CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

kuang ajar btol imah n amri tue.wey muka tu tebal mcm kertas pasir ke ape?//
org ajak dtg mkn cukup ...
martiena Post at 19-6-2011 18:15

Aku penah pegi umah dorg yg kat Kedah nie. Mmg kecik la. Mak aku cite, telur sebijik potong 4 kongsi adik beradik. Disebabkan mak ayah pemalas, anak2 jd mangsa. Hazab.

Jiran akak ko tue mcm sepisis je dgn Amri dgn Imah nie?

minta maaf cakap, mak ayah TT ni paling aku meluat. Buat baik tak berpada-pada. Tak tau nak set the  ...
tokeycarwash Post at 19-6-2011 18:21

Aha. Mmg aku pn nk meluat kalau boleh. Tp, mak bapak kan.

Ya Allah.. Sakit hatinya baca!
Saya paling tak suka bila tengah nak happy2 dengan family, tapi ada  ...
blusher Post at 19-6-2011 18:26

Ini la yg cuba aku tekankan kat sini. Biar kita susah tp jgn mnyusahkan org!

hish....ada gak orang mcm ni....
Bila baca, saya rasa muka saya lak yang tebal.....
Sian kat  ...
jazaa Post at 19-6-2011 18:31

Anak dia yg sulung boleh tahan laser. Ada hati sound akak aku sbb badan akak aku berisi. Tp bukanla gemok. Mak aku siap puji2 lg budak tue baiklah ape bagai. Bagi aku, budak baru 13 tahun tolong la jgn cakap baik. Bg kenal jantan dulu. Br tau langit tinggi rendah.

Aku ingat derama citer ape la tadi. Mmg da bnyk kisah masalah jiran tak malu dalam forum cari ni. Ta ...
aLieNzDaToR Post at 19-6-2011 18:40

Nnt aku study  thread yg lepas2. Aku nubie kat sini so, sila beri tunjuk ajar.

Johan ek. Mmg dorg nie manusia ape tah. Teruk pn xmcm nie la.

camne ek mak bapak ko leh sanggup tanggung makhluk2 tak tau malu tu?serius aku tak paham..mak bapak  ...
UnaHusna Post at 19-6-2011 19:12

Smoga mak bapak aku amek iktibar dprg mak bapak UnaHusna.

Follow Us
Reply  LaksamanaSunan

nape TT dan adik beradik tak pg je jmpa mamat keparat tuh and bg warn ...
ZabedAmin Post at 19-6-2011 19:14

Masa dorg duk sini dulu, aku telalu muda lg utk mnyound2 org tua. Lgpun kami xnk bg mula mak bapak malu. Serius. Sbb mak aku nie cikgu mngaji kat area nie. So, korg paham2lah.

TT kalao ada gambo imah sekeluarga mohon tepek nak tgk.. kot2 die mencari mangsa berikut..
ZabedAmin Post at 19-6-2011 19:39

Masa kenduri aritue ada gak sesat tercapture pic dorg. Tp aku dah delete. Punya la benci. Tp nnt aku check balik dlm kemre kalu2 aku belum delete. KAlau ada bukan pasti, tp insyaallah aku akan tepek.

t.t..brape umo dorg nih??
nape pnggil mk t.t mak..

ho em jii {:1_126:} xcaye aku ada manusia camnih.. bape taun da mak pak ko pikul biawak sefamily tuh?

Reply 81# LaksamanaSunan

Ya Allah...potong 4?.dr situ x sedo2 lagi ke yg dia tu kene berusaha lebih utk menyelesakan keluarga dia?....... tp yg aku tensen ngan dia ni si Amri bangang tu mkn sedap2 anak bini kat umah mkn roti.....lahabau.kalo org lain yg bertanggungjawab kan akan pk perut anak2 dulu dr diri sendiri.smpi ade yg ckp aku x mkn xpe asal anak2 aku mkn........ ni bapa kjenis ape nie.....
yg jiran kakak aku tu lain sikit situasi dia.......

