CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

prettyuglybabe posted on 12-11-2013 04:36 PM
khunsa ke apa?

Malu aku ni....

LaksamanaSunan posted on 12-11-2013 04:46 PM
Malu aku ni....

aku dah ingat-ingat lupa.. kenduri kat kelantan dah sudah ke belum? apa cerita imah dengan amri sekarang?

prettyuglybabe posted on 12-11-2013 05:04 PM
aku dah ingat-ingat lupa.. kenduri kat kelantan dah sudah ke belum? apa cerita imah dengan amri se ...

Belum. Sabtu ni baru berlepas, insyaallah. Ayah aku masuk ward, sakit jantung. Jadinya, mak ayah aku xikut g Kelantan ni. Aku, abg aku, dgn akak je pegi. Imah Amri kemungkinan besar xde la kot dah mak ayah aku xde.

LaksamanaSunan posted on 12-11-2013 05:07 PM
Belum. Sabtu ni baru berlepas, insyaallah. Ayah aku masuk ward, sakit jantung. Jadinya, mak ayah a ...

ala.. takde la cerita best gitu

anyway, takziah. semoga ayah ko cepat sembuh..

prettyuglybabe posted on 12-11-2013 05:09 PM
ala.. takde la cerita best gitu

anyway, takziah. semoga ayah ko cepat sembuh..

Terima kasih. Amin, insyaallah..

Baru selesai menamatkan marathon telenovela bersiri berjudul Jiran Takda Muka Malu ini. Banyak pengajaran dan tauladan yang ditimba. Dan ada juga sesetengahnya yang seakan serupa dengan apa yang pernah aku alami.

Baidewei, aku syak penulis adalah seorang perempuan yang agak kasar (boyish) dan berjiwa kental . Haha. But this is the internet, no one knows if you're a cat.

Follow Us
SeliparJamban posted on 13-11-2013 03:44 PM
Baru selesai menamatkan marathon telenovela bersiri berjudul Jiran Takda Muka Malu ini. Banyak penga ...

Tengs sbb memberi pendapat.

LaksamanaSunan posted on 10-11-2013 10:59 PM
Setakat aku adik beradik ja mengamuk xjadi apa. Slalu sgt dh cakap dgn mak ayah aku ni. Sampaikan  ...

Aku ada pengalaman sendiri,ada jiran mak aku kt kmpg dia dlu dibenci sbb miskin. Pakcik ni sangat2 miskin,bila dah miskin kompem2 lah x blaja tinggi, kawen pula dgn perempuan yg aku rase x brape waras sngt. Dpt pulak anak sorg and menurun penyakit x waras bini dia tu. Saudara mmg x ade, kalo ade pun maybe dah buang dia sbb aku x pnah tengok sedara jenguk2 dia. Dia cukup sifat,mcm laki biasa, mesti org akan kata badan cukup sifat tp malas cari duit. Tapi pakcik ni wlau bdn cukup sifat tapi akal dia x berapa nak sihat.

Bapak aku pernah lah bg dia buat upah potong rumput,ke bersih2 kwsn kmpg ke. Tp bila bapak aku check2 keje dia,dia buat sekejap je..pastu mengadu kat bapak aku penat lah,x larat, nak blk rumah rehat. Mula2 mmg bengang lah,and mmg btl lah kata org dia malas..tp bila dah lama2 baru perasan dia ade mental illness. Aku xtau nk ckp penyakit dia camne,tp mmg akal dia pendek lah x mcm kita org kebanyakan. Kira dia mmg x boleh bekerja sbb ada mslh psikologi tp luaran mcm sihat je. Pastu dia akan minta2 kt org kmpg duit. x bnyk lah dia mintak,20-30 ringgit je lah slalu. Korg pun taulah kan kalo org suka mintak2 ni mmg x disukai and akan dibenci. Banyak aku tengok org pndg hina kat dia, aku kesian juga kat dia,dah bahagian dia mcm tu kan. Bapak aku bg lah juga dia duit sikit2,tp sblum bg marah2 manje dia dlu. Baru dia takut nak mintak slalu,sekali-sekala xde lah kita ni naik angin. Org2 camni x bley dimanjakan,nnt dia lebih2 pula. Tp jgnlah x bantu lgsg.

Rate

1

LaksamanaSunan posted on 12-11-2013 05:07 PM
Belum. Sabtu ni baru berlepas, insyaallah. Ayah aku masuk ward, sakit jantung. Jadinya, mak ayah a ...

jangan diorang datang berkampung kat rumah kau pulak kang

assalam TT @LaksamanaSunan
hoyehhhh satu ari ni aku dah rempit smpai abz .. huhu
bestla cite TT . Citer ni membuka mata aku rupenye wujud orang cam imah ngn amri ni.
mula2 baca aku pon turut memaki hamun vangang vongonk dan sebagainya kepada dua ekor makhluk ni.
cam ner la family TT bleh tabah mnghadap dowang. xtergambar aku..

same gak kisah @blue_ivy ..dahler orang luar..sakit ati je dengan perangai bangla tersebut.

walaucemana kita sakit aty kat orang pon,walau susah camne pon nak lupakan apa orang buat kita, sesamalah kita maapkan dowang. nak buat camne,tulah dugaan..

sedangkan nabi ampunkan ummat..

kookie92 posted on 14-11-2013 03:28 PM
assalam TT @LaksamanaSunan
hoyehhhh satu ari ni aku dah rempit smpai abz .. huhu
bestla cite TT . ...

