CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikmaa

ROSES XII

Reply 59# rough7976

Lepas reno siap mesti gempak habisss.....

lama tak berforum...
dah masuk rumah baru...

ptg tadi sempat tgk ros... 3 pkk ...
rough7976 Post at 17-6-2011 03:43

ciannya kat sifu....kami kat sini amat memahami apa yg sifu rasa....sbb kami pun sdg mengalami masalah yg sama....perosak tgh bekerja keras menyerang ros2 kat laman....mmg sakit ati sgt dan rasa mau nangis je bila tgk keadaan pkk yg tak sihat.....sabar ye sifu....dah abis kerja reno nnt sifu dh blh concentrate kat pkk2 tu sume dan mereka pasti akan kembali menyerikan laman mcm dulu2....

Reply 60# alifinara

jommmmmm.....rasa tak puas pegi smlm sbb takde geng yg sekepala pegi sekali.....tak syiokkkkkkkkk......hehe.......

Reply 10# airisya

saya rembat satu je airisya.....color calit purple....ishhh mau bankrup poket ku kalau nk borong bnyk2.....tgk la harga utk satu pkk tu brp....rm30.....menggigil gak tangan ku masa nk byr utk satu pkk je pun.....lps byr tu terus blah......tak pusing belakang dah....takut tergoda lagi.....bnyk sgt yg menjd pujaan hati......tp menurut kata budak tu, semua rose color purple diorg akan simpan utk floria nnt.....selain color purple rasanya diorg jual kot.....tak tau la pulak kalau budak tu tipu saya kan....atau dia cakap mcm tu mgkn color purple tu dah ada org punya ke pun saya tak sure la pulak.....saya cuma ikut je la apa yg dia bgtau.....

Reply 11# andak6869

hehe tq andak....excited sbb nk tepek koleksi thai punya pasai....

sama2 kita kuatkan semangat ya lily .. akak pun senasib .. pkk2 yg subur merimbun berbunga canti ...
Hasni_Harum Post at 16-6-2011 18:14

erm.. betul.. sama2 kita kuatkan semangat n kuatkan pasukan serangan balas....

ladang cili tu kan dh kena jangkitan.. empunyanya x tebas semua ke??? ke hasilnya masih ok..

Follow Us
Reply 64# cikmaa

ooo cikma amik gak purple calit tu ye ?  saya pun amik yg tu gak. tak boleh tahan maaa.
gambar yg cikma tepek tu cam dah semenggah sikit pokoknya, masa yg saya dtg tu lagi teruk.sbb diaorg x sempat
buat apa2 lagi

masa saya tu dia tak cakap pulak nak simpan purple utk Floria, agaknya sbb dah 2 org dtg asik beli purple je
terus dia nak simpan agaknya.

yg lelain tu silalah pilih warna pujaan memasing. macam2 ada
tengahari ni sempat oooo

adussss internet problem la pulak....nk buka imageshack tak blh....cmne nk upload gmbr ni....hari ni ingat nk tabur racun yg lebih kuat kat korang nk kasi sume tak senang duduk.....hahahaha......

masyaallah, dah berumah baru kita ni.. hihi.. lama jugak tak masuk, nasib tak sesat..

Dalam keadaan yang tak mengizinkan ni, project rose bed telah bertukar tuan. I think my hubby got carried away. Mungkin hasrat terpendam/terendam selama ni.. hahaha.. So, sekarang ni lepas dia prepare tapak hari tu, terus ambik alih kuasa. Saya ni kena bed rest pasal bleeding so tak boleh gagah sangat nak melawat 'kawasan'. Alih2 tengok... tuuu dia.. dah beratur roses tersusun elok dalam tapak rose bed tu. Tapi ikut selera Mr. Smithlah... sukati lah yang oii.. Ikutkan hati memang rasa nak 'renovate' rose bed tu .. kekeke..

Surprisingly, alhamdulillah elok pulak depa duduk bawah jagaan abah depa tu. Nampak pokok makin subur lepas tanam ke tanah. serangan thrips nampak lebih terkawal.. I hope rajin Mr. Smith sampai lah habis 9 bulan..

Nanti bila senang2, saya tepek gambo kat sini. La ni asyik terbaring je, rasa macam tak boleh blah.. dah seminggu MC ni.. alahai... doakan semuanya selamat ye kawan2.

erm.. betul.. sama2 kita kuatkan semangat n kuatkan pasukan serangan balas....

ladang  ...
spiderlily Post at 17-6-2011 09:08

tengah kuar hasil .. cycle pertama .. akak nak tanya gak bila nak lupus pkk2 tu .. x sampai ati .. ari2 pun dia spray racun .. maybe benda tu dah byk sgt .. yg selamat tu dtg balik & membiak .. tu yg x abis2 .. bayangkan bole nampak hama2 halus berterbangan
rasa nak domam tgk pkk2 yg subur2 & meriah berbunga jadik cam afro .. especially FOJ .. yg paling teruk kena .. Romantica .. chinta yg duk selang satu pasu .. masih maintain plak

Reply 63# cikmaa

bila nak menyerbu lagi calling2 saya sama.... leh saya tolong bagi racun....   sambil cuci mata...

alahai lembutnya si dia nih

Reply 71# kejariah

ni org BBB mesti dh serbu kan. sila la tepek hasil rembatan

masyaallah, dah berumah baru kita ni.. hihi.. lama jugak tak masuk, nasib tak sesat..

Dalam ke ...
Mama_Jasmine Post at 17-6-2011 09:21

untung jijie punya Mr Smith yg rajin .. jijie x yah pikir sgt psal rose bed tu .. dah ada org take care .. bykkan rehat .. bleeding tu jijie .. stop seme aktiviti luar utk sementara .. akak yakin rose bed yg debooom bakal kami saksikan under jagaan hubby jijie .. take care

Reply 73# afja

belum sempat serbu lg afja... kena tunggu esok/lusa baru ada masa

Idea untuk planter box:

Sesuai untuk laman kecil atau bersimen & untuk kurangkan penggunaan pasu. ...
rough7976 Post at 17-6-2011 03:34

kemas tersusun .. tapi ongkosnya saya pasti melebihi hg pasu

lama tak berforum...
dah masuk rumah baru...

ptg tadi sempat tgk ros... 3 pkk dah seakan2 mahu ke syurga.. yg lelain tok sah kata cam segan gak nak idup..langsung tak semengah dan banyak bunga buruk/kering bertengek... tu belum kira daun berblackspot dan yg kena serangan thrips.. pucuk muda pula hijau tak cukup zat..
sedeh sgt... tak sabar reno habis nak punggah balik ros2 & curah kasih syang...
rough7976 Post at 17-6-2011 03:43

kalo sifu cuma 3 pkk je .... sy plak.. hampir kesemua  macam MATI SEGAN HIDUP X MAU... uwwwaaaa

Dalam ke ...
Mama_Jasmine Post at 17-6-2011 09:21

wah.. sioknya dpt hsband yg rajin n paling penting sanggup turun padang tolong isteri... tahniah2..

sy doakan semuanya berjalan lancar... semoga ibu n bb sihat erk... insyaallah..

jeng jeng jenggggggggggggg... dipersembahkan my pinky thai rose....

teraaa...

akhirnya.... racun menyengat jugak

Rate

1

Reply 69# Mama_Jasmine

MJ, you just take care of yrself and yr lil' one. Mr Smith will take care of yr roses.