bapaknya ni dah kematian isteri, so anak2 ade 7 8 org, yg paling kecik masa tu dlm 1 2 .
then kawen lain ade mak tiri , mak tiri plak buat anak2 mcm hamba abdi........anak2 x mkn bapak balik bw mkn anak2 tgk jah mak tiri yg mkn.anak2 kene wat keje umah sume....
sgt2 x terjaga.. harta arwah mak sume dijual utk bini baru.sian kan.......
kdg2 tu kakak aku siap bagi mkn kat yg kecik2 ni kat umah dia........  anak2 x salahh dorg x reti nk cari duit sendiri.mak bapak yg mainkan peranan.........
aku pun pnjaang nk cter pasal ni.so ai amek pendek jah,.........
pape pon ko sabo je la tt, ko doakan rezeki parents n family ko murah tu jer......
cth yg aku nmpak kat kakak aku ni la dia, dia suka tlg org n skang alhamdulillah dia dah sgt selesa ngan hidup dia...... x lupakan mak,..........
n skang siap sponsor mak gi Mekah lagi ujung tahun.....
sabar k tt.........

Reply 91# martiena

kalau lah anak murid i nnti ada yg dari family mcm nie tak tahu nak tolong mcm mana... boleh ke budak2 tu study kalau balik rumah? dgn mknan tak cukup, dgn semua serba kekurangan... i bet nak berforum pun x kot coz stimix cum berukben mesti deol x de

best nya cite nie....huhu...
tp mmg si amri tuh hidung belang la.....
mana famili dia sendirik...??
mana famili mentua dia...??
xkanla sorg pon diorg xleh menepek...
beengong jah....
ak pon adala gak famili yg xtau malu duk g mintak tlg kalo diorg ssh tu...
tp xdela sedahsyat ni....
bertabahla wei...
moga parent ko dpt balasan baik dr ALLAH
insyaAllah...

Reply 92# ZabedAmin

tu la kan.kdg2 keadaan sekeliling pun memainkan peranan penting jugak dlm perkembangan minda n pembesarana anak........
ada yg org susah umah kecik tp mak bapak bertanggung jawab Alhamdulillah.ade yg org seb\ngang umah mcm istana tapi kuarga kucar kacir . pun x blh jugak.xpe la masing2 doakan yg xde lagi org 2 susah........jgn contohi amri n imah........

mmg tahap bangang bengong la manusia mcm amri tu..... muka mmg tebal mcm tapak kuali kot... hitam legam x jd apa org perli apapun.....

masyalaallah...
sampai camtuh skali..tatot ak mndgar kronologi cita ko neh..

Reply  ZabedAmin

tu la kan.kdg2 keadaan sekeliling pun memainkan peranan penting jugak dlm ...
martiena Post at 19-6-2011 20:45

iols berharap Tok Ijat Jalil harus mengambil tindakan segera bagi membantu anak2 amri sebelum mereka menjadi amri dan imah the second..

Reply 97# ZabedAmin

yezzzaaa...dan kak jat jgn sekadar sibuk politik2 cam org lain.....rancanglah keluarga yg lain biar elok sikit2............

klo wat drama sure meletoppp..

Masa dorg duk sini dulu, aku telalu muda lg utk mnyound2 org tua. Lgpun kami xnk bg mula mak bap ...
LaksamanaSunan Post at 19-6-2011 20:02

Cerita yg paling pelik aku baca seumur hidup     Actually masalah ko ni mudah aje dan jalan penyelesaiannye pun mudah aje.. Tapi satu perkara yg cukup pelik aku tak faham.. ialah MAK BAPAK KAU.. feeling kesian diorg ni satu perkara yg ko takkan faham seumur hidup agaknye.. the sympathy feeling that you will never understand in your life..

Sebab kalo nak setel dgn Amri dan Imah ni cukup senang.. dgn cara MAK BAPAK KO PATUT BERTERUS-TERANG AJE.. kalo mak bapak ko mengelak drpd terus cuba membantu Amri dan Imah, diorg takkan datang mengendeng lagi.. tapi yg PELIK nya kenapa mak ayah ko bela 2 biawak hidup ni bertahun-tahun??.. aku pun tak paham..