Terima kasih.

Nasihat yg berguna. Aku pun harap benda yg sama jugak. Kebaikan utk semua pihak. Harap yg membaca cerita ni doakan yg baik2 utk watak2 yg terlibat. Xkisah la Imah-Amri, jiran2 aku, fmly aku, sedara mara aku. Sama2 kita belajar.

Yg best share kat sini, korg semua bantu aku utk tengok dlm pelbagai point of view. Termasuk la bila korg share cerita korg jugak. Terima kasih. Dah 2tahun lebih benang ni. Skrg la baru nk buat ucapan terharu.

sudah habis baca..fuhhh....letih !!
kesimpulannnya..
buat baik berpada2.. jgn sampaikan mnyusahkan ibu ayah kuarga anak sendiri..

#tetapi tengok kluarga besar TT nie mang porak peranda betul laa..
mula2 dgan mak ndak baik dengan mak TT semasa kes Amri dan Imah itue..
pastu mak ndak sudah boleh 'makan' mak TT pulak... sampai menuduh mak TT sebagai tidak matang..
makcik (yang kahwin dengan pemandu lori konon2 nya gaji 4-5 k) lagi la bermasalah..

minta maaf TT..mungkin teguran saya kasar..
tapi lihat seperti perempuan utara nie macam ada 'kuasa' besar lah..
berani menentang bercakap tanpa tapis walaupun pada keluarga sendiri..

##pernah beerborak bersama keluarga besar kawan asal Perak..
cara percakapan pergaulan isi pergaulan semua nampak seperti kasar dan 'queen control'...

###sorry again kalau ada terasa hati..tq..

LaksamanaSunan posted on 14-11-2013 03:55 PM
Terima kasih.

Nasihat yg berguna. Aku pun harap benda yg sama jugak. Kebaikan utk semua piha ...

insyaALLAH..
thanks jugak sbb sudi berkongsi
may ALLAH ease you and your family

R.A.M.A_mirror posted on 14-11-2013 04:14 PM
sudah habis baca..fuhhh....letih !!
kesimpulannnya..
buat baik berpada2.. jgn sampaikan mnyusahkan ...

Xpa, korg semua bebas utarakan pendapat masing2. Keluarga besar aku belah mak mmg agak masalah. Cumanya, yg aku cerita kat sini part masalah ja. Adik mak aku ada 6org lg tolak makdak dgn makteh aku, total 9. So agak xadil kalau nak judge. Setiap fmly mesti ada masalah masing2.

Aku xmarah, cuma menerangkan.

LaksamanaSunan posted on 13-11-2013 11:55 PM
Tengs sbb memberi pendapat.

You're most welcome.

Harap TT dapat terus hapdet dari masa ke semasa. Sebab cerita dunia realiti lebih seronot dibaca berbanding novel chenta khayalan yang penuh fantasi bullshit.

citer ko ni sbnrnya, bukan ko jer yg alami..
aku rasa ramai lagi yg serupa ngan ko..
kdg2 nie lah masyarakat melayu.. tak pernah nak hidup aman damai..

finally aku da abis baca.. mmg weng abis. 4 jam jugak membaca.. wuhuuu

Mak bapak TT ni penyabar dan sanggup bantu org susah especially anak2 Amri ngan Imah tu.....semoga Allah membalas bantuan mak dan abah TT tu dengan kebaikan. To TT, aku paham perasaan ko...tp cer letak diri kt tempat mak bapak ko....buang perasaan benci tu jauh2....jgn la sebab benci ya hamat dengan org luar ko nk hukum mak bapak ko??? sbb keputusan ko yang kononya fobia itu adalah sangat bodo sebab apa? sebab mak bapak tu ada satu je....jgn sampai diorg dah takde baru ko nk nyesal.....

chickenwing posted on 15-11-2013 05:31 PM
Mak bapak TT ni penyabar dan sanggup bantu org susah especially anak2 Amri ngan Imah tu.....semoga A ...

Aie, selama ni aku sabar pun xokay lg kah? Aku xbenci org luar, aku xmarah mak ayah aku. Hm.. Aku rasa ko keliru ni. Cer habaq tang mana ko xpaham meh aku cerita lg sekali.

LaksamanaSunan posted on 16-11-2013 12:36 AM
Aie, selama ni aku sabar pun xokay lg kah? Aku xbenci org luar, aku xmarah mak  ...

perghhh TT citer panjang2...ade lagi org yg tak paham adehhh