CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nad2020

bayaran pengasuh atau taska

transit sekolah 100, bawah 6 thn 250....
tak sabar nak hantar tadika kemas balik transit kat nursery gomen baru 120.
hari jumaat boleh merayau dgn anak

mak aku yg jaga, anak aku 21 bulan, aku bg RM200 sebulan. dh lama x naikkan rate. mak aku pun dh bising. apakan daya, gaji naik rm91.84 je setahun.

Reply 26# c_manis

anak umur brp? dlu sy duk tmn arowana, dkt je dgn gardens home tu. murah rate kat Seremban ye

nursery di rawang
anak 3 thn-rm250
7pg-7 mlm.OT rm 3.00 sejam.taun depan dah nak anta skolah,ingat nak cari sekolah yg ade transit trus

Reply 33# dalnas

kat p.9 dalnas

Reply 42# MommyRayyan

200 tu, tmasuk susu, pampers, lenlain ke? ke upah jaga jek.. kalo 200 tu 1 pakej..memg harus ler nenek rayyan bising2..kuikui...

mak aii pun nk jaga gak cucu2 dia, tp aii tk bg, rindu nnti...

Follow Us
Reply 46# annorr_maira

aku anta pagi, petang aku amik balik... tu upah jaga je la. sbb susu, nappies sume aku bli siap2, pagi2 bila hantar rayyan tu, aku bg sekali bakul susu & beg baju dia. petang2 bila amik, aku angkut semua tu sekali....

nak2 pulak kalau pagi tu, rayyan tdo lagi, aku la kena angkat dia cara tatang tu, kalau letak dia kt bahu, confirm dia terjaga... hebat & kuat tangan aku ni, dia dh 14 kg, aku bley tatang lagi...

Reply 46# annorr_maira

annorr, 200 tu mmg x cukup la susu utk dia... enfagrow a+ sekotak yg 1.3kg tu pun dh rm72.90 sekarang ni. 1.3kg tu minum 3-4hari je. sila kira berapa kotak utk cukupkan sebulan, kemudian sila darabkan dgn harga sekotak.............. haruslah rm200 utk upah sahaja.....

p/s: kalau ada rezeki aku bli rumah thn ni, aku plan nk hantar rayyan kt taska mana2 yg available, xtau la berapa caj nya pulak nnt...

Reply 47# MommyRayyan

bestnye mak duk dkt..kalo cmtu, aii suka..sekurang2nya, mak sdiri yg tlg jagakan cucu...kalo aii nk htr kat mak aii..npknye, kul 3pg dh kena htr kt umah nenek dia..huhuh

duk umah pengasuh ni pun, aii berangkut semua..buai, tarmos, baju dia semua..padahal duk belakang umah jek haha..padahal, buaian aii dh beli 3 siap2...satu kt umah aii, umah pengasuh, umah mak sekali...baju2 baby, memg aii mintak basuh sendiri...pampers ngn alat2 bebedak jek yg tinggal kt situ..

p/s : haha..14kg tu, dh bape bulan tu? anak2 aii memg tembam..kakak sampai skang ni, still tembam lg, ms bln jan hr tu, berat dia 28kg..umo 4thn.....skang dh tinggal 24kg..((sbb ms pantang adik hr tu, dh start benti susu..tu yg turun 4kg dlm ms 2 bln..)..si adik ni, smlm checkup 4bln, dh 6.3kg..kalo kakak dia dulu lg tembam aii rs, npk tul pipi gebus dia..

Reply 48# MommyRayyan

kalo dh beli umah, memg byk taska nnti kt area2 situ..lg2 pulak kalo dkt ngn sekolah...melambak, umah2 tepi kat situ, dorang buat transit tuk bebudak sekolah...

alhamd la kan..kita muda2 ni dh ada umah sdiri..senang...ada bekalan tuk hr tua nnti..kuikui

Reply 49# annorr_maira

14kg setahun 9 bulan, nak masuk setahun 10 bulan 9 julai nnt. insyaAllah ada rezeki nak bli rumah.........

