami lalu kg gajah sebelum sampai tangkuban perahu.Tgkuban Perahu dari Jalan Dago dlm 22km,kalau kg gajah tu dlm 12-15km rasernya dr jln dago.Again masa perjlnan bergantung kepada keadaan trafik

Saya ni bukai otai ataupun sifu BDG, cuma tau sikit2je.

sLapshock,
If u r travelling in a small group; save the dough for the shopping.....take the angkut! Else I notice some people promoting their services here (is it against the Forum rules?). I prefer car rental companies rather than individuals, cos company ada insuran just in case berlaku sesuatu.... U can try Mulia, Zafira, Blue Bird ...panjang list ni...just google them. On d way back dari BDG to JKT u boleh ambik shuttle van Rp110K/pax or sewa kreta...biasanya rate BDG-JKT Rp700K. I x nak promote sesiapa kat forum ni.
Enjoy ur trip
Rushrush Post at 25-6-2011 19:56

Kalo stakat 2-3 org jer baik naik angkutan or naik teksi blue bird...jimat sejimatnya......tp kalo more than 4 org baik sewa jer supir...

I totally agree with u on these car rental....those companies you mentioned i have used them b4 and prefer dealing direct with them rather than dealing with individuals......(actually it is against the forum rules to promote the service but somehow in this topic there is an exception...ask the MOD)...

hi! ada tak saper2 yg gi dlm bulan ramadhan ? Just asking :-)
cikcookies Post at 28-6-2011 09:48

saya dengan husb pegi bulan puasa 14-17/8/2011..

Kawan2 saya nak tanya, saya pergi 2 orang, kalau nak ke tankuban perahu atau kawah putih, sesuai amik pak supir ataupun naik teksi biasa sahaja?

Reply 128# JuanM

tu la dulu da pernah g tangkuban parahu, tp supir tu x singgah plak kg gajah ni.. xpe next week pergi nak request singgah kat kg gajah plak

Reply 116# ainunaina

kak, if nak supir utk 1 hari bape ek bole dpt paling murah siap termasuk petrol, parkir, supir dll.

tak sabar nak ke bdg utk kali ke 3

Saya baru balik dari Bandung. Hari ni baru berkesempatan nak update untuk perkongsian pengalaman dengan forumers di sini.

Pada saya, shopping di Bandung memang seronok lebih2 lagi di Pasar Baru. Cuma bulan Mei lepas saya berpeluang ke Pekan Baru dan sempat menyogo di Ramayana. Tempat tu pun best jugak. FO pula pada saya yang paling ok adalah Rumah Mode. Yang lain2 tu biasa saja. Rumah Mode ok sebab banyak pilihan walaupun banyak jugak yang tak berkenan hehe.

Trip kali ni seronok kerana dapat pak supir yang baik. Namanya Pak Yuyu, urusan booking dibuat oleh abang ipar saya. Ini saya compare masa di pekan baru, supirnya ada sedikit hampeh hihi.

Saya menginap di Studio room Aston Braga. Facilities dalam bilik memang lengkap, ada microvawe, boleh panaskan makanan. Bilik memang sangat selesa  walaupun sedikit sempit sebab bilik mandinya luas dan ada dapur kering. Ada juga ahli keluarga yang menginap di three room apartment. ikut laporan mereka penginapan tu pun sangat selesa. Breakfast pun ok, ada kolam renang dan budak2 pun enjoy main air.

Tempat yang kami lawati adalah Tangkuban Perahu. Otw balik singgah di Kampung Daun. Yang seronoknya time tu ada festival kebudayaan, jadi kami dapatlah tengok tarian, pameran dan macam2 booth makanan/kesenian yang ada. Cuma kena tunggu giliran untuk dapatkan pondok/tempat untuk makan dan bila dah sampai pondok, kena buat order dulu dan tunggu makanan untuk sampai.

Selain tu kami sempat makan di restoran DapurKu dan juga Restoran Sederhana Masakan Padang. Tempat2 lain di lantai 6, Pasar Baru di mana kami makan makanan sunda. Kat situ ada jual makanan melayu, tapi saya rasa ownernya Hindu. Kat kaunter ada patung gajah. Terus kensel nak makan nasik lemak.

Ada juga yang beli fast food, makan nasik dengan ayam goreng.

Alhamdulillah masa di sana tiada yang kena ceri-beri. Cuma bila dah sampai Malaysia baru ada yang sakit2 perut.

So, pada sesapa yang nak pegi atau pegi lagi, saya ucapkan selamat menyogo yeeeee

maklang baru balik dr jakarta bandung .......letihnya...ada itinerary tak bleh pakai daa....sumer kena rombak coz masa kitarang g 25-28 june tu memang tak cocoklah..hehehe..tangkuban perahu tak pegi sbb menurut tourist guide, ibu president nak naik atas, jadi jalan byk tutup, kalo kita ke tankuban jugak tkut terperangkap tak bleh turun melainkan pukul 6 petang, nanti tak sempat soping di pasar baru...npknya kena repeat balik g bandung ni.....jakarta tak yah pegilah, menyesakkan napas....jalan macet gila ...teruk dr kl rasanya....ish ishhhh.....nanti report kemudian ye...

baru nak pergi bandung besok.. huhu.. bdebar3. harap3 semua okie..

ralatnya tak dpt soping ngan puas di pasar baru sbb kedai dah nak tutup jam 5...3 jam aje kami kat dalam tu....itupun mak datuk, punyalah ramai manusia berasak2..aduyaiiiii....terus tuju ke toko laris dan LJ collection beli telekung....tourist kata kalo telekung jual rp100,000, mtk tawar sampai 50%, mana dpt..susah tau..paling2 pun dpt 90,000rph aje...dia tau org mesia, u take it or u leave it...takdanya dorang nak panggil balik....hhehehe....pastu ke sonia textile,..bangsa benggali..maknya org JB, bapaknya org bandung...so senang nak berinteraksi...dia kasi disc. baik punya...dpt le beli japanese cotton dan kain jackel.....

Reply 137# lonelygirlz

nanti cubalah makan eksrim durian...sedap tauuu..ada 2 ulas....mula2 group kami tak tau eksrim tu tp bila maklang beli 1 cup kata sedap itupun ada forumer kat sini kata sedap, jadi nak test le rasanya memang syok arrr, abih memasing g beli kat bapak yg jual eksrim dekat dengan heritage dan summit tu.....  tp yg tak syok agentravel ni bwk makan nasi padang 4 hari berturut2 tau....adehhhh tekak maklang dah tak lalu nak makan ...sumbat gak lah itupun tak abih wpun ambik nasi 2 jemput...tak kena ngan my taste...tak pedas langsung..dpt makanan sunda pun 2 kali je..sunda ok gaklah tp padang ni cukuplah sekali makan...udah le sejuk aje makanan yg dihidang...kiranya dorang serve cepat b4 kitarang sampai tu pasal sejuk....masuk je rest. terus makan...order gaklah air alpokat ..emmm...rasa cam air daun je...  tak kena lah ngan tekak mklang pastu order air durian belanda...oklah..chedap....pekat tul jusnya...

Reply 135# cap_ayam

di bandung maklang duk kat hotel Yehezkel...cantik dan selesa...jangan tanya rate coz sumernya diuruskan oleh agensitravel....
pagi makan nasi goreng jawa....bhn sempoi...takde mende pun , sib baik ada telur mata wat lauk...pastu kopok sayur....