Reply 51# MommyRayyan

insya allah..adalah rezeki tu nnti..org kata, rezeki kwin..lps tu rezeki keje,..rezeki anak..alhamdulilah..tuhan mudah kan segala urusan kn..amin..

saya plak antar anak2 kat taska...1st darjah 2....charge rm150 for transit...rm100 for kafa...rm65 for transport to sek keb....2nd plak 5 tahun...taska rm200 tadika rm100...total rm615 per month....
kiranya pagi2 antar depa berdua ke taska la...then tadika n kafa under taska tu gak...belakang tu jekk...so..depa akan berjalan kaki ramai2 le ke situ...yg si kakak akan ngaji sekali kat kafa n pas abis kafa akan balik ke taska..mandi n makan..n bersiap utk ke sek keb...then owner tuh sendiri yg akan antar budak2 ke sek keb ngan keta dia...kiranya mmg selamat la...petang balik pun dia amik kat sek n bwk balik ke taska....yg si adik plak stay kat taska until petang la...petang dlm kol 3-4 ada mengaji sume...so..petang asben just amik dua2 tuh kat taska je la..so far puas hati la gak...sikit2 tuh pejam mata je la...mana ada tempat yg perfect kan...

Reply  c_manis

anak umur brp? dlu sy duk tmn arowana, dkt je dgn gardens home tu. murah ra ...
mommysz Post at 29-6-2011 12:13

mommysz, anak sy umur 3 thn.. agak murah ler berbanding rate Klang Valley...
Nursery anak sy kat Garden Homes so dkt dgn rumah sy di Park Avenue..
Ooo Taman Arowana.. sy tau tmpt tu.. skrg mommysz tggl mana?

Reply 54# c_manis

owh dah 3 tahun. anak saya baru nak masuk 6 bulan. sekarang sy sudah transfer kerja ke JB, so stay kat JB. Tp kadang2 singgah gak lah Seremban. Shopping tudung dkt Seremban plaza.

coklat anak 6 tahun,3tahun dengan 11 bulan mak jaga..bagi 250rm je tapi barang umah macam beras ke, gula ke, coklat beli kadang-kadang. tapi coklat nak anta anak ke taska sebab kesian tengok mak. nak riki2 tapi taktau nak start macammana..area BTHO cheras..kalo ada sapa2 yang tau mintak PM yer..thanks

Reply 20# ella_ellie

ella...bangi tu kat mana yer? kalo jaga bb baru umur 3 bulan nak tak?

i plak.. sulung da darjah 1. pagi skola kebangsaan, then transit kat skola agama terus n i pickup dlm pkl 7ptg lps balik keje. tambah 110 utk transit makan, mandi, ngaji xtra etc.. takde OT kalo lambat.

no 2 5thn (tadika - 75, transport 2way - 33, taska 1/2day - 110), no 3 3thn - 180, no 4 1thn-250. pagi hantar 3 beradik gi taska dan diorang mandi makan sana, bas skola amik n antar sana. OT after 630 rm5 per hour kira per minute n total ujung bln. cuti skola xde tambahan. tapi bila si kakak cuti skola gi taska, kena dayrate la. if lama bleh negotiate sbb semua adik bradik antar sana.

on top of everything, setia ngan taska nih sbb sgt puas ati. umo 3thn da pandai baca doa2, hafal al-fatihah, tau basic solat, nyanyi nama2 nabi.. baby yg 1thn tau buat tangan ala2 berdoa bila nak makan. hehe.. so cute n really appreciate their efforts.

anak2 saya 4 org, 6thn, 5thn, 3thn and baby 3bln.. antar ke babysitter kat umah bawah ( saya dok flat) sebulan masa anak 3 org lagi saya byr dia rm600.. ni dah ade baby pun dia maintain harga sama.. walaupun dua yg besar cuma separuh hari lepas tadika..
saya pun keje balik lewat.. paling awal pun 8.30pm..
tapi mmg puas ati sbb baju siap basuh.. siap mkn..kenkadang siap tapau lg kalau asben amik cepat.. paling best kalo raya tiap sorg mesti dpt baju raya at least 3 psg sorg lengkap ngn kasut, beg & tudung.. huhuhu

Reply 59# zz78

amboi...bertuah badan yer....3 psg tuh....alhamdulillah klu dpt yg x berkira...